Manželské zrcadlo

Manželské zrcadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455077/bmid_manzelske-zrcadlo-00J-455077.jpg 4 234 49

Letopisy královské komory série

Na Starém Městě pražském je v domě tiskaře Jana Severína otrávena jeho švagrová Klárka. Vzápětí je ze zločinu obviněn on sám. I když všechno svědčí proti němu, ujímá se Jiří Adam z Dobronína soukromého pátrání, neboť tuší, že věc není tak jednoduchá, jak zdá. Do hry vstupuje snaha utrakvistických konšelů a učenců zabránit vydání Hájkovy Kroniky české, která se tiskne u Jana Severína. Rozpoutá se právní bitva, v níž pomáhá bývalý královský notář Ulrich z Jenišova. Ukáže se, že klíč je třeba hledat v knize Manželské zrcadlo, kterou obdržela hospodyně Jiřího Adama z Dobronína Rozárka. Vše ještě komplikuje Petr Korec, který potká svou milenku z mládí, šenkýřku na Anenském rynku. Tím začíná řetěz podivných událostí, v nichž hraje roli víra, čest, nevěra a hamižnost.... celý text

Modrina
04.12.2020 5 z 5

Vracení se v čase nemá pro děj žádný význam. A děj se mi dost líbil. Já jsem spokojená, podle mého skvělá oddechovka. :)

Pavlnka
28.11.2020 4 z 5

Jako vždy velmi milé, pěkné počtení. Časové nesrovnalosti mě překvapily, ale na příběh to nemělo vliv.

vladislav6610
26.11.2020 5 z 5

Víra, čest, nevěra a hamižnost, ale také láska a žárlivost. Svět se za ta léta moc nezměnil.

majík1
16.11.2020 3 z 5

Docela zajímavá detektivka.Jednu hvězdu ubírám za pomalejší rozjezd a jednu hvězdu za vyznání se v postavách.Jinak byl děj zajímavý,napínavý.

TeaPeter
07.11.2020 3 z 5

Celkem dobrá kniha. Takový průměr pod značkou "Vondruška". Měl jsem neodbytný pocit, jakoby knihu psali dva lidé. Začátek byl takový toporný a konec jako bývá u této značky obvyklé. Jinak zápletka byla zajímavá. Potěšilo mě, že tato kniha nevyznává obvyklé klišé, kdy jsou kališníci vykreslování jako ti "lepší a spravedlivější". Jak už to bývá, jsou jedni za 18 a druzí za 20 bez 2.

Kerberos
27.10.2020 4 z 5

Nevím co se některým nelíbí,autor má přece právo se vracet v čase.Já jsem spokojená,příběh má spád,záhadu,nakonec je vyřešen.

hanzmb
22.10.2020 3 z 5

Po druhé od Jičínského pole mrtvých se autor vrací zpět v čase a opět to zrovna k "výkvětu" autorovy tvorby nepatří. Na rozdíl od Hříšných lidí se tady zatím na lepší časy neblýská. Vzhledem k možným spoilerům nelze popsat největší nelogičnosti, ale je jich tam dost. Především vlastní závěr, který je tak vyumělkovaný, že zcela pohřbí i těch pár zajímavějších pasáží z knihy. Třeba Hájkova kronika je téma, které stálo za větší prostor a mohl to být perfektní vedlejší příběh. Doufám, že autor nechá podobná díla nyní u ledu a soustředí se na to, co mu jde aktuálně nejlépe - série Skláři.

RogiS
19.10.2020

(SPOILER) Opět se cestuje v čase, paní Sabina již prodala své podniky, ovšem Petr s Rozárkou se teprve nedávno vzali a pan z Jevišova je opět svobodný, ách jo, Mistře, více péče souvislostem

Myllan
15.10.2020 1 z 5

Pro mě velké zklamání, a to pan Vondruška patří mezi mé oblíbené autory.
Ale i spisovatel musí platit složenky :(