Lovec draků

Lovec draků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3256/bmid_lovec-draku-2rT-3256.jpg 5 2345 433

Strhující drama ze současného Afghanistánu. Autor, kalifornský lékař, inspirován vlastními vzpomínkami, vypráví příběh osudových zvratů, jimiž jeho hrdina Amír prochází od dětství na cestě k dospělému zmoudření nejprve za mírových posledních let afghánské monarchie a poté za sovětské válečné okupace, na útěku z vlasti a při hledání nového života v emigraci. Události těžko pochopitelné krutosti i bezmezné oddanosti a očistné lásky se v tomto bravurně napsaném románu střídají bez sentimentu, bez jediného zbytečného slova. Svou opravdovostí zasáhl čtenáře ve čtyřiceti zemích světa a v milionových nákladech stále zůstává hlavní literární událostí knižních žebříčků. Román byl rovněž zfilmován režisérem Marcem Forsterem v roce 2007...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Rozmluvy

The Kite Runner , 2003

dee101
02.07.2016 5 z 5

Opravdu velmi strhující příběh o přátelství a zároveň i poučí. Přečetla jsem knihu jedním dechem a vystřídalo se ve mně x 100 emocí.... "Pro tebe třeba tisíckrát."

šuš
28.06.2016 5 z 5

Nádherná kniha.

limetka2008
11.06.2016 5 z 5

Krásná a moc smutná knížka. V té nešťastné zemi snad nebude už nikdy mír. Závěrečný přehled novodobých dějin Afghánistánu byl velmi zajímavý a poučný.

jisimi
03.06.2016 5 z 5

Lovec draků se mi dostal do ruky náhodou. Šla jsem do knihovny pro knihu A hory odpověděly, na kterou jsem narazila náhodou v nějaké recenzi, ale ta nebyla volná. Byl tam ovšem Lovec draků. Myslela jsem si, že z prostředí válečného Afgánistánu nebudu nadšená a od knihy jsem mnoho neočekávala. Po přečtení musím říct, že kniha patří k tomu nejlepšímu, co jsem zatím četla. Literární schopnosti autora jsou nezpochybnitelné. Příběh je naprosto uchvacující, plný přátelství, oddanosti, lásky, ale i zbabělosti, nenávisti a krutosti. Tuto knihu stojí za to mít ve své knihovně.

bezzink
31.05.2016 5 z 5

Po dva dny kolem me pritel chodil s kroutici hlavou a nechapavym pohledem. Po dna dny jsem nemohla delat nic jineho nez jen cist a cist. Po dva dny se u me stridaly emoce smutku a radosti. Po dva dny jsem se smala a brecela a jen ve vyjimecnych chvilich jsem se dokazala venovat taky tomu realnemu svetu. Umim si zive predstavit, ze jedine, na co pritel v poslednich dvou dnech myslel, byl obrazek plapolajici knihy v krbu a navrat jeho drahe polovicky na zem. :)
Chci tim rict, ze me toto dilo hluboce zasahlo. Verim, ze existuje mnoho strhujicich pribehu, ale tento ziskal me srdce. A taky jsem si pripomenula, jak jsme chodivali s tatou poustet draky na kopec nad babiccinym domem, na vzpominku dlouho zapomenutou, a to mi vykouzlilo usmev na rtech.

carcassonna
23.05.2016 5 z 5

tak toto bola pre mňa "pecka"...naozaj skvelá kniha!!! zhltla som to za dva dni a čítala som to asi rok po narodení syna (7 rokov dozadu) a neviem, či som bola ešte ovplyvnená hormónmi alebo čím,ale revala som, normálne som plakala, ako sa mi ešte pri knihe dovtedy nestalo - už si nepamätám mená,ale tuším to bola časť, keď hlavný hrdina -už ako starší -dostal list (obsah listu ma dojal) od toho svojho kamaráta- ich priateľstvo totiž nebolo rovnocenné a hlavný hrdina sa k nemu nezachoval vždy čestne a ten kamarát to vedel,ale aj tak mu nič nevytkol, videl ho v dobrom!
Okrem tohto tam však boli aj iné "hrdlo-sťahujúce", šokujúce pasáže, ktoré ma držali v stave "čítaj ďalej".

Hellie
19.05.2016 5 z 5

Nejlepší kniha, jakou jsem poslední dobou četla

Madlenka24
16.05.2016 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem... Napínavý příběh se silným poselstvím.

Merlinit
28.04.2016 5 z 5

Měla jsem to štěstí, že jsem ke knize přistupovala bez očekávání a jsem tomu ráda: je to dobrý kus a zkreslené vnímání si nezaslouží.

Janaho4
16.04.2016 5 z 5

Ke knížce jsem se dostala náhodou, a jsem moc ráda. Poutavé vyprávění mě vtáhlo děje, ani jsem nedutala. První polovina příjemně plynula, pak to ovšem dostalo grády. Kdybych mohla, dám šestou hvězdičku za politické a náboženské reálie a souvislosti. Po přečtení můžu říct, že jsem zase o něco chytřejší.

Lenka.Vílka
03.04.2016 5 z 5

Knihu jsem začala číst na doporučení a dost stránek nechápala proč. Proč se ten dotyčný domníval, že se mi kniha bude líbit? Proč jsem vlastně začala číst?
Prvních sto stran jsem knihu několikrát odložila s tím, že tohle číst nebudu. Že nechci číst příběh sobeckého kluka, který je podělaný ze všeho kolem sebe. Problém byl ale v tom, že jsem se na příběh dívala "evropskýma očima". Já žiju v zemi, kde jsou podstatné činy. Amír žije v zemi, kde je důležitější, komu se narodíte (tedy, jakému otci), než to jaký člověk jste ve svém srdci. Při odjezdu Alího a Hasana, jsem se rozbečela. Byl to pro mě jaký si zlomový bod v ději. A od té doby jsem četla bez zastavení. Do poslední stránky.

ElenaM
03.04.2016 4 z 5

Během čtení první poloviny knihy jsem si říkala, co všichni na té knize mají, že má tak super hodnocení. Vždyť je to jen obyčejné vyprávění. Druhá polovina mě však zcela pohltila a došlo mi, že každý detail v příběhu má svůj hlubší smysl a význam v životě hlavního hrdiny. Je to skutečně strhující příběh (nejen) o tom, že třeba jedna chvíle v životě, jedno špatné rozhodnutí vám může ovlivnit zbytek života. Příběh přátelství a oddanosti, ale také zrady. Pro mě nebylo vyprávění předvídatelné, ale bylo plné zvratů a překvapení. Doporučuji! A chystám se na další knihu od tohoto autora - TISÍCE PLANOUCÍCH SLUNCÍ.

aginecka
20.03.2016 4 z 5

Náhled do velmi odlišného světa prostřednictvím jednoho "obyčejného" osudu. Poutavé, nenásilné, občas dojemné, ale mezi mé oblíbené se nezařadí.

Atrament
08.03.2016 2 z 5

Na můj vkus příliš moc ubrečené a nepříliš přesvědčivé (navzdory tomu, že jde údajně o autentické vzpomínky). Autor dle mého příliš tlačí na čtenáře ve snaze ho rozbrečet za každou cenu, no slyšel jsem osobně v životě o dost pohnutější osudy. Autorův styl je sice čtivý a promyšlený, ale zároveň tak šablonovitý, že člověk prakticky pořád ví co se stane o pár stránek dále a dokonce co kdy kdo velmi dramaticky řekne.

krstna
01.03.2016 5 z 5

Bravo! No par krat som zabudla vystupit z elektricky.
Trosku ma mrazi ta cast, ked Rahim Khan rozprava o Hassanovi, autor vobec nezmenil styl rozpravania.
Kazdopadne, knihu urcite odporucam precitat.

Stuart6
18.02.2016 5 z 5

Absolutní bomba. Normálně jsem u toho bulil jako malý kluk.

Opravdu je 90% čtenářů holek ? Ostuda ( tedy pro nás )

AdaVinculin
11.02.2016 5 z 5

Nooo co na to říct...absolutně skvělá kniha, u konce jsem snad přestávala dýchat, abych četla co nejrychleji. Konec mě hodně zasáhl a něco ve mě nechal. V porovnáni s Tisíci planoucími slunci bylo vše jakoby z dálky - z Ameriky, tu hrůzu autor popsal až ke konci, ale i tak, kniha, která člověka opravdu veme za srdce..

Petratra
04.02.2016 5 z 5

Tuto knihu mi před pár lety doporučila kamarádka a já se k ní dostala až teď. Uff, dočteno, a je tak těžký tohle čtení komentovat. Je to knížka dojemná a inspirativní. Taky smutná, plná citů a hrdosti, exotická, akční, místy skoro až moc sentimentální... ale krásná. Díky ní mám trošku jiný úhel pohledu na Afghánistán. Ráda si přečtu další knihy od Hosseiniho. A hlavně - všechny děti na světě by nikdo nikde neměl připravovat o dětství, ale bohužel se to děje...

"Kdyby se mě dnes někdo zeptal, jestli příběh Hasanův, Sohrábův a můj dopadl dobře, nevěděl bych, co odpovědět. Může to vůbec někdo o sobě říct? Život přece není indický film. Zendagí mígzára, říkávají Afghánci: život jde dál bez ohledu na začátek nebo konec, na kámjáb, nákám, krize nebo katarze, postupuje vpřed jako v pouštním prachu pomalá karavana kóčíů."

Elisabeth9
01.02.2016 5 z 5

Krásný příběh....

iva23
29.01.2016 5 z 5

Toto je čtenářský zážitek!