Lovci hlav

Lovci hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3022 525

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne , 2008

ferda
22.01.2014 4 z 5

Román se mi docela líbil, námět byl dobrý, ale nepoznat psí kousnutí od lidského ? Asi v Norsku nejsou takové kapacity. Ono tam takových seků bylo víc, ale i tak to stálo za přečtení.

Babouš
22.01.2014 2 z 5

Námět dobrý, ale opět jsem se přesvědčil, že mi Nesbův styl nesedne. Hlavní hrdina mi přišel nesympatický a severské prostředí už mě tak nelákalo jako u Larssona.

Yorika
10.01.2014 3 z 5

Nesbova klasika.Dobře napsaná detektivka s občas šokujícími momenty.Nenudí ale také ničím nepřekvapí.

Niraj
04.01.2014 5 z 5

Po všech těch příbězích s věčně opilým H. Holem je tohle příjemná změna. Knihu jsem přečetl za jednu noc, zkrátka jsem nemohl jít spát dřív, než dojdu do konce. Kniha mi příšla zábavná, vtipná, napínavá, měla spád, ..... Byť by se tam pár nelogičností našlo, hodnotím 5*

lucije87
02.01.2014 3 z 5

Latrínová část byla podle mě zbytečná. Někdy zbytečně vyhnané do thrillerového extrému. Roger Brown mi jako hlavní postava ale sednul a kniha se četla dobře.

DonFilipson
02.01.2014 5 z 5

Má první detektivka od Nesba a musím říct že super, čtivé, napínavé a s nečekaným koncem...

Vec1980
27.12.2013 3 z 5

Rozhodně zajímavá knížka, ikdyž lehce mi přišla ujetá skoro do žánru akčního příběhu než klasické severské detektivní knížky. Určitě ale pozitivní, že hlavní hrdina není detektiv a také oživení ke konci, kdy čtenář ztratí nit jak to vlastně bylo a proč je to vlastně tak, policie jako taková postavena mimo děj a zjednodušena do frajerského detektiva, který nepochopí nic .... ale možná odpovídá skutečnosti, kdo ví.

MarieAnnaSarah
23.12.2013 3 z 5

Lovci hlav, poslední dílo od Nesbøho, které mi zbývalo přečíst. První román, bez Harryho Holea.
Dílo, kterým jsem se rozhodla uzavřít rok Nesbøovské mánie. Avšak prvotní nadšení bylo brzy zchlazeno.

Příběh úspěšného lovce hlav, který si ve volném čase přivydělává krádežemi umění, aby zajistil svou marnivou ženu, a který se ze dne na den se promění v úkladného vraha, byl pro mne zklamáním. První Nesbøovou knihou, jež mě nepohltila hned první stránkou. Knihou, ve které jsem měla problém s orientací nejen v postavách, ale i v ději. Posléze, když jsem se zorientovala, mi nadále přišel příběh nemastný, neslaný. Příliš akční, příliš rádoby šokující. Tak moc mi připomínající dílo, jenž mi též nesedlo - 10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr. Avšak stále jsem se uklidňovala, že pomalý rozjezd může být pouhou předehrou a samotný děj se ještě bravurně rozjede, jak je Nesbøovým zvykem.
Po přečtení tříčtvrtin knihy, včetně často zmiňované latrínové části, jež mě nijak nezaujala, jsem však již tušila, že se pro mne bude po Švábech jednat o druhé Nesbøovské fiasko. Děj mne nejenže nepřitáhl, nepobavil a ani neohromil, ale mnohdy jsem se přistihla, že mne nudil, ba co víc, připadal mi nelogický. Nevědět, že jej napsal Nesbø, nepřisoudila bych mu ho. Chybělo mi jeho brilantní vypravování, vykreslení psychologie postav a svižné tempo, na které jsem byla přivyklá z jeho předchozích děl. Asi jsem už příliš zhýčkána, tudíž jsem od Lovců hlav čekala mnohem více a nebylo mi to bohužel dopřáno.

Knihu nehaním, někoho jistě tento styl zaujme, avšak jako již zmiňovaná kniha 10 rad, není mým šálkem kávy. Snad jediným plusem pro mne bylo odhalení Greveovy milenky. Tudíž Nesbøovský rok zakončím hodnocením pouze třemi hvězdami.
V příštím roce mi to jistě Nesbø vynahradí :)

Dixinka
21.12.2013 5 z 5

Napínavý děj až do poslední stránky. Nečekané zvraty v ději má za následek, že se od knihy neodtrhnete.

ondrash77
18.12.2013

Znáte to, tak dlouho lidi kolem vás vychvalují nějakou knížku, až vám to nedá a přečtete si jí taky. Jenže ať chcete nebo ne, neubráníte se přehnaným očekáváním. Vždyť „všichni to chválí, tak to prostě musí být skvělý, ne“?

Potíž je v tom, že málokdy se podaří taková očekávání naplnit. A jak říká klasik: “chvíli očekávání vystřídá zklamání”. A přesně tak jsem to měl s Lovci hlav.

kellishova
14.12.2013 4 z 5

čekala jsem od toho asi trošku víc, ale jinak vcelku fajn

wooloong
09.12.2013 5 z 5

Asi to bude samý SPOILER, tak to když tak nečtěte, ale jsem plná dojmů, a musí ven. Velmi dobrá detektivka. Můj první Nesbo. Tolik diskutovaná scéna s latrínou podle mého nemá chybu a je velmi symbolická. Hlavní hrdina z první části knihy, malý muž s velkým mindrákem a pěknými vlasy v drahém značkovém obleku, s luxusním autem, prestižním zaměstnáním, trofejní krásnou (vysokou) ženou, kterou ovšem ze sobeckých pohnutek zranil na nejcitlivějším místě, a příliš velkým výstavním domem, žije navenek život, o kterém se kdekomu může jenom zdát. Při bližším pohledu je ovšem ta krásná duhová bublina úspěchu plná páchnoucích morálních sraček. Teprve poté, co musí bojovat o holý život, a žumpa plná vlastních (a komplicových) exkrementů mu ho zachrání, duhová bublina splaskne a my konečně vidíme hlavního hrdinu v jiném světle - jako člověka, který dokázal překročit svůj stín, a stát se konečně hrdinou, kterého lze mít rádi a kterému lze držet palce.
- Líbí se mi, když se v detektivce vrství různá tajemství a záhady a všechna ta tajemná klubka jsou postupně rozmotávána a občas se objeví opravdové překvapení. Tady jich bylo hned několik.
- Mám ráda, když autor odhalí všechny indicie, a nechá nás luštit zápletku spolu s ním.
- Miluju černý humor a tady jsem měla hned několik příležitostí si ho plně vychutnat, například: "Pokud začnu utíkat, bude trvat nanejvýš deset vteřin, než budu mít v patách dvacet kilo neitherteriéra a v zátylku devět milimetrů olova."
Několik momentů mi ale přišlo poněkud diskutabilních:
- Pokud se vám do zátylku zakousne bojový pes (a neitherteriér je zde takto prezentován), asi máte pramalou šanci, že to přežijete. Díky silnému stisku čelistí vám nejspíš rozdrtí obratle a zlomí vaz.
- Že by byl problém pro zkušeného patologa rozeznat otisk čelistí lidského chrupu a chrupu psa? Nebo jsou norští patologové tak ledabylí?
- Totéž se týká doby úmrtí obou nalezených mužů. Je mezi nimi odstup celého dne a norská policie to zamete pod koberec s tím, že bylo otevřené okno? Ale ale!

farinka
04.12.2013 4 z 5

Dobrá detektivka,jak je u Nesba zvykem.

666
26.11.2013 odpad!

hlavní hrdina mi byl velmi nesympatický, dělalo mi tedy problém mu fandit a přát si, aby mu to dobře dopadlo, vlastně tam nebyla žádná kladná postava, každý někoho podváděl či využíval

anizek
25.11.2013

Výborná kniha, která je napínavá od začátku do konce a je plná zvratů. Souhlasím s uživatelem Evca, že narozdíl od Holeovek tato kniha odsejpá. Už se těším jak shlédnu film dneska. Vřele doporučuji

Efca
24.11.2013 5 z 5

Tak tuhle knihu od Nesba můžu. Má tak akorát stran, aby zaujala a nepustila, děj pěkné odsýpá a je napínavý, narozdíl od některých "Holeovek", kde se děj více vleče. Musím říct, že se mi líbilo i filmové zpracování - a teda některé pasáže - asi všichni víme které - jsou prostě nezapomenutelné, ehm...

Ankavi
21.11.2013 5 z 5

Napínavá, strhující kniha. Jedním dechem jsem ji četla až do poslední strany. Závěr ohromí, kniha člověka drží v napětí až do posledního písmena. Za mě je to nejlepší zatím kniha tohoto autora.

davaprd
15.11.2013 5 z 5

strhující děj, po třetině čtení se to pěkně rozjede, pro někoho možná dost drsné části, nicméně mě knížka moc bavila a přečetl jsem to hodně rychle :-))

FV98
10.11.2013 5 z 5

Doufám že se dočkáme i dalších knih s Rogerem v roli hlavní postavy. Jedna z mých nejoblíběnějších knižních postav vůbec.

maple34
31.10.2013 5 z 5

Cajk, úplně něco jiného než Holeovky. Podle mě něco lepšího, ale těžko soudit. Kniha má strhující tempo, je skvělé, že nemá 500 stran. Velmi dobře napsaná část, kdy člověk neví, kdo co vlastně udělal. Je to super příběh s patřičně Nesboovským rozuzlením.