Lovci hlav

Lovci hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3020 525

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne , 2008

Darf...
14.08.2014 4 z 5

Výborná knížka, velmi čtivá. Moc se mi líbila, i když jsem prvních asi 120 stran moc netušila, co se vlastně bude dít. :-D Neříkám, že některé pasáže nebyli poněkud přehnané, ale myslím, že se to dá odpustit.

studentice
09.08.2014 4 z 5

Dechberouci. Byla napsana uplne jinym stylem nez serie o Harrym a presto stejne dobra. Doporucuji. Uz se tesim na film, snad nezklame:)

IvetiiiZ
07.08.2014 5 z 5

Četla jsem ji asi tak před půl rokem a můžu říct, že od té doby se převážně soustřeďuji hlavně na severské spisovatele. Skvělá kniha, dechberoucí příběh a ještě lepší rozuzlení. Něco, co opravdu jen tak někdo nevymyslí a hlavně něco, co člověka naprosto pohltí a nechce přestat číst..

Peti
06.08.2014

Luxusní kniha a to rozuzlení!! Doporučuji.

esussi
02.08.2014 4 z 5

Pecka od Nesba. Harry Hole mi není nijak moc sympatický, takže jsem opravdu uvítala detektivku, která se neodehrává z pohledu detektiva. Je sice pravda, že příběh měl semtam nějaké slabší místo v závěru, ale i tak to rozhodně stálo za přečtení.

canis3217
21.07.2014 3 z 5

Dobrou zápletku shazuje odbytý konec, respektive stopy, které policie přehlédne, jsou až příliš početné. Nechci spoilerovat, ale kdyby byl vynechán pes ušetřil by si spisovatel spoustu chyb.

daniela7015
21.07.2014 5 z 5

Kniha byla moc moc fajn. Taková oddechovka, tragikomická, čtivá, humorná, ale s pěknou zápletkou. Knihu 100% doporučuji. Pár dní po dočtení jsem celá nažhavená zhlédla filmové zpracování a to je něco strašného - alespoň oproti fajn knížce je film jen hodně slabým odvarem bez pořádné pointy, důležitých detailů, bez těch vřelých sympatií, které si získává hlavní hrdina v knižní podobě. Takže nejdřív rozhodně knihu, aby vás film neznechutil. (I když na čsfd má 82% a je to jeden z nejúspěšnějších norských filmů v historii, tak knížce nesahá ani po kolena)

vorenus
21.07.2014 3 z 5

Nechápu předchozí komentář!!!!TYNAKALI už čte třetí knihu od Nesba, ale ani jedna ji nenadchla.Na to stačí snad jedna kniha a autora vypustím ze svého hledáčku.A ještě přeskakuje pasáže v knize!!!!Větší barbarství snad neexistuje!!!!!A jedna rada na závěr!!!Tak to nečtíííííí!!!!!!!!

petrdvor
12.07.2014 5 z 5

Po první stránce přichází strhující příběh plný zvratů a událostí. Ve srovnání s knihami o Harrym mi přišla zajímavější a lépe napsaná. Líbí se mi pečlivě připravený a popsaný poměrně složitý děj, kdy nic není jasné, ale musím to vědět a číst dál. Celá kniha má rychlý spád a konec je vyloženě dechberoucí a překvapivý. Pokud se někomu nechce to čtení série s Harrym, toto je ta pravá knížka, kde je autorův talent jasný a kde lze začít.

myshmother
09.07.2014 5 z 5

Výborná a napínavá kniha. Kromě napětí jsou zde i skvělé humorně napsané pasáže. Storry s kadibudkou, likvidací zuřivého psa, přes nález "usměvavého" (jinak nerudného) pana "domácího", až po jízdu traktorem a následnou konverzaci s policistou (asylový dům pro cizince), mě naprosto dostala. :-)))

Flek007
08.07.2014 4 z 5

Je dobré se přesvědčit, že Nesbo není pouze Harry Hole...opět výborně napsaná kniha.

anais
01.07.2014 4 z 5

zajímavá kniha s napínavým příběhem, příjemné počtení

Snow-White
29.06.2014 3 z 5

Jednalo se o první knihu od Nesba, kterou jsem přečetla, ale bohužel nemůžu říct, že by mě navnadila k přečtení další. Vlastně ani nevím, co knize vytknout - nebyla napsána špatně, rozhodně nelituji toho, že jsem ji četla, moc se mi líbil konec, kde se vše začalo odkrývat a pořádně vysvětlovat. Snad mi vadila až přílišná překombinovanost nebo postavy, kterým jsem nemohla nějak přijít na chuť. Naprosto zbytečně natahovaná scéna s latrínou na mě působila jako prachsprostá touha autora něčím šokovat (opravdu pochybuji, že by hlavní hrdina mohl něco vidět, jak s tím bylo později v knize pracováno).
Nu, možná se časem k autorovi ještě dostanu a třeba změním názor, v nejbližší době to ale určitě nebude...

acul.p
27.06.2014 5 z 5

Perfektní detektivka, napínavá od začátku až do konce a můžu doporučit i filmové zpracování, stojí za to ;)

minirock
20.06.2014 5 z 5

Moje druhá kniha od Nesba a musím říct, že tohle byla teda jízda ! Autor vás nenechá vydechnout od první do poslední strany, od počátečního pohovoru až po závěr jste napnutí jak kšandy a když už si na konci myslíte, že víte jak to dopadlo, po pár stránkách zjistíte, že nevíte nic. Skvěle vygradovaný příběh, vše do sebe úžasně zapadá a nakonec si uvědomíte, že tomu grázlovi Rogerovi docela fandíte. A scéna s kadibudkou ? Po každé větě jsem si musel odpočnout, doslova to bolelo ...... .

Paja Ch.
07.06.2014 5 z 5

Jo Nesbø, je prostě záruka kvality. Lovci hlav mají pomalejší rozjezd ale pak už se neodtrhnete. Doporučuji :o)

mzajicek
04.06.2014 4 z 5

Než jsem vzal do ruky tohoto Nesboa, četl jsem si "Stoletého staříka, který vylezl z okna ..." a s odstupem nekolika týdnů musím příznat, že se mi knížky v mysli pěkně promíchaly a vize hypotetického setkání protagonistů obou příběhů mě docela baví. Ale teď k hodnocení: Fajn detektivka, občas trošku "přitažená za vlasy pokud jde o náhody" ale to je asi věc názoru. Přečetl jsem ji jedním dechem a nechal ji v knihovně pěkně na očích, možná si dám "repete".

Skripi
03.06.2014 5 z 5

Úprimne povedané ma táto kniha od Nesba veľmi príjemne prekvapila. Nepoznal som tohoto autora, teda iba z predajní, kde som si ho všimol medzi bestsellermi. Po tomto napínavom príbehu prečítanom vo veľmi krátkom čase si určite prečítam aj všetky ostatné od neho ktoré sú preložené. Dávno sa mi totiž nestalo aby som knihu nemohol ani odložiť a takto ma bavil napínavý dej... Pozriem si dnes aj rovnomenný film a som zvedavý :)

cielle
30.05.2014 5 z 5

Brilantně napsaný příběh! Nemám co vytknout! Postava Rogera Browna mě neskutečně bavila.. Hodně lidí tu píše, že jim hlavní hrdina nebyl sympatický - proč by měl? Mě právě fascinovala ta jeho sebevědomá nesympatičnost, jeho myšlenkové pochody a celkový pohled na věc.. s hlavními hrdiny se přece nemusí čtenáři nutně ztotožňovat :)

AndreaD
19.05.2014 5 z 5

Výborná kniha, trpkosmutný príbeh "malého" vysokosebavedomého hodejegerna, ktorý zo zdanlivo prepichového života vletí hlavou rovno do ho....... O prchavosti šťastia a následnom boji o holý život. Náhodou sa mi podarilo zhliadnuť aj rovnomennú filmovú podobu (odporúčam) a musím konštatovať, že Axel Hennie ani nemohol byť vernejším Rogerom. Nikdy nezabudnem na kadibudku a zbesilý únik na traktore s napichnutým psom.....