Lovci hlav

Lovci hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3020 525

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne , 2008

Joges
20.04.2015 4 z 5

Už jsem nevydržel Nesba tak dlouho obcházet a pustil se do čtení. Překvapil mě. V psaní je jako ryba ve vodě, pohrává si se slovy, je chytrý, humorný a talent mu rozhodně nemohu upřít. Jen téma knihy s ambiciózním, nezranitelným hrdinou, kolem kterého se jako vždy tvoří řada mrtvol, mě příliš nenadchlo. První třetina knihy byla dost popisná, poté se děj slušně rozjel, a ač byl místy velmi napínavý (i méně uvěřitelný), mohu jej opět komentovat slovy: takových už tady bylo.

veronika_n
16.04.2015 5 z 5

Další z knih, kterou přečtete jedním dechem. Spousta černého humoru, napínavý děj a geniální finále. Po sérii s Harrym Holem je to příjemná změna a opět něco jiného. Po přečtení doporučuji shlédnout i film.

tereza2317
01.04.2015 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu - super příběh. Napínavé, skvěle zakončené.

sabca.0207
31.03.2015 5 z 5

K této knize jsem se dostala jenom náhodou. Ze začátku jsem jí moc nevěřila, ale nakonec jsem si jí oblíbila. Napínavý a nádherný děj. :) Ale nejvíce mě dostal konec, byl velice nepředvídatelný. :) Opravdu nádherná kniha :)

tommydub
28.03.2015 5 z 5

Supr počtení, napínavý příběh ,místama tedy i dost neuvěřitelný.

Wampi333
05.03.2015 5 z 5

Jako vše od tohoto autora ... dobré !

KattyV.
25.02.2015 4 z 5

Knihu jsem brala do ruky s trochou nedůvěry, nedovedla jsem si představit číst něco od Nesba, kde není Harry Hole.

A vida! Příjemné překvapení...Kniha je velice čtivá, napínavá a zároveň místy nechutná (pasáž ve sra@kách byla i na mne moc). :-)

A souhlas s Robinem - Konec je geniální!

RobinZ.
24.02.2015 5 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem VojtaM. Začátek byl opravdu skvělý a všechny prvky skvěle fungovaly, ale pak se to nějak zvrtlo a prostředek mne začal upřímně nudit. Pak jsem ale shlédl film, který mě doslova nadchl, a tak jsem začal s knihou na novo. Nějak jsem přelouskal prostředek a Konec mne naprosto uchvátil. Shrnutí: I přes slabší prostředek nám to vše Jo vynahrazuje geniálním koncem! Doporučuji moc!

VojtaM
22.02.2015 4 z 5

Líbila se mi první část. Díky ní jsem se začal zajímat o personalistiku, kapitola o pohovoru je naprosto skvěle napsaná a přiblížila mi metody a postupy, které je dobré znát. Naproti tomu prostředek se mi moc nezamlouval, přišel jsem o iluze a dost mě to znechutilo, ale konec je opět skvělý. Hary Hole mi vůbec nechybí, určitě se mi zamlouvá více Roger Brown, škoda že není pokračování.

Penguin07
14.02.2015 5 z 5

Nesbo je prostě mistrem svého řemesla. Úžasný příběh,místy skoro až neuvěřitelný (dokládaný poklesem brady čtenáře),ale podaný a dávkovaný "nesbovsky", takže čtenáře nutí listovat stránkami dozadu a hledat,co mu při prvním přečtení uniklo. A závěr plný obratů a zvratů - jedním slovem dokonalé!

adulik23
06.02.2015 3 z 5

Kniha sa rýchlo čítala, musím však povedať, že Harry Hole mi chýbal, príbehy s ním sa mi od Nesba páčia viac... Miestami mi bolo pri čítaní až blbo, najmä pri tom, čo sa dialo na statku... ale inak vcelku fajn kniha...

Zdeňula
02.02.2015 4 z 5

Ze začátku mě ta knížka moc nebavila, ale jak jsem se začetla, tak jsem nemohla přestat číst. A zfilmování této knížky bylo velmi pěkné, a proto doporučuji po přečtení knížky zkouknout film...

Scharks
01.02.2015 4 z 5

Na knihy s Harrym Holem to nemá, ale i tak to bylo opravdu neotřelé a velice napínavé čtení a vynikajícím závěrem :o)

LadyLane
30.01.2015 4 z 5

Vykreslenie postavy Rogera Browna a všetky tie drobné horko-sladké pravdy som si naozaj vychutnávala. Dej som prijímala, ako plynul, preto rozuzlenie bolo len čerešničkou na torte. Aj keď trošku prestrelenou.

"Vybral som škatuľu hroznového džúsu a priložil si ju k perám. Potom som si to rozmyslel, zo skrinky som vytiahol pohár. Len zato, že je človek vrah, ešte nemusí stratiť všetky zásady slušného správania."

sumcicka
28.01.2015 2 z 5

Pokud některým přišla první půlka knihy zdlouhavá až nudná, tak to byla právě ta část, která bavila mě. Až do sto sedmdesáté čtvrté strany jsem si příběh užívala - dívat se na svět očima namyšleného personalisty a sledovat jeho myšlenkové pochody (nejen) při hodnocení uchazečů o vysoké manažerské posty mi přišlo jako super nápad. Nicméně pak (konečně) došlo na ústřední zápletku knihy a mé potěšení z ní šlo do hajzlu (doslova ;)) Příběh, který by byl tak přitažený za vlasy jako tento, jsem už dlouho nečetla - opravdu se nám Nesbø snaží namluvit, že norští kriminalisté/patologové nepoznají, jestli někdo zemřel dneska nebo předevčírem, jestli někoho pokousal pes nebo člověk?! Nemluvě o celé řadě dalších nesrovnalostí... Hvězda navíc za to, že mě tentokrát autor ušetřil otravného Harryho H.
(Pokud se dokážete přenést přes nesmyslnost příběhu, doporučuju knihu jako trénink angličtiny, která je v tomto případě celkem jednoduchá, s občasnými (pro mě) novými a zajímavými slovy.)

wiix
28.01.2015 4 z 5

Dej skvelý, ale mimo neho - ten štýl písania! Wow! Veľmo čitateľné, som sa smiala v duchu nespočetne krát nad jeho sarkastickým štýlom :)

Odehnalka
26.01.2015 4 z 5

No, na Harryho Holea to dle mého názoru nemělo, ale velmi čtivé a napínavé. Nesbo nezklamal.

Skip
24.01.2015 3 z 5

Konstrukce tohoto spisovatele jsou hodně přitažené za vlasy, ale bylo to lepší než Švábi, které jsem četl dříve. A to je asi vše, co se o tom dá říct. Nepředpokládám, že by se mi nějaká jeho kniha ještě dostala do ruky a vůbec mi to nebude vadit.

marca_m
19.01.2015 4 z 5

Lovce hlav jsem četla ještě před sérií s Harry Holem a ano, i když je zápletka neuvěřitelně přitažená za vlasy, moc mě to bavilo. Asi právě kvůli té přeexponovanosti a jisté bizardnosti mi Lovci hlav přišli jako velmi zábavná kniha. Svižná, rychlá jízda, na vypnutí hlavy ideální.

Rabjohns
08.01.2015 4 z 5

Mohla být rozsáhlejší prostřední část,kdy je hlavní hrdina pronásledován a musí se skrývat,jinak dobrý...