Lovci hlav

Lovci hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3020 525

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne , 2008

bareva
09.09.2015 4 z 5

Líbila se mi charakteristika osob a osobností. 180 cm výšky minimálně aby adept dosáhl na pozici manažera :) Děj poutavý a závěr pro mě nečekaný. :)

sitra
28.08.2015 5 z 5

moje první od autora. Paráda. Čtivé, zábavné a docela se mi i zvedal žaludek (latrína)... :-D

misbyxo
27.08.2015 4 z 5

Škoda že jsem viděla film jako první. Ze začátku mi to trvalo začíst se ale po pár stránkách to už jelo. Úplně jiné než ostatní Nesbovo knížky ale stejně dobré. Dala bych 4,5* plná zvratů a s překvapivým koncem:)

Ester71
20.08.2015 4 z 5

Z počátku jsem se do knihy nemohla začíst a ke konci jsem se zase od ní nemohla odtrhnout..

stehlicek
17.08.2015 5 z 5

Výborný thriller, spousta zvratů, doporučuji.

cukrovka
01.08.2015 4 z 5

Kniha se dobře četla, zápletka byla zajímavá.

Petra Ďat
30.07.2015 5 z 5

Ze začátku jsem si myslela že mě kniha bavit nebude ale překvapila! Skvělí děj, nečekané zvraty,,,sem tam mi to přišlo trochu přehnané jako třeba ta scéna v latríně, ale na druhou stranu proč ne...od toho knihy jsou:) Za mě určitě doporučuju:)

ninusshka
19.07.2015 5 z 5

Uzasna kniha, velmi napinavy dej! Ani jedina veta naviac. Zatial najlepsia kniha, ktoru som od tohto autora citala.

Lenka.Vílka
18.07.2015 5 z 5

Před třemi měsíci jsem viděla film a byla nadsena. Skoro jako kdybych se divala na film od Guye Ritchieho ;) (borec, mám ho ráda), takže jsem se na knihu těšila tak nějak automaticky. A bavila. Žádný pomalý rozjezd se nekoná (je to prostě úvod. Tečka. A ani jednu větu jsem se nenudila.) Potom přijde geniální zbytek a ja se proklinala, protoze je to teprve moje druha kniha od autora. Nejsem si jista, co bylo lepší (kniha nebo film? Nevím, asi kniha...), ale jsem udivena nad dokonalosti příběhu. Sice bych uvítala pár stran navic, asi bych byla raději (ale možná by to uškodilo příběhu, takže pryc s myskenkama...). Ale kolem a kolem.. dokonalost, konecne se pustim do HH ; )

krisstus1961
17.07.2015

Typicky severský trihller,které mě prostě baví.Rozjezd jako vždy v pomalejším tempu,ale potom se od těchto knih nedá odtrhnout.Jo Nesbo je vynikající autor.

Sandruše
17.07.2015 5 z 5

Geniální!

Trissi
14.07.2015 1 z 5

Podle mě jedna z nejnudnějších detektivek co jsem kdy četla. A že jsem jich už přečetla požehnaně. Začátek nuda a konec odbytý. Docela ráda bych viděla chrup hlavního hrdiny, když si nikdo nevšiml, že jednu z obětí nekousl pes, ale on. Další knihy od tohoto autora už nemusím.

Bet.hy
12.07.2015 5 z 5

Pro mě po Sněhulákovi s HH nejlepší Nesbova kniha. Pomalejší rozjezd mi nepřišel nijak na škodu. Po zhruba jedné třetině přichází naprosto strhující příběh. Je to jedna z knih u které je mi strašně líto, ze je "ukončena" a nedočkám se pokračování.

Dinosaur
01.07.2015 4 z 5

(9/10) Kniha se rozjíždí celkem pozvolna, ale přesto je poměrně čtivá. Napětí přichází cca po první třetině, kdy začne jít hlavnímu "hrdinovi" o život, a ač to není zrovna příklad všech ctností, člověk mu prostě musí fandit. Obzvláště poté, co začne kvůli záchraně života dělat vážně zoufalé věci :) Dost často se mi stává, že se mi kniha líbí mnohem více než film, ale tady to je téměř vyrovnané. Kniha nám nabízí Rogerovy myšlenky a ještě pár šoků navíc, ale (nevím, jestli to je tím, že jsem film viděl jako první) zároveň jsem si říkal, že je tenhle námět pro film takový vděčnější. Obě verze ovšem nabízejí poměrně originální, napínavý a chvílemi lehce šokující příběh, který stojí jak za přečtení, tak za zhlédnutí. (23. 7. 2013)

alabra
21.06.2015 4 z 5

Po sérii s Harrym byla knihu zpočátku nudnější, pomalý rozjezd, vše zdánlivě jasné, zápletka prokouknuta téměř od začátku. Postupem času se kniha stává lepší a lepší, vše graduje překvapivým rozuzlením v závěru. Autor splnil má očekávání, některé detaily si mohl ušetřit.

Halila
12.06.2015 5 z 5

tahle kniha mě moc bavila. Občas nechutná, ale dobrý :-)
Film taky super.

Mr.Pajek
10.06.2015 4 z 5

Scéna v kadiboudě samozřejmě vtipná :) Ale závěr mi přišel zbytečně uspěchanej, chtělo to rozuzlení trochu dávkovat..

zuzana4291
09.06.2015 4 z 5

tato kniha mi připadala do půlky docela nudná, ale pak to mělo dost zajímavý a komplikovaný děj....i když je to trošku jiného než jsme od autora zvyklý, tak se to čte velmi dobře

marwinmh
06.05.2015 3 z 5

Četla jsem od tohoto autora již lepší knihy. Bylo to zcela něco jiného než na co jsem u jeho knih zvyklá. Neříkám, že špatné, jen jiné a mě to až tak nesedlo. Chvílemi mi to přišlo dost ukecané, chvílemi zas moc krvavé, byly i okamžiky, které mi přišly trochu moc vykonstruované. Při pasáží s kadibudkou jsem měla nepříjemně stažený krk. Ale nutno přiznat, že Roger Brown si zachoval svou tvář arogantního chlapa až do konce.

mpb1913
27.04.2015 4 z 5

Čekal jsem něco úplně jinýho, a kdybych se informoval předem asi bych ji vůbec nečetl, ale líbila se. Bez pasáže o sračkách bych se obešel ale jinak je kniha dobrá, má spád a nejsou v ní hluchá místa.