Lovci hlav

Lovci hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3021 525

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne , 2008

MiaVanAcid
28.10.2013 2 z 5

Bohužel, pro mne velké zklamání...asi jsem moc naočkovaná s H.H a nový hrdina mi nijak nezaimponoval.....škoda.

Nanynna
26.10.2013 5 z 5

Konec nabral neuveritelne obrátky!! Skvela kniha prectena jednim dechem. Mohu jedine doporucit.

Mucko
09.10.2013 4 z 5

Dej je svižný, akcia nechýba a miestami u mňa zafungoval čierny humor...

megi
02.10.2013 5 z 5

Ou jé, tak takhle knížka mě překvapila víc než jsem čekala. Napřed to vypadalo jako lehká detektivka s krádeží obrazů...ale pak...A ten konec mě absolutně dostal. Není to sice moc odpočinkové čtení, ale ve výsledku mě styl autora poměrně nadchnul.

LavinaVRovine
15.09.2013 4 z 5

Svižné a zajímavé

Masuka22
13.09.2013 4 z 5

Tak mám za sebou první Nesbovku. Mám rád napínavé severské thrillery. Po několika stránkách jsem poznal, že mám co dočinění se zkušeným autorem s velkým talentem. Jeho vyprávění neztrácí na svižnosti a dramatu. Navíc dokáže některé scény velmi barvitě popsat takovým způsobem, který nadchne a pobaví. Už zde několikrát popsaná scéna s latrínou, kterou si člověk musí pročíst několikrát, protože je prostě dokonalá! Bohužel příběh obsahuje dost situací, které nezapadají a závěr na mě vcelku působil hodně nevěrohodně. Nicméně mě autorovo vyprávění velmi zaujalo a Lovci Hlav určitě není moje poslední kniha od Nesba.

Eloviel
27.08.2013

Svižně napsáno. Děj se proměňuje každou chvíli, úvahy a myšlenky hlavního hrdiny jsou zpestřením celé knihy. Konec je převratný, ale naprosto logický :)

Ajvonka
12.08.2013 4 z 5

Skvelé finále a rozuzlenie, na Rogera obaleného vo výkaloch nezabudnem.

marvitekar
06.08.2013 4 z 5

Rychle a dobře se čte, rozuzlení, které překvapí.

gudaska
20.07.2013 3 z 5

Další Nesbo za mnou, ale žádný zázrak. Je to takové celé utahané a bez šťávy, chvilkami jsem se i ztrácela v ději, chvilku byl tam, pak zas někde jinde aniž by člověk zpozoroval, že se něčím někam přesunul atd.. Jo najde se i pár momentů, kdy nechcete knížku odložit páč je to trošku napínavé, ale většinou je to takové nudné toulání. Chystám se i na film, tak si snad spravím chuť :)

markuc
03.07.2013 5 z 5

Bavil jsem se, skvele vypraveny pribeh a hlavne velmi dobre ctivy (i kdyz diky znalosti filmu jsem jiz nektere sceny vedel dopredu).

Kirtans
02.07.2013 4 z 5

Krásně napsaná kniha, jedna z mála která se mi četla neskutečně lehce a snadno (nemusela jsem se vracet a více zamýšlet).. Dala bych pět hvězdiček ale za některé přímo ohromné díry a nesrovnalosti, které mi dost vadili, ubírám na hvězdičce.. Kdyby kniha skončila před poslední kapitolou a obešla se bez vysvětlování byla bych možná spokojenější, i když někomu se možná právě ta poslední fáze líbila nejvíc.. Určitě si od autora přečtu i další kousky..

mysiacik
01.07.2013 5 z 5

Prvá kniha od Nesba... a vobec nie zlá. Odkedy som prečítala Milénium od Larssona, natrafila som na menej podarených severských autorov, ale myslím, že Nesbo má svoj štýl, ktorý ho robí zaujímavým a rozhodne je konkurencieschopný aj k takému Larssonovi. Ale nerada by som těchto dvoch porovnávala, myslím, že každý z nich má niečo do seba.

Už sa teším na Netopiera a Švábov!

laker4life
01.07.2013 5 z 5

Moje první kniha od JN. Dobře promyšlený příběh, zajímavá proměna hlavního hrdiny. I když není úplně klaďák, člověk mu drží palce až do konce... Doporučuju film. Na scénku s latrínou jsem se vyloženě těšil :-)

adelinka
29.06.2013 5 z 5

veľmi zaujímavý príbeh.....kde veľmi úspešný "lovec mozgov" - počas výberových pohovorov sa snaží zistiť aj iné informácie, ktoré sa netýkajú ich pracovných schopností na dané pracovné miesto .......získané informácie používa na vlastné protizákonné aktivity....podarí sa mu nakoniec zachrániť svoju česť a rodinu?

Kaka.cs
26.06.2013 5 z 5

Trošku slabší než ostatní knihy, které jsem od Nesbøho četla, ale přesto skvělá.

Taky se mi líbí, že film je natočen téměř stoprocentně podle knihy.

Bruno21
24.06.2013 5 z 5

Skvělý thriller. Bylo to rychlé a bylo toho tak akorát. Některé odkazy na tzv. komunikační dovednosti lovce hlav mě upřímně pobavily.

lusila
22.06.2013 3 z 5

Na túto knihu som čítala veľa recenzií, tak som bola zvedavá. Nie je to môj obľúbený žáner, no nebola zlá.

paisr
19.06.2013 5 z 5

Exelentní příběh. Děj od začátku do konce knihy.

Karcoolka2210
18.06.2013 4 z 5

Zaciatok bol taky nijaky, ale postupne sa pribeh rozbehol a mal prekvapivy koniec, ktory som vazne necakala. Citala som to v AJ a dobre sa to citalo:) AJ