Párožrúti

Párožrúti https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249104/mid_parozruti-249104.jpg 4 576 108

Lichožrouti série

Možno sa aj vám včera alebo práve teraz stratila ponožka. Kto zato môže? Párožrút! Záhadný tvor, ktorý žerie ponožky, ale vždy len jednu z páru. Párožrútov žije na svete asi toľko, koľko je ľudí, takže celkom iste býva nejaký aj u vás doma. Len dvom vyvoleným sa však podarilo párožrúta vidieť: starému profesorovi Kučeráčikovi a mladému starému mládencovi Egonovi Vavrincovi. A práve vďaka nim prenikla do tajomného sveta ponožkožrútov autorská dvojica Pavel Šrut a Galina Miklínová a napísali napínavý a vtipný príbeh, ktorý by deti nemali čítať pred spaním. Nedovolí im totiž od strachu (alebo od smiechu)... celý text

Tynulda
27.04.2017 3 z 5

Oceňuji nápad, se kterým autoři přišli. Úsměvný příběh s tajemnou zápletkou bude podle mě vděčný pro jakoukoliv generaci. Čte se poměrně rychle, protože je navíc obohacena o ilustrace.

Pítrs005
26.02.2017 5 z 5

Velmi hezké a zajímavé lichožrouti jsou velmi podivné stvoření a někdy když se mi ztratí ponožka tak si na ně vzpomenu.

duch72
25.02.2017 4 z 5

Knížka která pohladí po duši. Předčítal jsem ji svojí dceři a tak mě bavila dvojnásob :-)

Aliii
10.02.2017 4 z 5

Milý příběh, úžasné ilustrace a úplně nový pohled na liché ponožky :-)
Jediné, co bych vytkla, byl sjíždějící se Dederon - pro děti mi připadal jeho popis dost nevhodný a určitě by jeho "nasávání" šlo popsat méně dospěláckou formou.

wiix
02.02.2017 4 z 5

Úžasne kreatívny nápad a príbeh so zápletkou, pointou, celý premyslený, zaujímavý a vtipný - a to sa v dnešnej detskej literatúre vidí málokedy.

martina5069
17.01.2017 5 z 5

Jejda to bylo pěkný. U některých pasáží sem se i zasmála a Hihlíka prostě nejde nemilovat. Knihu doprovází i nádherné kresby postav v knize. Byla to suprová oddychvka pro tyhle studené dny pěkně zabalit do teplé deky k tomu dobrý čaj a začíst se do příběhu lichožroutů :-) Rozhodně se pustím i do dalších dílů a už netrpělivě čekám až vyjde na dvd film

sola_lupa
15.01.2017 5 z 5

Knížku jsem dostala k Vánocům a líbila se mi, vážně jo. Jen si moc nedokážu představit, že by se dostala do rukou menším dětem, přeci jen sjíždějící se Kudla Dederon by byl asi kapku moc. Ale mafiáni, to bylo něco pro mě.
Hodně originální, dobře čtivá, krásné ilustrace... Povedla se. :) A pro mě nejoblíbenější postava, i když byla vedlejší a moc se v příběhu neohřála, byl pan Li-ku.

delfin123
05.01.2017 5 z 5

Vtipná,originální

burbot
16.11.2016 3 z 5

Příběh skvělý, krásné jsou i ilustrace paní Miklínové. Velmi mě však zklamala forma knihy. Řídký text na většině stránek, příliš výrazná ubývající ponožka na pravé straně dole a především zarovnání textu vlevo. Naprosto nevhodné mi pak přijde umístění celostránkových ilustrací vždy o pár stránek dál než text, ke kterému přísluší.

mynamail
15.11.2016 5 z 5

Strašná psina! Moc hezky napsáno. Bavila jsem se. Četla jsem spolu s dcerou (ještě, že mi občas půjčí svou povinnou četbu...)
A jako bonus - už po vyprání neřeším nepárové kusy ponožek....
Už se těšíme na film, jestli to bude taky taková sranda.

helusa2
06.10.2016 4 z 5

Laskavý humor, pěkná hra s češtinou, napětí, správné ideály - co si přát od knihy (nejen) pro děti více :-)

pkweb.eu
14.06.2016 4 z 5

Přečetl jsem dceři před spaním, ač to ve svých třech letech nikterak nevstřebávala. Než napínavý a vtipný (dle anotace) bych spíš řekl, že roztomilý. Každopádně hezky zpracovaná kniha včetně ilustrací.

aninka.b
01.03.2016 5 z 5

Velice pěkná knížka, která popisuje rozmanité příběhy lichožroutů, díky kterým se ztrácejí ponožky. Humorně psané, rozvíjí fantazii, krátké kapitoly, nádherné ilustrace. Pro děti bych akorát změnila názvy hlavních postav. Určitě doporučuji a těším se na přečtení dalšího dílu.

jennas
26.02.2016

Četla jsem všechny díly synovi a všechny se moc líbily nám oběma. Zaujaly i kresby, které jsou originální a nevšední. Já osobně jsem se do nich zamilovala. Musela jsem pak v knihkupectví koupit i Hihlíka, který okupuje synovu postel. :-)

Junaori
16.02.2016

Jeto moc krásná knížka doporučuji abyste si ji přečetli. Spisovatel vysvětluje, proč se ztrácí ponožky. Nejvíc mě zaujalo na knížce postavy, jak jsou krásné a úžasně až do detailu nakreslené. Příběh a děj knížky je moc poutavý obzvlášť Hihlík a Ramses s Tulamor Juniorem.

Eremites
08.02.2016 4 z 5

Konečně (po tolika letech!) vím, jak se ty mrňavé potvůrky, co nám už leta žerou ponožky jmenují....a jak vypadají....a jaká je s nimi legrace :)
Vtipná, milá kniha (nejen) pro děti. U ní se určitě rodiče předčítající svým dětem nudit nebudou :)

legoland
26.01.2016 5 z 5

Máme už doma i plyšového Hihlíka!!! A máma už konečně ví, proč nám mizí ponožky :-)

Solaris
24.11.2015 4 z 5

Líbilo se mi:
lichožrouti jako takoví, dobrodružný příběh, dobrý konec

Nelíbilo se mi:

Budu si pamatovat:
zajímavý příběh originálních postaviček - Lichožroutů

alef
30.09.2015 5 z 5

Pavel Šrut se se svým kouzelným detektivním příběhem pro děti zařadil mezi mé oblíbené spisovatele ... Lichožrouti totiž mají své kouzlo i pro nás, dospělé... autorova fantazie, chuť experimentovat s jazykem a jeho způsob humoru mají mnoho co nabídnout i nám dospělým ... rozhodně to nejsou příběhy, které bychom dětem předčítali a usnuli přitom dřív než ony ... ba právě naopak, nutí nás "půjčit" si tu knížku z dětského pokoje a dočíst až do konce :-).

A ano, je to tak, nejlepším lupičem všech dob se stal Lichožrout, ... od dob co byly vynalezeny ponožky ještě nikdy nebyl dopaden :-).

PS: hlubokou poklonu skládám paní Miklínové, tyhle tvorečky pojídající ponožky totiž domyslela do nejmenších detailů ... a celek se tak stává ... naprosto dokonalým :-).

JanaT.
13.07.2015 5 z 5

Tato milá knížka zaujala mé děti i mě samotnou, těšili jsme se společně na další příhody, obrázky a hlášky. Přestože je děj vsazen do reálných kulis současného uspěchaného a přetechnizovaného světa, působí velice vlídně, příjemně, "česky". A ilustrace!!! Originální, osobitá kresba, vtipná a zapamatovatelná. Prostě N1. Mimochodem, než jsme knihu dočetli, přišla jsem o 5 párů ponožek:-/