Párožrúti

Párožrúti https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249104/mid_parozruti-249104.jpg 4 576 108

Lichožrouti série

Možno sa aj vám včera alebo práve teraz stratila ponožka. Kto zato môže? Párožrút! Záhadný tvor, ktorý žerie ponožky, ale vždy len jednu z páru. Párožrútov žije na svete asi toľko, koľko je ľudí, takže celkom iste býva nejaký aj u vás doma. Len dvom vyvoleným sa však podarilo párožrúta vidieť: starému profesorovi Kučeráčikovi a mladému starému mládencovi Egonovi Vavrincovi. A práve vďaka nim prenikla do tajomného sveta ponožkožrútov autorská dvojica Pavel Šrut a Galina Miklínová a napísali napínavý a vtipný príbeh, ktorý by deti nemali čítať pred spaním. Nedovolí im totiž od strachu (alebo od smiechu)... celý text

SputnikV
08.07.2021

u nás jich musí žít celá veliká rodina, protože jiné než liché ponožky v podstatě nenalézám....

Lady Greystoke
17.03.2021 4 z 5

Pro téma "Kniha obsahující ilustrace" Čtenářské výzvy 2021 jsem si vybrala knihu (tuto), ve které mám autogram od ilustrátorky. Vhodnější titul bych asi hledala marně. A taky jsem dost potřebovala nějakou oddechovku.

Melounky
26.01.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila.

Anička2011
14.10.2020 3 z 5

Bylo to docela pěkné, ale obrázky se mi vůbec nelíbily.

Terycte
16.06.2020 3 z 5

Kniha LICHOŽROUTI je podle mě průměrná kniha, kterou budete číst dětem před spaním.
Ale do maturitní četby????? (my ji tam máme)no nevím oproti Shakespearovi je to velký skok. ???????
Když si uvědomíte že je to kniha o ponožkových panáčcích, kteří jedí ponožky a říká se jim Lichožrouti. Doopravdy kravina, ano skvělá pro děti, to nepopírám. Ale když to vezmu v ohledu s jinými knihami, tak to nebylo pro mě (16let) nic co by se četlk samo, do čtení jsme se nutila. V knize nebyl žádný pořádný zvrat nebo něco, kde bych si řekla WAU. Nic. Kvalita knihy je průměrná, ale v ohledu na to že je to "pohádka" velmi vydařené.
Závěrem: Doporučuji lidem, kteří rádi čtou knížky s pohádkovými příběhy. Doporučuji na čtení dětem (před spaním). Doporučuji tak dětem do 10 let. Teenager tuto knihu nejspíš neocení.
Dávám 2,5/5 ????

Vojtrman
14.06.2020 5 z 5

Je to dobrá knížka.

MiLiška
09.04.2020 4 z 5

Před lety jsem knihu po několika stranách odložila, nebavila mě. Teď jsem po ní sáhla, abych splnila další čtenářskou výzvu, a musím říct, že se mi natolik zalíbila, že si časem přečtu i zbývající dva díly...

Snoopi
21.02.2020 5 z 5

Krásná a nápaditá kniha nejen pro děti. Vtipný příběh s neobvyklými hrdiny. Moderní pohádka, ve které se mísí svět lidí se smyšleným světem "lichožroutů". Žijí vedle nás, aniž bychom je zaregistrovali, jejich přítomnost poznáme podle toho, že nám zase nějak "přibylo lichých ponožek". Přesto se nechají spatřit jen dvěma vyvolenými lidmi... Při čtení jsem se slušně bavila. Kniha je navíc doprovázena krásnými ilustracemi Galiny Miklíkové. Mohu jen doporučit :-)

Basasa77
13.11.2019 5 z 5

???????? pěkně napsaný příběh

Ivka14
22.10.2019 4 z 5

Ikdyž je to kniha pro mladší mě to moc bavilo :)

KajkaMicinka
10.06.2019

Kniha je pro čtenáře od 8-10 let. Jak píše Mosula je to knížka k usínání...

Mosula
07.03.2019 4 z 5

Moc se mi stejně jako v Myšutovi líbily ilustrace Galiny Miklíkové. Začátek mě moc nebavil, ale pak se příběh rozeběhl a nedokázala jsem se od knížky odtrhnout. Místy je to sice dost klišoidní, ale zase je to vtipné a dětem bych určitě tuto knížku doporučila k usínání.

heliiinka
23.12.2018 2 z 5

Nebavilo mě to a ocenění bych této knize rozhodně nedávala.
Ale zase musím ocenit nápad, grafiku knihy a motiv s rodinnými pouty a vztahy.
ALE vleklo se to, zápletka příliš složitá (děti by to nepochopili), hlavní záporák a feťák?! Tak to je moc.
Celkově se mi kniha nelíbila, dětem bych ji nečetla a určitě už po ní (ani po pokračováních) nesáhnu.

twigxi
26.10.2018 4 z 5

Četla jsem jen kvůli čtenářské výzvě, ale času u ní nelituji. Potěšilo mě, jakou máme hezkou literaturu pro děti.

Phoenix16.cz
16.09.2018 4 z 5

Dětskou knížku jsem nečetla, co nejsem dítě:-) Takže jsem se do ní pustila se smíšeným očekáváním a po pár stránkách začala číst s nadšením. Příběh jsem sice znala z filmu, ale to zážitku ze čtení neubralo, protože pořád tu zbývala spousta vtipných narážek na všechno možné, s čím se potkáváme v běžném životě. Kdybych byla dítě, asi bych si z příběhu vybrala něco jiného, ale tím je o to lepší, že si v knize přijde na své téměř každý.

Réza4
25.08.2018 5 z 5

Poslouchala jsem úžasnou audioverzi s Bárou Hrzánovou a už se chystám na další díl. A můj desetiletý synovec knížku zhltl jedním dechem a hned chtěl další knížky, takže vřele doporučuji.

Blondebookdevil
27.07.2018 5 z 5

Přidávám se k těm, co se k této knize dostali až díky výzvě, a já jsem za to moc ráda, brácha ji dostal, když byl menší, takže na mě pořád pokukovala z knihovny. Nápad s lichými ponožkami je prostě geniální a já se nemůžu dočkat, až to budu jednou předčítat svým dětem.))

Hoshi
18.07.2018 5 z 5

Na Lichožrouty jsem měla zálusk už dlouho, obzvláště v době, kdy jsem měla licháče (žrala je pračka). Avšak až teď jsem se k nim pořádně dostala a to díky ČV. Je to opravdu báječně napsaná kniha s příjemným příběhem a krásnými ilustracemi paní Miklínové. Za mě doporučuji.

FofrNožka
14.07.2018 4 z 5

Jen co si člověk půjčí knížku z knihovny, začnou mu mizet z pračky ponožky. :-) A ještě, že Tulamor není v povoleném seznamu křestních jmen.Ovšem dětem budu číst, až trošičku více povyrostou... ke konci jsem se bála i já.

Romžiry
09.07.2018 5 z 5

Četla jsem se synem a moc se nám kniha líbila. Hned jsme dokoupili další díly.