Párožrúti

Párožrúti https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249104/mid_parozruti-249104.jpg 4 576 108

Lichožrouti série

Možno sa aj vám včera alebo práve teraz stratila ponožka. Kto zato môže? Párožrút! Záhadný tvor, ktorý žerie ponožky, ale vždy len jednu z páru. Párožrútov žije na svete asi toľko, koľko je ľudí, takže celkom iste býva nejaký aj u vás doma. Len dvom vyvoleným sa však podarilo párožrúta vidieť: starému profesorovi Kučeráčikovi a mladému starému mládencovi Egonovi Vavrincovi. A práve vďaka nim prenikla do tajomného sveta ponožkožrútov autorská dvojica Pavel Šrut a Galina Miklínová a napísali napínavý a vtipný príbeh, ktorý by deti nemali čítať pred spaním. Nedovolí im totiž od strachu (alebo od smiechu)... celý text

Zelvinka
05.07.2018 5 z 5

Super nápad. Nejdříve jsme s dcerami viděli film, pak jsme koupili knížku a už jí máme několikrát přečtenou

Ortie
10.05.2018 3 z 5

Nápad výborný, ale bohužel jinak mě to neuchvátilo, možná proto že jsem to nečetla s malýma dětma. Ilustrace moc úžasné, ale prostě celkově už mě opravdu nedokázala uchvátit. Ale stejně nelituji, že jsem se k této knize dostala, sice jsem ji nezvládla přečíst celou, ale asi se k ní ještě někdy vrátím.

Litocha
21.04.2018 3 z 5

Nápad výborný, popis lichožrouta jako druhu skvělý, ilustrace nádherné (mám Miklínovou ráda), některé narážky pro dospělé pobavily, ale samotný příběh v něčem pokulhává, nějak mě nedokázal úplně vtáhnout. Snad za to může jistá zkratkovitost v jednání postav i prokreslení lidských aktérů, možná bych ocenila míň nadsázky - přece jen mi nepřipadá, že by knížka byla vyloženě pro děti. Asi mám raději Šrutovy básničky, Lichožrouti jsou pro mě někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. I tak je mi ale líto, že už žádný další příběh nebo verše autor nenapíše.

Nočnípták
21.04.2018 4 z 5

Je mě smutno. Pavel Šrut dnes zemřel. Nemohla jsem se rozhodnout, kterou knihu použiji do výzvy. Již to vím. Jeho Lichožrouti si ocenění Magnesia litera opravdu zaslouží. Krásné ilustrace, vtipný text.
Pane Šrute - Díky za Vaše knihy

Petrasim
20.04.2018 2 z 5

Moje starší ani mladší dítě to vůbec nebavilo a můj šálek kávy to taky nebyl.

JAnD
18.04.2018 4 z 5

Pěkně se to četlo, zajímavé pojetí a dobré ilustrace. Děj nic extra, ale stálo to za to, Hyhlík je sympaťák

animovanej medv
03.04.2018 5 z 5

Zábavná kniha pro děti i dospělé :) Už se těším, až to budu číst synovci :)

JankaV80
30.03.2018 3 z 5

Kniha, bohužel, odložena. Knihu jsem četla synovi a přestože jsou v knize krásné ilustrace a nápad je neotřelý, příběh syna nezaujal. Jednoho dne se ke knize vrátíme (jsem si tím jistá), ale bude to chtít asi trochu času.

rysavas
23.03.2018 3 z 5

Já nevím, vážně jsou tam moc pěkné ilustrace i příběh je takový neotřelý. Ale prostě mě to moc nechytlo. Ale je pravda, že nejsem cílová skupina - uvidím, co na to pak řeknou děti, tedy až trochu povyrostou :)) Jen bych se pak možná měla trochu obávat toho, že se mi začnou objevovat jen samé licháče.....nebo ztrácet? :))

Jane007
10.03.2018 5 z 5

Nevím, co je lepší, jestli příběh samotný, nebo úžasné ilustrace paní Miklínové. Každopádně doufám, že další díly budou stejně krásné. Teď už jen zbývá projít skříně a najít lichožrouta. Doporučuji rodičům, které už nebaví klasické pohádky a mají chuť na něco netuctového.

JulieJames
26.02.2018 5 z 5

Kouzelná kniha, po které mohou sáhnout jak děti, tak dospělí. Originální nápad doplněný legračními i dojemnými kresbami. U čtení jsem se smála, ale neměla jsem ani daleko k slzám dojetí. Skvělá pohádka, super dobrodružství!

Ellissabeth
20.02.2018 3 z 5

Rozhodně hodnotím originalitu, ilustrace (i když mě trochu děsili...). Bylo to hezké a milé... Další číst nebudu. Očekávala jsem trochu více - vzhledem k medializaci...

Kristyna95
20.02.2018 5 z 5

V žánru dětských knih docela mazec :D originalní zápletka,pestrý děj,ponožkový "kmotr", socialní služby a péče pro lichožrouty (vzhledem k mému studiu socialní pedagogiky mě charitativní a azylová služba pro lichožrouty fakt odrovnala),podivínský samotář s každou ponožkou jinou,lichožroutí bezdomovci,gangy a fantasmagorický vědec. No,jestli jsem se bála,že Lichožrouti budou skutečně jen zdlouhavou pohádkou pro mladší čtenáře,tak jsem se díky autorům sršícími nápady vůbec nemusela obávat. Když se tak dívám na výčet bodů, které jsem popsala výše,stačilo by pár drobných úprav a z Lichožroutů by mohl být docela slušnej thriller :D

BarboraZ
18.02.2018 5 z 5

Dobrá dětská knížka se zajímavým čtivým dějem a pěknými obrázky. Cenu magnesia litera si opravdu zasloužila. Tak uz vim, proč se u nas doma ztrácí ponožky.

Orange8knihomol
13.02.2018 4 z 5

Celkem hezké a vtipné čtení:)

ondaboss
09.11.2017 5 z 5

Děti spokojené. I u mě lichožrouti bodovali.
Každý se někdy zabývá tím, kam vlastně mizí ponožky. A vždy jen jedna z páru. No a tady je to krásně vysvětleno. Všechny postavy jsou krásně vykreslené.
A když už jsem u toho kreslení... tak ilustrace jsou kapitola sama pro sebe.
Jednoznačně krásné dílo.

grasiele
01.09.2017 5 z 5

Pekny pribeh od autora s bohatou fantazii

kuba2006
19.07.2017 5 z 5

spisovatel musel mít celkem fantazii.nekdy si rikam ze doma par lichozroutu mame

svatas007
30.05.2017 5 z 5

Lichožrouti jsou stvoření, které máme každý doma. Ale většina z nás o nich neví. Živí se ponožkami, ale vždy vezmou jen jednu z páru. Kdo by to neznal?
Tohle je skvělá dětská knížka s neotřelým námětem. Najdete tam všechno - lásku, zradu, násilí, charitu. Přitom je to čtivé a naše žákyně čtvrté třídy to dokázala číst i bez běžného remcání nad různými jinými knihami.
Kniha je samozřejmě primárně cílena na děti, ale je tam pár špeků pro dospělé - třeba jeden z hrdinů se jmenuje Tullamore. A ponožky se chodí nakupovat k panu Li-Ku, ale nejsou moc kvalitní...
Příběh je zasazen do dnešní doby a do reálií Prahy. Hlavní dějová linie je zajímavá a originální a bude všechny bavit, včetně rodičů. Pokud hledáte dobrou dětskou knihu, kupte si tuhle.

JanuleV
02.05.2017 5 z 5

Krásná pohádka...nový a originální svět Lichozroutu dostane každého dětského čtenáře. Příjemné čtení