Párožrúti

Párožrúti https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249104/mid_parozruti-249104.jpg 4 576 108

Lichožrouti série

Možno sa aj vám včera alebo práve teraz stratila ponožka. Kto zato môže? Párožrút! Záhadný tvor, ktorý žerie ponožky, ale vždy len jednu z páru. Párožrútov žije na svete asi toľko, koľko je ľudí, takže celkom iste býva nejaký aj u vás doma. Len dvom vyvoleným sa však podarilo párožrúta vidieť: starému profesorovi Kučeráčikovi a mladému starému mládencovi Egonovi Vavrincovi. A práve vďaka nim prenikla do tajomného sveta ponožkožrútov autorská dvojica Pavel Šrut a Galina Miklínová a napísali napínavý a vtipný príbeh, ktorý by deti nemali čítať pred spaním. Nedovolí im totiž od strachu (alebo od smiechu)... celý text

lazenskaveverka
05.06.2015 5 z 5

Děti už spí a já si čtu dál. To se stává u málokteré dětské knížky. Je skvělá.

petulka.sasanka
04.04.2015 5 z 5

parádní knížka pro všechny věkové generace

martunka
11.02.2015 5 z 5

Musím přiznat, že po přečtení téhle knihy, už se nebudu dívat na svět kolem sebe jako dřív. Lichožrouti existují ! Konečně vím, kdo mi krade ponožky. Roztomilí tvorečkové, kteří žijí své životy stejně jako my. Tak teď pro jistotu někde občas nechám ponožku.............. přece ty svoje doma nenechám bez jídla :-)

Zorka
05.02.2015 5 z 5

Milý Pavle Šrute, díky za Lichožrouty, dodnes jsem si myslela, že nám ponožky žere pračka :-). Knížku jsem koupila synovi k Vánocům, ale protože měl ještě jiné čtivo, uzmula jsem ji dříve, než si ji stačil sám přečíst (přiznávám bez mučení, že jsem si ji sobecky kupovala taky trošku pro sebe :-)). A nejsem zklamaná. Skvělý nápad, originální pojetí, žádná moderní pohádka se superhrdiny, nýbrž prostý lichožroutí život, který se tolik podobá životu lidí - jen s tím rozdílem, že nežereme ponožky ani hebké dupačky :-). Takže za mě určitě ano, skvělé čtení pro děti - a koneckonců i pro jejich rodiče.

Verrrunka
21.01.2015 3 z 5

Má první audiokniha. Už dlouho jsem si ji chtěla přečíst, myšlenka Lichožroutů mě úplně uchvátila, ale v knihoně mi ji vždycky vyčoudily děti :)
Tak jsem se nakonec dostala k mluvenému slovu. Nebýt Báry Hrzánové, asi bych u knihy moc nezůstala. V jejím podáním, zejména když imituje ruský či ukrajinský přízvuk, je kniha o 100% lepší. Jinak to vážně je jen čtení pro děti... :)

Jusťa
01.01.2015

Krásná knížka!

Legáček
09.11.2014 5 z 5

hihihi hihlík dělá hihihihihihihihihihhihihihhihihihhiihihihihhhhhiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

evrdli
06.08.2014 5 z 5

Už se téšíme na druhý díl.

Roselunda 1928
28.05.2014 5 z 5

Po přečtení už navždy budu hledat lichožroutí byteček u nás doma a představovat si, jak asi vypadá jeden z těch báječných tvorečků zvaných Lichožrouti...
Hihlík nemá chybu, Tulík a Ramík stejně tak, a o Kadeřábkovi a Egonovi ani nemusím mluvit, že jo?
Super, originální, prostě, kdybych to tu měla shrnout do 5 slov, 3 vykřičnků, několika písmen, jedné dvojtečky a 6 velkých D, bylo by to takhle: jedna z mých nej knih!!! :DDDDDD

Kmotr99
14.02.2014 4 z 5

Parádní příběh pro děti. Je to zábavné, hravé, dobrodružné a originalitě nemluvě. Pro žáky 1. stupně prostě ideální. A díky ilustracím paní Miklínové je to ještě o třídu lepší

vojtěch p.
20.01.2014 5 z 5

Knížka o tvorech ,kteří se s námi dělí o ponožky se Šrutovi vyvedla .

sosna
06.01.2014 5 z 5

Knižka čtená šestileté dcerce na dobrou noc. Ona si lichožrouty zamilovala a já musím přiznat, že mě bavili také:-)

SabinaV.
16.12.2013 5 z 5

Nááádhera!!!

SáraV.
16.12.2013 5 z 5

Moc hezky napsaná knížka. Lichožrouty bych si díky krásnému popisu dokázala představit i bez těch úžasných ilustrací.

Weweuka
07.11.2013 5 z 5

Pavel Šrut je spisovatel, před kterým smekám.
Povedená kniha. Stejně tak i další díly neztrácejí na kvalitě.
Lichožrouti se mi ve škole stali výbornou pomůckou při vysvětlování lichých a sudých čísel:)

Sasenkasuska
13.09.2013 5 z 5

Lichožrouti se mi strašně moc líbí, prožívala sem ji jako bych je měla doma.

Skip
21.08.2013 5 z 5

Tak jsem si ve svých 39 letech řekl, jestli dokážu pobrat nějakou knihu pro děti. Mám tím na mysli, jestli se nebudu nudit, jen tak ji nepřelétnu a hotovo. Volba padla na mnohokrát vychvalované Lichožrouty a byla to volba velmi dobrá. Kniha je to asi pro trošku odrostlejší děti, to nevím, nedokážu posoudit. Já jsem se ale docela dobře bavil tím příběhem, který má hlavu a patu a nejde tam jen o to, jak dobro zvítězí nad zlem. Takže ještě nějaký ten kus dítěte ve mně je a směle mířím do středního věku:-) A samozřejmě si pořídím i pokračování Lichožroutů.

anibeni
30.06.2013 5 z 5

Knihu jsem právě dočetla mým dětem a líbila se nám po všech stránkách...

TerJac
26.06.2013 5 z 5

Pro malé, větší, starší i nejstarší ---- kniha všech generací. Prostě skvělá, stejně jako ilustrace paní Miklínové.

Vojslava
18.05.2013 5 z 5

Jeden z nejhezčích příběhů pro děti i dospělé, jaký jsem kdy četla - užila jsem si to stejně jako moji synovci. :-) Doporučuji!