Párožrúti

Párožrúti https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249104/mid_parozruti-249104.jpg 4 576 108

Lichožrouti série

Možno sa aj vám včera alebo práve teraz stratila ponožka. Kto zato môže? Párožrút! Záhadný tvor, ktorý žerie ponožky, ale vždy len jednu z páru. Párožrútov žije na svete asi toľko, koľko je ľudí, takže celkom iste býva nejaký aj u vás doma. Len dvom vyvoleným sa však podarilo párožrúta vidieť: starému profesorovi Kučeráčikovi a mladému starému mládencovi Egonovi Vavrincovi. A práve vďaka nim prenikla do tajomného sveta ponožkožrútov autorská dvojica Pavel Šrut a Galina Miklínová a napísali napínavý a vtipný príbeh, ktorý by deti nemali čítať pred spaním. Nedovolí im totiž od strachu (alebo od smiechu)... celý text

aalexiis
10.05.2013 5 z 5

naprosto mě dvojce Šrut-Miklínová uchvátili, krásná pohádka, kterou si užijí děti i dospěli :-)

tyzik.cejka
02.04.2013 4 z 5

Kudla Dederon je krutej blázen mam tu knihu rád moc

Maica
15.03.2013 4 z 5

Na to, že je to knížka pro děti jsem se náramně bavila! Pan Šrut ve světě lichožroutů skvěla paroduje svět lidí skvělou formou, která osloví čtenáře všeho věku. A když děti třeba nepochopí všechno, aspoň se pobaví jejich rodiče.

Madluska
25.02.2013 5 z 5

Pavel Šrut je zkrátka kouzelník! Dovede prosté věci podávat tak neobyčejným a prostě kouzelným způsobem, že jeho tvorbu pro děti musíte milovat. Nejen pro vtip, nápaditost, ale taky pro laskavost a hravost. Už se těším na pokračování. P.S.: A ano, v případě Lichožroutů člověk nesmí zapomenout ani na Galinu Miklínovou, protože její kresby celou atmosféru báječně doplňují. A ubývající ponožka asi nemá konkurenci, ta mě naprosto odrovnala. :-)

i-v-u-l-a
28.10.2012 5 z 5

Nečekala jsem, že se tak nasměju a ilustrace jsou BOŽÍ! musela jsem ji doporučit mé starší sestře. Těším se na druhý díl

Alma-Nacida
03.04.2012 5 z 5

Báječná kniha pro děti i rodiče, vtipná, nápaditá, krásně ilustrovaná. Těším se s dětmi na druhý díl :-).

epete
04.05.2011 4 z 5

Hezký příběh který zaujme - zábavný a dobrodružný. Velmi pěkně vyrobená kniha (grafická úprava, ilustrace, použitý papír i tisk).

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Knížka Pavla Šruta a ilustrátorky Galiny Miklínové je sice určena dětem, ale napínavý a zároveň humorný příběh pobaví i dospělé. Ti zřejmě budou muset dětem vysvětlit, co je to (byl) dederon, či jak je to možné, že do Afriky se v rámci humanitární pomoci vozí nejen léky, ale i zbraně. Kniha získala cenu Magnesia Litera 2009 za kńihu pro děti a mládež. Lichožrouti bývají někdy přirovnáváni ke Pidilidem spisovatelky Mary Nortonové. Jaký je mezi nimi skutečný rozdíl poznáte, když si obě knihy s dětmi přečtete.