Párožrúti

Párožrúti https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249104/mid_parozruti-249104.jpg 4 569 106

Lichožrouti série

Možno sa aj vám včera alebo práve teraz stratila ponožka. Kto zato môže? Párožrút! Záhadný tvor, ktorý žerie ponožky, ale vždy len jednu z páru. Párožrútov žije na svete asi toľko, koľko je ľudí, takže celkom iste býva nejaký aj u vás doma. Len dvom vyvoleným sa však podarilo párožrúta vidieť: starému profesorovi Kučeráčikovi a mladému starému mládencovi Egonovi Vavrincovi. A práve vďaka nim prenikla do tajomného sveta ponožkožrútov autorská dvojica Pavel Šrut a Galina Miklínová a napísali napínavý a vtipný príbeh, ktorý by deti nemali čítať pred spaním. Nedovolí im totiž od strachu (alebo od smiechu)... celý text

Gaboskaaa
Gaboskaaa
08.03.2024 1 z 5

Zajímavé téma, leč to není můj šálek čaje..

PetraBery
PetraBery
28.02.2024 4 z 5

Myslím, že v každé domácnosti se nějací Lichožrouti najdou, minimálně u nás určitě bydlí. Knihu četly v minulosti obě mé děti, dívaly se i na film a obojí se jim líbilo. I já byla s knížkou spokojená.

evca7271
evca7271
16.02.2024 4 z 5

Knížka se mě velice líbila. A mohu knihu jen a jen doporučit.

Venda32
Venda32
26.01.2024 2 z 5

Postupem času takové nijaké. Zbytečně nastavované. Některé pasáže pro malé děti ne úplně vhodné. Ilustrace nic moc. Navíc se objevovaly leckdy až nesmyslně daleko od původního textu.

sarkafarka1900
sarkafarka1900
21.11.2023 odpad!

Poslouchal jsem, když manželka četla tuto knihu synovi. Za mě nesmyslná, nudná, svým způsobem nechutná kniha (včetně ilustrací). Omlouvám se za expresivní vyjádření, je to subjektivní hodnocení, ale nemohu si pomoci.

dájavídek
dájavídek
23.10.2023 5 z 5

Moc hezká kniha! Mě by třeba bylo jedno jestli mám ponožky stejné nebo jiné.

šárofka
šárofka
21.06.2023 5 z 5

Super kniha s krásnými ilustracemi. Doporučuji vyzkoušet.

jopp
jopp
16.06.2023 4 z 5

Knihu jsme se synem začali číst poprvé před cca rokem, ale nezaujala ho. Teď do ní zřejmě dozrál (má 7 let) a už ho baví :-)
Mně se líbí, že si na knížce dal autor i vydavatel záležet- kniha je hezky napsaná (zajímavé obraty, nejsou to jen suché holé věty), žádné překlepy, pěkné ilustrace. Na Harryho Pottera to nemá, ale hodnotíme kladně a už čteme druhý díl.

Kopretina
Kopretina
20.04.2023 1 z 5

Za mě propadák. Asi jsem měla velké očekávání, když to je oceněné a zfilmované. Hrozně jsem se u knihy nudila.

MatBla
MatBla
09.03.2023 4 z 5

Bylo to roztomilé:)
Už jsem měla dávno podezření na takové potvůrky, když jsem marně dohledávala ponožky, a teď se to potvrdilo:)

Olg.mesi
Olg.mesi
08.02.2023 5 z 5

Knihy jsme měly pár let koupené, ale teprve nyní na ně přišla řada. Dcery (8 a 10) je sami číst nezačaly, takže jsem je zařadila do společného večerního čtení. Teď jsem ráda, že je sami nečetly a mohu si příběhy užívat i já. A jak se píše na přebalu knihy, je opravdu těžké skončit s kapitolou, ač vždy čtu několik kapitol, stále se ozývá z postelí: “Ještě další”. Ilustrace jsou krásné, jen nevím, proč jsou velké obrázky opožděné za danou kapitolou.

Doubravka1975
Doubravka1975
16.11.2022 5 z 5

Myslím, že knížka je určená pro děti (teď už vím, že nejen pro děti), ale já chtěla zjistit, co že se to děje s těmi ponožkami.... A tak teď už to vím a jsem ráda, protože jsem si doteď myslela, že je chyba ve mě nebo snad v ostatních členech rodiny, že jsme nepořádníci nebo něco takového :):):) a oni to mají zatím na svědomí Lichožrouti. Paráda !!!
Je fakt, že už dlouhou dobu kupuji z praktických důvodů zásadně černé ponožky, jako když se jedná jakože někde ztratí, je plno náhradních, ale to by jste nevěřili, kolik je odstínů černé barvy. Že existuje 50 odstínů šedi, to už dnes všichni víme, ale černé aspoň 100, fakt že jo:):):)
Výborný nápad, moderní, pohádkový, akční příběh + krásné ilustrace = doporučuji

Hypatia1010
Hypatia1010
01.08.2022 5 z 5

Zábavné, neotřelé a dostatečně akční, aby to zaujalo dnešní děti.

Kerberos
Kerberos
10.07.2022 5 z 5

Koupila jsem vnučce a společně jsme pročetly, nápadité, dobrodružné. Už ten nápad - ponožky se ztrácí všude.

marketa3815
marketa3815
20.06.2022 5 z 5

Srdcovka mladší dcery, všechny díly. Dlouho se u nás nemluvilo o ničem jiném než o lichožroutech. Ocenili bychom větší ilustrace. Zatímco starší dcera Lichožrouty nesnášela.

jajsemenyk
jajsemenyk
20.02.2022 5 z 5

Moc krásná knižka pro děti. Nejvíce se mi líbila část, kde Hihlík kradl ponožky v krematoriu.

fénix56
fénix56
29.01.2022 4 z 5

Knížku jsem přečetla vnukovi a byli jsme z ní nadšeni oba dva. Měla jsem obavy, jestli se zorientuje v množství postav, ale mám dojem, že mu to šlo lépe než mně. Netradiční námět, občas ukápla slzička, ale častěji jsme se oba dva smáli. Jdeme na další díly....

Varjohukka
Varjohukka
29.01.2022 4 z 5

Dcerka (5) byla z příběhu nadšená a i já jsem si postupně Hihlíka a další Lichožrouty oblíbila. Místy to bylo vtipné, místy napínavé a akční a ke konci i trošičku takové smutnější.
Potřebujeme teď sehnat další díl.

SputnikV
SputnikV
08.07.2021

u nás jich musí žít celá veliká rodina, protože jiné než liché ponožky v podstatě nenalézám....

Lady Greystoke
Lady Greystoke
17.03.2021 4 z 5

Pro téma "Kniha obsahující ilustrace" Čtenářské výzvy 2021 jsem si vybrala knihu (tuto), ve které mám autogram od ilustrátorky. Vhodnější titul bych asi hledala marně. A taky jsem dost potřebovala nějakou oddechovku.