Dítě číslo 44

Dítě číslo 44 https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12088/bmid_dite-cislo-44-wF3-12088.jpg 5 2269 514

Lev Děmidov série

Když strach dokáže umlčet celý národ, alespoň jeden člověk musí vyslovit pravdu... Sovětský svaz, rok 1953. Stalinův železný stisk neustále sílí. Brutální praktiky ministerstva státní bezpečnosti (MGB) nejsou žádným tajemstvím. Režim dokonce občanům přikazuje věřit, že socialistické společnosti se podařilo zcela vymýtit zločinnost. Když se u železniční trati v Moskvě najde mrtvola malého chlapce, zaskočí příslušníka MGB Lva Děmidova – válečného hrdinu, upřímně oddaného režimu – tvrzení příbuzných oběti, že šlo o vraždu. Lev splní rozkaz nadřízených a pomůže zatajit fakta, začnou v něm však hlodat pochybnosti. Brzy poté se jeho život převrátí naruby. Lva degradují a s manželkou Raisou, podezřelou ze špionáže, pošlou do zapadlého města na Urale. Ke svému překvapení Lev zjistí, že k vraždám dětí dochází i tam. Manželé si dobře uvědomují, že později je čeká mnohem tvrdší trest než pouhé vyhnanství. Snad právě proto se rozhodnou riskovat život a pátrat po vrahovi na vlastní pěst. Román Dítě číslo 44, zdařilý a oceňovaný debut mladého britského autora Toma Roba Smithe, vychází ze skutečného případu sériového vraha Andreje Čikatila. Román s reálným pozadím nabízí kromě strhujícího kriminálního příběhu i děsivý obraz diktatury, která se drží u moci jen díky stupňovanému teroru.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Child 44 , 2008

Tulenik
17.06.2012 5 z 5

Brutální a syrová exkurze do hrůz totality ještě umocněná morbidním případem psychopatického vraha. A aby toho nebylo málo, zlehka se kniha dotýká i tématu partnerských vztahů a jejich různorodých pout. Brrrr, husí kůže Vás při čtení rozhodně neopustí. Doporučuji k přečtení všem, kteří tvrdí, že za totality bylo líp. Ještě jednou - brrrrr.

Moňula7
14.05.2012 5 z 5

Od této knihy jsem se nemohla odtrhnout. Od začátku až to konce jsem byla v šoku knížka není vůbec nudná žádná část. Vřele doporučuju :D

kusma
06.03.2012 3 z 5

První část knihy je povedená - popisuje opravdu drsnou dobu, plnou nejistoty a snahy přežít. Neuvěřitelný kult osobnosti, strach lidí, děsivý přístup státu ke svým občanům - na to je dobré nezapomínat. Kniha je to drsná. Závěr knihy se ale podle mě nevydařil. Pointa mě nepřesvědčila. Úplný konec? Vzhledem k předchozímu ději mi nepřišel věrohodný. Ale je pravda, že o té době nemám moc velké povědomí.
Každopádně je kniha dobře a čtivě napsaná.

pamica
20.02.2012 4 z 5

Pěkně drsná knížka-zajímavý detektivní kousek. Pěkně bez obalů vypsané tehdejší poměry obyčejných lidí. Můžeme být rádi, že jsme se do té doby nenarodili. Knihu doporučuji!

Enolain
09.11.2011 4 z 5

Knizka vas opravdu vtahne a nepusti. Bez zadnyh zbytecnosti a nudnych kecu;] Doporucuji.

Mareckin
28.09.2011 5 z 5

Hodně dobrá kniha !! DOPORUČUJI !!!

marinada
14.09.2011 5 z 5

Kniha je skvělé napsaná, neustále mě udržovala v napětí. Konec je sice trošku překombinovaný, ale i tak musím dát plný počet bodů.

Aries
26.07.2011 5 z 5

Kniha mě upoutala hned od prvních stránek, doporučuji

dalimoni
02.07.2011 5 z 5

Fascinující čtení, velmi zajímavý příběh a skvělý popis děsivé doby tuhého režimu Sovětského svazu, vřele doporučuji přečíst, děj Vás strhne, popis tuhé totality Vás ohromí, opravdu to stojí za přečtení.

Slečna L.
17.06.2011 5 z 5

Ač nejsem fanynkou kriminálních příběhů, po přečtení tuto knihu řadím na jednu z předních příček svého žebříčku nejlepších knih, které jsem kdy přečetla. Přečetla jsem ji jedním (zatajeným) dechem. Dokonce jsem se bála vyjít ze svého pokoje na chodbu, příběh mě vážně pohltil a já žila strachem z Andreje.

Můj velký obdiv patří i autorovi, který ve svém velmi nízkém věku dokázal vytvořit něco tak velkého! Žádné slovo navíc, děj má neustálý spád už od prvního slova a na každé stránce najdeme několik překvapujících a nečekaných událostí. Doufám, že pan Smith připravuje další podobná díla.

Zuzaa
27.05.2011 5 z 5

Moje oblíbená knížka! Realistický, napínavý, parádní román z drsného prostředí. Prvních asi 20 stránek jsem s knihou bojovala a uvažovala o tom že ji odložím, ale vyplatí se, se prokousat dál. I půl roku po přečtení na tuto knihu vzpomínám a čekám kdy příjde podobně skvěle šílené čtení.

Lamanai
19.04.2011 3 z 5

V prvních dvou třetinách jedinečné čtení. Skvěle podchycené a vykreslené reálie a beznaděj. Pak se ale kniha překlopí do překombinované roviny, v některých momentech se náhle se objeviší naděje přelije až do naivity a konec je bohužel v zajetí patosu. I přesto moc doporučuji, i kdyby vás to mělo jen přivést k další literatuře a pramenům :-)

habakkuk
13.04.2011 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala. Napínavá od začátku až do konce. Je to tip knihy, která se dá přečíst jedním dechem.

Joges
21.03.2011 5 z 5

Pravda, "Dítě číslo 44" je poněkud morbidní, mrazí z něj v zádech, přesto je to mimořádné dílo. Obdivuji autora, který podle podobných událostí vystavěl a napsal tento působivý a dechberoucí příběh. Kniha mě upoutala hned od prvních stránek, takže jsem ji zhltal během dvou dnů.