Dítě číslo 44

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Když strach dokáže umlčet celý národ, alespoň jeden člověk musí vyslovit pravdu... Sovětský svaz, rok 1953. Stalinův železný stisk neustále sílí. Brutální praktiky ministerstva státní bezpečnosti (MGB) nejsou žádným tajemstvím. Režim dokonce občanům přikazuje věřit, že socialistické společnosti se podařilo zcela vymýtit zločinnost. Když se u železniční trati v Moskvě najde mrtvola malého chlapce, zaskočí příslušníka MGB Lva Děmidova – válečného hrdinu, upřímně oddaného režimu – tvrzení příbuzných oběti, že šlo o vraždu. Lev splní rozkaz nadřízených a pomůže zatajit fakta, začnou v něm však hlodat pochybnosti. Brzy poté se jeho život převrátí naruby. Lva degradují a s manželkou Raisou, podezřelou ze špionáže, pošlou do zapadlého města na Urale. Ke svému překvapení Lev zjistí, že k vraždám dětí dochází i tam. Manželé si dobře uvědomují, že později je čeká mnohem tvrdší trest než pouhé vyhnanství. Snad právě proto se rozhodnou riskovat život a pátrat po vrahovi na vlastní pěst. Román Dítě číslo 44, zdařilý a oceňovaný debut mladého britského autora Toma Roba Smithe, vychází ze skutečného případu sériového vraha Andreje Čikatila. Román s reálným pozadím nabízí kromě strhujícího kriminálního příběhu i děsivý obraz diktatury, která se drží u moci jen díky stupňovanému teroru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12088/dite-cislo-44-wF3-12088.jpg 4.51994
Série

Lev Děmidov 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Child 44, 2008

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (8)

V roce 2011 natočena rozhlasová dramatizace. Osoby a obsazení: Lev Děmidov (Martin Myšička), Raisa Děmidovová (Dana Černá), Vasilij (David Novotný), Fjodor (Lukáš Hlavica), Brodskij (Jan Hartl), matka Lva (Růžena Merunková), otec Lva (Stanislav Zindulka), Zina (Miroslava Pleštilová), Zarubin (Ivan Řezáč), děda (Jaroslav Kepka), stařena (Luba Skořepová), Galina (Helga Čočková), Kuzmin (Jan Novotný), Chvostov (Miroslav Táborský), Zinoněv (Stanislav Majer), příslušník (Lukáš Příkazký), vypravěč (Jan Vlasák), děti (Barbora Šrámková a Agáta Faitová) a další.

Přeložil Josef Hanzlík
Dramatizace Šárka Kosková
Hudba Petr Mandel
Dramaturgie Jana Paterová
Režie Dimitrij Dudík (miloslav0399)


Tato prvotina mladého britského autora byla oceněna několika cenami. (Markysek45)


Dítě číslo 44 (v anglickém originále Child 44) je román z prostředí komunistického SSSR 50. letech 20. století. (Markysek45)


Kniha je inspirována skutečným případem sériového vraha Andreje Čikatila v Rusku v osmdesátých letech. (Faraon)


Filmová adaptace knihy Dítě číslo 44 bude mít premiéru 17. dubna 2015. (Neenah)


Podle této knihy se natáčí stejnojmenný film (produkce Rydley Scott), natáčení probíhá mimo jiné též v Praze a okolí a v Kladně. Hlavní postavu Lva Děmidova hraje Tom Hardy. (zoew)


Ocenění

2009 - International Thriller Writers Awards (Best First Novel)
2008 - CWA Dagger Awards (Ian Fleming Steel Dagger for Best Thriller)