Let do nebezpečenstva

Let do nebezpečenstva https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73316/let-do-nebezpecenstva-73316.jpg 4 505 86

Posádka lietadla skolabuje po konzumácii pokazeného jedla. Aj cestujúci, konzumujúci rybu, zápasia o život. Medzi tými, ktorí jedli niečo iné je vyslúžilý pilot, a ten sa v spolupráci s navigačným centrom podujme s lietadlom pristáť...

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Mladé letá

Flight into Danger , 1958

esfinge
16.02.2018 5 z 5

To je proste klasika:)).

boxas
23.08.2017 5 z 5

Knihu znám především jako naprosto a bezkonkurenčně skvělou rozhlasovou adaptaci. Když jsem ji slyšela poprvé, nebyla jsem schopná se od nahrávky odtrhnout. Nedávno jsem ji znovu poslouchala a uvědomila si, jak poctivou práci, postavenou na výborné předloze, režisér, herci, ale i všichni ostatní odvedli! Vřele doporučuji!

Atlantis
31.07.2017 3 z 5

Kniha, ze které zcela zřetelně čerpali i tvůrci komedie Připoutejte se, prosím. Jde o svižné čtení, kde se místo nesmrtelnosti brouka budete spíše zaobírat konkrétními detaily. A zde leží největší problém Letu do nebezpečí. Těch technických páček a ukazatelů je tady prostě přehršel. Není výjimkou, že třeba tři strany po sobě čtete o umístění různých čudlíků a metrů a to člověka prostě a jasně po chvíli přestane bavit.

francouz
23.05.2017 4 z 5

Kdysi jsem tuto knížku četl, a nyní ani nevím proč mě padla do oka, tak jsem si řekl, že si připomenu starého dobrého Haileyho. Příběh jede od první stránky, ano Mr. Hayley je mistr vypravěč a otrava jídlem, prosím Vás neděste se, vy kteří máte malinko fobii z létání, není to něco, co by Vám v dnešní době hrozilo. Ale příběh je na tom vystavěn velmi pěkně, možná by mě trošku zajímalo pozadí té dodavatelské firmy, to se dalo poměrně slušně rozvést a mít o jednu zápletku navíc, ale jinak mě kniha bavila.

moničina
18.04.2017 5 z 5

Skvelá kniha aj film, natočený v 1957, ktorý sme mali možnosť vidieť na rakúskej televízii ešte za socíku.

Rozmarýna Rozm
05.03.2016 5 z 5

Výborná a napínavá kniha. Byla jsem u lékaře, kde se vždy čeká několik hodin. Za tři a půl hodiny jsem přečetla 71% knížky (ty procenta mi ukázala čtečka). Do večera jsem ji přečetla. Čte se to jedním dechem. Kdo má rád katastrofické knihy o letadlech, doporučuji i Mayday od Thomase H. Blocka. Ta se čte také jedním dechem.

Phorbo
17.12.2015 4 z 5

Různých filmových inscenací se na podobná témata objevilo v televizi už tolik, že bych nenapočítal. S různými variantami hadů, atentátníků a poruch.. ale otrava jídlem? Proč ne. Knihu jsem si poslechl jako nejspíše rozhlasovou adaptaci s několika herci. Velmi dobré a skvěle se to poslouchalo. Haileyho mám rád, pro mě příjemná změna.

woodward
22.11.2015 5 z 5

Před dávnými lety jsem se učil ke zkoušce předpis L-2 - Pravidla létání a ve volných chvílích jsem hltal Let do nebezpečí. Moji blízcí si ťukali na čelo a radili mi, ať se jdu radši projít nebo si aspoň vezmu ke čtení něco jiného, ale já se nedal a nakonec mi to nijak neublížilo.

renata1824
15.09.2015 5 z 5

Není snad člověka, který by neznal obsah této knihy. Velmi čtivá a napínavá, působí sugestivně.

mulderka
14.05.2015 5 z 5

Po X letech jsem se k této knížce nedávno vrátila. Bavila mě stejně jako tehdy - napínavý děj, technické detaily mi přišly, jako že patří k věci. Jen překlad mohl být trochu lepší...

Giordana
13.09.2014 5 z 5

Klasika dobrodružných knih čtených v náctiletém věku. Realistická zápletka, věrohodný popis situace a postupů v letecké dopravě. Jeden z prvních románů tohoto typu, psaný takřka jako scénář s kapitolami označenými palubním časem. Říká se, že na základě této knihy bylo zavedeno pravidlo, podle kterého nesmí jíst oba piloti stejné jídlo.

cantona
26.08.2014 3 z 5

Příběh této knihy je dobrý, ale spíše to vypadalo jako scénář k filmu. Ale jinak dobré.

adelinka
25.04.2014 5 z 5

knihu som už v minulosti čítala, ale vôbec to nevadilo, lebo ja mám rada katastrofické scénare a po takej dobe som si ju moc už nepamätala,,,,takže bola pre mňa napínavá rýchlovka.....ako skončí let, na ktorom sa na otravu potravinami otrávilo niekoľko cestujúcich aj s pilotmi???? no dočítajte sa....:-)

LaKrec
20.03.2014 5 z 5

Strhující vyprávění které mohlo skončit katastrofou. Naštěstí dnes už jí každý pilot během letu jinou stravu aby se něčemu podobnému zamezilo. Přečteno jedním dechem.....

Ivaksa
14.02.2014 2 z 5

Strašně mě to nudilo. Bylo to šíleně technické, samé řízení, páčky, výškoměry, donekonečna.
A ani jsem se nedozvěděla nakonec reakce některých lidí na některé závažné věci co se na palubě udály. Hodně klučičí čtení, kluky to baví ale pro ženskou co ráda řeší vztahy to moc není.

ripo
18.08.2013 5 z 5

Jedna z kníh, ktoré som ako pubertiak prečítal na jeden hlt ...

elcapitano
10.05.2013 4 z 5

Je to předvídatelné a nekomplikovsné, ale nesmírně čtivé.

rose
28.04.2013 4 z 5

Žádné zbytečné řeči, žádné psychologické úvahy, prostě rovnýma nohama do děje a pak už jen čiročirá akce s jednou dějovou linií. Taková chuťovka na delší večer. I když od začátku víme, že to dobře dopadne, přeci jsme napnutí, co kdyby... Hailey to umí, to je bez diskuse.

patron
16.04.2013 4 z 5

Tak už je to postarší kousek, ale pěkně napsaný a čte se to dobře. Taková jednohubka na dva večery.

Martin1974
20.07.2012 5 z 5

Za socializmu vyšla v detskej edícii STOPY , tenká ale napínavá..