Let do nebezpečenstva

Let do nebezpečenstva https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73316/let-do-nebezpecenstva-73316.jpg 4 505 86

Posádka lietadla skolabuje po konzumácii pokazeného jedla. Aj cestujúci, konzumujúci rybu, zápasia o život. Medzi tými, ktorí jedli niečo iné je vyslúžilý pilot, a ten sa v spolupráci s navigačným centrom podujme s lietadlom pristáť...

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Mladé letá

Flight into Danger , 1958

Meda77
25.11.2021 4 z 5

Opět jedno drama na palubě od autora, který to s těmi plechovými bazmeky umí. Ačkoli ve vymezeném prostoru, přesto udrží v napětí. Pro fanoušky letadlových dobrodružství, kromě flirtování s letuškami asi povinnost. Červená knihovna si tu místo nenajde, jelikož žádné šmajchlovačky na toaletách nejsou. Ale k tomu není kniha určena takže čtěte. Průměrné 4starsy.

katy87
09.05.2021 2 z 5

Během letu jsou oba piloti a jiní pasažéři otráveni jídlem. Pilotování se ujímá jeden z pasažérů, prakticky nezkušený. Kniha mapuje průběh letu, krizovou komunikaci s pevninou a přistání. Nic víc, nic míň. Mě osobně to naprosto neskutečně nudilo. Jsem asi zmlsaná jinou akční literaturou, ale já čekala nějakou zápletku, něco navíc. Vlastně od prvních stránek víte, o co půjde a to na konci i dostanete. Akorát já jsem měla asi jiné očekávání - ani atmosféru prameníci z této krizové situace jsem v knize necítila vůbec.

marwinmh
23.03.2021 5 z 5

Pro mě jednoduše skvělé ve všech směrech. Pocity děsu, frustrace a naděje v dobrý konec hlavních postav jsem při čtení téměř hmatatelně cítila.
Škoda useknutého konce, kdy nebylo čtenáři sděleno, co se stalo s otrávenými pasažéry a piloty, ale budu si představovat happyend :-)

karimatka1
25.02.2021 4 z 5

Hailey je Hailey, čte se velice dobře. Ale ten konec mohl být troch víc dotažený. Letadlo přistálo, ale co nemocní?. Knihu jsem četla ve slovenštině, tak jako před revolucí, kdy se ve slovenštině daly sehnat zajímavé knížky a v češtině ne. Tehdy se mi asi ta kniha líbila víc než dnes

Mahuleno
20.02.2021 4 z 5

Dramatický příběh v letadle - žádný únos, žádné spiknutí s politickým pozadím, docela "obyčejná" otrava jídlem a z běžného letu se pro pasažéry stává smrtelná past. Celkem dobrý nápad, už ne tak originální je řešení situace. Nemohu se ubránit pocitu, že už jsem to někde četl, či viděl ve filmu. Nicméně čtení je to napínavé, ale znám od Haileyho řadu lepších příběhů.

Berny97
15.01.2021 3 z 5

Poslouchano jako audiokniha, nikdy jsem tak zivou knihu neposlouchal. Jedna se vlastne o film bez zvuku :)

Pavlina50
09.01.2021 3 z 5

Je to klasika....dobře napsaná, čtivá, ale bohužel v dnešní době už mě tak neoslovila. Už od strany čislo 12, kdy Spencer sděluje svému spolupasažérovi, že za války létal jako stíhací pilot, je jasná zápletka a předvídatelné rozuzlení. I závěr knihy byl moc rychlý a takový moc useknutý, očekávala jsem, že se dozvím třeba něco víc o osudech aspoň některých pasažérů. Před 20ti lety bych to možná hltala, ale dnes už jsem bohužel postrádala jakékoliv napětí. I když docela ráda bych si poslechla tu rozhlasovou hru, o které je tady často řeč.

former3980
02.01.2021 5 z 5

Hailey je proste klasik a kvalita. Odvtedy sme videli x sfilmovani podobných katastrofických námetov. Ale na tú dobu určite pecka. U mňa za plný počet. Zároveň jeden z klenotov edície Stopy.

Rapeh
01.01.2021 5 z 5

Zajímavý příběh napsaný se znalostí prostředí,mého oblíbeného autora

willy9203
30.09.2020 5 z 5

Let do nebezpečí je opravdu dobře napsaná kniha. Důkazem toho je to, že příběh stál americkým filmařům za to, aby na něj udělali parodii v podobě dle mého skvělého filmu "Připoutejte se, prosím".

1amu
11.09.2020 5 z 5

Arthur Hailey je spisovatel, ke kterému se v poslední době často vracím. Jedna z knih, které se mi nejvíce líbí, je tato jeho první, se kterou začal svou další kariéru hit-makera v dalších létech. Také musím poopravit svůj původní komentář z roku 2018, kdy mi tato kniha připadala jako pouhý průměr.
S potěšením konstatuji, že se můj knižní vkus, právě u autora t.zv.profesních románů, mění . Jak to bylo v létech ČSSR zvykem, vyšla tato kniha premiérově již v r.1966 na Slovensku (!!!) Já vlastním vydání z roku 1986 a vůbec se nedivím, že kniha byla s úspěchem nejen zfilmována (výtečně trojkou ZAZ - Jerry a David Zuckerovi + Jim Abrahams), ale pár herců z tohoto filmu si zde "zadělalo" na další mnoholetou úspěšnou kariéru (viz Bláznivá střela).
Děj je strhující, každá postava má v knize své pevné místo. Nápad autorů je originální, čtenář vnímá akci za akcí a málem si neuvědomí, že knihu dočítá.

sappan
03.08.2020 5 z 5

Arthur Hailey je jeden z mých oblíbených spisovatelů a Let do nebezpečí mám z jeho knížek možná nejraději - dobře napsané, dobrý překlad, děj se nezadrhává, člověk to přečte jedním dechem.

verense
28.06.2020 5 z 5

Arthur Hailey je pro mne prostě Pan Spisovatel. Ten kdyby napsal jídelní lístek, tak u něj stejně budu od začátku do konce tajit dech a třást se, jak to dopadne (obzvlášť, když by byl v menu losos, že...). A jasně, že je na knížce znát její věk, a taky souhlasím, že konec je takový utnutý, ale pokud čtu knihu, kterou nedám z ruky a zuřivě odháním všechny, kteří by mě chtěli od čtení vytrhnout, nemůžu než dát plný počet hvězd.

petulik330
18.06.2020 4 z 5

Litovala jsem náhradnáho pilota,který nesl veškerou zodpovědnost za životy lodí na palubě. Konec byl dobrý, ale zdál se mi trochuuspěchaný.

janina66
17.06.2020 5 z 5

Ještě teď se celá třesu, jak to bylo napínavé. Samozřejmě jsem tušila, že to dobře skončí, ale stejně jsem se bála. Úžasné čtení. Krátké, ale výživné.

petulik330
26.05.2020 4 z 5

m_martina: když to autor psal, tak to zastaralé nebylo. Roky utákají a vše se mění. Třeba za dvacet let si čtenáři,co budou číst současné knihy řeknou že je něcozastaralé. Nedá se nic dělat.

To-z-kanálu
20.05.2020 4 z 5

Skvělá poutavá jednohubka. 1955 napsal Arthur Hailey původní scénář během devíti dnů. 1956 vznikl podle scénáře hodinový kanadský tv film, respektive záznam živého představení. 1957 byl na základě příběhu natočen celovečerní film Zero Hour!. 1958 napsal John Castle (pseudonym dvou autorů - Ronald Payne a John Garrod) podle Haileyho scénáře tuto knihu. 1964 a 1971 vznikly tv filmy Flug in Gefahr a Terror in the Sky. 1980 příběh inspiroval film Připoutejte se, prosím!. 1981 byla nahrána česká rozhlasová hra.

m_martina
13.05.2020 4 z 5

Kniha není špatná, ten nápad se zkaženým jídlem taky. Ale na dnešní dobu je už i lehce zastaralá. I přesto si čtyři hvězdy zaslouží.

i.stefany
07.05.2020 5 z 5

Let do nebezpečí je i po letech skvělá volba. Jde o dramatický příběh pasažérů dopravního letadla na lince Winnipeg - Vancouver. Oba piloti i část cestujících se během letu přiotráví jídlem... Co bude dál? Poslouchali jsme na základce při suplování a vzpomínám si, jak jsme se nemohli dočkat příští hodiny, až uslyšíme pokračování. V té době to bylo něco exotického, nepředstavitelného, nikam se nelétalo, a tak představivost pracovala na plné obrátky... A dnes při poslechu rozhlasového zpracování se mi vše vybavovalo. Tento let pro mě navždy zůstane srdcovou záležitostí. :-)

georginaa
05.05.2020 5 z 5

Nemůžu dát jiné hodnocení než 5. Opravdu napínavé čtení a dokonce jsem si pořídila i audio nahrávku s nádherným hlasem Eduarda Cupáka a Gabriely Vránové a plno dalších českých vynikajících herců. Toto dílo je velmi zdařilé a ani po letech neztrácí na kvalitě.