Vesnice

Vesnice https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487633/bmid_vesnice-20T-487633.jpg 4 1050 291

V polích nedaleko obce Lipová jsou objeveny lidské ostatky. S největší pravděpodobností patří jednomu z pohřešovaných dětí, které zde během uplynulých let beze stopy zmizely. Nejenže vše nasvědčuje tomu, že chlapec byl dlouhé roky vězněn někde bez přístupu na denní světlo, dokonce se zdá, že se i navzdory rozsáhlému pátrání a nejrůznějším hypotézám policistů vesnici nikdy neopustil. Kriminální komisařka Laura Linhartová a její kolega Adam Beneš znovu otevírají dávno odložený případ a pouštějí se do dalšího napínavého vyšetřování. Je možné, že se pachatel ukrývá mezi zdejšími obyvateli? A existuje naděje, že jsou zbylé dvě děti ještě naživu?... celý text

Mája777
24.07.2023 5 z 5

Lepší než první díl nebo ne. Toť otázka. Řekla bych, že jsou na stejné úrovni. Opět jsem četla se zatajeným dechem. Autorka umí.
Únosy dětí, to je vždy nelehké téma, jak pro autora, tak i pro čtenáře. I tak knihu doporučuji.
(24. 7. 23 - 17 769 - 49)

knihomolkaMist
23.07.2023 5 z 5

Za mě o kousíček slabší než první díl, ale pořád naprosto dokonalá. Hlavní dvojku jsem si strašně oblíbila! Hlavní padouch? Detektivní linka? Neustálé jiskření mezi Laurou a Adamem? Prostě boží!

zelda7
23.07.2023 5 z 5

Druhá kniha ze série detektivek s kriminalisty Laurou Linhartovou a Adamem Benešem je opět kvalitní kousek, ne-li lepší než první díl. Opět se zde čtenář setká s bohatou slovní zásobou autorky. Kristýna Trpková umí opravdu velmi dobře popsat situace tak, aby udržela čtenáře v napětí a aby ho to bavilo. Oproti prvnímu dílu zde byly již více vykrystalizované charaktery hlavních postav, obecně soukromá linka vyšetřovatelů byla skvěle zasazena do děje a celého vyšetřování. Příběh jako takový o ztrátě tří malých kluků byl napínavý a vykreslen v autentickém prostředí.

VeronikaAug
21.07.2023 5 z 5

Moje první knížka od autorky a teda musím říct, že na mě udělala velký dojem. Moc mě bavil styl vyjadřování. Případ byl opravdu zajímavý, pro mě hrozně tíživý a závěr mě šokoval, skoro jsem to nemohla strávit, přišlo mi to reálné a hrůzné, na konci vše dávalo perfektní smysl. A smysl dávalo i to, že člověk hledá zlo tam, kde by ho očekával a ano, ze zkušenosti je to většinou správný postup, ale ono je někdy i tam, kde by ho člověk vůbec nečekal a kde to ani není to prvoplánove zlo, tady to bylo zoufalství a pomatenost a dá se na to dívat z několika úhlů pohledu, to se autorce skutečně povedlo. Jsem matka a příběh ve mě bude ještě dlouho viset a pocit strachu taky. Osobní linka vyšetřovatelů na mě byla trošku moc, knížka je vlastně tíživá po všech stránkách, což není kritika, byla o tíživých věcech a vyvolala přesně ty pocity, které vyvolat měla. Takže já moc doporučuju k precteni, za mě napínavé, šokující, smutné, a jak už jsem psala, velice prevelice tíživé.

Zuzaa
15.07.2023 4 z 5

Ale tohle!
Pro mě jsou knihy Kristýny Trpkové, na stejné úrovni, jako díla mých oblíbených, světových spisovatelů detektivek.

IVANA0123
14.07.2023 5 z 5

Za mě lepší než první díl, i když i ten se mi líbil. Hodně těžké téma, bezútěšné vyšetřování se závěrem, který jsem nečekala... Tedy vůbec jsem nechtěla, aby takto příběh skončil, ale skončil... Dvojice vyšetřovatelů v tomto díle už působila důvěryhodněji než v díle prvním a tentokrát mi seděli oba. Možná byla první půlka trochu pomalejší, ale závěr a vyřešení případu byli natolik strhující, že i když jsem viníka odhadla, stejně mě kniha dostala. Povedená kniha. 5*
(7/23)

wendulka321
13.07.2023 5 z 5

Další dobře napsaná detektivka :) Hezky odsýpala ani chvíli jsem se nenudila. I když chvilkama jsem měla chuť paní vyšetřovatelkou zatřást aby se vzpamatovala a to hlavně v osobní rovině. Jdu na další díl protože zvědavost :)

hanap
12.07.2023 4 z 5

Další díl ze série Laura Linhartová. Detektivka má spád, vyšetřování pohrešovaných děti je napínavé a má překvapující rozuzleni. Vedle toho se rozkrývá I osobní příběh Laury.. Za mě hezké čtení.

Liss93
12.07.2023 4 z 5

Případ byl zajímavý, ale vadil mi styl, jakým byla kniha psaná. Mnoho květnatých souvětí, spousta přídavných jmen přidaných do textu až zbytečně na sílu. Pokud bych četla psychologický román nebo thriller, tak v pořádku. Ale u detektivky chci, aby to příběh odsýpal, vše bylo jasné a srozumitelné bez zbytečného natahování. Už si nevzpomínám jak to bylo u předchozí knihy, ale buď to tam takhle nebylo nebo mi to tak možná nepřišlo. Následující knihu si přečtu abych věděla, jestli se příběh dvou hlavních postav nějak uzavře, případně jestli se dořeší případ z této knihy.

Kanimůra2
11.07.2023 5 z 5

Při čtení prvního dílu jsem si posteskla, že by se Laura měla vzpamatovat a pořád nebýt tak protivná. Autorka to zřejmě četla a vyhověla mi :)
I přesto, že námět je pro mě otřesný a musela jsem si několikrát během čtení uvařit kafe, zalít kytky, zkontrolovat poštu a podobný nesmysly (abych si odfrkla a načerpala sílu na další čtení) i přesto jsem knihu přečetla jedním dechem a téměř na jeden zátah.
Pracovní závěr mě jako většinu trochu zklamal, osobní věci se vyřeší v příštím díle. Běžím si pro něj do knihovny a paní spisovatelku si dávám do oblíbených

Lena78537
07.07.2023 4 z 5

Fajn detektivka. Zajímavý námět. Těším se na další díly.

zbožňuju_knihy
06.07.2023 3 z 5

Za mě slabota. Laura mě štvala. Nějak mne to nechytlo, za mě průměr. Předchozí kniha byla tak nějak lepší, měla větší švih. Tady řešíme stále dokola tem samý problém ze soukromí, až je to otravné.

Jaklová.katka
01.07.2023 3 z 5

Nemám ráda otevřené konce, proto nízké hodnocení.
Navíc téma ztracených dětí pro mě taky úplně není.
Mám doma i Vetřelce,tak snad to bude lepší

LucieT
27.06.2023 5 z 5

Fajn čtení, děj rychle odsejpá a obě hlavní postavy vyšetřovatelů jsou sympaťáci. Konec byl celkem překvapivý, i když v něčem trošku nedotažený s přetrvávajícími pochybnostmi. Přesto dávám plný počet, opravdu se mi to líbilo!

Lenourt
26.06.2023 5 z 5

Výborná kniha. Sice se tam hodně opakují motivy z prvního dílu, ale to se autorce dá vzhledem k věku odpustit. Trochu mě mrzí, že vlastně je tam trochu otevřený konec nebo spíš není jasné celé rozřešení případu (nebo jsem ho nepochopila?). No a Adam, to je odteď moje platonická láska :-D

Hermiona419
25.06.2023 5 z 5

Výborná kniha. Četla se jedním dechem!! Určitě si přečtu i další autorčiny knihy.

Evka27
25.06.2023 4 z 5

Opět celkem povedený díl, trošku mě rozladil nedotažený závěr případu a jako celkem pozorný čtenář str. 40: rodiče ho nahlásili jako podezřelého místo pohřešovaného!!

jajcak
18.06.2023 3 z 5

Zápletka je na úrovni autorů světových detektivek. Kniha se četla hezky, místy pasáže, které celkem nic neříkaly, ale knihu hodnotím velmi pozitivně.

VendulaB
12.06.2023 5 z 5

Výborná detektivka, zajímavá a celkem napínavá zápletka, čtenářsky vděčně je popsán i osobní život vyšetřovatelů. Ne zcela uzavřený konec působí hodně reálně a věrohodně. Rozhodně doporučuji.

Lenka541
11.06.2023 4 z 5

Do půlky se mi děj zdál zbytečně zdlouhavý,ale od druhé poloviny nabral spád a bavil mě. Hlavní vyšetřovatelé Laura a Adam mi přišli sympatičtí, i když spolu měli nedořešený a komplikovaný vztah. Určitě si přečtu i třetí knížku z této série.