Vesnice

Vesnice https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487633/bmid_vesnice-20T-487633.jpg 4 1050 291

V polích nedaleko obce Lipová jsou objeveny lidské ostatky. S největší pravděpodobností patří jednomu z pohřešovaných dětí, které zde během uplynulých let beze stopy zmizely. Nejenže vše nasvědčuje tomu, že chlapec byl dlouhé roky vězněn někde bez přístupu na denní světlo, dokonce se zdá, že se i navzdory rozsáhlému pátrání a nejrůznějším hypotézám policistů vesnici nikdy neopustil. Kriminální komisařka Laura Linhartová a její kolega Adam Beneš znovu otevírají dávno odložený případ a pouštějí se do dalšího napínavého vyšetřování. Je možné, že se pachatel ukrývá mezi zdejšími obyvateli? A existuje naděje, že jsou zbylé dvě děti ještě naživu?... celý text

Anitram22
27.04.2022 5 z 5

Kniha opravdu čtenáře pohltí a nepustí. Musíte ji prostě dočíst. Ani u této knihy mě paní autorka nezklamala. Pěkný, sice dosti smutný, nápaditý příběh o zmizení tří chlapců na malé vesnice. Opět stejní vyšetřovatelé, kteří se vzájemně doplňují, tentokrát je více zaměřeno na jejich vzájemné vztahy. Knihu určitě doporučuji a těším se na další...

Becca_
26.04.2022 2 z 5

Tak tato kniha je pouze z poloviny detektivkou. Při čtení jsem měla pocit, že celá ta zápletka není úplně z našeho prostředí. Nebo vy nosíte pozůstalým koláče? Určitě bych více ocenila, kdyby autorka více propracovala krimi zápletku a nemíchala tam milostné vztahy mezi vyšetřovateli. Tohle totiž bylo velmi laciné čtení a červená knihovna jak vyšitá.

Aligator805
26.04.2022 5 z 5

Opravdu velmi dobře napsaná detektivka. Velice zajímavý příběh i osobní vztahy vyšetřovatelů. Kniha mě dokázala pohltit a nešla odložit.

LeserDe
25.04.2022 3 z 5

Myslím si, že když tahle autorka ještě zapracuje na stylu, bude mě bavit stejně jako M. Klevisová. Protože se jí v téhle knize podařil vystavět poměrně zábavný příběh. Zábavný v uvozovkách vzhledem k tématu. Obdivuju na podobných autorech hlavně to, že ze zdánlivě obyčejného tématu dokáží vykřesat velmi zábavné počtení.

Warden
23.04.2022 3 z 5

No...těžko hodnotit....
Pokud se řeší případ, není to vůbec špatné.
Pokud se začnou řešit vztahy mezi parťáky, jejich "špičkování a žertování" a jejich soukromý život, je to katastrofa, která nadchne tak maximálně pubertální dívky, vzdychající u Dempsey a Makepeaceová.
I přesto, že mi tahle dvojka byla protivná a nesympatická a v jednu chvíli jsem chtěl knihu odložit, dočetl jsem.
Škoda, že se autorka nedržela pouze kriminální linky. Za mě už další kniha s touto dvojicí asi ne.
Hodnocení: 2,5*

Jenny46
19.04.2022 5 z 5

Dobrá detektivka vás doslova pohltí a nebudete ji chtít odložit a příběh, který autorka napsala je přesně takový...

Kniha Stvůra byla překvapením a tady mě autorka přesvědčila, že umí napsat poutavou zápletku, která vás drží v napětí až do konce a těším se na další knihy, doporučuji

MartinKučera
19.04.2022 5 z 5

Stejně jako u předchozí Stvůry jsem se i u Vesnice znovu přesvědčil o tom, že i v Česku se dá napsat skvělá detektivka s přesahem, srovnatelná s díly mých oblíbených, zahraničních autorů. Napětí, autentičnost, plynulý a dynamický děj, osobité vykreslení prostředí a vynikající pojetí postav - to vše mě vtáhlo do příjemných chvil strávených čtením Vesnice.

Acinore
17.04.2022 3 z 5

Prosím, dočkám se někdy krimi, kdy nebudu muset řešit emoční vztahy mezi hlavními vyšetřovateli?? To už je tak ohraný, láska mezi mrtvolami. A ještě ty pubertálně rádoby barvitý popisky.. Ne, tohle ne.

Přitom případ na řešení fakt zajímavý, škoda té omáčky okolo.

lalela
17.04.2022 5 z 5

Po první knížce Stvůra jsem tentokrát byla na knížku Vesnice ohromně natěšená a ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Ale byla to jízda od začátku do konce. Bavilo mě i to, že jsem se dozvěděla něco víc o Lauře a příběhem ztracených chlapců se táhla linie střípku Lauřina života, a rozhodně zajímavá. Co se týče samotného příběhu, byla jsem zmatená od začátku do konce, protože to byla taková zápletka, která by mě ani ve snu nenapadla a autorka knížky ji vylíčila tak, že jste prostě museli číst a číst, protože vám to nedá knížku odložit na zítra, na zachvíli. Všechno do sebe krásně zapadá, postavy jsou vylíčené tak barvitě, že před vámi opět příběh ožívá. Strašně se těším na další knížky.

marketa5532
06.04.2022 5 z 5

lepší než předchozí díl poutavě napsané, nemohla jsem se odtrhnout, skvělý byl nejen případ, ale i linka vyšetřovatelky

martineknatasa
04.04.2022 5 z 5

Právě jsem dočetla, krásně napsaná kniha. Vřele doporučuji. Je to kniha plná emocí - i slzička ukápla. Od této autorky čtu první knihu, ale určitě půjdu číst další.