Vesnice

Vesnice https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487633/bmid_vesnice-20T-487633.jpg 4 1068 1068

V polích nedaleko obce Lipová jsou objeveny lidské ostatky. S největší pravděpodobností patří jednomu z pohřešovaných dětí, které zde během uplynulých let beze stopy zmizely. Nejenže vše nasvědčuje tomu, že chlapec byl dlouhé roky vězněn někde bez přístupu na denní světlo, dokonce se zdá, že se i navzdory rozsáhlému pátrání a nejrůznějším hypotézám policistů vesnici nikdy neopustil. Kriminální komisařka Laura Linhartová a její kolega Adam Beneš znovu otevírají dávno odložený případ a pouštějí se do dalšího napínavého vyšetřování. Je možné, že se pachatel ukrývá mezi zdejšími obyvateli? A existuje naděje, že jsou zbylé dvě děti ještě naživu?... celý text

Sabča92
01.08.2022 4 z 5

Vloni se ke mně dostala první kniha z této série a já se jí nechala pohltit. Když jsem slyšela první zmínky o dalším díle, byla jsem nadšená a natěšená. A já vám už teď můžu říct, že tohle bylo opět skvělé! Jestli jsem o Stvůře říkala, jak byla děsivá, o Vesnici to platí dvojnásob. První domněnky hrdiny přivádí k několik let starým případům zmizení tří malých chlapců. Jakmile jde v nějaké detektivce nebo thrilleru o zločinu s dětmi, je to samo o sobě bolestné čtení. O to více obdivuji autorku, trojnásobnou maminku malých dětí, že se podobného tématu chopila. Navíc se případ velmi dotýká i hlavní hrdinky Laury, jejíž osobní dějová linka je v tomto příběhu velmi silná a podstatná. autorka pustí do minulosti vyšetřovatelky, a nechybí ani romantická linka, která je zcela přirozená a bolestivá. Netrpělivě vyhlížím další díl a jsem zvědavá, kam se Lauřin život bude dál vyvíjet.
Vesnice je skvěle napsaná detektivka, která vám postaví chlupy. Autorka opět ukázala, že má skvělé vyjadřovací schopnosti a smysl pro detail, ovšem připravte se na opravdu temnou atmosféru. Po celou dobu čtení jsem naprosto netušila, kdo za zločinem stojí. Stejně jako hrdinové jsem tápala ve tmě, a nedokázala si byť jen tipnout, kdo by za vším mohl stát, a co se klukům vlastně přihodilo.
A co říkám na samotný závěr? Jeden velký aplaus, jsem nadšená tím, jak to celé nakonec dopadlo. Čtenář sice nedostane všechny odpovědi, ale je to přesně jako v životě. Doporučuji fanouškům thrillerů a detektivek. A já už se nemůžu dočkat třetího dílu!

ClariceL.
30.07.2022 5 z 5

Mně se hodně líbila ta obálka a pořád jsem se k té knize vracela, až jsem si řekla, že ji zkusím. Bylo to takové opravdu hezky české. Co se týká případu a vyšetřování, tak mám dobrý pocit a je tam cítit ta atmosféra minulosti, strachu i tajemství v okolí vesnice. Čte se to tak na pohodu, jak se říká. Ke konci docela přituhlo a u mě to vyvolávalo dost úzkostné pocity, obzvlášť některé pasáže. Což beru jako plus pro mladou autorku, protože se mi to líbilo hodně. Fajn detektivka, ráda si přečtu i další. Laura s Adamem budou asi fajn tým.

myryjam
27.07.2022 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jde o velmi mladou autorku, dávám jen o jednu hvězdu méně. Autorka má velký talent, ráda si v budoucnu přečtu její další knížky. Ale - příběh, i když měl velký potenciál, po mně sklouzl. Byla jsem napnutá, ale nezasáhl mě citově. Osobní osudy hrdinů byly, no spíš nebyly dobré ( i když měly podtrhnout děj). Omlouvám se autorce, ale místy na mě knížka působila jako výborně napsaná slohovka.
Takže - můj závěr: odpočinková knížka od velmi nadané mladé autorky, která na sobě musí ještě zapracovat, abych tady mohla napsat wau :)

genduna
26.07.2022 4 z 5

Kniha je napínavá a děj docela drsný hlavně pokud to čtou maminky, které mají sami malé děti. Chvílemi mi bylo dost úzko při čtení...

Arsi
21.07.2022 5 z 5

Moc pěkně napsaná detektivka. Velmi mladá autorka a píše fakt dobře - smekám.

Eistee
19.07.2022 4 z 5

Kniha je napsána srozumitelným jazykem a příběh je kvalitně vystavěn. Trochu mě mrzí, že Kristýna Trpková nešla v popisu vesnického koloritu víc do hloubky, určitě by to příběh ozvláštnilo. Dramatický vztah obou vyšetřovatelů mě nijak zvlášť nerušil, ačkoliv místo něj mohla autorka nastínit tajemnou minulost a podivné postavy ,,prokleté" vesnice. Doporučuji k přečtení.

zuzana2599
16.07.2022 4 z 5

Zase jsem jednou sáhla po detektivce od mladé české autorky Kristýny Trpkové. První díl s komisařkou Laurou a jejím kolegou Adamem s názvem Stvůra jsem nečetla, naše knihovna zakoupila až Vesnici, ale snad to napravím. Líbila se mi i obálka, nejenom knížka.
Tipnout vraha se mi zase vůbec nepodařilo a marně přemýšlím nad tím, co se asi stalo s Vojtíškem. Jestli dokáže být lidská mysl až tak zrůdná, že přetrhá i pouto nejsilnější, pouto mateřské. Určitě si přečtu i další případ Laury a Adama !

pinkstrom
13.07.2022 4 z 5

Hodně se mi líbil styl psaní a nespisovná hovorová řeč, která dodala příběhu na autenticitě. Linie krimi případu a jeho vyšetřování byla fajn, hvězdičku ale strhávám za pro mě celkem zbytečnou a nezáživnou osobní linii hlavní postavy a uspěchaný konec.

slamenka
11.07.2022 4 z 5

Tohle byla docela super detektivka. Pravá detektivní práce, detektivové sympatická dvojka, do konce jsem neměla tušení, kdo za tím vším je. Vytkla bych ten lehce nedořešený konec, ale tak to asi v kriminalistice občas chodí. Co bych dala jako mínus a proč nedávám plný počet hvězdiček je to, že v poslední třetině děj odbíhá od vyšetřování a začíná řešit milostné peripetie hlavní aktérky. Takže super detektivka, určená ženám :-)

Krisařka
10.07.2022 4 z 5

Podle mě super detektivka . Barvitý děj co dokáže vtáhnout . Přečetla jsem na jeden zátah. Super čtení s potenciálem dalšího dílu, kde nepohrdneme ani dalším osudem Laury a Adama . Jen tak dál

ctenarkaEva
10.07.2022 5 z 5

Chválím mladou českou autorku, kniha je napínavá a zajímavá. Těším se na další díl.

petula22
10.07.2022 5 z 5

Skvěle napsaná česká detektivka...otřesný děj, ale pachatele jsem neodhalila, o to víc mne závěr knihy překvapil. Určitě si přečtu i první knihu od autorky.

Foks
07.07.2022 4 z 5

Velmi svěží, čtivé, napínavé. Nevědět informace o autorce, myslel bych, že je svou vypsaností mnohem starší. A zbořila u mě jeden z mýtů, že ženská autorka je dobrá jen pro ženy.

alnahu
05.07.2022 4 z 5

Dobrá čtivá,zajímavá detektivkaz českého prostředí,která vtáhne do dějě.Určitě sáhnu i po prvním díle od této autorky.

Terka18
05.07.2022 5 z 5

Příběh je velice dobře napsaný. Dost dobře se mi četl. Autorka nic zbytečně neprotahuje, nevymýšlí zbytečné komplikace a nic nenatahuje. Ale co ten konec, to jako vážně? To byla rána pod pás to tak ukončit.

iveta3689
02.07.2022 4 z 5

Dobře napsané. Uvěřitelné postavy, žádní superhrdinové. Vyšetřování je zde tak akorát.

edith79
29.06.2022 4 z 5

Druhá kniha autorky ze série Laura a Adam. Musím říci, že povedenější než Stvůra. Začátek knihy naprosto skvělý, dramatický, napínavý a strašidelný. Atmosféra parného léta byla výborně vykreslená. Potom se to ale začalo trochu rozpadat a více než pátrání a detektivní práci se hlavní hrdinka věnovala vlastním vztahům a traumatům. Je to takové klišé, převzaté zřejmě ze zahraničí, že každý správný kriminalista, ať je to muž nebo žena, musí za sebou mít nějaké životní trauma. Takže ani Laura není vyjímkou. Jinak ovšem závěr, odhalení a motiv byli vymyšlené skvěle a konec mě nadchl. V neposlední řadě musím velmi pochválit přebal knihy. Ten je prostě úžasný.

Racík
26.06.2022 5 z 5

Pěkně napsaná česká detektivka. Zdála se mi ještě o malinko lepší než první díl. Zajímavě vymyšlený detektivní příběh se prolíná s city a vztahy hlavní hrdinky Laury, což z příběhu dělá spíš čtení pro ženy.
Autorka má vypravěčský talent, místy rozsáhle popisuje krajinu, ale i city, povahu, rodinný život, zkrátka co se zrovna hodí... Někdy na mě tyto části působily jako "brzda" příběhu, ale četlo se to opravdu dobře. Spíš takové zpomalení příběhu ve chvíli, kdy jste napnutí, jak se příběh bude vyvíjet dál. Rozhodně čtěte, ideální čtení na letní dny.

gossipavlina
24.06.2022 4 z 5

Až po začtení jsem zjistila, že čtu druhý díl. Tak nevím, co z osobního života Laury a Adama se dělo v tom předchozím. Ale ve Vesnici toho bylo hodně, až příliš. Já už chtěla vědět kdo, a my se pořád točili kolem Laury a jejich traumat. A závěr proběhl tak hladce, v podstatě to odhalení přišlo tak náhle, jakoby omylem. Ale co ten úplný konec? Kde máme vysvětlení všeho? To ve mně vyvolává pocity frustrace.
Jinak kniha byla čtivá, napínavá, ale ty popisy mi občas lezly na nervy. Můj počáteční dojem byl: kniha psaná podle příručky.

happystar
21.06.2022 5 z 5

Wau, naprosto skvělá kniha. Nejen detektivka, ale i vedlejší vztahová linka. Přečetla jsem jí skoro na jeden zátah! Fandím této nové české autorce a jdu se podívat po její první knize.

česká literatura pohřešovaní české detektivky

Kristýna Trpková
česká, 1996