Vesnice

Vesnice https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487633/bmid_vesnice-20T-487633.jpg 4 1068 1068

V polích nedaleko obce Lipová jsou objeveny lidské ostatky. S největší pravděpodobností patří jednomu z pohřešovaných dětí, které zde během uplynulých let beze stopy zmizely. Nejenže vše nasvědčuje tomu, že chlapec byl dlouhé roky vězněn někde bez přístupu na denní světlo, dokonce se zdá, že se i navzdory rozsáhlému pátrání a nejrůznějším hypotézám policistů vesnici nikdy neopustil. Kriminální komisařka Laura Linhartová a její kolega Adam Beneš znovu otevírají dávno odložený případ a pouštějí se do dalšího napínavého vyšetřování. Je možné, že se pachatel ukrývá mezi zdejšími obyvateli? A existuje naděje, že jsou zbylé dvě děti ještě naživu?... celý text

ErikaJ
18.06.2022 5 z 5

Skvělá česká detektivka, která má spád hned od počátku a udržuje čtenáře v napětí až do konce.

Barbucha12
17.06.2022 5 z 5

Wau to byla pecka. Svištělo to jako po másle. Určitě si přečtu i další knihy od této autorky.

hlenicka
14.06.2022 4 z 5

Tady nevím,jak to napsat. Od autorky je to moje první kniha,sice je to 2.díl, ale nijak to nenavazuje na první Stvůru,což je prvotina.
Ale ted k Vesnici. Knižka me bavila,mela jsem ji za tři dny přečtenou, výborny styl psaní,neopakovala se slova,ani myšlenky apod. Zajímavý dej,ALE ..! Nebudu spoilerovat,ale neskutečně mě vytočil konec! Ale uplně do ruda! Sto lidí,sto chutí,jasný,je to jakoby ze života,může se stát cokoliv,ale tohle me neskutečně namýchlo. Proto jsem zvedava na Stvůru. Jinak, jak jsem psala,četlo se to rychle,vše navazovalo,Trpkova se s tím nijak nepárala, šla vždy rovnou na věc,což se mi líbilo,že nás nijak nenapínala,ale co mi vadilo,tak třeba půl strany nebo i celá o popisování citů k někomu. To jsem prostě přeskakovala. Tohle byla spíš kriminálka s drama-romantickou příchutí. Taková čtvrtina se odvíjela v osobní rovině hlavní hrdinky. Nebo hrdinů, Beneš a Linhartová. Za mě žádné napětí,neokusovala si nehty. Nijak treba nebyly popsány osoby,které by mohly být podezřelé. Byly tu dvě,o které se detektivové zajímali. To bylo vše. Takže si člověk nemohl udelat nejaky velký obrazek,kdo to může být. Autorka se spíš věnovala tem dvema hlavním hrdinům, že jí mastné jídlo a co delají o víkendu,ale nic o lidech z vesnice,kdo by mohl být pachatelem. To mi tam dost chybělo. Ale treba se dočkám ve Stvůre.

Adell-ka
10.06.2022 5 z 5

Po skvělém prvním díle Stvůra pro mě byla Vesnice nutností a musím říct, že se mi snad líbila ještě o chloupek víc. Kriminální případ tří zmizelých chlapců byl napínavý od začátku až do konce a taky se mi líbila i "nekriminální" zápletka hlavních postav. Čte se to v podstatě samo, má to spád a dobře promyšlenou zápletku, takže nemám co vytknout.

Zrzavá_Tereza
04.06.2022 4 z 5

Vesnice je skvělá a Kristýna mi jen potvrdila, že je právem na sociálních sítích tolik vidět.
Kromě detektivní linky mě moc bavila i ta pracovní a vztahová dvou hlavních hrdinů, vyšetřovatelů.
To, že si musím pořídit i autorčinu prvotinu Stvůru, je naprosto jasná věc!

iviska
02.06.2022 5 z 5

Letos jsem opustila oblíbené severské detektivky a volím si spíše knihy oddechové, více romantické. Ale bylo jich již tolik, že jsem potřebovala změnu.
Při nákupu nových knih mě upoutala svoji obálkou a temným příběhem.

Od prvních stran mě kniha upoutala. Celý děj plyne svižně, nebyl zbytečně překombinovaný, autorka jakoby mi četla myšlenky. Zároveň jsem sama pociťovala tíseň s jakou se museli potýkat hlavní postavy. Bezmoc, nemít sebemenší nitku, za kterou by se mohli chytnout a celý případ rozlousknout.

Kniha mě opravdu bavila, doporučuji všem, kteří mají rádi severské detektivky, trochu temna a plno překvapení.

Andrea7272
31.05.2022 5 z 5

Super i druhý díl stojí za přečtení jen ten Beneš :-(
sympaťák - no snad ?????? :-)))

Euka
30.05.2022 5 z 5

Bomba! Skvělá kniha!

medlovice
30.05.2022 4 z 5

Fascinující obal. Horko a tři ptáčkové ulétající , mizející jako dušičky třech chlapců, co se ztratili . Naděje rodičů, všichni pořád čekají , a pak když se najde mělký hrob pořád doufají, že to není ten jejich.. Odhalení pachatele bylo nečekané, vůbec jsem netušila, kdo za tím je .

martineden
27.05.2022 4 z 5

Detektivka s nádechem vztahové romance - to je sázka na jistotu. Čte se výborně, těším se, jak to bude dál. Bod dolů dávám za opakující se sloveso culit se, to mě fakt vytáčelo.

katasukivasukim
27.05.2022 5 z 5

Tak přečteno.Česka detektivka která má rychlost.Asi o level lepší než Stvůra,je zde víc podrobností o vztahu obou detektivů a víc se dozvíme o jejich soukromí.
Odhalení vraha překvapivé,jak poznamená člověka prožité neštěstí.Za mě

Ann58
26.05.2022 5 z 5

Čtivé, napínavé. Do Lauřina "přiznání" měl děj živější spád a potom jako kdyby rychlost a napětí příběhu trochu opadla. Ale i tak jsem knihu přečetla během dvou dnů a ráda si přečtu i ostatní autorčina díla.

KnihypodleTerky
19.05.2022 5 z 5

Tři zmizelé děti, které se nepodařilo najít. Dávno odložený případ, o který se už nikdo nezajímá. Ale jen do té doby, než jsou v Lipové nalezeny kosti malého chlapce. Vše nasvědčuje tomu, že je to jedno ze zmizelých dětí. Ale pozor! Dítě nezemřelo při únosu, ale mnohem později. Je zde tedy nějaká šance, že další dvě děti jsou ještě naživu….

Po přečtení knihy Stvůra jsem se na nový detektivní příběh Laury Linhartové a Adama Beneše vyloženě těšila. A rovnou mohu říct, že jsem nebyla zklamaná! Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla.

Vesnice je neskutečně čtivý příběh, který Vás okamžitě vtáhne do děje! Já sama jsem knihu přečetla během dvou dnů (a zvládla bych to i během jednoho dne, když bych neměla i jiné povinnosti ).

V knize sledujeme vyšetřování téměř den po dni a vše se vyřeší během necelého měsíce. Díky tomu má kniha spád a nenajdete v ní nudná místa.

Určitě Vám doporučuji přečíst si nejdříve autorčinu předchozí knihu Stvůra, ale pokud začnete Vesnicí, vůbec to nevadí, vše pochopíte i tak

Kniha Vás okamžitě pohltí a nepustí. Musíte ji prostě dočíst. Ani u této knihy mě @kristynatrpkova nezklamala. Už teď se nemohu dočkat dalšího závěrečného dílu této trilogie!

——————————————
5⭐️/5⭐️
——————————————

kuruteku
18.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Jsem rochu zmatený - a to mám za to, že jsem nečetl první díl. Do tří čtvrtin, kdy se nic zdánlivě nedělo, kromě gradování bezmocnosti a zlých pocitů Laury s odvoláním na její předchozí kruté rozhodnutí, které by se ale nemělo omezovat, jsem jásal. Ale s Lauřiným přiznáním Danielovi se začala hroutit nejen Laura, ale i ta bezmocnost. No, hroutit - deus ex machina v podobě štrůdlu začal směřovat Adama k pravému pachateli. Takže výsledný pocit je právě ten zmatený. Uvidím, co předchozí či následné díly. Dílko je to velmi čtivé, uvěřitelné, až na ten závěr.

kap66
16.05.2022 3 z 5

Sympatická mladá autorka, o níž jsem zjistila jen to, že má tři malé děti a píše na mateřské dovolené (respekt). Nabízí se lacině zavtipkovat nad souvislostí jejího života a tématu téhle detektivky – ale fuj, kap, přece nemusí mít každá máma na mateřské v hlavě maglajz! Uznávám, tedy bez vtipů. Autorka zřejmě staví svou tvorbu na přečtených detektivkách a udělených radách o tom, jak probíhá vyšetřování. První zdroj využila dost: závažný případ (který působí v našich poměrech až nepatřičně), vyšetřování podle schémat detektivkových, ne reálných, protože má být napínavý, vztahová linka. Druhý zdroj tím dostává trochu na frak, protože vyšetřovatelská dvojice jedná více z vlastního popudu než na základě rozhodnutí nadřízených; napětí mezi nimi zabírá až příliš prostoru a vystřídá se v něm moc protikladných citů (pochybuji, že by bylo tak důležité vyšetřování svěřeno takovým až nezralým lidem). Vedlejší postavy naplňují klišé chováním i autorčiným označením (novináři supi, učitelky kvočny). Jazykově odpovídá knížka mládí autorky; dialogy občas přecpané slovy, očekávatelná volba výrazů, otravná přirovnání typu „lepší než drátem do oka“ nebo „jak z chlupaté deky“. (Pousmála jsem se nad - nejspíš nechtěným - oxymórem: „Vesele se na policajtku zakabonil.“)
Stejně ale dávám tři hvězdy. Přečetla jsem to bez problému a se zájmem. A oceňuji i odvahu psát; já měla po sedmileté mateřské pocit, že už nepromluvím jinak než v holých větách.

berila
14.05.2022 5 z 5

Pane jo, takhle mladá autorka a už dokáže napsat takovou výbornou krimi. Hned jsem zakoupila další její knihu a moc se na ni těším. Jen tak dále!!!

kasavubu
13.05.2022 5 z 5

Moc pěkná česká detektivka se zajímavou zápletkou. Jen to rozuzlení mě trochu zklamalo, to že zůstala vražda jednoho z chlapců nedořešena. Možná se ale dočkáme pokračování v příštím díle série, uvidíme. Trochu zamotaný mi přišel vztah Laury a Adama, na začátku knihy vůbec nebylo jasné, že by spolu ti dva v minulosti chodili, ale to bude asi dáno tím, že jsem nečetla první díl série, kde to zřejmě bylo všechno popsáno. Jsem zvědavá, kam se v příštím díle jejich vztah posune.

zdehan
12.05.2022 5 z 5

Moc pěkná detektivka přečteno za dva dny.

EmillyT
09.05.2022 4 z 5

Povedená detektivka s velmi ponurou atmosférou, jejíž děj mě okamžitě vtáhl a nemohla jsem ji téměř odložit. Osobní linie Laury a Adama příjemně dokreslovala příběh, i když Laura mi úplně sympatická nebyla. Závěr byl překvapující a nečekaný.

Bylo by fajn, kdyby byla kniha označená jako 2.díl série Linhartová - Beneš. Ráda čtu série postupně a u této knihy jsem se dle popisu domnívala, že se jedná o samostatnou knihu. Každopádně předchozí i následující díly si určitě ráda přečtu.

Jirinamac
07.05.2022 4 z 5

Knížka se čte moc dobře a těšila jsem se na každou další stránku, která vyšetřování posune zase dál. Osobní příběh mi vůbec nevadil, jen si myslím, že to bylo příliš vyhrocené. Předchozí knížku jsem nečetla, tak nevím, jaké probíhaly mezi nimi vztahy. Myslím, že by knížka mohla být označená jako serie č.2

česká literatura pohřešovaní české detektivky

Kristýna Trpková
česká, 1996