Vesnice

Vesnice https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487633/bmid_vesnice-20T-487633.jpg 4 1065 1065

V polích nedaleko obce Lipová jsou objeveny lidské ostatky. S největší pravděpodobností patří jednomu z pohřešovaných dětí, které zde během uplynulých let beze stopy zmizely. Nejenže vše nasvědčuje tomu, že chlapec byl dlouhé roky vězněn někde bez přístupu na denní světlo, dokonce se zdá, že se i navzdory rozsáhlému pátrání a nejrůznějším hypotézám policistů vesnici nikdy neopustil. Kriminální komisařka Laura Linhartová a její kolega Adam Beneš znovu otevírají dávno odložený případ a pouštějí se do dalšího napínavého vyšetřování. Je možné, že se pachatel ukrývá mezi zdejšími obyvateli? A existuje naděje, že jsou zbylé dvě děti ještě naživu?... celý text

Danago
22.10.2022 5 z 5

Na českou detektivku je to velice zdařilý příběh. Vyšetřovaný případ i život Laury je hodně smutný, což se v detektivce asi tak nějak předpokládá. Já jsem knihu přečetla jedním dechem. Případ je velice komplikovaný a vyšetřovatelé mají velice málo indicií a nemají se moc o co opřít. Přesto se postupně k vysvětlení dostaneme. O tom jak vše nakonec skončilo je určitě na polemiku. Trochu mě konec zamrzel.
V každém případě tato série patří mezi to lepší , co česká detektivní četba nabízí.

Olous1
21.10.2022 3 z 5

Musím jen souhlasit s mou knižní kamarádkou Pájou699, chyběla tomu ta jiskra, která byla v prvním díle. Budeme doufat, že další díl bude lepší.80%.

monishek
21.10.2022 5 z 5

Tak druhy dil se mi líbil o chlup nebo o hvězdičku vice. Možná to bylo pro me zajimavejsim tématem, nebo vice rozpracovanou osobní linkou vysetrovatelu. Nejsem si jista, ale pribeh byl napinavy a dostatecne ctivy. Precetla jsem ho za 2 večery a jsem spokojena. Jen doufam, ze bude happyend a vyšetřovatelé budou zase dream tým.

Olča220
21.10.2022 3 z 5

Kniha byla opět velice zdařilá, ale bohužel díky osobní lince, jsem se tolik nedokázala soustředit na vyšetřování.
To ale nic nemění na tom, že bych si přála víc takhle dobrých českých knih.

Ivana11
21.10.2022 5 z 5

Skvělé čtení, klobouk dolů před takto mladou autorkou.

Pája699
21.10.2022 4 z 5

Vesnice..nebyl to špatný příběh, ale upřímně mi tam chyběla taková ta pomyslná jiskra a zápal jako tomu bylo v prvním díle. Tím nechci říct, že se jedná o špatnou knihu…každý čtenář ať si udělá vlastní názor .-) Každé 3 roky zmizí jeden chlapec. Kdo zatím vším stojí a hlavně proč? Z odhalení jsem byla mírně šokovaná a opravdu mě to nenapadlo. Takže jsem byla po celou knihu v napětí. Co mě bavilo méně, byla osobní linka vyšetřovatelů Adama a Laury. No uvidíme co přinese další díl, který si určitě nenechám ujít.

Toňula
20.10.2022 4 z 5

Moje první setkání s autorkou a velká spokojenost. Děj čtivý, napínavý, i osobní příběhy kriminalistů byly zajímavé, i když smutné.. Co nejdříve sáhnu po Stvůře

denib
18.10.2022 4 z 5

Dobrá detektivka. Krimi zápletka se mi líbila víc, než u předchozího dílu. Rozhodně nebyla předvídatelná. Osobní život detektivů se mi líbil míň. Jen v obou rovinách celkem depresivní čtení, případ byl dlouho bez jakékoli stopy a kriminalisté se v tom docela dost plácali. Celkově ale dobré čtení. Líbilo se mi, když se děj dotkl toho, že by vesnice mohla být nějak "prokletá". Ta trocha tajemna to oživila. Škoda, že ho bylo tak málo. Až bude další díl série, ráda si ho přečtu.

katka.oo
16.10.2022 5 z 5

Skvělé pokračování detektivní série od mladé nadějné autorky s Laurou a Adamem, celá zápletka zmizení 3 chlapců se mi opravdu líbila, čtivé, emotivní, dobře vykreslená atmosféra na vesnici a pocity hlavních vyšetřovatelů při řešení případu, perfektní obálka knihy, musím říct, že tato knížka se mi líbila víc než Stvůra, doporučuji a těším se na pokračování.

efka.saf
16.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Mé pocity jsou u této knihy dost rozporuplné. Kriminální zápletka měla obrovský potenciál, mohlo z toho být fakt hodně dobré dílo, ale nějak se vše ztratilo mezi řádky.
Osobně cítím největší problém u vyšetřovatelské dvojice, která mi přišla krajně nesympatická (především tedy Laura) a která na mě působila tak nějak dětsky, naivně a především neprofesionálně. Zápletka vypadala moc dobře, ale potenciál se nenaplnil. Celou dobu vyšetřovatelé jenom přešlapovali na místě a byli zoufalí, a takhle se prozoufali až do tří čtvrtin. Pak se objevil jeden malý detail a výpověď a vše se najednou zázračně objasnilo? To jako fakt? Samozřejmě, že podobným stylem je psáno víc kriminálek, ale tady to pro mě bylo hodně za hranicí uvěřitelnosti. Co mi ale vadilo suverénně nejvíc, byla vztahová linka, která zabírala snad víc prostoru, než samotné vyšetřování, především od druhé poloviny knihy. Plácali jsme se v Lauřiných sebemrskačských myšlenkách a výčitkách svědomí pořád znova a znova a byli svědky celého toho bordelu, který po sobě zanechávala. Neskutečně mi lezla na nervy. Vztahové problémy zasahovaly i do vyšetřování a to dost nepravděpodobným způsobem. Stále jsem přemýšlela, jestli je to opravdu nutné.

Za sebe tedy hodnotím knihu spíš průměrně. Hodně věcí mi vadilo, ale klady také nepostrádala, jen byly pro mě dost zastíněny. Stačilo se víc ponořit do zápletky a trochu víc propracovat stopy a ubrat na vztahové lince a určitě by mě kniha vzala za srdce víc. Nicméně i tak ji doporučuji ke čtení, protože širokou základnu fanoušků očividně má.

alibaba72
14.10.2022 5 z 5

Za mě je to ještě lepší než Stvůra, takže už se těším na další díl :-)

Ja.Yitka
11.10.2022 2 z 5

Za mě velmi slabé, trochu jsem doufala že se přiblíží kvalitám Klevisové nebo Březiny, ale opravdu mi to přišlo spíše jako new adult s detektivní zápletkou. Vztah mezi hlavními postavami kriminalistů byl jak z podprůměrné červené knihovny, celkovou linii příběhu dost upozadil, rozklíčování případu a závěr knihy mě nenadchl a ani nijak zvlášť nepřikvapil. Další knihu asi vynechám ale mladé autorce fandím a třeba ji za pár let zase zkusím :) Půl hvězdičky jsem přidala za povedenou obálku.

Zuzka010
09.10.2022 5 z 5

Za mě paráda! Velmi mě překvapila vypsanost autorky, humor, zápletka. Musím říct, že jsem se zasmála hned na začátku, při úvodu v kapitole, což si mě okamžitě získalo. Opravdu inspirativní autorka. Jen tak dál.

cornetka
08.10.2022 5 z 5

První díl jsem nečetla, ale tenhle byl pro mě “wau”. Naprosto skvělá česká detektivka se výborným ubíhajícím dějem protkaným i vztahovou linkou. Za mě rozhodně palec nahoru!

Kopretina_aku
08.10.2022 4 z 5

Za mne skvělé. I když pár výhrad ne ke stylu psaní, ale k obsahu bych měla. Tolerovat nehodu, způsobenou policistkou, jízdou na červenou jenom přimhouřením oka, to mě až nadzvedlo ze židle. Líbí se mi styl psaní, který odsýpá, udržuje v napětí. Téma zajímavé a hlavní vyšetřovatelé jsou vykresleni lidsky a souvisle s případem čtenář sleduje i jejich osobní příběh.

harmonicka
02.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Čtivě napsáno,zápletka se mi líbila. Ale! Přijde mi divné,aby prvňáček pátý den školy šel ze školy sám bez doprovodu. Navíc matky se za celu detektivku nikdo nezeptal,kde v tu dobu byla...V tomhle ohledu to bylo nedotažené.Navíc první zmizení zůstalo nevyřešeno,to je taky do očí bijící...Jsem z toho v rozpacích.

Danilla
28.09.2022 4 z 5

Jako jo, kniha se mi líbila, děj byl svižný ale proste ten konec byl uspěchaný a nedotažený. Těším se na další díl.

janina66
22.09.2022 5 z 5

Skvělá detektivka. Smutný příběh únosů. Smutný příběh ženy, která ztratila dítě, až jí z toho "hráblo". Škoda, že zůstalo neobjasněno, co s Vojtou? A do třetice smutný příběh Laury. Celkově byla kniha trošku depresivní. Těším se na další pokračování.

knihomolkadorfa
17.09.2022 3 z 5

Námět zajímavý, ale celé to bylo takové naivní. Stvůra se mi líbila víc. Ale další knížky od autorky si ráda přečtu.

konicekbily
15.09.2022 3 z 5

Podle mne si autorka před sebe dala dva těžké úkoly. Vyřešení únosů dětí před více lety a vyřešení osobních problémů hlavní postavy Laury. A dala přednost červené knihovně více než jsem očekával. Považuji to proto za slabší díl série než byly kniha první. Další knihu autorky si přečtu.

česká literatura pohřešovaní české detektivky

Kristýna Trpková
česká, 1996