Vesnice

Vesnice
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487633/bmid_vesnice-20T-487633.jpg 4 1092 1092

V polích nedaleko obce Lipová jsou objeveny lidské ostatky. S největší pravděpodobností patří jednomu z pohřešovaných dětí, které zde během uplynulých let beze stopy zmizely. Nejenže vše nasvědčuje tomu, že chlapec byl dlouhé roky vězněn někde bez přístupu na denní světlo, dokonce se zdá, že se i navzdory rozsáhlému pátrání a nejrůznějším hypotézám policistů vesnici nikdy neopustil. Kriminální komisařka Laura Linhartová a její kolega Adam Beneš znovu otevírají dávno odložený případ a pouštějí se do dalšího napínavého vyšetřování. Je možné, že se pachatel ukrývá mezi zdejšími obyvateli? A existuje naděje, že jsou zbylé dvě děti ještě naživu?... celý text

Jurfinka
13.01.2023 5 z 5

Čtivé až dokonce... Vrazdy s romantikou dohromady, za mě pecka... Včetně rozuzlení.... Děkuji za českého autora

zuzana-koubkova
08.01.2023 3 z 5

Nebudu tak drsná jako adoli. Číst se to dalo. Jen by si autorka měla ujasnit, zda chce psát krimi nebo milostné romance. Tip na pachatele (správný) jsem měla už v polovině, a pak jsem se musela prokousat spoustou Lauřiných milostných (a ne příliš věrohodných) peripetií, aby se mi potvrdil... škoda...

adoli
07.01.2023 2 z 5

Tak nevím. Kniha se celkem dobře četla, mladá spisovatelka má určitě potenciál. Kriminální případ byl velmi zajímavý, pachatel nečekaný. Tady na pět hvězdiček. Ale to ostatní? První díl nebyl špatný, ale něco mi na něm vadilo. A to něco autorka u druhého dílu je mnohokrát vynásobila. Neustále se zabýváme Laurou, která je mi stále nesympatická, jejími problémy, vnitřním uvažováním. Adam je zde prezentován jako velký sympaťák. Jen trošku násilně. Je fakt, že v tomto díle se chová lépe (v prvním jsem uvažovala, zda vůbec někdo takový s jeho výbušnou povahou a s rychlým závěrem může být u policie). Na mě to bohužel moc nepůsobí. Co mi vadilo, jsou ty jejich trapné dialogy, to jejich ,, nabíjení se", jejich dětinské hrátky. Nemám nic proti romantické lince mezi vyšetřovateli, ale tady to prostě nefunguje. Dále mám pocit, že kniha je špatně zařazena do žánru krimi. Jak psal někdo níže, možná Young adult (podle slohu a způsobu vyjadřování jak hlavních postav, tak samotné autorky), nebo mezi vztahové romány. A ke stylu. Celé to na mě působí jako slohová práce, která musí obsahovat jen věty rozvité a dlouhatánská souvětí. Ještě nikde jsem neviděla tolik přívlastků a příslovečných určení způsobu. A přirovnání. Autorka napíše slovo, k něčemu ho přirovná, to další přirovná také atd. atd. Z něčeho, co stačilo vyjádřit jednou větou, tu máme celý šestiřádkový odstavec. Neustálé odbíhání od tématu (celý odstavec si policista čistí brýle, místo, aby mluvil), dej uměle natahuje a ubírá mu na napětí. Upřímně, některé stránky jsem pak již vynechávala a hledala jen případ. Shrnu to po vzoru autorky. Knihu přirovnám např. ke koprové omáčce. Je celkem chutná, se správným poměrem kopru, lehce kyselá, ale hodně přeslazená. Ale hlavně je jí příliš. Vajíčko i s brambory se v ní téměř ztratí.

vivula
01.01.2023 4 z 5

Četla jsem v domění, že se jedná o první díl série a pro mě teda super objev - autorka i knížka. Jediné co bych vytkla, bylo na mě až moc řešení osobních problémů hlavní vyšetřovatelky, ale třeba kdybych si přečetla nejdřív Stvůru, dávalo by mi to víc smysl?

AlbionFoxyFox
31.12.2022 5 z 5

Výborně a čtivě napsané, zajímavý případ i osobnosti vyšetřovatelů, hodně mi kniha připomínala sérii Helen Fields s Avou a Lucem. Konec mohl být šťastnější. Až teď jsem zjistila, že se jedná o druhý díl v sérii, což překvapivě nevadilo a s chutí si přečtu i ten první.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Další případ dvojky vyšetřovatelů Laury a Adama, tentokrát s trochu větším důrazem na jejich vztah a jejich minulost. Případ nalezené kostry dítěte a tím pádem pokračování nevyřešeného případu zmizení 3 dětí z malé vesničky, kde si každý vidí až do talíře, byl dobrý, byť oproti předchozímu případu se více táhl na začátku a rychleji se vyřešil ke konci knihy. Stvůra mě bavila o trošinku víc, ale ani Vesnice mě rozhodně nezklamala.

maluck
30.12.2022 5 z 5

Další případ sehraných komisařů Laury a Adama. Tentokrát je jim přidělen případ 3 zmizelých chlapců. I v tomto případě jsem pachatele neodhalila. Příběh je velmi čtivý a napínavý. Stránky hltáte jednu za druhou, jen abyste se dozvěděli, jak to dopadne. Příběh je doplněn i o osobní linky obou komisařů.

Maraiser
28.12.2022 5 z 5

Jako fakt dobrý a jak je zde již několikrát zmíněno, tak krom klasického vyšetřování je zde i velice působivá osobní stránka hlavní hrdinky. Jako chlapa mne to fakt dostalo.

tittanie
27.12.2022 5 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou. A přečetla ji za pár hodin. Nešlo se od ní odtrhnout. Líbila se mi jak pracovní, tak osobní linka Laury a Adama. Musím si sehnat první díl.
Neuhodla jsem, kdo je vrah. Ale můj tip, nebyl tak daleko od pravdy.

Lenuška69
25.12.2022 5 z 5

Přečteno za pár hodin! Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Opravdu napínavé!

Boboking
19.12.2022 4 z 5

Po hromadách severských krimi jsem měl vždy problém s detektivkou s "českou lokalizací", ale Vesnice mne dostala! Přestože je to zcela prosto brutality a krve a děsivých popisů, příběh mne pohltil a knihu jsem prostě "musel" dočíst téměř na jeden zátah. Doporučuji

Ada0004
19.12.2022 4 z 5

Dobré počtení. Napínavé, čtivé, zajímavý děj s překvapivým koncem, který mne trochu zklamal… líbí se mi i propletení s osobním životem vyšetřovatelů, i když je pravda, že to ke konci zastínilo samotné vyšetřování. Níže někdo upozornil na školu a prázdniny - sama jsem si to neuvědomila při čtení, ale ano-to je nesmysl, který by se do knihy neměl dostat…mladá autorka je velice nadějná a šikovná, jdu vyhledat první knihu a těším se na další. Držím palce!

raty
15.12.2022 5 z 5

Hlásím spokojenost.
První díl se mi moc líbil, tak jsem s tímto druhým neotálela a dobře jsem udělala. Detektivní případ celkem zajímavý, "vztahová omáčka" okolo mě nenudila, čtení mě moc bavilo. Mně se tyhle detektivky ochucené o osobní vztahy hlavních hrdinů líbí. A protože české spisovatelky si trochu nadržování zaslouží, hodnotím plným počtem a budu se těšit na další díl.

KatyM.
05.12.2022 4 z 5

První setkání s autorkou. Kniha se mě líbila, určitě si přečtu i 1.díl. Překvapivý závěr knihy.

čef
04.12.2022 4 z 5

Docela se mi to líbilo, i když těch dámských vložek zde bylo možná více než jinde. Teď myslím lásek, výčitek nad nemožností otěhotnět, rozchody, vzteklé výbuchy, dojetí a znovu navázání vztahů. Příběh ztracených chlapců byl poutavý a rozuzlení bylo dobré, i když jaksi neukončené. Jen tak dál.

Makůvka
24.11.2022 4 z 5

První díl Stvůra se mi hodně líbil a pro mě to byla předzvěst začínající dobré série. Jenže tady přišlo trošku zklamání. V této knize mi Laura a její parťák Adam už tak sympatičtí nebyli, pořád se řešilo jejich soukromí, jejich pocity a myšlenky a vyšetřování pohřešovaných dětí bylo odsunuto na vedlejší kolej.
Jelikož se ale knížce nedá upřít čtivost a zajímavý i když trochu nedořešený konec, tak jsem dala 4*

99jana99
21.11.2022 5 z 5

Za mě srovnatelné s první knihou. Konec překvapivý, vztahová linka Laury zabrala až moc stránek, ale kladné hodnocení to nesnižuje.

Zizala78
20.11.2022 5 z 5

Napínavé, chtěla jsem pořád číst a číst,abych věděla,jak to dopadne, konec mě nezklamal, opravdu napínavé a zajímavé rozuzlení, i když jen částečné, kus zůstal nevyřešen... Já teda nevěděla o první knize této autorky,tak ted si půjčím teprv tu předchozí

Cheynn
09.11.2022 4 z 5

Napínavý příběh, knihu jsem četla jedním dechem.

Satyrka
05.11.2022 3 z 5

Jak začít. Jsem asi zklamaná a znechucená. U prvního dílu jsem byla nadšená, že je to kniha z českého prostředí, česká spisovatelka. Nesedly mi hlavní postavy, ale dala jsem ji šanci. A bohužel.
Naprosto rušivý "prvek". Já nemám problém s rozvíjejícími se vztahy dvou vyšetřovatelů nebo s nějakou romantickou linkou navíc, ale bohužel Lauru ani Adama nedokážu snést. Nemám je ráda, Laura je nudná, náladová, věčně se trápící a utápějící se ve svém neštěstí, za které si může sama, Adam je zase sice popisován jako úžasný a hodný chlap, ale je výbušný a v tu chvíli bych tohle doma nechtěla, a posedlý Laurou tak, že mě to nebaví. Kazilo mi to celý zážitek z knihy, tak, že jen zvědavost ohledně vyřešení případu zmizelých dětí mě donutila knihu dočíst. Já vím, že každý má rád jiné typy lidí, no, mně tyhle dva neskutečně štvali. Takže tohle je můj osobní problém, jiným tyhle postavy sednou. Úplný konec mě trochu zklamal, zvědavost úplně ukojena nebyla.
Z toho důvodu musím dát knize bohužel 3/5.
Po přečtení některých komentářů nejvíce souhlasím s komentářem od elfka.saf
Mini spoilery a vypisování se:
Radši bych uvítala méně Laury a Adama, tedy jejich vztahu, a místo toho přidala pár stran o rozluštění toho, co se tedy stalo s prvním ztraceným chlapcem. I když ani v opravdovém životě není vše vyřešené.
Co jsem fakt nesnesla, je ta jejich neprofesionalita - to si jako můžou mlátit podezřelé jak chtějí nebo co? Tohle mě na Adamovi štvalo už v předchozím dílu - To, že u každého podezřelého si je tak jistý, že to byl on, že je na ně hnusný, nepříjemný a díky tomu jsem pak na straně toho podezřelého, přestože je to (bývalý) pedofil. A pak ten vztah s Laurou. Nechápu. On je na ní naštvaný, rozbije plno věcí, pak se s ní vyspí, pokud jsem pochopila správně, a pak je zase naštvaný... Tohle jde úplně mimo mě.

česká literatura pohřešovaní české detektivky

Kristýna Trpková
česká, 1996