Vesnice

Vesnice
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487633/bmid_vesnice-20T-487633.jpg 4 1086 1086

V polích nedaleko obce Lipová jsou objeveny lidské ostatky. S největší pravděpodobností patří jednomu z pohřešovaných dětí, které zde během uplynulých let beze stopy zmizely. Nejenže vše nasvědčuje tomu, že chlapec byl dlouhé roky vězněn někde bez přístupu na denní světlo, dokonce se zdá, že se i navzdory rozsáhlému pátrání a nejrůznějším hypotézám policistů vesnici nikdy neopustil. Kriminální komisařka Laura Linhartová a její kolega Adam Beneš znovu otevírají dávno odložený případ a pouštějí se do dalšího napínavého vyšetřování. Je možné, že se pachatel ukrývá mezi zdejšími obyvateli? A existuje naděje, že jsou zbylé dvě děti ještě naživu?... celý text

Clara_C
10.04.2023 4 z 5

Pro mě překvapení v podobě české autorky a slibná detektivka. Nečetla jsem tedy první díl v sérii, napravím, takže jsem občas dumala proč a nač u vztahu policejního dua, ovšem krimi případ hodně povedený. Velmi čtivé, což je u tohoto žánru žádoucí, určitě si autorku řadím k oblíbeným.

Téra
10.04.2023 4 z 5

Tento díl se mi líbil více než první. V prvním mě trochu rozčilovala postava Adama, ale v tomto díle si získal moje sympatie. Případ byl zajímavý a myslím, že realisticky napsaný. Určitě doporučuji přečíst a těším se na další pokračování.

Kekik
07.04.2023 3 z 5

Jsem ráda, že jsem se díky výzvě dostala k této sérii. První díl se mi líbil, ten druhý již o trochu méně. Co se týče případu, tak ten je vážně dobře vymyšlený. Líbilo se mi, jak autorka téma zpracovala- respektive jak to vše celé bylo. Ale raději si nepředstavovat, jakou hrůzu ty děti musely prožít. Co mi však na této knize nesedělo, je to protahování děje. Mám ráda, když se v detektivních sérií řeší i soukromí vyšetřovatelů, ale tentokrát jej tu bylo přehršle. A pokud jsem si správně analyzovala informaci z prvního dílu, stále ještě nebylo řečeno vše, co se stalo v minulosti Laury a Adama. Třetí díl, a zřejmě závěrečný, bude dle komentářů velmi emotivní. Těším se na něj.

Čtenářka výzva 2023: Téma 17. Kniha, která má žlutou obálku.

sidonka
05.04.2023 5 z 5

Další super kniha od autorky, případ tedy děsivý, ale zpracování famózní, to se prostě nedá odložit, a hned beru do ruky další knihu, protože přeci Adam s Laurou k sobě patří, je to sehraná dvojka

RyxiraAmyGinger
28.03.2023 5 z 5

SPOILER Tak tohle budu asi dlouho rozdýchávat. Nemohla jsem knihu odložit, takže jsem se na všechno vykašlala a přečetla ji za den - nevím, jaké lepší doporučení můžu dát. Konec mě, přiznám se, docela dostal a neumím si vůbec představit, co se všem zúčastněným muselo honit hlavou... a jako máma si to vlastně asi ani představovat nechci. Tak moc jsem doufala, že se aspoň jedno dítě vrátí domů!

Nechápu, kde autorka bere energii a inspiraci, se třemi malými prcky. Každopádně objevila svůj velký talent. Kéž by takových detektivek vycházelo víc. Mě osobně baví její knihy mnohem víc než třeba všemi adorovaný Lars Keppler. Bravo, Kristýno, pište dál a já už se třesu na Vetřelce.

studentice
26.03.2023 3 z 5

Příjemná detektivka, která patří k tomu lepšímu v detektivním žánru. Hlavní hrdiny jsem si již oblíbila a jsem zvědavá na třetí díl.

birgitte
26.03.2023 5 z 5

Výborný detektivní román, velmi čtivý, doporučuji

Kaja1
23.03.2023 4 z 5

Připadalo mi, že víc než případ se řešil osobní život Laury. Nicméně kniha se četla dobře, zajímavý případ, jen mi to přišlo nedořešené.

Kája95
14.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Víkendová jednohubka , velmi čtivé a napínavé zároveň však jednoduché a plné klišé - detektiv neschopen udržet své emoce pod kontrolou, samozřejmě hlavní postavy bez dětí a trvalého vztahu a dokonce i zběsilý úprk na nádraží v závěru knihy . Nic méně hodnotím kladně, kniha se mi líbila

IvcaIva
14.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Velice čtivé a přitom hrůzné. Hlavní kriminalistky mi bylo místy i líto, co se týče osobního života, autorka se na ní docela "vyřádila".
Od paní Trpkové si určitě zase něco přečtu.

lenik284
12.03.2023 4 z 5

Moje první knížka od autorky, četla se dobře, líbila se mi, až na ten trochu nedořešený konec,proto jsem se rozhodla dát čtyři hvězdičky a určitě si od autorky přečtu další knížku

krevetka79
11.03.2023 5 z 5

Skvěle napsaný hrůzný příběh.
Tato autorka opravdu umí.
Napínavý děj autorka "odlehčuje" osobním životem hlavních hrdinů.
Chvílemi mi kniha vháněla slzy do očí. Přeci jen není lehké číst o zmizení malých chlapců.
Těším se teď na Vetřelce, i když to bude další smutný příběh.

Marika Vanova
07.03.2023

Nějak se nemohu začíst, asi to bude tím, že je mi krajně nepříjemné číst o obětech, chlapcích ve věku sedmi let, když mému synovi je stejně a je prvňáček. Proto odkládám a nehodnotím.

Čtenářka73
07.03.2023 3 z 5

Čtivá detektivka, ale některé věci se mi zdály nelogické a Laura mi moc sympatická nebyla. Zápletka zajímavá, jen doufám, že ve skutečnosti by to takhle neskončilo.

Markéta.
03.03.2023 5 z 5

Beneš je za mě rozhodně větší sympoš než Laura. I tak mi oba vyšetřovatelé přirostli k srdci a bylo mi líto, že kniha končí. :D Hezký příběh jak o případu, tak i o soukromí. Určitě doporučuji.

Lena79
02.03.2023 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, byla pěkná, přesto musím přiznat, že mě rušilo zpytování svědomí hlavní vyšetřovatelky. Víc mi byl sympatický Adam Beneš, než Laura.
Detektivní příběh super.

Šebestová3
01.03.2023 5 z 5

Ještě lepší než první díl Stvůra!!!! Těším se moc na Vetřelce!

rodak
26.02.2023 5 z 5

Vesnice je dle mého top česká detektivka.Zajímavě řešený případ,skvělé rozuzlení.Zajímavé postavy a jejich tajemství,do kterého jsme v tomto díle nakoukli.Jen tak dál...

Make20
23.02.2023 2 z 5

Tak to bylo velké zklamání. Oba hlavní hrdinové mi velmi rychle začali lézt na nervy. Nečetla jsem 1.díl, přesto si dokážu domyslet, co se v něm asi dělo. Čekala jsem napínavou detektivku a dostala jsem smíchaný pokus o krimi s pokusem o romantiku. Vynechávala jsem odstavce a stránky, zajímal mě vyšetřovaný zločin a ne vzdychání neprofesionální kriminalistiky.

MMacicekk
17.02.2023 3 z 5

Jak jsem si v prvním díle říkala, že to mezi Laurou a Adamem bude fungovat a budou se skvěle doplňovat, tak tady zjišťuji, že je to spíše naopak. U jejich neustálého vzájemného kočkování jsem měla pocit, že pátrání vede dvojice nevycválaných puberťáků. Děj mě však udržoval v napětí, ač téma pohřešovaných chlapců pro mě nebylo lehké. Nerada čtu o utrpení dětí a přiznám se, že v této knize ho bylo docela dost. Pokud jste k tomuto tématu více citliví, raději dejte přednost jiné knize. Dějová linka mezi vyšetřovateli bohužel převažovala nad samotným vyšetřováním a Vesnice tak ve svém závěru vyzněla jako červená knihovna s detektivní zápletkou, což je škoda. Přesto se nedivím, že si tato série našla hodně příznivců. Já osobně v ní však pokračovat nehodlám.

česká literatura pohřešovaní české detektivky

Kristýna Trpková
česká, 1996