Vesnice

Vesnice https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487633/bmid_vesnice-20T-487633.jpg 4 1068 1068

V polích nedaleko obce Lipová jsou objeveny lidské ostatky. S největší pravděpodobností patří jednomu z pohřešovaných dětí, které zde během uplynulých let beze stopy zmizely. Nejenže vše nasvědčuje tomu, že chlapec byl dlouhé roky vězněn někde bez přístupu na denní světlo, dokonce se zdá, že se i navzdory rozsáhlému pátrání a nejrůznějším hypotézám policistů vesnici nikdy neopustil. Kriminální komisařka Laura Linhartová a její kolega Adam Beneš znovu otevírají dávno odložený případ a pouštějí se do dalšího napínavého vyšetřování. Je možné, že se pachatel ukrývá mezi zdejšími obyvateli? A existuje naděje, že jsou zbylé dvě děti ještě naživu?... celý text

Gilnien
28.05.2023 5 z 5

Hodně mě to překvapilo, bylo to suprově napsané i napínavé. Chvíli jsem přemýšlela, zda to dočtu, násilí na dětech úplně nedávám, kór když mám dvě malé vedle sebe. Ale byla by to škoda. Těším se na další díly a děkuju zase jednou čtenářské výzvě za objevení této autorky.

RMarkéta
16.05.2023 5 z 5

I v našich luzích a hajích není nouze o zločiny. Takže proč ne. Kniha se dobře četla. Zoufalí lidé, dělají zoufalé věci. Bohužel. A nejhorší je, když se to bezbřehé zoufalství promění v chorobu. Ta zde již několikrát zmiňovaná psychologická linka mezi dvěma hlavními postavami mi vůbec nevadila. Bez ní by příběh působil tak nějak sterylně.

P3_tis
15.05.2023 4 z 5

První díl mi sedl lépe. Ale určitě zajímavá zápletka, i když jsem ke konci už tak nějak tušila
Těším se na závěrečný a doufám, že se dozvíme ještě něco více o vztahu Laury a Adama.

Hynais
15.05.2023 4 z 5

Velmi dobře napsaná detektivka se zajímavou osobní zápletkou. Vůbec mi nevadí, že některé dějové linky zůstávají nedořešené... naopak to příběhu dodává na autentičnosti.

LenkaMacak
12.05.2023 5 z 5

I druhý díl se mi moc líbil, příběh měl spád, hezky ubíhal a do poslední chvíle jsem neměla ponětí, co se stalo. Nakonec to všechno hezky zapadlo i s tím zdánlivě nevyřešeným. 5/5*

Sančez
09.05.2023 3 z 5

Zklamání, zklamání. Po prvním díle jsem měla obrovské očekávání. Detektivní linka byla skvělá, ale to psychologické drama mezi hlavními protagonisty jako pardón do detektivky nepatří. Můj názor tak mne nesuďte :).

nicole1990
08.05.2023 5 z 5

Dobre se četla jen ten otevřeny konec mě trosku zklamal .

HankaL.
06.05.2023 5 z 5

Příjde mi lepší než první díl. Jen mě mrzí takový trochu otevřený konec

LadaLil
06.05.2023 3 z 5

Dobré čtení, i když pár výhrad mám, a proto jsem nedala plný počet hvězd. Určitě se autorka ještě musí vypsat, věty byly někdy krkolomné. Vztah hlavních hrdinů a jeho psychologické zkoumání mi v detektivce neseděl a zdál se mi nadbytečný. Vyústění bylo trochu překvapivé a to mám ráda.

Jiparis
01.05.2023 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a rozhodně překvapivě dobré. Žánr detektivky není snadný, ale zde se to podařilo. Těším se na další.

BaPe895
29.04.2023 4 z 5

Druhá kniha od této mladé autorky se mi líbila o něco víc než její prvotina. Sympatická dvojka protagonistů. Určitě si přečtu i další knihu z této série.

cleopatra11
26.04.2023 5 z 5

Perfektní, napínavé. Myslím, že Kristýna má dobře našlápnuto.

Tereziee
24.04.2023 4 z 5

Hned po Stvůře jsem se musela pustit do Vesnice. A bylo to mnohem lepší. Případ mě bavil mnohem víc, bylo to napínavé a ne tolik zdlouhavé. Opět mě bavila hlavní dvojka a jejich příběh. No, musím říct že jsem hned musela sáhnout po třetí knize této série. Tak uvidíme, kam se to vyvine.

Emma27
23.04.2023 4 z 5

Kniha mě zajímala, je to sice druhy díl jelikož jsem první nečetla pro mě super detektivka od ceske autorky.

marketa1860
18.04.2023 3 z 5

Trochu jsem se obávala čtení, protože předchozí kniha mě až tak moc nenadchla, ale opak byl pravdou. Od začátku do konce to mělo děj a spád. Malinko mi vadila osobní linka příběhu, ale chápu, že musí být.

Nymfadora.T.
15.04.2023 4 z 5

I druhý díl byl moc pěkný. Jsem ráda, že jsem objevila českou autorku, která píše opravdu čtivě, přečetla jsem to jedním dechem.

Clara_C
10.04.2023 4 z 5

Pro mě překvapení v podobě české autorky a slibná detektivka. Nečetla jsem tedy první díl v sérii, napravím, takže jsem občas dumala proč a nač u vztahu policejního dua, ovšem krimi případ hodně povedený. Velmi čtivé, což je u tohoto žánru žádoucí, určitě si autorku řadím k oblíbeným.

Téra
10.04.2023 4 z 5

Tento díl se mi líbil více než první. V prvním mě trochu rozčilovala postava Adama, ale v tomto díle si získal moje sympatie. Případ byl zajímavý a myslím, že realisticky napsaný. Určitě doporučuji přečíst a těším se na další pokračování.

Kekik
07.04.2023 3 z 5

Jsem ráda, že jsem se díky výzvě dostala k této sérii. První díl se mi líbil, ten druhý již o trochu méně. Co se týče případu, tak ten je vážně dobře vymyšlený. Líbilo se mi, jak autorka téma zpracovala- respektive jak to vše celé bylo. Ale raději si nepředstavovat, jakou hrůzu ty děti musely prožít. Co mi však na této knize nesedělo, je to protahování děje. Mám ráda, když se v detektivních sérií řeší i soukromí vyšetřovatelů, ale tentokrát jej tu bylo přehršle. A pokud jsem si správně analyzovala informaci z prvního dílu, stále ještě nebylo řečeno vše, co se stalo v minulosti Laury a Adama. Třetí díl, a zřejmě závěrečný, bude dle komentářů velmi emotivní. Těším se na něj.

Čtenářka výzva 2023: Téma 17. Kniha, která má žlutou obálku.

sidonka
05.04.2023 5 z 5

Další super kniha od autorky, případ tedy děsivý, ale zpracování famózní, to se prostě nedá odložit, a hned beru do ruky další knihu, protože přeci Adam s Laurou k sobě patří, je to sehraná dvojka

česká literatura pohřešovaní české detektivky

Kristýna Trpková
česká, 1996