Vesnice

Vesnice https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487633/bmid_vesnice-20T-487633.jpg 4 1068 1068

V polích nedaleko obce Lipová jsou objeveny lidské ostatky. S největší pravděpodobností patří jednomu z pohřešovaných dětí, které zde během uplynulých let beze stopy zmizely. Nejenže vše nasvědčuje tomu, že chlapec byl dlouhé roky vězněn někde bez přístupu na denní světlo, dokonce se zdá, že se i navzdory rozsáhlému pátrání a nejrůznějším hypotézám policistů vesnici nikdy neopustil. Kriminální komisařka Laura Linhartová a její kolega Adam Beneš znovu otevírají dávno odložený případ a pouštějí se do dalšího napínavého vyšetřování. Je možné, že se pachatel ukrývá mezi zdejšími obyvateli? A existuje naděje, že jsou zbylé dvě děti ještě naživu?... celý text

LucieT
27.06.2023 5 z 5

Fajn čtení, děj rychle odsejpá a obě hlavní postavy vyšetřovatelů jsou sympaťáci. Konec byl celkem překvapivý, i když v něčem trošku nedotažený s přetrvávajícími pochybnostmi. Přesto dávám plný počet, opravdu se mi to líbilo!

Lenourt
26.06.2023 5 z 5

Výborná kniha. Sice se tam hodně opakují motivy z prvního dílu, ale to se autorce dá vzhledem k věku odpustit. Trochu mě mrzí, že vlastně je tam trochu otevřený konec nebo spíš není jasné celé rozřešení případu (nebo jsem ho nepochopila?). No a Adam, to je odteď moje platonická láska :-D

Hermiona419
25.06.2023 5 z 5

Výborná kniha. Četla se jedním dechem!! Určitě si přečtu i další autorčiny knihy.

Evka27
25.06.2023 4 z 5

Opět celkem povedený díl, trošku mě rozladil nedotažený závěr případu a jako celkem pozorný čtenář str. 40: rodiče ho nahlásili jako podezřelého místo pohřešovaného!!

jajcak
18.06.2023 3 z 5

Zápletka je na úrovni autorů světových detektivek. Kniha se četla hezky, místy pasáže, které celkem nic neříkaly, ale knihu hodnotím velmi pozitivně.

VendulaB
12.06.2023 5 z 5

Výborná detektivka, zajímavá a celkem napínavá zápletka, čtenářsky vděčně je popsán i osobní život vyšetřovatelů. Ne zcela uzavřený konec působí hodně reálně a věrohodně. Rozhodně doporučuji.

Lenka541
11.06.2023 4 z 5

Do půlky se mi děj zdál zbytečně zdlouhavý,ale od druhé poloviny nabral spád a bavil mě. Hlavní vyšetřovatelé Laura a Adam mi přišli sympatičtí, i když spolu měli nedořešený a komplikovaný vztah. Určitě si přečtu i třetí knížku z této série.

Misabi
09.06.2023 3 z 5

Za mne slabší díl, oproti prvnímu. Trochu mi přišlo jako kdyby autorka nevěděla jak příběh ukončit a té soukromé omáčky kolem bylo až moc.

Bubo19
08.06.2023 4 z 5

Tentokrát začnu od konce, dávám tři a půl hvězdičky, protože jsem se od knihy nemohla odtrhnout, ale... Zatímco první půlka se mi líbila hodně, vyšetřoval se v ní děsivý případ a nic moc dalšího se neřešilo. S druhou polovinou knihy tomu byl konec, v příběhu převládly osobní problémy Laury a vyšetřování najednou bylo málo jako šafránu. Mám prostě ráda detektivky, kde se řeší případ, a ne pohnuté životy hlavních postav. A pak mi nesedl úplný závěr, nechci nic prozrazovat, ale nechápu, že se s vyústěním případu všichni spokojili a uzavřeli to takto jako vyřešené...

Hanaluna
06.06.2023 5 z 5

Z dalšího dílu jsem doslova nadšena. Mezi českými vodami se objevila autorka, která umí za detektivní žánr vzít. Příběh je smutný, drásavý, člověk musí číst dal a dal, přesto je velmi uvěřitelný a to opravdu oceňuji. Interpretace také sedí. Trochu naštvaná jsem z konce ať už případu či osobního života hlavní hrdinky, ale pravé to dělá příběh o to uvěřitelnější.

Nuttelka
05.06.2023 5 z 5

(Audiokniha)
Hodně ošklivý případ, který není lehký pro žádného rodiče. Opět jsem knihu dala na jeden zátah, jak jsem se do děje "ponořila" a potřebovala jsem vědět rozuzlení. A vůbec mi nevadí osobní život Laury, který se do děje prolíná. V tomto díle je už i Beneš snesitelnější, o to víc je překvapivá jejich minulost, která vypluje na povrch. Opět tleskám, moc povedený díl.

Pefka
05.06.2023 3 z 5

Za mě slabší než první díl. Nesedl mi případ, který se vyšetřoval. Možná i proto, že se vlastně tak nějak vyšetřoval/nevyšetřoval. Těch myšlenkových pochodů Laury bylo v knize na mě až moc. Po přečtení třetího dílu chápu, kam tím autorka mířila.

Fanda74
05.06.2023 5 z 5

Výborná detektivka

Opatov
04.06.2023 5 z 5

Audio. Už druhá kniha od autorky. Výborně vystavěna detektivka. Ale námět a hlavně konec pro mě byl hodně drsný, morbidní....

ANDY28
04.06.2023 5 z 5

Za mě paráda!

monte
03.06.2023 4 z 5

Za mě velice čtivé a zajímavé, okořeněné soukromou linkou hlavních hrdinů

Terka1975
31.05.2023 5 z 5

Kniha o třech ztracených chlapcích a Laura s Adamem mají zase co řešit. Jejich osobní příběh je také velmi zajímavý. Příběh byl promyšlený a i když jsem pachatele zase odhalila, je to mnohem uvěřitelnější příběh z našich luhů a hájů než překombinovaný thriller z dalekého severu.

simaja
31.05.2023 5 z 5

Ještě o fous lepší než první díl a to byla laťka nastavená dost vysoko, za mě super.

brabofka
30.05.2023 5 z 5

Jak prosté. Přesto dobře, svižně a svěže napsané. Nenásilně promotávající se osobní linka. Zde mě intuice zklamala, a na konci čekalo překvapení v gradujícím finále. Ale mohlo mě to napadnout. Těším se na poslední díl a nemůžu se dočkat na LL a AB.

Mikik
29.05.2023 5 z 5

Pro mě hodně příjemné české překvapení. Moc se mi líbila osobní linka a vyšetřování mě taky hodně bavilo. Četlo se svižně, nic se dlouho netáhlo a moc sympatické postavy.

česká literatura pohřešovaní české detektivky

Kristýna Trpková
česká, 1996