Vesnice

Vesnice https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487633/bmid_vesnice-20T-487633.jpg 4 1050 291

V polích nedaleko obce Lipová jsou objeveny lidské ostatky. S největší pravděpodobností patří jednomu z pohřešovaných dětí, které zde během uplynulých let beze stopy zmizely. Nejenže vše nasvědčuje tomu, že chlapec byl dlouhé roky vězněn někde bez přístupu na denní světlo, dokonce se zdá, že se i navzdory rozsáhlému pátrání a nejrůznějším hypotézám policistů vesnici nikdy neopustil. Kriminální komisařka Laura Linhartová a její kolega Adam Beneš znovu otevírají dávno odložený případ a pouštějí se do dalšího napínavého vyšetřování. Je možné, že se pachatel ukrývá mezi zdejšími obyvateli? A existuje naděje, že jsou zbylé dvě děti ještě naživu?... celý text

VladiKlaisner
07.09.2023 4 z 5

Na knihu jsem narazila díky ČV a byla jsem zvědavá na novou českou spisovatelku.
Kniha příjemně překvapila, děj měl dobrý spád, hlavní hrdinka trochu připomínala komisařku Výrovou od M.Sýkory, ale v knize byly stopy po ženském myšlení, což nebylo vůbec na škodu, ba naopak. Skvělý byl i trochu otevřený konec.
Rozhodně se ráda začtu i do dalších dílů série.

Knižní střípky
06.09.2023 5 z 5

Všechny tři díly jsou čtivé, bez dlouhých okecávaček jdeme rychle na věc, mělo to hlavu a patu. Rozuzlení třetího dílu bylo možná již trošku překombinované, ale ještě to bylo v únosné míře a finální završení vynahradilo všechny případné výtky.

sem ráda, že jsem se k tvorbě paní Trpkové konečně dostala. Laura nebyla moje krevní skupina, Adam to naštěstí všechno vyvažoval.

dlabikk
02.09.2023 3 z 5

Dlouho mi trvalo než jsem se do knihy začetla a než jsem jí dočetla. Asi mi chyběl drive, který od detektivky očekávám a jsem zvyklá. Nicméně se mi kniha líbila. Osobní linka Laury a Adama mi až tak nevadila, naopak jsem zvědavá jak to s nimi dopadne. Otevřené konce nemám ráda, proto o další hvězdu méně, ale třeba ještě k tomu přijde prostor v nějakém dalším díle :o)

terinkha
28.08.2023 5 z 5

Stoupající tendence, tenhle díl byl o kus lepší než první!
Bylo to vydatný, temný, užila jsem si to :-)
Dávám plnej počet, fandím mladým autorům a autorkám, tuplem, když jim to takto jde.
90%, super!

Veroba
23.08.2023 5 z 5

Přečtena za dva dny. Neskutečně napínavá.

Šárka88
22.08.2023 5 z 5

Dávám plný počet za velkému pokroku o proti prvnímu dílu. Čtivé, napínavé , odhalení pachatele jen v mých domněnkách a stejnak jsem se netrefila, opět případ s dětmi nebylo pro mě moc příjemný, ale jinak super čtení. Jen mi pořád ten Adam leze na nervy :-D svým chováním. Jenže takový je jeho charakter v knížce a postavě. Třeba se změní v dalším díle.

Blanka586
20.08.2023 5 z 5

Kristýna Trpková - perfektní. Moc se mi to líbilo. Čtivé, napínavé, knížka měla všechno!

TheDoll
20.08.2023 4 z 5

Trochu slabší než první díl, ale stejně mě to bavilo. Zklamalo mě, že pachatelem je opět někdo u koho bychom to asi nečekali, stejně jako ve Stvůře. Takže mě to vůbec nepřekvapilo. Nebavil mě ani velký prostor věnovaný osobnímu životu Laury a jejími vztahu s Adamem. I přesto musím uznat, že jde o velmi čtivou knihu, kterou jsem z většiny přečetla za dva víkendové dny.

MiraRunaway
16.08.2023 4 z 5

Povedená práce mladé autorky. Musím ocenit, že se podařilo v druhé knize eliminovat věci, které mě v první knize série nudily/vadily. Velký posun. Velmi čtivé. Osobně mě baví i osobní rovina - příběh vyšetřovatelů. Zápletka, rozuzlení.... chválím. Oceňuji i velkou odvahu spisovatelky, co se volby tématu týče.

SimonaP
15.08.2023 3 z 5

Tak číst se to dalo, možná lepší, než první díl.

kolacky
07.08.2023 4 z 5

Když se případ dotýká dětí, je to vždycky hrozné.
Jinak - Laura kdysi udělala osudovou chybu a bude za ní platit už napořád, to se nedá odestát. Měla tenkrát promluvit.

Mychaela
07.08.2023 3 z 5

Jak tak čtu komentáře, docela dost se tu řeší, že v knize je až moc prostoru věnováno osobnímu životu detektivů. Že to do detektivek nepatří. Tak to mě naopak vůbec nevadí, je to pro mě fajn zpestření (třeba moje milovaná Kleviska dává ve svých knihách těmto "životním" dějovým linkám prostoru habaděj), ale faktem je, že neustálé bědování Linhartové nad tím, jak udělala životní chybu, nejhorší rozhodnutí v životě a jak musí nést následky už mi po pár stránkách taky lezlo na nervy. Jó, podělala jsi to, šla jsi na potrat, nemůžeš mít děti, chápeme to, je to k nas*ání, ale na každé 5té stránce to řešit nemusíš... Stejně jako to strojené, dětinské, umělé škádlení s Benešem (tatarka, kečup a jinej sajrajt neustále napatlanej někde na xichtu a mačkání papíru do kuliček a házení ho po kolegyni. Hm.)
Na druhou stranu, detektivní linka knihy, případ(y), který vyšetřovali se mi "líbil" moc. Byl originální, neotřelý, zamotaný a, alespoň pro mě, až do poslední chvíle nerozlousknutelný. Konec trochu kostrbatý, ale hezky načatý pro další díl...

Monika1717
06.08.2023 3 z 5

(SPOILER) V první polovině knihy se dozvíme spoustu věcí z Lauřina života, dokonce i to, jaké nosí kalhotky.Knihu jsem chtěla několikrát odložit. Laura mi nebyla vůbec sympatická, její parťák Adam naopak moc. Vyšetřovali smrt dětí, velmi citlivé téma. Druhá půlka knihy byla lepší, ale konec zůstal otevřený.Zkusím asi i poslední díl.

veronika9761
05.08.2023 5 z 5

Tak to byla jizda. 5*

m2056
03.08.2023 3 z 5

Kniha se čte dobře ale co mě vadí je že je zde více probírané život jaký vede Laura než případ. První díl byl lepší měl takový náboj že jsem to přímo hltal tady jsem si říkal to si autorka dělá srandu jak popisuje jak Laura čeká menstruaci a ta nepřichází až přijde jaké má krajkové bílé kalhotky od krve tohle tam psát mě přišlo zbytečný.

Michaeles
02.08.2023 3 z 5

Kniha se četla dobře a rozhodně byla lepší jak první díl, ale za mě až moc natahování a vlastně takové točení po spirále pořád dokolečka.

ivanaci
29.07.2023 4 z 5

Autorku jsem neznala, vybráno pro čtenářskou výzvu. Musím říci, že jsem přečetla jedním dechem za sobotu. Trochu těžké téma - smrt dětí, ale citlivě napsané. Klobouk dolů, od tak mladé autorky.

MaLaPraha
28.07.2023 3 z 5

Ano - kniha je to psaná velmi dobře, až detailně, (co se týče popisů všeho, co hlavní postavy pijí, jedí, co prožívají, tady bych doporučila mírně ubrat), ale celek působí dobře, logicky, uvěřitelně - s výjimkou dokonalých vlastností státního zástupce Richtera - a provázaně.
Ne - po přečtení mám nevyhnutelný pocit, že je všechno špatně. Prostě to nedopadlo dobře pro nikoho. Vzhledem k tomu, že jsem si knihu vzala s sebou na dovolenou, celkem mi to zkalilo prosluněnou náladu. Nevím, zda chci číst i první díl. Takže asi tak.

wikca
25.07.2023 5 z 5

Je vesnice klidné místo?
Možná jiné vesnice jimi jsou, né však tahle v příběhu Kristýny Trpkové. V průběhu let tu zmizely už tři děti školního věku a policie tápe, kde mohou být a jestli jsou vůbec živé. Druhou variantu vyvrátí kosterní nález jednoho dítěte nalezeného nedaleko vesnice a detektivní dvojice Linhartová&Beneš se pustí do zdlouhavé a mravenčí práce hledání vraha. Líbí se mi autorčin styl vyjadřovaní, která se snaží vyvarovat opakování slov. Obohatila jsem si slovní zásobu o slovo autoptický. Celkově jsem se od knihy nemohla odtrhnout a líbila se mi víc než první díl.

simona g.
24.07.2023 5 z 5

Skvělá, úžasná a boží detektivka, autorka, knížka! Paráda! Mažu shánět třetí díl!!!