Vesnice

Vesnice https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487633/bmid_vesnice-20T-487633.jpg 4 1050 291

V polích nedaleko obce Lipová jsou objeveny lidské ostatky. S největší pravděpodobností patří jednomu z pohřešovaných dětí, které zde během uplynulých let beze stopy zmizely. Nejenže vše nasvědčuje tomu, že chlapec byl dlouhé roky vězněn někde bez přístupu na denní světlo, dokonce se zdá, že se i navzdory rozsáhlému pátrání a nejrůznějším hypotézám policistů vesnici nikdy neopustil. Kriminální komisařka Laura Linhartová a její kolega Adam Beneš znovu otevírají dávno odložený případ a pouštějí se do dalšího napínavého vyšetřování. Je možné, že se pachatel ukrývá mezi zdejšími obyvateli? A existuje naděje, že jsou zbylé dvě děti ještě naživu?... celý text

Valdora
05.11.2023 4 z 5

Od této autorky jsem přečetla první publikaci. Zaujala mne natolik, že určitě vyhledám další.

mcabr
04.11.2023

Opět pěkné, jen chvíli trvalo než se to rozjelo.

6Nikki6
31.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Tento díl mě bavil více než ten první. Za mě lépe napsané a celkově a dobrá kniha Je vidět jak se autorka zlepšuje. U první knihy jsem si byla od začátku jistá tím, kdo je vrah a potvrdilo se to. Nyní jsem tápala do poslední chvíle. Jdu se vrhnout na další knihu s Laurou. A budu doufat, že s Adamem opět spojí (nejen) síly

mila2411
31.10.2023 4 z 5

Díl druhý. Spokojenost opět veliká. Na českou, pardubickou krimi hodně drsné. Hezky se vyvíjí i story mezi hlavními hrdiny. Těším se na poslední díl...

Terezaazeret
25.10.2023 5 z 5

Skvělé!

Janaves
10.10.2023 5 z 5

O hvězdičku lepší než stvůra. Ale drsné a smutné. Pokračuji Vetřelcem.

Havrnka
07.10.2023 4 z 5

První kniha s kriminalistkou Linhartovou se mi líbila víc. Zde se děj rozbíhá pomalu a není tak strhující jako v první knize.

Marcik7
04.10.2023 3 z 5

Obrovské množství balastu téměř utopilo ty napínavé okamžiky, které se sporadicky objevily. Linhartová je na kriminalistku až příliš nejistá, citově rozháraná, nesoustředěná. Nevím jak to říct, asi mi prostě nesedly - autorka ani hlavní hrdinka.

Kamčučák
01.10.2023 4 z 5

Paráda! Kniha mě opět pohltila. Už se těším na třetí díl. Jde vidět, že v Česku je konečně pořádný spisovatel detektivek. A ještě k tomu mladá paní.

majakmp3
01.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Druhý případ „dream teamu“ pardubické kriminálky se až nápadně podobá svému předchůdci detektivnímu případu Stvůra.
Linhartová s Benešem řeší osm let starý případ únosu malého chlapce, který časem nabobtnal nejprve do tří únosů malých chlapců. Tyto případy se časem ještě zkomplikovaly, neboť v průběhu vyšetřování se dva ze tří unesených chlapců objeví mrtví.
Se znalostí předešlého autorčina díla jsem relativně záhy vytipoval vraha a skoro jsem se trefil. Mým vrahem byla sestra matky prvního uneseného dítěte, skutečnou únoskyní a vražedkyní byla matka prvního z unesených hochů.

Stejně jako v prvním dílu i zde autorka rozvíjí nejenom vyšetřovací linii, ale i osobní rovinu vztahu mezi Linhartovou a Benešem.

Závěr končí dvojitým cliffhangerem! Pokud budete chtít zjistit, kdo byl skutečným vrahem prvního uneseného dítěte (toto bylo v závěru knihy pouze naznačeno) a pokud Vás zajímají další osudy rozhádaných protagonistů, budete nuceni sáhnout po další autorčině knize.

Hodnotím 75%. Autorčina prvotina „Stvůra“ se mi líbila o trochu víc, ale stále se jedná o velmi slušnou detektivku.

Yunnan
30.09.2023 5 z 5

Druhý díl série Laura Linhartová a Adam Beneš, mladé české autorky Kristýny Trpkové, nás přivádí do obce Lipová nedaleko od Pardubic k nálezu lidských ostatků jednoho z pohřešovaných dětí. Příběh je to velmi těžký vzhledem k tématu únosu dětí. Stejně jako její prvotina Stvůra, se mi Vesnice velmi dobře četla. Akorát jsem měl, stejně jako ve Stvůře, trochu problém s osobní linkou Laury. Opravdu musí člověk platit za své chyby do nekonečna? Konec je takový "neukončený", tak uvidím, jestli se ve třetí knize Vetřelec, nějak k tomuto ději vrátí, ale nejspíš nikoli. Jak se bude vyvíjet osobní příběh obou kriminalistů je mi již docela jasný, ale přesto jsem zvědavý a na Vetřelce se těším.

Terrez93
30.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Druhá knížka od autorky a jsem zase nadšená! Příběh pro mě jako pro mámu, byl hrozně krutý, po nálezech těl jsem měla husí kůži a chtělo se mi brečet. Nedokážu si představit tu bezmoc rodičů, tohle může prostě udělat jen hovado, nechat takhle trpět děti.
Po přečtení dílu jsem si vyšetřovatele ještě víc oblíbila. Dozvídáme se i o soukromých věcech Laury a Adama, i takhle dějová linka mi přijde hrozně zajímavá a jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet dál, taky řeší nelehké téma.
Těším se na další díl z jejich série.

Januli
26.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Kniha pro mě jako matku dvou malých kluků byla náročná... nutno říct, že ale byla dobrá. Možná mi chybělo trošku toho dobrého konce...

harena
25.09.2023 5 z 5

Je to už druhý díl série s Adamem Benešem a Laurou Linhartovou, která m. j. opravdu není moc sympatická. Jsou tu ještě více vypracované charaktery postav, zvlášť ta osobní linka Laury se mi líbila, jak přemýšlela, jak spolu bojovala, nikde toho nebylo moc, naopak to bylo vhodně zasazené do vyšetřování. První půlka je pomalejší, ale závěr strhující a protože nebylo dořešeno vše, těším se na další díl, který už mám doma. Autorka si vybrala hodně těžké téma, nikdy se nečte lehce o dětech, ale Kristýna Trpková i toto zvládla skvěle. Je to napínavý a uvěřitelný krimi příběh zasazený do české vesnice a já budu netrpělivě očekávat, co dalšího naše mladá spisovatelka napíše. Dávám si autorku do oblíbených.

Ignis
21.09.2023 3 z 5

Ta detektivní část je dobrá, člověk je frustrovaný stejně jako detektivové. Závěr mě poněkud zklamal, myšlenka dobrá, ale jako, ten konec má být co?
No a pak je tam to, co mě strašlivým způsobem otravovalo a kvůli čemu dávám o 2 hvězdičky míň a to osobní život vyšetřovatelky. Nejdřív nekonečné omílání toho, jak udělala před lety chybu a pak to autorka zazdí úplně a začne řešit vztahy hlavní postavy, které mě ani trochu nezajímají. Nevadí mi, když má detektiv i osobní život, nebo že již níže zmíněná Klevisová se také věnuje vztahům, ale ty souvisí s příběhem, tohle kdyby tam nebylo, nejen, že se nic nestane, ale bude to i lepší.
Hvězdička navíc za Pardubice.

lištička123
19.09.2023 5 z 5

Tahle série mě vážně baví. Za mě lepší, než první díl.

MatBla
19.09.2023 5 z 5

Opět napínavé od začátku do konce.
Jak bude pokračovat vztah Laury a Adama?
Beru do ruky poslední díl trilogie...

Modrina
15.09.2023

Tuto knihu nechám bez hodnocení. Po přečtení jsem zůstala hodně otřesená, což je na jednu stranu důkaz, jak skvěle byl příběh napsaný, ale na druhou stranu tohle není stav, do něhož se chci čtením dostávat. Mám koupený i třetí dál, ale nevím, kdy na něj dojde. Jestli vůbec.

grimik
12.09.2023 5 z 5

I tento díl je skvělý, možná ještě o kapánek lepší než díl první. V něčem lepší, v něčem možná horší, ale to jsou drobnosti. Tentokrát jsem pachatele vytušil o pár desítek stránek později než v prvním díle, ale ve Stvůře to byla prakticky jistota, zde opravdu jen tušení, i když jsem, k údivu nad svým vlastním úsudkem, celkem přesně trefil i motiv. Byl to však jen nepodložený kalkul mé hlavy, autorka k tomu snad žádnou stopu neposkytla. I u druhého dílu tak musím ocenit, jak dobrou detektivku Kristýna Trpková napsala.
Ve výsledku i se zde zmiňovaným koncem jsem tak nějak v pohodě, stejně jako s poměrem vyšetřování a osobních životů ústřední dvojce. Zde mi trochu vadí, že mi vývoj charakterů přijde neprirozený a to jak u Laury, tak hlavně u Adama. Jistě, lidé se mění, ale psychologicky by měl mít vývoj osobnosti vystopovatelnou kontinuitu. Adam je ale bez nějakých vážnějších podnětů poněkud jiný člověk než v prvním díle (přijde mi to tak). U Laury je osobnostní přerod vice odůvodnitelný okolnostmi, které jsou v knize líčeny. No, tak aspoň špetka kritiky, ale fakt jen špetička. :)

EDIT: a tak jo, dám 5 i detektivce.

85098211
09.09.2023 5 z 5

Za sebe musím přiznat, že se mi tento případ s Laurou Linhartovou a Adamem Benešem líbil ještě o něco víc, než ten předchozí ;-). Jsou zde tři chlapci, kteří zmizeli v několika posledních letech a nebyli nikdy objeveni. Potom je ale nalezena mrtvola jednoho z nich a je jasné, že oběť zemřela až nyní a předtím byla dlouho vězněná na nějakém neznámém místě... Moc se mi líbilo, jak to měla autorka vymyšlené, do poslední chvíle jsem totiž ani náhodou netušila, kam bude všechno směřovat, a hlavně, kdo by mohl být pachatelem. Podezřelých je sice hned několik, ale ani jeden z nich vlastně pořádně nepřipadal v úvahu. Rozuzlení mne tedy nejen překvapilo, ale bylo asi také jediné možné, i když za mne bych ho jako uspokojivé rozhodně neoznačila, protože mi chybělo uzavření prvního případu zmizení. Pokud jde o oba vyšetřovatele, tak mi byl sice sympatický Adam, ale Laura ani trochu. Navíc její osobní problémy mne právě zrovna moc nezajímaly... To je ovšem můj subjektivní pocit, který se na mém celkovém hodnocení určitě neodrazí ;-).
Na závěr bych ale měla přece jen jednu poznámku. V jedné chvíli mne zarazilo, že si autorka (snad) nepamatovala křestní jména jednotlivých postav? Když totiž z Pavla Němce na jednom místě knihy udělala Petra...