Vesnice

Vesnice https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487633/bmid_vesnice-20T-487633.jpg 4 1050 291

V polích nedaleko obce Lipová jsou objeveny lidské ostatky. S největší pravděpodobností patří jednomu z pohřešovaných dětí, které zde během uplynulých let beze stopy zmizely. Nejenže vše nasvědčuje tomu, že chlapec byl dlouhé roky vězněn někde bez přístupu na denní světlo, dokonce se zdá, že se i navzdory rozsáhlému pátrání a nejrůznějším hypotézám policistů vesnici nikdy neopustil. Kriminální komisařka Laura Linhartová a její kolega Adam Beneš znovu otevírají dávno odložený případ a pouštějí se do dalšího napínavého vyšetřování. Je možné, že se pachatel ukrývá mezi zdejšími obyvateli? A existuje naděje, že jsou zbylé dvě děti ještě naživu?... celý text

Ristridin
05.02.2024 4 z 5

Příběh zlověstnější než ten předchozí a taky dlouhou dobu nejasný, kdo se za případem skrývá a jak to dopadne. Ačkoliv okruh možných lidí byl očekávatelný. Ale haló, pachatel opravdu nemusel být jediný..
Samotné vyšetřování je zdlouhavé, více do popředí tak jdou osobní problémy vyšetřovatelů, což nepůsobí sice nějak rušivě, ale zároveň je jejich chování trochu na hlavu, jako kdyby se neuměli ovládnout a jednat o něco víc rozvážněji
Tak či tak se na třetí díl těším, nedetektivní linka je otevřená a ač by se mohla zdát, že dopadne šťastně, může se nakonec stát přesný opak.
Kniha nenadchne, ale zabaví.

broskev28
31.01.2024 4 z 5

Vesnice mi připadá z celé trilogie nejpovedenější, ale pro mě tak nějak nejméně uvěřitelná, pokud jde o pachatele a jeho motiv. Rozhodně je čtivá a vychází z českého prostředí, takže jsem přesvědčená, že v naší knihovně určitě nezůstane dlouho ležet bez povšimnutí . . .

martini.ce
26.01.2024 4 z 5

Velmi dobrá detektivka s temnou zápletkou. Pár otázek mi zůstává i po přečtení, ale asi to tak prostě je, že někdy nemůžeme poznat a najít všechny souvislosti. Laura s Adamem i jejich vztah mě bavil a i popis vyšetřování byl podařený.

Lucy
23.01.2024 4 z 5

Povedený druhý díl, vyšetřování napínavé a zajímavé rozuzlení,jen konec,mi trochu vadil. Souhlasím s Laurou,..byl vůbec viník prvního zmizení potrestán? Tak nějak, to pak už policie vzdala. Též vztahová situace Adama a Lauri, trochu moc nemluví,nic si řádně nevysvětlí,na to jací to jsou detektivové, tak v osobním životě trochu,jako mimo a nevím zda se takhle někdo chová ve třiceti letech. Ale jinak super čtení, určitě doporučuji. Druhý díl, ještě snad lepší, než první. Jdu číst třetí. Tak uvidíme

ElikaS
21.01.2024 5 z 5

Na pokračování jsem se opravdu těšila , protože Stvůra mě moc bavila. Tento příběh byl ještě lepší. Příběh byl silnější, zamotanější a s opravdu zajímavým rozuzlením. Samotný konec se mi opravdu líbil. Pachatele jsem nečekala a moc se mi líbila motivace.
Celá série mi vztahem hlavních hrdinů a jejich chemií připomíná Luca a Avou od Helen Fields. Tedy neruší vyšetřování, ale dějovou linku příjemně oživuje.

soupik2012
21.01.2024 4 z 5

Na pokračování jsem se hodně těšila, protože úvodní část této série byla velice vydařená, ale autorka nedokázala kvalitou tak úplně navázat na předchozí příběh. Detektivka se vyřeší tak nějak samovolně, navíc zahrnuje některé málo pochopitelné situace. Především Lauřinu havárii. Naopak vyzdvihnout musím samotný závěr. Ten se docela povedl. Ovšem vztah mezi Adamem a Laurou to bylo doslova utrpení. Dialogy jsou strašně patetické. Těžko jsem si dokázala představit, že by tato citově nevyzrálá dvojice, mohla vyšetřovat nějaký závažný zločin. Mám velkou obavu ze závěrečné části, protože celá série má nakročeno do vztahové romance. Oproti tomu audiokniha je dokonalá a opravdu velice dobře ji načetla paní Zuzana Kajnarová.

Areska7
21.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Tahle série mě baví, konečně detektivky, kde viníka rozlousknu poměrně brzy a z toho mám radost :-) Z konce jsem tedy byla trochu zklamaná, protože stejně jako Laura, si i já myslím, že viník nebyl jeden

mirinda973
19.01.2024 4 z 5

Druhá autorčina kniha a druhé šokující odhalení. Šokující možná až přehnaně. Kniha není špatná, stejně tak případ, ale první půlka se tak nějak vlekla....žádné napětí, žádné odhalení. Druhá už je lepší.
Líbí se mi osobní dějová linka vyšetřujících detektivů.
Určitě se pustím i do dalšího dílu
3,5*

Belanna
12.01.2024 3 z 5

Druhý případ Laury a Adama byl o poznání depresivnější, protože se týkal malých dětí, resp. chlapců. Také nám více (místy až moc) odkrýval niterní pocity Laury a řešil vztah mezi oběma kolegy, což samotný případ odsouvalo trochu do pozadí a knížka tak ztrácela na dynamičnosti.
Přesto jsem ale byla zvědavá, jak to celé dopadne a rozuzlení mně překvapilo.
Uvidím, co přinese Vetřelec.

Bedřich63
10.01.2024 3 z 5

Někdy se stane, že se očekávání čtenáře nepotká se skutečností a to se mi přihodilo u této knihy.
U Stvůry jsem byl připravený na to, že se jedná o mladou autorku detektivek a že tedy nemusí být všechno jako u zavedených autorů. Také jsem to tak cítil u některých komentářů čtenářů, které jsem si následně přečetl.
Říkal jsem si, že další pokračování série s Laurou a Adamem bude lepší.
Vesnice mě ale částečně zklamala. Toho vyšetřování a s tím spojených činností tam zase tak moc nebylo. Když se nad knihou zpětně zamýšlím, tak je to spíš malá část celého příběhu. Spousta stránek byla popsána niternými pocity Laury a tím, jak ji její dřívější rozhodnutí limituje ve vztazích a nakonec i v práci.
Takže za mě už ne tak úplně detektivka a krimi, jak je uvedeno ve štítku knihy. Spíš pokus o psychologický román s nádechem červené knihovny?
No každý spisovatel-ka má svůj styl. Já preferuji trochu jiný typ detektivek, takže odtud pramení má lehká nespokojenost. Knihu jsem přečetl rychle, asi i proto, abych se dostal co nejdříve k dalším, které čekají na přečtení u mě na poličce. :-)
Autorku a její knihy ale budu dále sledovat a určitě si zkusím přečíst i nějakou další její knihu. Už jenom proto, že mám rád české autory.

SirenKa
03.01.2024 5 z 5

Začala jsem prostředním dílem ze série, kniha je dobře napsaná, napínavá a čtivá od samého začátku.

chamyl
30.12.2023 3 z 5

Kristýna Trpková psát umí a i ve Vesnici dala dohromady zajímavý kriminální příběh s neotřelou zápletkou.

Nicméně za mne zde bylo příliš mnoho výplně z osobního života (bohužel) vcelku otravné a hysterické Laury, která se ani jako kriminalistka nechová moc profesionálně, aby v samotném závěru nezapomněla zmínit svoji bezchybnou intuici. Výslech hlavního svědka či podezřelého byl názorným popřením všech kriminalistických postupů, kdy Laura vyslýchaného prakticky nepustí ke slovu a neustále mu skáče do řeči, aby mu prezentovala své domněnky, pocity a frustrace, takže se slovy klasika "vyšetřovatel pomalu stává vyšetřovaným".

Proto ubírám 2*, ale těším se, že další příběhy z pera této autorky budu moci opět hodnotit po zásluze výše.

lenkabose
29.12.2023 5 z 5

Druhý díl a neméně skvělý.

Pavlnka
25.12.2023 5 z 5

I druhý díl byl skvělý. Smutné čtení z hlediska případů i osobního života Laury. Série stojí za přečtení.

mataj
25.12.2023 4 z 5

Samotný případ zmizelých chlapců se mi docela líbil, i když je škoda, že se úplně nevyřešil, a podle mě měla Laura pravdu s tím posledním, resp. prvním klukem. Nicméně soukromí život obou protagonistů mě téměř vůbec neoslovil, a to mi vztahy mezi vyšetřovateli vcelku nevadí. Jako celek hodnotím knihu pozitivně a určitě se pustím i do třetího dílu.

jaroiva
16.12.2023 5 z 5

Druhý díl se mi líbí mnohem víc než první, takže nelituji, že jsem koupila rovnou všechny tři díly.
Tady jsem některé pasáže celkem těžce nesla.
Nemám slov, doporučuji a jdu si pustit třetí.

INCOGNITOREADER
15.12.2023 5 z 5

Druhý díl ze série. A rozhodně se jedná o sérii se vzrůstající kvalitou.
Na začátek řeknu, že se zde vyšetřuje nález kostry dítěte a tím se otevírá starý případ únosu tří detí v malé vesnici. Kromě vyšetřování je zde věnován velké prostor i soukromí vyšetřovatelů což nebývá až tolik zvykem. Nebo ne tak jak je to tady, kdy se vyšetřování střídá právě s tím soukromím a může to lehce narušovat dynamiku příběhu.
Kažodápádně je to hodně dobrá detektivka, která dává velký prostor i osobním problémům hlavních postav což se u podobných sérií moc často nevidí. Co musím pochválit je to, že oproti prvnímu dílu se nedá přijít na to kdo za tím vším je. A celé rozuzlení příběhu mi přijde naprosto skvělé. Je to prostě tak reálné s lehce hořkou pachutí v ústech. Za to smekám.
Audio zpracování je opět skvěle načtené a těším se na další díl.

wooloong
20.11.2023 4 z 5

Příliš mnoho času věnuje autorka osobnímu příběhu Laury, a to dokonce i ve chvílích, kdy detektivní část nabírá na obrátkách. Zatímco vyšetřování graduje, objevují se nové a nové indicie a policie spěje ke konečnému odhalení, druhá linie příběhu se hnípe v Lauřiných, Danielových a Adamových pocitech a výčitkách. Možná by to mohlo být i zajímavé, kdyby Laura nebyla tak moc arogantní krasavice a kdyby si autorka neodporovala v tom, co o postavách říká, a jak se pak chovají. Jeden příklad za všechny. Adam je líčen jako docela prase, co se pořád cpe a všude nechává závěje drobků a haldy politých a umaštěných papírů, a když ho Laura navštíví, čeká ji dokonalá domácnost s napulírovanou a naleštěnou kuchyní bez jediného smítka. Neustále je zdůrazňována jejich profesionalita a policajtský instinkt, aby se vzápětí chovali jak trubky a sloni v porcelánu. Dost mě na konci zaskočilo, že dva příběhy chlapců se vyřešily, ale u toho třetího ani náznak, co se vlastně tehdy stalo.

viva71
18.11.2023 4 z 5

Moje první kniha od této autorky a určitě si přečtu další.

Lucciella_L
13.11.2023

Parádní kriminálka, kde mě zcela dostal konec. Knížka byla čtivá a tak dobře napsaná, že mě inspirovala k shánění dalších dílů