Vesnice

Vesnice
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487633/bmid_vesnice-20T-487633.jpg 4 1080 1080

V polích nedaleko obce Lipová jsou objeveny lidské ostatky. S největší pravděpodobností patří jednomu z pohřešovaných dětí, které zde během uplynulých let beze stopy zmizely. Nejenže vše nasvědčuje tomu, že chlapec byl dlouhé roky vězněn někde bez přístupu na denní světlo, dokonce se zdá, že se i navzdory rozsáhlému pátrání a nejrůznějším hypotézám policistů vesnici nikdy neopustil. Kriminální komisařka Laura Linhartová a její kolega Adam Beneš znovu otevírají dávno odložený případ a pouštějí se do dalšího napínavého vyšetřování. Je možné, že se pachatel ukrývá mezi zdejšími obyvateli? A existuje naděje, že jsou zbylé dvě děti ještě naživu?... celý text

Ládja
11.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Od prvního okamžiku jsem měl před očima klasickou českou televizní detektivku. A to by ani tolik nevadilo. Dobře se četlo, děj plynul a bylo to čtivé. Problém nastal v chování detektivů(vím, že to jsou jen lidé), ale vtipy hlavního vyšetřující a narážky na svoji kolegyni...(věřil bych, kdyby oběma bylo dvacet, ale takhle?) bylo by to i na více *, kdyby se z toho nakonec nestala červená ubulená knihovna(nebo asi jen nejsem cílovka).
Konec překvapil, ale jak se k němu došlo už bylo horší.
2,5*

marekB78
06.02.2023 5 z 5

Další zajímavá kniha od autorky. Od začátku vás pohltí a nepustí do konce. Závěr mě překvapil a už se těším na další autorčinu knihu.

ivoiro
05.02.2023 4 z 5

Z tohoto pokračování série jsem velice spokojený. A bude ještě další díl? Určitě bych ho uvítal.

adela2316
03.02.2023 4 z 5

Knihu jsem četla na doporučení dvou příbuzných, které ji vychvalily do nebes. Příběh byl opravdu smutný, knihy s tématem únosu nebo vražd dětí nesu velmi špatně (zde se navíc jedná o chlapce- pro mě o to horsi) a snažím se jim vyhnout. Skutečně hrozná představa, co museli chlapecci zažívat a cítit.
Nicméně dějová linka týkající se samotné Laury mě moc nebavila a bylo ji v knize dáváno na můj vkus až příliš mnoho prostoru. Než jsme se dozvěděli, co ma Laura za problém, uplynulo mnoho a mnoho myšlenek, pocitů a emocí. Proto 4 hvězdy.

Nelly
02.02.2023 3 z 5

Průměrná detektivka z českého rybníčku. Záhadné zmizení pro některé bystřejší čtenáře nebude až tak moc záhadné. Trochu mne mrzel nedořešený konec s jednou postavou (je jasné, že vztahová linka bude dokončena v dalším díle nebo dílech, myslím jinou postavu z knihy, ale nechci napovídat).

onyx84
30.01.2023 4 z 5

Rozhodně zajímavě zpracované téma zmizení dětí...mě upřímně takovýhle konec nenapadl...kniha měla spád stejně jako u prvního dílu,jen ten první byl asi čtivější...a co mi teda vadí je osobní linka Linda-Adam,všeho moc škodí...uvidíme,co přinese Vetřelec...

mythos91
29.01.2023 5 z 5

Na začátku čtení jsem drsné téma únosu tří malých chlapců a potažmo jejich brutální smrti musel tedy trochu vstřebat. Nicméně jsem už od úvodu byl stylem psaní pohlcen a věděl jsem, že budu chtít znát celý příběh a jak se celý děj rozklíčuje. První knihu Stvůra o dvojici detektivů Benešovi s Linhartovou si rozhodně seženu a přečtu.

ivusse
28.01.2023 4 z 5

Byla jsem mile překvapená. Taková prima detektivka. Vše, co by bylo v našem prostředí možné, takže fantazie jela na plné obrátky. Navíc jsem špatně tipovala pachatele. Takže za mě dobrý.

terkezka
25.01.2023 5 z 5

Moc se mi to líbilo, přečteno jedním dechem..

PetikH2O
25.01.2023 5 z 5

Laura mě prachsprostě sere. Uvidíme, jestli se v dalším díle začne chovat normálně .

Zápletka se mi líbila, ale jak jde o děti, je to hnus velebnosti.

Kerberos
25.01.2023 4 z 5

První díl jsem nečetla,doufám,že se k němu vrátím.Laura mi připadala nevyrovnaná,dost jí ujížděly nervy.Detektivní zápletka dobrá,konec otevřený,takže čekám pokračování.

Atara16
23.01.2023 5 z 5

Knížka má super spád, nemohla jsem se odtrhnout. Těším se na další díl.

hanzmb
22.01.2023 4 z 5

Důvodem, proč číst tuto knihu je rozhodně její krimi složka. Taková komorní, bez obrovské organizace, hromady mrtvol a technických zázraků. I vlastní příběh je zajímavě vyprávěn. Více méně retrospektiva, hlavní hrdinové především jen znovu vytahují na světlo to, co se odehrálo před lety. Tohle a podpora mladým autorům je důvodem proč 4*. Co je zoufalé je prokreslení hlavních postav. Především Laura je každou chvíli zralá na pár facek a studenou sprchu. Jak už bylo uvedeno v komentářích - dobré tak pro YA knihy. K tomu to závěrečné rozhodnutí jejich šéfa, starého praktika, je blbost. (Nebo možná připravené pokračování??)

malen
20.01.2023 4 z 5

Tak toto téma mě vůbec nelákalo, ale byla jsem zvědavá, jak to s dvojicí detektivů s první části bude dál, mně tedy jsou sympatičtí. To tedy autorka nechává otevřeno. Tahle kniha neměla takový spád, jako předchozí, ale určitě si počkám na další.

Toledo
19.01.2023 5 z 5

Stejně jako první díl jsem i toto pokračování nemohla pustit z ruky. Detektivní zápletka skvělá, čte se to samo. Nejsou tam žádné hluché pasáže.
Moc se mi líbí i spojení s osobním životem vyšetřovatelů, dodává to příběhu šmrnc a další dějovou linku.
Hrozně se těším na pokračování, doufám že bude co nejdříve.

rumova_kulicka
19.01.2023 4 z 5

Téma do českých luhů a hájů dost brutální, ale proč ne. Detektivní linka mě bavila a docela jsem i tušila, odkud vítr vane. Ale hlavní hrdinka mi bohužel nebyla ani za mák sympatická. Šanci ji ale ještě dám. Tohle byl první díl, který jsem četla.

Marekh
17.01.2023 5 z 5

O knihách Kristýny Trpkové jsem uvažoval už delší čas a vybral jsem si druhý díl ze série – VESNICE. Tuto knihu lze číst také samostatně bez přečtení prvního dílu STVŮRA. Časem si možná přečtu Stvůru.

Sympatičtí detektivové – ADAM a LAURA. Příběh se odehrává v Lipové u Pardubic. Místy rozvláčné, ale celkově se kniha četla dobře. Myslím si, že tato detektivka se vyrovná zahraničním detektivkám. Vraha jsem neodhadnul. Postupně se mi všechno spojovalo v jednolitý celek a všechno do sebe zapadalo.

gordon13
13.01.2023 2 z 5

No, tak tady jsem se netrefila. Styl psaní paní autorky mi vůbec nesedl, jako rádoby odlehčený mi spíš přišel hodně na efekt. Hlavní postava neustále zmítaná v divokých emocích.
A ten děj byl ale hodně přitažený za vlasy!!!

Jurfinka
13.01.2023 5 z 5

Čtivé až dokonce... Vrazdy s romantikou dohromady, za mě pecka... Včetně rozuzlení.... Děkuji za českého autora

zuzana-koubkova
08.01.2023 3 z 5

Nebudu tak drsná jako adoli. Číst se to dalo. Jen by si autorka měla ujasnit, zda chce psát krimi nebo milostné romance. Tip na pachatele (správný) jsem měla už v polovině, a pak jsem se musela prokousat spoustou Lauřiných milostných (a ne příliš věrohodných) peripetií, aby se mi potvrdil... škoda...

česká literatura pohřešovaní české detektivky

Kristýna Trpková
česká, 1996