Vesnice

Vesnice https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487633/bmid_vesnice-20T-487633.jpg 4 1068 1068

V polích nedaleko obce Lipová jsou objeveny lidské ostatky. S největší pravděpodobností patří jednomu z pohřešovaných dětí, které zde během uplynulých let beze stopy zmizely. Nejenže vše nasvědčuje tomu, že chlapec byl dlouhé roky vězněn někde bez přístupu na denní světlo, dokonce se zdá, že se i navzdory rozsáhlému pátrání a nejrůznějším hypotézám policistů vesnici nikdy neopustil. Kriminální komisařka Laura Linhartová a její kolega Adam Beneš znovu otevírají dávno odložený případ a pouštějí se do dalšího napínavého vyšetřování. Je možné, že se pachatel ukrývá mezi zdejšími obyvateli? A existuje naděje, že jsou zbylé dvě děti ještě naživu?... celý text

konicekbily
15.09.2022 3 z 5

Podle mne si autorka před sebe dala dva těžké úkoly. Vyřešení únosů dětí před více lety a vyřešení osobních problémů hlavní postavy Laury. A dala přednost červené knihovně více než jsem očekával. Považuji to proto za slabší díl série než byly kniha první. Další knihu autorky si přečtu.

Dela111
13.09.2022 2 z 5

Nerada píši u českých autorů něco negativního, v takovém případě občas komentář raději vynechám, ale tady je tolik chvalozpěvů, které nechápu, že naopak musím. Bohužel zase jednou půjdu naprosto proti proudu.

Chováním hlavních hrdinů a jejich vyjadřováním patří tato kniha bezesporu do kategorie young adult literatury a kdyby tam byla také skutečně zařazena, hodnotila bych i výše (nebo možná nečetla vůbec). Chápu, co se tady líbí mladým čtenářům, ale ti, co mají více načteno, by mohli vnímat to naivní zpracování celého příběhu. Nicméně reklama a sociální sítě jsou mocné čarodějky... ;-)

Vesnice je v podstatě vztahovka s detektivním dějem. Detektivní část je ovšem k smíchu, vztahovka naopak k pláči, případně podle nálady naopak.
Spousta situací má takové naivní řešení, například dopravní nehoda hlavní hrdinky. Policie je dnes vyšetřována za kdejakou prkotinu a tady hlavní hrdinka použije k cestě domů služební vozidlo, při jízdě na červenou způsobí vážnou dopravní nehodu a počítá s tím, že dopraváci přimhouří oko a ono se fakt nic neděje... :-o
Oba hlavní hrdinové jednají jako nevyzrálí jedinci, téměř puberťáci. Emoční bouře mezi nimi, které v druhé polovině knihy zabírají stejný prostor jako vyšetřování vražd, jsou až trapné. Neumím si představit, že by taková dvojka vyšetřovala krádež jogurtu v samošce, natož vraždu na kriminálce.

Námět je zajímavý, měl potenciál, ale je tady dost nereálných nebo směšných, bohužel i trapných situací. Vyšetřování případu má řadu nedostatků, pokulhává i rozuzlení.
Moc ráda si přečtu kvalitní detektivku nebo thriller, tato kniha k nim má však bohužel daleko. Jako literatura pro mládež by to bylo ale celkem ucházející.

kneslova
11.09.2022 5 z 5

Překvapilo mě , jak dobra detektivka to je . Zrovna jsem dočetla Šepot z lesa, taky od české autorky a v obou se jedná o ztracené děti několik let po sobě a nikdo neví co se s nimi stalo… tím však podobnost končí , toho je klasická detektivka a fakt dobrá

knihomolka27
01.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Na tuto knihu jsem slyšela jen samou chválu a není tedy divu, že už od začátku jsem měla opravdu velká očekávání. A musím říct....že ta kniha je prostě dobrá...ale že by byla jako něco úplně neuvěřitelného nebo extra ...to úplně ne. Jedná se o velmi povedenou a hlavně uvěřitelnou detektivku, která skvěle splnuje žánr, napínavá je hlavně u konce....můžu ji opravdu doporučit. Je pravda, že takhle seriozní českou detektivku jsem asi ještě nečetla...spíš znám takovéty černohumorové, komediální české detektivní příběhy. Autorka si jak s tématem tak knihou jako takovou poradila opravdu neskutečně šikovně, a asi málo který český autor by byl schopný napsat takto podařenou detektivku. Svým stylem lehce připomíná i komornější cizí detektivky a kdybych nevěděla, že je autorka češka a postavy by neměly česká jména, tak dám klidně ruku do ohně, že je napsaná nějakým ostříleným cizím autorem.

A ted už k ději - Postavy super, uvěřitelné, mají své chyby i strasti. Laura byla opravdu skvělá hlavní hrdinka, ale to, že bez vědomí svého partnera se vzdala jejich dítěte, mi přijde prostě neuvěřitelně sobecké a neospraveditelné, obzvlášt když tak jednala čistě ze sobeckých důvodů. Adam byl sympaták, i když je asi zuřivější než by musel být a Daniel mi přišel takový neslaný, nemastný. Doufám, že Laura a Beneš to dají zase do hromady, ale je pravda, že je před nimi opravdu neuvěřitelně velká překážka odpuštění.
Musím říct, že velká půlka knihy byla velmi rozvláčná, jako četlo se to dobře, ale přijde mi, že se děj posouval kupředu opravdu velmi, velmi pomalu....výslechy pořád nikam nevedly, některá témata se tam omílala pořád dokola, u konce se to zase rozjelo až příliš rychle. Na jednu stranu se mi líbilo, že se ve vyšetřování Laura postavila na vlastní nohy, na druhou mi bylo trochu líto, že jí v tom Adam kvůli osobním sporům nechal....prostě kvůli svým osobním problémům trochu flinkal svou opravdu hodně důležitou práci, což mi přišlo trochu dětinské, i když vcelku pochopitelné. Konec s Vojtou byl takový neukončený, ono to teda působilo autenticky, v reálném životě se málo co jednoznačně vyřeší, ale pro čtenáře je to trochu nepříjemná studená sprcha, že nějaký hajzlík kvůli kterému tohle všechno, a on si je pěkně hezky na svobodě....jako nevím, jestli to mělo takhle skončit. Těm dětem to život sice nevrátí, ale znáte to...spravedlnost a takový věci. Vždycky jako čtenáři detektivek máme pocit zadostiučení když skončí nějaký velký zloun za mřížemi, a tady u takového mega zlouna jsme oo to byly zrovna připraveni.

dasa9982
31.08.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od této autorky ,ohromně čtivá po celý příběh ,mohu jenom doporučit a moooc se těším na další..

Kacatko86
29.08.2022 5 z 5

Nejsem moc "detektivní" typ, protože většina detektivek, na které jsem narazila se mi prostě nelíbily. Ale tohle bylo něco jiného. Kniha mě chytila hned od začátku a pustila až na konci. Postavy, děj, vztahy, dialogy - reálné, uvěřitelné, konec naprosto peckovní, žádný happy end, ale tak jak to v životě prostě chodí! Za mě nemůžu jinak než plný počet hvězdiček.

GYROTOURBILLON
24.08.2022 5 z 5

Já budu dnes souhlasit s Foks. Pardubice, kde jsem chtěl kdysi bydlet a i okolí mám rád. Dft. Pocházím kousek od nich.
A přidám knize jednu hvězdu za obálku.

WaN635
22.08.2022 5 z 5

Možný spoiler!!
Tak tohle byla síla. Pro mě, jako pro čtenáře byla celá kniha jeden emocionální kolotoč.
Autorka od Stvůry hodně pokročila (a to mě se Stvůra velmi líbila), a to co se týče jak celkového popisu děje, tak i čtenářova prožitku z něj.
Příběh mě chytil a nepustil, dokud jsem nepřečetla poslední slovo A hlavně chtěla jsem číst dál. Zajímá mě osud prvního chlapce, ale i holka ve mně, chce vědět, jak to dopadne s Laurou a Adamem.
Autorka ve mě vyvolala takovou pocitovou bouři, jakou jsem již dlouho u čtení necítila. Chvílemi jsem slzela, chvílemi mě bolelo u srdce, chvílemi jsem se hořce pousmála a po celou dobu jsem doufala, že v knize všechny příběhy dojdou ke svému objasňujícímu konci.
UFF, už ať je Vetřelec vydán!!

ArwenAragorn
20.08.2022 5 z 5

81%

...Někde uvnitř už ovšem začínala tušit, že tak snadné to mít nebudou, že tenhle případ bude jiný než ostatní, náročnější, vyčerpávající. Bude jedním z těch, které nenechají vyšetřovatele ani na okamžik v klidu. Usadí se jim v hlavě, po skončení pracovní doby se za nimi pokradmu vyplíží z kanceláře, bude je sledovat po cestě domů, aby je svou neodbytnou přítomností připravil nejprve o domácí pohodu a následně i o spánek. Bude to ohromná a nebezpečná zkouška.
____________________________________________________________________________________________

Skvělá česká detektivka. Velice čtivá, napínavá, emotivní, s hodně překvapivým vrahem.
Autorka tady hodně řeší vztahy mezi Laurou a Danem a Laurou a Adamem. I to je dost smutné.
K přečtení samozřejmě doporučím.

Nixa
17.08.2022 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale později jsem hltala jednu stránku za druhou, jak napínavé to bylo. Chtěla jsem se a zároveň nechtěla dozvědět, co se se zmizelými chlapci stalo.
Tohle bylo opravdu smutné čtení. No a ten konec? Něco takového jsem opravdu nečekala. Autorka je pro mě opravdu příjemným překvapením a další její knihu si s chutí přečtu.

chrudas
17.08.2022 5 z 5

Pro mě velké překvapení, Stvůra se četla velmi dobře, ale že Vesnice bude o tolik lepší jsem nečekala. Skvělé, jak detektivní linka příběhu tak i osobní život hlavních postav. Doufám, že paní autorka bude i nadále psát.

Jirikk
14.08.2022 4 z 5

Jinak docela uveritelny příběh,, četlo se to dobre, bylo to napinavy.. Jedine co mi vadilo nekdyaz zbytečné dlouhe pasaže, který příběh zdrzovali...
Jsem zvedav jak to bude v dalsi knize s Adamem a Laurou...

perpe2a
12.08.2022 3 z 5

Průměrná detektivka. Nenadchne, neublíží.

Katulinka69
12.08.2022 4 z 5

Čím dál lepší. Moc mě baví české prostředí. A vztah hlavních hrdinů

akinomV
11.08.2022 4 z 5

Nutně potřebuji další díl :-) Opravdu povedená detektivní série a já se těším na pokračování. Víc je mi tedy sympatičtější Beneš než Laura, ale i tak se těším na oba :-)

Cajda
09.08.2022 5 z 5

Za mne super! A dokonce o dost lepší než Stvůra. Ačkoli u ubou platí, že se skvěle čtou.
Prostě nešlo přestat - hltala jsem slovo za slovem, stránku za stránkou...
Hlavně 3/3 má spád a vlastně až ke konci je pachatel jasný. I logický.
Těším se na další dílo.

Katania
05.08.2022 4 z 5

Čtivé, napínavé. Jen ta romantická linka mi tam moc nesedí.

Lucie311
04.08.2022 4 z 5

Spokojenost. Svižně, napínavě napsané.

Renatecka
04.08.2022 3 z 5

Vcelku povedená česká detektivka, ale žádný WOW-efekt se u mně nekonal.

Mona-Lisa
02.08.2022 4 z 5

Tato česká detektivka je taková lahůdka.
Lepší jsem si nemohla přát.
Případ náležitě temný-zmizení třech kluků v rozpětí let v malé vesničce.
Jakmile se v současnosti na scéně objeví navíc vražda, po letech rozdmýchá případ duo sympatických vyšetřovatelů. Nemají to ale vůbec lehké.
Ta bezvýchodná situace a začarovaný kruh s minimem stop a podezřelých paradoxně vůbec příběhu neubírá dech.
Úplně naopak, stala jsem se najednou jedním z kriminalistů a neměla jsem klid, dokud jsme aspoň drobeček stopy nenašli .
Dialogy a úsečnost celého vyšetřování za mě o.k - takto si představuju ryzí kriminálku.
Ke konci ale víc místa dostalo soukromí vyšetřovatelů a tam za mě příběh zaškobrtnul. Ale ta pointa přátelé! Kterou jsem sice uhodla v půlce ale super!! Věrohodná, děsivá.

česká literatura pohřešovaní české detektivky

Kristýna Trpková
česká, 1996