Nové začátky

Nové začátky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475032/bmid_nove-zacatky-KiN-475032.png 4 1162 262

Láska z Green Valley série

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde provozuje její hostitelská rodina malý penzion Bed & Breakfast. Přestože jsou pro Lenu, holku z velkoměsta, hory něčím docela cizím a nezajímavým, v domě Jacka a Amy Cooperových i jejich malého syna Liama se poměrně rychle zabydlí. Všechno by bylo i nadále báječné, kdyby tady nebyl Jackův mladší bratr Ryan, „padlý hrdina“ z Green Valley. Po vážné nehodě, která se mu stala při jednom z lyžařských závodů, musel ukončit svou kariéru profesionálního lyžaře a bydlí teď, spíše nedobrovolně, u Cooperových, kde si všechnu svou nezměrnou zlost a frustraci vylévá právě na Leně. Jednoho dne však Leně dojde trpělivost a dá mu to patřičně najevo. A od té chvíle se mezi ní a dobře vypadajícím Ryanem začne všechno pozvolna měnit... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Beginnings , 2019

Ocásek
11.01.2022 5 z 5

Další německá autorka, do které jsem se zamilovala! Tohle byl tak krásný romantický příběh, který byl do těchto zimních dní jako dělaný.
Příběh se odehrává v malém horském městečku Green Valley, které bylo tak nádherně popsané, že jsem při čtení dostala obrovskou chuť vzít lyže a vyrazit na hory.
Dlouho jsem nečetla knihu, kde by mi úplně všechny postavy tak přirostly k srdci.
Lena a Ryan. Ryan a Lena. Zamilovala jsem si je už od první stránky a strašně moc jsem jejich vztahu fandila.
Další věc, kterou knize nemohu upřít, je čtivost, díky krátkým kapitolám budete na konci, ani nevíte jak. Kdybych knížku nerozečetla zrovna přes zkouškové byla by přečtená hned!
Jediná malinká chybička byla ta, že se trochu zapomínalo na to, proč Lena do Green Valley vlastně přijela. Těšila jsem se, že tady bude spousta au-pair zážitků, bohužel tahle linka byla poněkud upozaděna, což je trošku škoda.
Nové začátky vám rozhodně doporučuji, budete to milovat! A já jdu netrpělivě vyhlížet další díl, který vychází už 6. dubna.

4,5/5⭐️

Damonka12
08.01.2022 4 z 5

Tak tohle se mi líbilo, úžasné prostředí, super hrdinové. Jen jsem měla z knihy takový neosobní odtažitý pocit.

Sysel
03.01.2022 4 z 5

Velice pěkná kniha s čtivým příběhem. Ale asi jsem k tomu wou efektu potřebovala víc. Na to, proč hlavní hrdinka vůbec přiletěla do Green Valley, se v knize dost zapomíná. A ani konec nebyl úplně super. Dost mu chybělo.

Knihom_olka_
02.01.2022 4 z 5

Takže takhle...
Od knihy jako takové jsem čekala něco jiného. Čekala jsem víc emocí, víc zimy, no prostě víc. Čtení jako takové bylo fajn a bavilo mě. Ale znáte taky ten pocit, kdy dočtete knihu a emoce tam prostě nejsou? Tohle není chyba autorky, překladu nebo editace, je to prostě pocit. A zrovna tak jsem se cítila (spíš necítila), když jsem tuhle knihu dočetla.
Lena byla sice sympatická a vlídná postava, přesto mi chvílemi přišla natvrdlá.
A Ryan? Samozřejmě mám pochopení pro tak velkou ztrátu, jenže chovat se jako malé uražené děcko, no, proto už pochopení nemám.
Příběhu jako takovému by prospělo více akce. Měla jsem pocit, že většina kapitol byla až "výplňových".
Ale abych řekla i něco hezkého...
Vztah mezi hlavními protagonisty si prošel velkým vývojem, který dokážu ocenit. Oba udělali velký pokrok. Jinak, není to úplně zimní příběh, ale když to čtete pár týdnů před vánoci, tak vám to alespoň trochu přivodí příjemnou vánoční atmosféru.
Takže abych to shrnula...
Hlavní postavy mi občas lezli na nervy a mohlo tam být více akce, ale jinak čtení jako takové je ideální, když si jen chcete dát nohy nahoru a nad ničím nepřemýšlet. Takže když nebudete hledat až moc propracovanou knihu, sáhnětě po Nových začátcích, určitě nebudete zklamaní.

Michelleee
01.01.2022 5 z 5

Úžasný, úžasný! Mám moc radost za tento vánoční dárek. Německé autorky jsem si velmi rychle oblíbila. Prostředí hor a celkově to místo se mi moc líbilo. Lidi si tu pomáhají, mají se rádi, ale každý ví všechno o všech. Ryan a jeho příběh byl zajímavý a rychle jsem si jeho postavu oblíbila. Musela prostě přijet au pair Lena z Berlína, aby ho zachránila. Moc teda tuhle činnost nevykonávala, ale to mi nevadilo. Těším se na další díl Izzy a Willa. Mimochodem krásný obal.

LilianaFalcon
31.12.2021 4 z 5

Ano, pěkné to bylo. Ryan byl super, to jeho zranění, jak těžko se s tím vypořádával, to se povedlo.
Ale... Nějak jsem po všech těch nadšených ohlasech čekala něco víc než jen normální romantiku.
A navíc se mi moc nezamlouvalo, že hlavní hrdinka byla au-pair, ale spíš to působilo, jak kdyby jela na jednu velkou party.

Kniholapka
27.12.2021 5 z 5

Tato kniha je velmi rychle a příjemně naladila na zimní a předvánoční období. Ze začátku mi chvilku trvalo než jsem se začetla, ale poté mě každá stránka pohladila po duši. Je to, jak asi tušíte, romantický příběh, kde je nám jasné, jak vše dopadne. Autorka, ale tento příběh dokázala udělat napínavým až do konce. U čtení jsem neměla prostor nudit se, což velice oceňuji a každý dílek do skládanky, měl své opodstatnění. Čtení jsem si velice užila.

Siegrid
27.12.2021 5 z 5

Hezký vánoční dárek pod stromeček. Kniha se četla velmi svižně, autorka má příjemný styl psaní a dle hodnocení vyplývá, že se líbí. Pěkná romantika, žádné vulgárnosti.

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Můžu říct, že jsem si velmi oblíbila tvorbu německých autorek, počínaje Monou Kasten, Laurou Kneidl, Avou Reed a konče právě Lilly Lucas.
I když nejsem zrovna horský typ člověka, tak tohle prostřední malebného horského městečka Green Valley jsem si zamilovala. Úplně jsem cítila tu zdejší atmosféru a měla jsem tendenci vrhnout se do sněhu.
Moc jsem si užila hate to love romantiku (tak trochu moje guilty pleasure ), prostředí (jak už jsem zmiňovala výše ), hlavní i vedlejší postavy. Lena mi hned sedla, působila na mě dobrým dojmem. Jako holka z velkoměsta se rozhodne, že potřebuje změnu, a tak zkusí své štěstí a stane se au-pair v americké rodině. Ale ne vždy jsou věci takové hákem se zdají. Zde poznává protivného a nerudného Ryana, s kterým musí žít pod jednou střechou. Bavilo mě sledovat jejich pošťuchování a následné sbližování. Oba dva neměli chybu. Tvořili dynamickou dvojici a jejich příběh jsem si užívala.
Už sebtesim na pokračování v podobě příběhu Izzy a Willa.

martina1797
25.12.2021 5 z 5

Perfektní vánoční dárek, přečteno během jednoho dne. Moc mě bavila.

BaruSme
23.12.2021 4 z 5

Úžasná kniha, pokud při čtení nechcete přemýšlet a jen si užívat příjemně plynoucí děj. Zároveň mi přislo jako fajn zpestření, že autorka vzala Berlín jako to ,,velkoměsto", přičemž v Americe jsme měli ten ,,zapadákov", ve většině knih, co jsem četla, to bylo přesně naopak...velké živé americké město a nějaká pustina s dvaceti obyvateli v Evropě :D Děj mi přišel hezky vymyšlený, žádné přehnané pohádkování a moje oblíbené lyžařské prostředí. Za co ale dávám hvězdu dolů, byla hlavní hrdinka Lena...za mě to byla jednoduše taková ,,meh" postava, ničím nezajímavá a kdybych ji měla nějak charakterizovat, chvíli bych musela přemýšlet, co ji vlastně vystihuje...a kus té ubrané hvězdičky je za to -strýc- Ryan...ale vážně, kdo by to doopravdy říkal? :D

eliska2126
16.12.2021 5 z 5

Tak jsem se asi zamilovala ️. Jak jistě mnoho z vás ví, jsem velká milovnice knih Mony Kasten. A v Nových začátcích a stylu Lilly Lucas jsem našla přesně to, co jsem měla i u Mony Kasten.
Prostředí hor se mi strašně líbilo. Autorka všechna místa popsala tak skvěle, že mi přišlo, jako bych stála přímo s Lenou na svahu. Musím říct, že žít v Green Valley by se mi fakt líbilo. Je to takové přátelské městečko, kde každý zná každého, všichni si pomůžou, ale samozřejmě tady pěkně lítají i drby. A ten jejich penzion Golden leaf? Tam bych se ubytovala hned.
Všechny postavy jsem si hrozně moc oblíbila. Neměla jsem problém se do nich vžít a vztah, který se tvořil mezi Ryanem a Lenou jsem hrozně prožívala a fandila jsem jim. Lena si mě získala už na začátku, jen Ryan se na začátku choval docela jako blb. Nicméně, jak jsem se dostávali do příběhu dál a odkrývali jeho minulost, tak jsem jeho chování i chápala. Ztratil v podstatě všechno, na čem mu záleželo. Nikdo by asi nebyl na všechny milý a usmíval se na všechny strany. Jediné, co mě docela v ději zarazilo bylo to, že Lena, která byla sice au pair, tak to hlídání malého Liama v knize moc zmíněno nebylo.
Tempo knihy je svižné a stránky mizí pod rukama. Autorky styl mi sedl a jak už jsem zmínila, dost mi připomínal sérii Znovu od Mony Kasten. Jedna scéna byla dokonce skoro stejná jako v knize Začít znovu. Ale vůbec mi to nevadilo, páč ukončení série Znovu mě dost mrzelo a dlouho jsem doufala, že najdu něco aspoň stejného stylu. A stejně jako v sérii Znovu i tady má vycházet několik dílů a každý by měl být o jiné dvojici. Už se nemůžu dočkat až se ke mně dostane díl o Izzy a doufám teda Willovi nebo o Madison.
Takže podtrženo sečteno, já jsem s tímhle kouskem opravdu strašně moc spokojená a doporučuju ji všem, kdo mají rádi Monu Kasten nebo si prostě jen rádi užijí večer a nějakou skvělou romanťárnou.

punkgirl97
14.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Říkala jsem si, co může být skvělý na dalším románu od německé autorky. A hle! Je to čtivé, je to fakt boží. Z počátku mi postava Leny trochu vadila, ale opravdu jen pár maličkostí. Ostatně Ryan taky alespoň do doby, než jsme zjistili jeho minulost. Pak mi to najednou došlo, proč je jaký je a začalo mě to bavit.

Líbil se mi celkově humor, ironické poznámky nebo odsekávání hlavní hrdinky Ryanovi.

Vedlejší postavy Izzy a Will mě moc bavili od začátku. Fakt, že se můžeme těšit na pokračování s nimi mě hodně těší, opravdu mě zajímá jak to mezi nimi bude dál.

Co by to bylo za román bez zvratu ke konci. Jako ano i mně se na chvíli zastavilo srdce a říkala jsem si jak to asi bude dál. Ono vzato předpokládáte, že to dopadne dobře, ale zas na druhou stranu si říkáte, vždyť už máme jen 50 stránek (teď bych kecala, první číslo, co mě napadlo) tak jak to chce sakryš autorka stihnout. Měla jsem stažený žaludek to je holý fakt.

Rodina Cooperů si mě získala celým svým srdcem. Hlavně Liam a jeho láska k mimoňům, protože i já jsem velkým milovníkem těch žlutých příšerek.

4,9/5

Voltík
10.12.2021 5 z 5

Tak tohle bylo tak neskutečně milé čtení... Pokud máte rádi romantické příběhy, podzim a přírodu, rozhodně jděte do toho. To prostředí, ve kterém se příběh odehrává je naprosto úžasné a hned bych se tam taky vydala. A musím říct, že jsem si při čtení oblíbila všechny postavy včetně vedlejších, což se mi zase tak často nestává. Čtení pro mě bylo vyloženě pohlazení po duši. Ano, samozřejmě, byla tam nějaká ta klišé, ale popravdě koho to zajímá? Celé to mělo tak neskutečně pohodou atmosféru a já se jen bavila hašteřením mezi Lenou a Ryanem. Už teď se těším na další díl.

Vendulik
01.12.2021 5 z 5

Kniha je naprosto skvělá. Uchvátila mě její obálka a proto jsem si ji koupila.

Příběh je podobný od série Mony Kasten Začít znovu.

Kniha je nenáročná a velmi čtivě napsána.

Miška935
27.11.2021 5 z 5

Obalka knihy je naprosto kouzelná a příběh v knize je nádherný a taky velice ctivy. Už teď se těším na další díl.

raty
25.11.2021 4 z 5

Příběh v této knize přesně odpovídá obálce. Líbivý, nekomplikovaný, romantický, se zlatými záblesky humoru. Romantické duše budou určitě spokojené, obzlášť pokud považují, stejně jako já, prostředí hor za mnohem romantičtější než velkoměsto.

Jen by mě zajímalo, kolik si autorka účtovala za product placement :-)

whiolet
20.11.2021 5 z 5

Wau! To bylo, tak strašně pohodové čtení, že mi ani nevadilo, to hnusné počasí venku.
Děsně milé jak hlavní postavy, tak i ty vedlejší, a ačkoliv děj byl předvídatelný, stejně jsem hltala každou stránku této knihy!
Pokud hledáte něco odpočinkovéhos krásne vykreslenou krajinou, tahle knížka je přesně pro vás.

suzanne1997
19.11.2021 5 z 5

Dechberoucí příběh, který nutí čtenáře číst dál. Kniha, která chytne a nepustí až do poslední stránky. Prostředí i děj jsou natolik podmanivé, že se do díla člověk prostě musí zamilovat. A že to díky Leně a Ryanovi není vůbec žádný problém. Každá postava má v příběhu své místo, autorka nenatahuje ani nevynechává. Děj utíká a nepostrádá smysl. Za mě skvělá kniha, která na první pohled učaruje. Rozhodně stojí zato po ní šáhnout a nechat se pohltit dějem.

vera4669
13.11.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře, takový obyčejný milý příběh... Ale něco tomu chybělo, každopádně za přečtení stojí, na odreagování v chladných podzimních večerech

přátelství láska rodina Amerika hory a pohoří sníh, vločky zima hotely Colorado au pair, dívka k dětem

Lilly Lucas
německá, 1987