Nové sny

Nové sny https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495894/bmid_nove-sny-vBt-495894.jpg 4 503 111

Láska z Green Valley série

Když se Elara pohádá s mámou, rozhodne se utéct za babičkou do Green Valley. V noci ji ale ve Skalistých horách překvapí sněhová bouře a ona ve snaze vyhnout se obrovskému zvířeti na cestě havaruje. Naštěstí se objeví Noah, který ji zachrání a odveze tam, kam mířila. V malém městečku uprostřed Skalistých hor se chce Elara postavit na vlastní nohy a bojovat za svou budoucnost. Přitom se opět setkává s Noahem, jehož velkým snem je stát se astronautem. Osud tomu chtěl, aby se oba potkali v Hankově autodílně, kde se postupně sbližují. Alespoň to tak vypadá, protože Noah se snaží i přes jejich vzájemné sympatie udržovat od Elary odstup. Elara neví, co si má myslet, dokud se nedozví, že jeho expřítelkyně leží v kómatu po autonehodě, kterou si Noah klade za vinu. Zvítězí láska nad pocitem viny?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Dreams , 2020

Lucie.285
29.08.2023 4 z 5

Opět krásný romantický příběh. Tentokrát tu máme nové postavy, ale opět vše zasazeno do Green Valley, okrajově se tu mihnou i postavy z předešlých dílů. Elara se pohádala se svojí mámou a utekla za babičkou, právě do Colorada, jenže cestou má autonehodu při které jí pomůže právě Noah. Noah je prostě sympaťák, přerušil studium jen, aby mohl podporovat rodinu své expřítelkyně. Musím říct, že Annie mi bylo strašně líto, je neuvěřitelně statečná a proto se těším na další knihu, kdy i ona si zaslouží svůj happyend. Konec mi přišel strašně rychlý, myslím, že tam by si to klidně ještě pár stran zasloužilo. Opět chválím překlad.

Karina_
29.08.2023 5 z 5

Auuu, to bylo smutné, dilema které se odehrává v příběhu je moje noční můra.
Každopádně do hlavních postav jsem se neskutečně zamilovala, konec bych udělala trochu dramatičtější, ovšem závěr byl podle očekávání skvělý. Ani třetí díl od autorky mě nezklamal, moc se mi líbí propojení knih místem a postavami. No nic, jdu na ten další

Lucyeinstory
14.08.2023 5 z 5

Předchozí 2 knihy od autorky, které u nás vyšly jsem četla a moc se mi líbily, tato se mi ovšem líbila o maličko víc. Nevím, čím to bylo. Hlavními hrdiny, zápletkou nebo jejich vztahem, ale zatím se tento pár řadí mezi moje nejoblíbenější. A to jsem si ji pomalu ani neměla v plánu pořídit tak brzy

Elara byla moc fajn a Noah byl miláček Noah byl hodný, milý, ale taky inteligentní kluk, který si v sobě nesl určitou vinu, která ale podle mě nebyla tak úplně opodstatněná. S Elarou jsme si byly v něčem straaaašně podobné. Milovala ananas na pizze, občas se chovala trhle a v některých momentech reagovala stejně, jako bych reagovala já Třeba když popisovala hada, co ji kousnul, to byla úplná ukázka mých vyjadřovacích schopností

Každopádně tu máme opět i úžasné malé městečko, kde se všichni znají a pomáhají si, což bylo moc fajn číst. Úplně na vás dýchala ta klidná atmosféra Máme tu jak staré, tak nové postavy, které jistě ještě zamíchají dějem. Alespoň co se tyče nadcházejícího dílu. Moc se na něj těším a nemůžu se dočkat, až si ho přečtu.

Knížku hodnotím 5 a doufám, že další díl bude stejně ňuňu
Četli jste nějakou autorčinu knihu?

michaela5515
08.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Ačkoliv jsem od tohoto dílu nečekala moc, dostala jsem hodně. Bavil mě moc. Bylo mi Noaha moc líto. Ta tíha, kterou v sobě nesl. Elara původně působila dost povrchně, ale opak byl pravdou. I třetí díl se moc povedl. Přijde mi, že Green Valley už znám jak svoje boty. Když následujete hvězdy,....

MisaDud
25.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Třetí díl byl za mě trošku slabší, než předchozí dva. Láska mezi hlavními postavami vznikla na můj vkus moc rychle. Pobyt s dětmi mi přišel taky trošku přestřelená volnočasová aktivita pro "dospělé", než máme za ně zodpovědnost. Ale jinak to ušlo.

havrmoni
24.07.2023 4 z 5

Druhý díl zatím stále vede. I když tohle je taky fajn oddychovka.

-knihomolka-
31.05.2023 3 z 5

Pohodové nenáročné čtení, většinou tento žánr čtu jako odpočinek od hororů a fantasy:-)

Anetst
20.05.2023 4 z 5

Oddechové čtení. Místy vtipné, milé. V průběhu mi bylo líto Elary, ale chápala jsem i Noaha.

Příjemné víkendové čtení. :-)

Tesset
06.05.2023 4 z 5

Třetí díl a taky moc fajn. Příběh byl celkem originální a bavil mě. Bylo to vtipné, postavy sympatické, tak co víc si přát? Opravdu pohodové čtení, ke kterému se určitě v budoucnu někdy vrátím.

KláraH.
17.04.2023 4 z 5

Jak mám tuhle sérii opravdu ráda toto mi nesedlo. V důležitých momentech prostě něco skřípe. Nevím... Překlad? Chybějící autenticita? Rozpačitost? Škoda.
I tak ale přečtení nelituji.

Karola050716
16.04.2023 3 z 5

Fajn příběh na oddechnutí. Tak pomalu a klidně to plyne, nic šokujícího, nic extra k zapamatování, prostě odpočinková knížka s trochu hrrr koncem.

MamaKnihomolka
14.04.2023 4 z 5

Třetí díl ze série Láska z Green Valley a já se tam ták ráda vrátila. Velmi dobře popsané prostředí Skalistých hor s celou přírodou a skvělými lidmi, které bych nejradši poznala osobně.
Zmiňování postav z předešlých dílů je skvělá věc a s tím autorka i nastínila fakta z nich. Takže není vyloženě nutné první a druhý díl číst, ale já je doporučuji, jsou to skvělé zimní příběhy.

V tomto dílu mi chyběla chemie, uvěřitelnost a celkově šlo všechno tak nějak snadno. Některé věci mi přišli prostě nedotažené.
A ač zápletku bylo jednoduché odhadnout, stejně jsem si knihu moc užila. U mě ale stále vede první díl (Nové začátky).

Musím zmínit, že čtvrtý díl Nové vyhlídky u nás vyjde v červenci a tentokrát bude příběh vyprávěný o Annie, což je právě ta zmíněná Noahova expřítelkyně.

zimolka
11.04.2023 4 z 5

Příjemné oddychové čtení na jeden večer.

Eli99
05.04.2023 5 z 5

Skvělá série. Má všechno, co od takového čtení očekávám. Za mě velký palec nahoru.

Terka18
03.04.2023 5 z 5

Příjemný oddechový příběh, nechybí láska, přátelství, humor. Vše co je potřeba od dobře knihy se šťastným koncem. I kdyz jsem ke konci měla lehké obavy, že to nedopadlo tak jak bych si přála. Ale na konci jsem se usmívala. Kéž by i v normálním světě dokázali muži projevit bez obav své city, tak jako zde Noah.

majavcelicka
01.04.2023 5 z 5

To byl tak krásně nádherný příběh... Snad jedna z nejlepších oddychovek. Kniha sice nemá žádný wow efekt, ale přesto mě nadchla. Velmi čtivá.

Péťa Z.
28.03.2023 4 z 5

Knížka se četla dobře, ale dvojka pro mě byla nejlepší. :-)

Tady jsem našla pár hezkých okamžiků, kdy to mezi Elarou a Noahem jiskřilo, ale taky spoustu míst, která mi nepřišla tak uvěřitelná.

Především vztah Elary s jeho expřítelkyní, která se s danou situací vypořádala nějak příliš snadno.
Nebo zapálení Elary pro pedagogiku se v praxi taky moc neprojevilo (těžko mám na táboře místo práce a starosti o děti víc zábavy a volného času pro sebe).

Každopádně jsem si u knížky odpočinula a vcelku se bavila.

bafuskyBaf
26.03.2023 3 z 5

Tak nějak jsem musela ubrat hvězdičku. Pro mě to byla nejslabší knížka v sérii. I když se knížka četla velmi rychle a dej ubíhal. Elara byla v pohodě, ale trošku jsem měla problém s Noahem... Ale jinak celkem povedená série.

musivila
19.03.2023 4 z 5

Kniha se mi rychle četla, stejně jako předchozí díly. I když bych pár výhrad měla, tak jinak je to milý příběh. Taková oddychovka na večer před spaním.

Můj život se tak nějak zastavil. Jako... hodinky, které přestaly tikat. Dlouho netikaly. Dokud... jsi té noci nenastoupila ke mně do auta. A nepřiměla je... se zase rozběhnout.

LunaL.
18.03.2023 5 z 5

Stejně krásná, čtivá, romantická jako předchozí díly :)