Nové sny

Nové sny https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495894/bmid_nove-sny-vBt-495894.jpg 4 503 111

Láska z Green Valley série

Když se Elara pohádá s mámou, rozhodne se utéct za babičkou do Green Valley. V noci ji ale ve Skalistých horách překvapí sněhová bouře a ona ve snaze vyhnout se obrovskému zvířeti na cestě havaruje. Naštěstí se objeví Noah, který ji zachrání a odveze tam, kam mířila. V malém městečku uprostřed Skalistých hor se chce Elara postavit na vlastní nohy a bojovat za svou budoucnost. Přitom se opět setkává s Noahem, jehož velkým snem je stát se astronautem. Osud tomu chtěl, aby se oba potkali v Hankově autodílně, kde se postupně sbližují. Alespoň to tak vypadá, protože Noah se snaží i přes jejich vzájemné sympatie udržovat od Elary odstup. Elara neví, co si má myslet, dokud se nedozví, že jeho expřítelkyně leží v kómatu po autonehodě, kterou si Noah klade za vinu. Zvítězí láska nad pocitem viny?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Dreams , 2020

blanka5960
18.09.2022 4 z 5

Green Valley jak já se těšila, až se opět vrátím do tohoto městečka ve Skalistých horách. Do městečka kde ulice mají krásná poetická jména Osiková, Borovicová, Dubová nebo třeba Vrbová. Green Valley je klasické americké maloměsto, kde každý zná každého. Všichni se navzájem respektují, tolerují a pomáhají si. Zní to trochu jako klišé, ale já to miluji, ta atmosféra je krásná, poklidná a vy máte chuť se tam usadit natrvalo.
Každý díl této série má jiné postavy, jejichž příběh se pojí s tímto městem. V tomto třetím sledujeme příběh Elary a Noaha. Elařina matka má jasné plány o jejím budoucím studiu, sama je lékařka a pro svou dceru si plánuje kariéru ve zdravotnictví. Elara jak už to tak bývá, vůbec netouží jít tímto směrem a tak je konflikt na světě. Odjíždí ke své babičce do Green Valley a doufá, že se matka vzdá dalších nátlaků. Po cestě jí zastihne sněhová bouře a ona dostane nehodu, naštěstí je nablízku Noah, který ji zachrání a odveze do Green Valley. Okolnosti nakonec Elaru zdrží v městě déle než plánovala.

Noahovým snem je stát se odmala astronautem. Je velmi chytrý, je přijat na několik škol, z nichž si nakonec vybere studium na univerzitě Stanford, kde dostane studijní stipendium.
Ovšem jisté okolnosti do kterých se dostala jeho expřítelkyně, jej přinutí studium přerušit. A on zůstává na nějaký čas v Green Valley. Osud nebo hvězdy mu do cesty přivedou Elaru a on je postaven do nezáviděníhodné situace. Zvítězí rozum nebo srdce?

Knížka má něco málo přes třista stránek a já ji doslova zhltla za necelé dva dny. Lilly Lucas píše skvěle, stránky mizí a než se nadějete jste na konci, ale nechcete aby to skončilo. Romantická linka byla hrozně milá, uvěřitelná a Noah byl zlatíčko

veronika4937
16.09.2022 5 z 5

Tuhle sérii miluju, ale strašně mě štve, jak moc dobře se čte, za dva dny jsem měla přečteno a teď musím zase čekat, než vyjde další díl. Nevím, v čem přesně je to kouzlo, ale Lilly Lucas píše tak, že se člověk ponoří do děje a má pocit, že je jeho součástí. Jako kdyby to byli moji dobří známí a já jsem je zase přijela navštívit. Třetí díl je pro mě minimálně stejně dobrý jako ten první, který u mě doteď vedl. Zápletka byla od určitého bodu jasná, ale u tohohle žánru nečekám žádné velké drama ani překvapení. Moc moc doporučuji, určitě nebudete zklamaní.

nela3812
16.09.2022 4 z 5

Spolupráce s @knihydobrovsky

Další návrat do Skalistých hor se tentokrát uskutečnil v letních měsících. Zpočátku mi tam kouzlo zimní krajiny dost chybělo, ale při zpětném ohlédnutí to byla příjemná změna prostředí a díl se tak díky tomu alespoň trochu odlišil.

Kempování, pozorování hvězd a najednou jsem měla pocit, že čtu Kudy ke hvězdám. Jednu z mých oblíbených slow romantik. Takže jsem se i do tohoto příběhu a především jeho prostředí zamilovala.

Bohužel mi tentokrát tolik nesedli hlavní postavy. Nebo spíše jejich rozvíjející se vztah. Ač jsou oba velmi sympatičtí a bojovní (pokud jde o jejich sny), chyběla mi mezi nimi jiskra a jejich vztahu pro mě bylo velmi těžké uvěřit. Těšila jsem se na to, že dostáváme dosud nepoznanou dvojici a neměla jsem tak žádná očekávání, nicméně jsem doufala v mnohem více vzrušení a napětí mezi nimi.

Příběh byl sice krásný, četl se opět téměř sám, ale hlavní postavy neměli mezi sebou takovou jiskru. Oba řeší své osobní problémy a navázat vztah není jen tak, ale i přesto jsem doufala v dechberoucí chvilky. A ty tam za mě prostě nebyli...Tento díl mě neoslovil tolik jako předchozí dva.

Navíc se v příběhu objevilo několik nesrovnalostí, které při pozorném čtení trochu kazí celkový dojem. Například finanční situace Elary nebo její vybitý a náhle fungující mobil.

Hodnotím 3,75/5 ⭐️, ale i přesto se moc těším na pokračování série. Autorka totiž píše velmi čtivě a její příběhy jsou odpočinkové a ráda se k nim vracím.

houdkic
16.09.2022 5 z 5

Dalsi krasny pribeh z Green Valley. Neni co vytknout, Lilly Lucas me zkratka opravdu moc bavi.

MichaelaJan
14.09.2022 4 z 5

Další úžasný příběh z Green Valley. Tady vlastně ani není co vytknout. Celé čtení jsem měla úsměv na tváři a když přišel nějaký zlom měla jsem motýlky v břiše. Elara i Noah jsou velice milé hlavní postavy. Už teď se těším na další dil ze série. Za mě naprosto úžasná serie pro milovníky romantických knih. !

valika0302
12.09.2022 5 z 5

Na knihu Lilly Lucas sa vždy nesmierne teším, pretože nikdy nesklame a vždy dostanem krásny príbeh, ktorý sa skvelo číta.

V tejto časti sa stretávame v podstate s novými ľudmi, nie je potrebné mať prečítané predchádzajúce časti. Elara, hlavná hrdinka, prichádza do Green Valley ku svojej babke po veľkej hádke s mamou o jej kariérnej budúcnosti, aby trochu vychladla a dala priestor obom na premýšľanie. Tesne pred Green Valley sa jej stane autonehoda a jej jediným šťastím je, že sa v blízkosti nachádza Noah, syn farára, ktorý jej pomôže a odvezie ju k babke. Babka už spí a ona nemá kľúče, tak jej Noah ponúkne nocľah u nich doma na gauči.
Ráno je pre Elaru trošku rozpačité, nepomáha tomu ani Noahova najmladšia sestra, ktorú som si úrimne obľúbila. Aj keď popravde si v Green Valley nemôžete neobľúbiť každého. Proste bývať v takom prostredí je sen.
Elara má pokazené auto, jej matka odmieta zaplatiť opravu a ona sama nemá dostatočné peňažné prostriedky. Preto navrhne majiteľovi opravovne, že bude u neho celé leto pracovať na benzínke a on jej za to opraví auto.
Noahovi, ktorý tam pracuje ako automechanik, sa tento nápad vôbec nepozdáva, pretože si myslí, že Elara zdúchne hneď ako jej auto bude opravené.
To ešte netuší, ako veľmi sa v Elare mýli.
Snaží sa jej vyhýbať, má na to svoje dôvody, no ani výčitky svedomia nie sú silnejšie ako čaro lásky.

Hodnotenie: 5/5⭐

JessieEx

4,5*
Lilly Lucas opět nezklamala!
Myslím, že po třech skvělých dílech už se ani nemusíme bát, že by ještě někdy od ní mohlo přijít zklamání...

Nové sny byly stejně dobré jako Nové začátky a o chlup slabší než Nové sliby. Ty byly za mě top kvůli friends-to-lovers zápletce.

Nové sny v sobě mají Kudy ke hvězdám vibe - výlet do přírody, divočina, kempování, "kráska v nesnázích", hvězdné nebe a romantika...
A že Lilly Lucas tu romantiku umí! Poslední dobou se mi u knih už nestává, že by se mi z té intenzity a chemie mezi dvěma hlavními hrdiny tajil dech a rozbušilo srdce. No, v Nových snech se to stalo! Aaaaach...

Jedna výtka - z mého pohledu to bylo hodně blízko young adult - hlavní hrdinka se chystala na VŠ a chovala se dost dětinsky a nesvyspěle.
Takže tenhle díl bych s klidem doporučila už tak 16+.

Pokud jste Lilly Lucas ještě nezkusily a jste romantická duše, tak směle do toho, dám za ni ruku do ohně!

kristy.books
11.09.2022 5 z 5

Nové sny sú tretím dielom série Láska z Green Valley, ale nie je potrebné čítať predchádzajúce časti, kľudne ich môžete čítať samostatne, nebudú vám chýbať žiadne dôležité informácie. Predchádzajúce príbehy sa mi veľmi páčili, takže aj na trojku som sa nesmierne tešila a som rada, že autorka ma opäť nesklamala a dopriala mi ďalší krásny príbeh. Príjemné prostredie, sympatické postavy, pomaly sa vyvíjajúca romantika, emócie... túto kombináciu mám veľmi rada.

Elara sa pohádala so svojou mamou, a tak prichádza do Green Valley, aby pár dní zostala u milovanej babičky. Hneď pri príchode sa jej však stane nehoda a jej auto potrebuje opraviť. Nemá dostatok peňazí, tak sa rozhodne v mestečku zostať celé leto a na opravu si zarobiť. Elara bola sympaťáčka a bolo mi celkom ľúto, ako sa k nej správala jej mama (ani neskôr som si k tejto postave nedokázala nájsť vzťah). Našťastie, babička ju v jej snoch podporovala a poskytla jej pomoc. Niektorí ju možno najskôr považovali za "typické mestské dievča", ale postupne im ukázala, čo sa v nej skrýva.

Noaha som si obľubovala postupne, ako som ho lepšie spoznávala (pretože zo začiatku bolo okolo neho viacero tajomstiev a netušili sme, prečo si drží určitý odstup). Bol naozaj inteligentný a páčila sa mi jeho vášeň pre vesmír a hviezdy. Vďaka nemu som sa dozvedela mnoho nových vecí. Zároveň ho trápili obrovské výčitky svedomia, ktoré ho brzdili, bránili mu robiť to, čo by naozaj chcel a on nevedel, ako sa z celej situácie vymotať (kvôli tomu som sa naňho neraz hnevala, hoci z časti som mu aj rozumela). Mal naozaj úžasnú rodinu, aj keď bola veľká, hlučná, niekedy chaotická, ale bola v nej cítiť obrovská láska. Jeho najmladšia sestrička bola veľmi rozkošná.

Romantická linka bola pomalá a ja som si nesmierne užívala postupne zbližovanie Elary a Noaha, ich prvé nesmelé dotyky, spoločné bláznenie (napríklad pri umývaní auta alebo počas detského tábora). Pri týchto scénach som sa usmievala ako slniečko na hnoji.

Green Valley je mestečko, kde sa všetci poznajú, klebety sa šíria rýchlosťou svetla, ale obyvatelia sa starajú jeden o druhého a nikdy sa nenechajú v štichu. Aj príroda je tu krásna, čo prospieva k príjemnej, priateľskej atmosfére.

Autorkin štýl mi sedí, príbeh sa čítal v podstate sám, stránky mi rýchlo ubiehali pod prstami. Dokázala by som ju prečítať aj na jedno posedenie.

Celú sériu vám odporúčam, ide o NA slow burn romantiku. Prvý a tretí diel sa mi páčili na rovnakej úrovni, druhý diel bol v porovnaní s nimi trochu slabší. Už teraz sa teším na ďalší príbeh z prostredia Green Valley.

happy19
11.09.2022 5 z 5

S každým novým dílem se moc ráda vracím do Green Valley,-)
Tohle se čte samo!
Úžasné prostředí a lidé,kteří si navzájem pomáhají...prostě si to zamilujete:-*
Zůstává ozdobou mé knihovny,-))

„Budoucnost patří těm, kdo věří svým krásným snům.“

lena.o.knihach
07.09.2022 4 z 5

Na pokračování Lásky z Green Valley jsem se moc těšila, protože Lilly Lucas jsem si oblíbila od prvního dílu a patří mezi mé top autorky v edici Red.

V Nových snech se potkáváme úplně s novými postavami, ale nebojte, zamilujete si je stejně jako předchozí dvojice z předešlých dílů.
Elara je sympatická hlavní hrdinka, která si nechce dál nechat diktovat život od matky a odjíždí za babičkou do Green Valley.
Noah si přeje být astronautem, ale okolnosti ho ze studia na Stanfordu zavedou zpátky do našeho městečka, kde pracuje jako automechanik.

Nebylo žádné překvapení, že se tahle knížka četla sama. Moc mě to bavilo! Byly tam vtipné momenty, krásně popsané prostředí hor, romantická linka se mi také velmi líbila, ale přesto u mě stále vede druhý díl série.

MaláKnihomolka
07.09.2022 5 z 5

Jakmile jsem začala číst, hned mi došlo, jak moc mi prostředí Green Valley a Skalistých hor chybělo. Lilly umí vždycky krásně vykreslit prostředí a přenést vás tam, až máte chuť vyrazit na hory. Stránky mi mizely před očima ani nevím jak, tohle se čte prostě samo. Několikrát jsem se musela smát a párkrát se také stalo, že jsem měla na krajíčku.
Elara mi hned od začátku sedla, líbilo se mi jak se rozhodla ukázat mámě, že si chce jít za svým. Noah byl milý kluk, který se snažil pomoct kdykoliv jakkoliv to šlo, ale zapomínal tak trochu na sebe a že ve všem nemusí být sám.
Romantická linka se tu hezky postupně vyvíjí, je taková miloučká, ale zároveň se tu dotýká i určité vážnosti, jelikož situace ohledně expřítelkyně Noaha není zrovna lehká. S třetím dílem Lásky z Green Valley můžu potvrdit že Lilly Lucas je pro mě vážně top stejně jako Mona Kasten a její série Znovu. Od těchto dvou autorek bych si přečetla snad i nákupní seznam.
Jediné čeho se tu nedočkáte jako tomu bylo v předchozích dílech, je nějaké to lyžování apod.
Holky ze skupiny si tedy všímaly i lehkých nesrovnalostí, ale já jsem čtenář který si toho obvykle popravdě nevšimne, takže mě to nijak nevadilo. Jinak už se těším na další díl. Ano teprve bude vycházet třetí díl a já už bych chtěla čtvrtý, ale tohle se tak hezky čte.