Nové sliby

Nové sliby https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485101/bmid_nove-sliby-8tf-485101.png 4 687 158

Láska z Green Valley série

V malém městečku Green Valley uprostřed Skalistých hor žije už od mala Izzy, která tady pracuje jako instruktorka snowboardu. Už léta je tajně zamilovaná do svého nejlepšího přítele Willa, který ji bere pouze jako dobrou kamarádku. Ani romantický polibek na silvestra nepřiměl Willa, aby se na Izzy díval jinýma očima. Jednoho dne se v Green Valley objeví Cole, seriálová hvězda z Netflixu, a najme si Izzy jako instruktorku lyžování, aby ho připravila na jeho novou roli. Čím více času s ním Izzy stráví, tím více jí to k němu táhne a tím více si je Will jistý, že i jeho city k Izzy jsou hlubší, než si do teď přiznával. Jak si s tím ale šerif a milovník žen, který se vážným známostem vyhýbá, poradí? A kdo nakonec získá Izzino srdce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Promises , 2019

Kešu1981
28.08.2022 3 z 5

Žádná hitparáda, autorka umí psát, to jo, ale není to moc vyzrálé. Znám lepší ;o)

liskarysava
28.08.2022 3 z 5

Jednoduché a nenáročné čtení na dovolenou.

KaMal
26.08.2022 4 z 5

Příjemný zážitek na pár večerů. Kdo hledá nějaké hluboké myšlenky, ať se knize z dálky vyhne. Komu stačí jednoduchý romantický příběh, co zlepší náladu, hurá na to :-)

keiko33
20.08.2022 5 z 5

Znovu príjemná, pomalá romantika v zasnežených horách. Typicky príbeh zadubeného chlapa, ktorý má pod nosom ženu svojho života a nevidí ju, hoci mu máva pred očami červenou šatkou. A ona sa musí roky prizerať jeho slepote a zástupu ženských. Až príde chvíľa keď si on zloží klapky z očí a všetci naokolo vykríknu "no konečne". No a samozrejme na konci sladký "čokoládový happyend".

veronika4937
19.08.2022 4 z 5

Nové sliby se mi četly stejně dobře, jako první díl, nicméně příběh jako takový se mi líbil méně. Celý problém byl prakticky v tom, že si Izzy a Will nebyli schopní promluvit. Znovu a znovu, několikrát dokola, i když důvod chápu. Oba díly jsem četla hned za sebou a chvíli jsem měla problém přepnout, že 'já' znamená Izzy a ne Lena :-). Každopádně se těším i na třetí díl, který si určitě přečtu.

vera4669
16.08.2022 4 z 5

Taková příjemná slaďárna, je hodně znát věk hlavních postav :-D ale co, člověk se u knihy hezky odreaguje, nemyslí na blbosti a to je účel :-)
Pro mě příjemná oddech série :)

nela3812
12.08.2022 4 z 5

Na pokračování této série jsem se moc těšila a musím uznat, že se autorce prozatím opravdu daří držet nastavenou laťku. Opět mě naprosto vtáhlo prostředí příběhu, které se odehrává mezi zasněženými vrcholy, v horských chatách a u teplého krbu. To je prostě pohádka, po které ráda sáhnu zas a znovu.

Upřímně je tento příběh poměrně těžké hodnotit, je to ve výsledku dost podobná pohádka, jakou nám autorka připravila v prvním dílu. Prostředí a hlavní hrdinové jsou však tak sympatičtí, že se mezi ně opravdu ráda vracím. V době, kdy jsem knihu četla to byl pro mě návrat mezi staré přátelé, abych nasbírala trochu pohody, romantické nálady a odpočinula si.

V každé podobné romantické sérii, ve kterých je každý díl věnovaný jinému páru, bývá ten druhý menším zklamáním. Pár z tohoto příběhu měl v prvním dílem mezi sebou neskutečnou energii, na kterou jsem se v jejich samostatném příběhu těšila. Jak to tak ale bývá, ponořili jsme se do hlubin jejích duší a minulosti, a ta energičnost se nám začala trochu ztrácet.

I tak byl však příběh neuvěřitelně čtivý a dostala jsem od něj přesně to, co jsem očekávala. Hodnotím proto 4/5 a doufám, že se brzy dočkáme dalšího pokračování

Etule
11.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha mě bavila, ale od chvíle, kdy se spolu hlavní hrdinové konečně vyspali, mě začala rozčilovat. Chápu, že promiskuita Willa Izzy rozčilovala, ale věděla přeci jaký je. Na druhou stranu - byl to roky její nejlepší přítel a myslím si, že tak nějak znala jeho povahu, ale že opravdu věřila tomu, že by se s ní vyspal, a hned skočil do postele s jinou? To mi k němu nesedělo i přesto, že byl vyobrazován jako totální děvkař. Místo toho aby si spolu tedy normálně promluvili se oba urazili... A špatně pochopené situace se díky tomu samozřejmě vršily. To mě ke konci opravdu dost rozčilovalo.
Nicméně nemohu knize upřít čtivost (slupla jsem to během jednoho večera) a Cole byl jako vedlejší postava super. :-) Tak uvidíme, co nám autorka představí dále.

TerryDee
06.08.2022 5 z 5

Opět se dostáváme do Green Valley, kde se setkáváme s našimi starými známými i novými. Jak mi tohle místo chybělo.

Tentokrát se blíže podíváme na vztah nejlepších kamarádů, a to Izzy, instruktorky lyžování, a Willa, místního šerifa. Oba dva jsem si v předchozím díle oblíbila, takže jsem se na jejich příběh těšila a zajímalo mě, jak se jejich vztah bude vyvíjet.

Na scéně se nám tu objevil Cole, sexy herec z Hollywoodu, který si najme Izzy jako svou instruktorku. Bavilo mě sledovat, jak se mezi sebou pošťuchují a provokují. A samozřejmě, že tato nastalá situace a nezamlouvala našemu Willovi.

Přiznám se, že jsem měla občas tendence Willla bacit kyjem přes hlavu. Někdy by měl vážit slova, jenž vypustí z pusy. Ještě, že si to chlapec uměl vyžehlit.

Knihu určitě doporučuji, protože Lilly Lucas je úžasná autorka. V jejích knihách najdete nádherné prostředí se super lidmi a především dojemný příběh přátelství, ale i lásky. ️

LilianaFalcon
25.07.2022 5 z 5

Tady se asi vzepřu většině. Mně se Nové sliby líbily víc než první díl :-)

Dom95
18.07.2022 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem psal, že číst díl druhý rozhodně nepotřebuji. A zde teď stojím a můžu si drbat hlavu. Záhadně na mě druhý díl vyskočil a já si ho pořídil. A hlavně - neprohloupil jsem. Od první stránky sice víte, jak kniha skončí, ale to přeci nevadí! Toto není žádný Hemingway nebo Tolkien. Při čtení Lilly Lucas chcete vypnout a užít si atmosféru předvídatelného. A já si to užil. Již tedy nebudu dávat žádné hloupé předsevzetí, že další díl číst nebudu. Jasně, že budu! A doufám, že další díly budou vycházet hezky rychle po sobě.

(Názor na kamaráda v podroušeném stavu:) ,,Bylo pozoruhodné, že někdo dokáže bez námahy otevřít láhev piva, ale vlastní kalhoty nerozepne."

januska82
17.07.2022 5 z 5

Ako aj prvý diel, tento bol tiež fantastický!!! Príbeh Lizzy a Willa ma neskutočne bavil, a tie ich doťahovačky..... Ja nemám slov... Podľa mňa príbeh, ktorý si musíte prečítať. Mne sa veľmi páčil a určite odporúčam.

knihomolkajanca
11.07.2022 3 z 5

Nové sliby byly jednou z novinek, na kterou jsem tento rok netrpělivě čekala. Loni mě totiž první díl série Green Valley doslova okouzlil svou jedinečnou atmosférou Skalistých hor a já se nemohla dočkat, až toto úžasné místo navštívím znovu.

Hlavními hrdiny snowborďačku Izzy a šerifa Will už dobře známe z Nových začátků, kde byli skvělé vedlejší postavy. Jaké to asi bude poznat je ještě o chlup více?
Nakonec to bylo jiné, než jsem čekala. Začátek vypadal dobře, i když mě kniha nepohltila tolik jako první díl. Pak se ale objevil Cole a začalo to všechno být trošičku zamotané. Naštěstí ne až tolik ve smyslu milostného trojúhelníku, protože těch nejsem zrovna fanoušek. Tady ho ale autorka vylíčila mně stravitelnou formou a za to rozhodně dávám plusové body.

Poněkud rozčarovaná jsem však byla z chování našich hrdinů. Přestože jsem jim fandila, někdy jsem měla pocit, že jim vůbec nerozumím. Nové sliby nemají ani 300 stran, ale i za tu krátkou dobu se ve vztahu Izzy a Willa událo hned několik zásadních obratů. Opět jsem po nějaké době měla pocit, že autorka staví hlavně na neschopnosti postav komunikovat. Na druhou stranu jsem ale nemohla alespoň částečně nesoucítit s Izzy, která už asi po těch dlouhých letech čekání ztratila ve Willa veškerou víru.

Velkou pochvalu autorce dávám za Cola, který byl vtipný, sympatický a dialogy s ním mě bavily. Potěšilo mě tedy, že jeden z dalších dílů autorka věnovala i jemu.

Kniha je i tentokrát velice čtivá, takže počítejte, že za večer dva padne. Samozřejmě nemohu opomenout skvělou atmosféru! Hory, sníh, snowboard i teplo horské chaty, to vše tady najdete.

Přestože Nové sliby podle mě nedosáhly kvalit Nových začátků, za přečtení určitě stojí a na další díl rozhodně chystám.

Hodnocení: 60%

Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji Knihy Dobrovský.

Terka18
07.07.2022 5 z 5

Hezký a plynulý romantický příběh, který mě chytil za srdce a nepustil. Willa a Izzy jsem si oblíbila a jsem ráda, že příběh nakonec dopadl tak jak dopadl. Autorka píše tak lehce a jemně, že jsem knihu přečetla cca za den.

Lucyk01
07.07.2022 5 z 5

Druhý díl série Láska s Green Valley je TADY!! Opět se tu shledáváme s postavami z prvního dílu Lenou a Ryanem, které jsem počas celé knihu sledovala z povzdálí.

Tento díl je o kamarádech Ryana. Izzy, která je lektorka lyžování a Will, který je místní šerif už tyto dvě postavy jsem si od prvního dílu zamilovala a tato kniha nám je ukázala blíže.

Tento příběh je od friendship to love a někdy to bývá těžký, protože se bojíte, abyste nezkazili to přátelství, co máte.

V této knize poznáváme novou postavu, hollywoodskou hvězdu, která v Green alley točí film. COLE. Takový frajírek, který skrýval jedno tajemství, které později bude vyzrazelo a zrovna te situaci mi bylo Izzy líto a taky Ryana, jelikož to tajemství bylo o něm. A to si fkat nezasloužil po tom, co vše prožil. Ale naštěstí se ukázalo, že Cole není zas až takový podrazák, který nemá žádné svědomí. To si cením.

Kniha se velmi dobře četla a i obsah je zajímavý. Jsem ráda, že to dopadlo dobře. I když v různých pasážích tomu tak nebylo. Nicméně knihu můžu jedině doporučit. Upřímně řečeno mám radši první díl, jelikož Hate to love je pro MOJE!! Ale i toto mělo něco do sebe a těším se na další díly.

eliska2126
06.07.2022 5 z 5

A znovu jsme se vrátili do Green Valley. A přiznávám, že jsem měla přesně ten stejný pocit jako když jsem se vracela do Woodshillu v knihách Znovu od Mony Kasten. Bylo to jako bych se vrátila domů ️.

V tomto díle sledujeme Izzy, instruktorku snowboardingu a Willa, místního playboy šerifa. Izzy je už roky zamilovaná do Willa, ale ten ji má jen jako nejlepší kamarádku. Přesně takhle jsme je poznali v předchozí knize Nové začátky. V Nových slibech se přece jen dozvíme, jak to mezi nimi dopadne a jestli k sobě najdou i tu cestu lásky, ne jen přátelství.

Izzy a Willa jsem si oblíbila už v prvním díle. Izzy mi sedla už od začátku, ale musím přiznat, že v této knize mě Will trochu štval. Opravdu je někdo tak natvrdlý? Objevuje se zde i úplně nová postava Colea, seriálová hvězda, která si najme právě Izzy, aby ho připravila na novou roli. Cole byl fajn, sice na první pohled trochu machírek, ale to se od seriálových hvězd tak nějak čeká, ne?
Setkáváme se zde i s postavami z předchozího dílu - Lenou a Ryanem a jen jsme si potvrdili, že ti dva prostě patří k sobě.

Knížku jsem slupla během asi dvou dní. Až tak skvělá je. Lilly Lucas patří mezi špičku německé stáje a psát prostě umí. Knížka je čtivá a postavy jsou rozpracované tak, že si je hned zamilujete. Děj byl také celkem nepředvídatelný, sice víte konec, ale průběh byl docela překvapení.

Takže za mě jedno mega velké doporučení a díky téhle knížce mám teď docela problém začíst se do nějaké jiné.

tefree
28.06.2022 4 z 5

Od knihy jsem čekala něco trošičku jiného, možná proto jsem byla po dočtení lehce zklamaná. Nebyla špatná, jen mě nepohltila tak jako předchozí díl. Nicméně bylo hezké opět se vrátit do malebného a zasněženého prostředí Green Valley.

lucie8854
27.06.2022 4 z 5

Opět super oddychovka, bavila mě o malinko méně než předchozí díl.

martina1797
25.06.2022 5 z 5

Za mě perfektní dovolenková knížka. Děj má spád, okamžitě se dostanete do příběhu, který je čtivý. Určitě doporučuji a těším se na pokračování.

biki
24.06.2022 3 z 5

Knihu jsem si pořídila ve chvíli malé čtenářské krize, jenže jsem měla špatný odhad. Nejenže jde zase až o druhý díl série (začíná se z toho v mém případě stávat zlozvyk), ale kniha ani zdaleka nenaplnila má očekávání. Tento typ příběhu bych spíš očekávala v nějaké průměrné harlekýnce, jen v tomto případě s větším počtem stránek a podstatně vyšší cenou. Nad oběma hrdiny jsem většinou jen nevěřícně vrtěla hlavou a jedinou postavou, která se mi zamlouvala, byl Cole. Jednu * pak přidávám za krásné prostředí zasněžených hor.

láska Amerika romantika sníh, vločky Colorado přátelství z dětství snowboarding

Lilly Lucas