Vražedná léčba

Vražedná léčba https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224295/bmid_vrazedna-lecba-KD9-224295.jpg 4 1358 228

Labyrint série

< 3. díl

Konec řady se blíží. ZLOSIN vzal Thomasovi vše. Ale je to konečně za nimi. Zkoušky jsou po posledním testu kompletní. Přežijí? Co ZLOSIN neví, je to, že Thomas si pamatuje mnohem víc, než si myslí. A je toho dost, aby věděl, že nemůže věřit ani slovu z toho, co jim říkají. Pravda bude děsivá. Thomas porazil bludiště. Přežil Spáleniště. A nyní bude riskovat cokoliv, aby zachránil své přátele. Ale pravdou je, že by to mohlo být to poslední, co udělá a čím všechno skončí. Čas lží je u konce . Dotisk v roku 2018 se stejným ISBN a pouze jinou - filmovou obálkou.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Death Cure , 2011

Shira27
15.12.2015 5 z 5

Tenhle díl byl ze všech asi nejslabší. Ve většině příběhu se tam nic nedělo, jen ke konci to začalo gradovat, ale jinak pořád pobíhali sem a pak tam a pak zase jinam. Předešlé díly mě bavily o hodně víc. Nicméně to nemění nic na tom, že dávám 5*. Na tuhle sérii jen tak nezapomenu :)

jana1599
07.12.2015 1 z 5

Uh, tak to bylo velké zklamání.. Čekala jsem naprosto jiný vývoj událostí, naprosto jiný konec.. Po skvělé první i druhé knize mě porazilo, jak moc tahle byla naprd :-/

mkarl27
06.12.2015 3 z 5

Kniha mě chytla až někdy za půlkou, mně se prostě nejvíc líbil první díl :)

M.V.Z.
30.11.2015 5 z 5

i když čtu hodně komentářů, že je poslední díl zklamal, tak já jsem zklamaná nebyla. I tento třetí díl je čtivě a poutavě napsaný. Jsem ráda, že jsem na tuto trilogii narazila a přečetla.

Darami87
28.11.2015 3 z 5

Nevím no.. Labyrint a Spáleniště bylo naprosto famózní čtení, ale tohle mě celkem zklamalo. Čekala jsem něco trochu jiného. Ale závěr hezký, to se musí nechat.

knihomolka01
21.11.2015 4 z 5

No...čekala jsem trochu víc, ale tak špatný to nebylo. Jen jsem si myslela, že po tak napínavých a zamotaných dílech přijde obrovské vyvrcholení příběhu, které nikdo nepředpovídal...to se nestalo, ale ty čtyři hvězdičky si to zaslouží, už za předchozí díly.:)

Jackie55
13.11.2015 4 z 5

Tenhle díl se mi zdál nejslabší ze všech. U první půlky knížky jsem se nudila, ale u druhý půlky jsem už byla napnutá a zvědavá jak se Thomas rozhodne. Konec byl zajímavý, ale myslela jsem si, že bude o hodně zajímavější. Spíš takovej happy end, když vynechám chudáka Newta a Teresu (tu jsem, ale neměla ráda).
Jinak ostatní díly byli úžasný a těším se až přeložej knížku The kill order, která je o tom co bylo před labyrintem.

Raven_Black
08.11.2015 3 z 5

První dva díly byly úžasné a velmi jsem se těšila na poslední díl a jak to všechno dopadne, ale musím přiznat, že tento díl mě moc nenadchl, spíše zklamal. Místy byl opravdu zajímavý a líbil se mi, ale zbytek - jak už jsem řekla - nic moc.
Thomas mi někdy lezl docela na nervy a Brendu jsem si moc neoblíbila. A na druhou stranu jsem měla ráda Theresu. Takže je zřejmě jasné, že se mi konec vůbec nelíbil, ale přesto doporučuji první dva díly.

Vitnerová
05.11.2015 5 z 5

Zajímavé ukončení této trilogie. Čekala jsem krveprolití ale nakonec to až tak strašné nebylo. :-) Doporučuji a k sérii se určitě ráda vrátím.

petrvyhy
03.11.2015 4 z 5

První díl jsem doslova hltal. Druhý mě až tak nezaujal a třetí jsem opětovně hltal. Přečetl jsem ho za pár dnů a to doslova. Psáno jednoduše, příběh nikde nedrhne a nenudí. I konec se mi líbil, i když jsem se ho obával, dle recenzí. Komu se líbil první díl a i druhý, tento rozhodně doporučuji.

muchomurka
28.10.2015 3 z 5

(SPOILER) U třetího dílu jsem čekala nějaký úžasný závěr. Ale nekonal se. Byla jsem zklamaná, oproti prvnímu dílu pořád slabé, oproti druhému dílu výrazně lepší. I tak to bylo 300 stran utrpení. S postavami jsem se nedokázala sžít. Vždycky, když se Thomas, Newt, Minho a další měli nějak rozhodnout, vybrali si to nejhorší a nejblbější možné rozhodnutí a uskutečnili ho. Jak kdyby autor neměl moc o čem psát a tímto si vždycky udělal kličku na dalších pár stran.
Co mně ještě velmi vytáčelo, bylo to, že Thomas byl neskutečný pokrytec. Brendě odpustí a jsou velcí kámoši, hurá, ale Teresu ani nevyslechne? Navíc to rozhodně nebyla všechno její vina, podílel se na tom sám dost, a že změnil názor, no a co? Ne všichni ho museli mít jako on.
A co se týče Newta, to autor vážně nemusel.
Celkově - zklamání. Autor měl dopsat k prvnímu dílu nějakých 100 stran a příběh uzavřít. Tohle umělé nastavování se mu fakt nepovedlo.

bibi.r
25.10.2015 3 z 5

Děj byl často naprosto nelogický a divný. A Thomase jsem si za ty tři díly vůbec neoblíbila, ještě se mi nestalo, že by mi hlavní postava byla až tak ani ne nesympatická (to se občas stává) jako spíš ukradená. Celou dobu jsem se spíš bála o Minha, který byl milionkrát zajímavější postavou.
Skončilo to, tak jaksi nijak. Čekala jsem od celého rozuzlení příběhu mnohem víc.

Sentir
23.10.2015 4 z 5

Sice jsem od konce čekal něco víc, ale rozhodně neurazil. Z trilogie je Vražedná léčba asi nejslabším článkem, avšak nejslabší článek v tak silné trilogii je stále nadprůměr.

maruschka
19.10.2015 3 z 5

Tři dávám spíš sobě - za to, že jsem to dotlačila do konce. Stručně - dobrý nápad, slabé zpracování.

Hoshi
13.10.2015 5 z 5

Po dlouhé době byla toto kniha, u které jsem si nedokázala představit konec. Po dočtení mi ukápla slza nad osudy některých hrdinů, ale jsem velmi mile překvapena koncem. :)
Trilogie se mi velmi líbila a někdy z budoucnu se k ní opět vrátím :)

Kyta
10.10.2015 4 z 5

Má očekávání byla hodně velká. Po předchozích dvou dílech, kdy jsem se do Labyrintu zamilovala a těšila se na strhující pokračování, mě po dočtení docela zarazilo, že se vlastně žádný strhující závěr nekonal. Nejsem vyloženě zklamaná, ale zkrátka jsem čekala něco velkolepějšího. Kniha byla opět plná akce a napětí, ale rozhodně ne v takovém množství jako třeba u Labyrintu, kde jsem se od knihy nemohla ani na chvilku odtrhnout. Tady se mi to stávalo snadno. Někdy se mi dokonce zdálo, že se nic zajímavého neděje a řeší se stále dokola to samé. Děj byl v různých směrech předvídatelný, ale i tak mě některé sledy událostí nestačily překvapovat.
Podle mě nejslabší díl série, ale jako rozuzlení série stál za to, třeba jenom kvůli tomu, aby se vám dostalo odpovědí na otázky. Určitě doporučuji!!

Jsem nehorázně ráda, že se mi tahle úžasná trilogie dostala do ruky, protože určitě patří k nejlepším, jaké jsem zatím přečetla. Celkově bych ji hodnotila 5* za ten hlavní nápad a originalitu. :)

MikeDV3
09.10.2015 4 z 5

Kniha stále stejně rychle ubíhá a je plná všech možných zvratů. Jedinou vadou této knihy je konec, který je podle mého názoru slabší. Všem co přečetli první dva díly tuto knihu rozhodně doporučují, minimálně kvůli tomu, aby zjistili jak to celé dopadne.

Lenka-knihy
08.10.2015 5 z 5

Takže vražedná léčba byla super. Konec je takový zvláštní. Od toho jsem čekala trochu víc. Ale jako celek opravdu bezva takže 5*

paja0903
07.10.2015 3 z 5

Jsem moc ráda, že jsem na tuhle sérii narazila - tahle sérii se "vyryla" do mého srdce a bude tam tak dlouho dokud budu milovat knihy. James mel postavy, které bych si přála aby vylezli z knihy a byli tu se mnou i ve skutečnosti.
Minho - tvůj sarkasmus a tvůj smysl pro humor bylo to co jsem potřebovala a držel mě v tom nejtmavším koute světa
Thomas - Vždycky jsem ti říkala "Bude to dobré" a přitom jsem ve na tebe jen usmívala a věřila ti, že to zvládneme.
Newt - Ty jsi ten, kdo byl nejvíce poškozený a zlomený lidé jsou ti nejmoudřejší - děkuji, že si v tom příběhu byl a držel nás pohromadě.

Bořík
04.10.2015

Knihu jsem nikdy nečetl ale četl jsem nějaké části a jak se tak dívám na recenze.... TO SI MUSÍM KOUPIT! :D Ale co nikdy Dashnerovi neodpustím...
Newt. Protože Newta jsem měl vždycky nejradši... I když jsem žádnouch z nich nečet viděl jsem film a půjdu i na Scorch trials a Newta jsem měl vždycky nejradši... Knihu si nejspíš koupím i s ostatníma :) Ale nikdy mu to neodpustím...

pro dospívající mládež (young adult) puberťáci

James Dashner
americká, 1972
2014  85%Labyrint: Útěk
2015  80%Vražedná léčba
2014  83%Spáleniště: Zkouška
2016  79%Rozkaz zabít
2015  85%Labyrint (1.-3. díl)

Kniha Vražedná léčba je v

Přečtených2 082x