Vražedná léčba

Vražedná léčba https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224295/bmid_vrazedna-lecba-KD9-224295.jpg 4 1358 228

Labyrint série

< 3. díl

Konec řady se blíží. ZLOSIN vzal Thomasovi vše. Ale je to konečně za nimi. Zkoušky jsou po posledním testu kompletní. Přežijí? Co ZLOSIN neví, je to, že Thomas si pamatuje mnohem víc, než si myslí. A je toho dost, aby věděl, že nemůže věřit ani slovu z toho, co jim říkají. Pravda bude děsivá. Thomas porazil bludiště. Přežil Spáleniště. A nyní bude riskovat cokoliv, aby zachránil své přátele. Ale pravdou je, že by to mohlo být to poslední, co udělá a čím všechno skončí. Čas lží je u konce . Dotisk v roku 2018 se stejným ISBN a pouze jinou - filmovou obálkou.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Death Cure , 2011

maca5449
16.08.2015 3 z 5

Podle ohlasů na knihu jsem očekávala nějaký zásadní zvrat, který překope celý můj pohled na tuto sérii a na vše, co Thomas prožil. A nic. Už jsem asi z toho žánru přečetla příliš, a proto je zřejmě těžké mě vyšokovat. Posledních 20 stran mě bavilo nejvíce, ale zdá se mi, jakoby si autor nechal ještě prostor pro další příběhy z tohoto světa. Kniha se dobře čte, ale více ji asi ocení mladší čtenáři, pro mě je to lepší průměr.

terka98
12.08.2015 5 z 5

Závěr skvělého příběhu je tady.Celou sérii jsem si zamilovala,takže jsem se se čtením posledního dílu ze začátku snažila aspoň trochu loudat,ale nešlo to.Kniha opět nezklamala a vtáhla mě do děje a já tak otáčela stranu za stranou :).

misa5201
09.08.2015 5 z 5

super jako celá série. knížka se strašně čtivá spisovatel píše straš čtivě.
ale na spisovatele jsem naštvaná co provedl newetovi. ale knížka byla a neklamala.

ragur
06.08.2015 4 z 5

Dlouho jsem čekal na tento díl a mé očekávaní splnil, až na uplný konec, protože jsem pořád myslel, že vynaleznou lék... Ale jinak doporučuji.

Airin
03.08.2015 5 z 5

Kniha se mi velice líbila! Byl to poslední díl této série a já se na něj moc a moc těšila. Chtěla jsem zjistit, jak to všechno celé dopadne a z konce jsem byla velmi překvapená! Tento díl se zabýval hlavně nemocným kamarádem, který nebyl imunní vůči viru a Thomasem a jeho přáteli, kteří se s tím nehodlali smířit. Ani já jsem se s tím nechtěla smířit. Opět mě knížka bavila od začátku do konce a nenašla jsem zde žádné nudné pasáže. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla, jak to dopadlo. Zároveň jsem smutná, že to byl poslední díl. Byla jsem nadšená, že i na posledních pěti stránkách stále zuřil boj. Snad James Dashner napíše brzy další skvělé dílo :))

Anet96
02.08.2015 3 z 5

Po druhé knize jsem se hrozně moc těšila na tenhle díl a docela mě zklamal. Vyvrcholení příběhu mělo docela rychlý konec, ale šťastný konec, takže to je pro mě plus. Kniha byla dobře popisná, vysvětlilo se to, co bylo potřeba vysvětlit, ale jinak se toho moc nedělo. Poslední dějová smrt se moc neřešila, což mě dost zklamalo, když se smrt jiných hrdinů řešila pořád dokola a podle mě tohle byla bomba od autora!

KachnaN
31.07.2015 5 z 5

Pro mě asi nejslabší kniha celé trilogie, ale i tak naprosto dokonalá! :3 Asi bych pár věcí pozměnila a občas se mi něco nelíbilo, ale jinak nádherné vyvrcholení příběhu Thomase a ostatních... :)

todilka
31.07.2015 4 z 5

No...nějak Vám nevím...hrozně moc mě zajímalo, jak to vlastně všechno dopadne, a ono to vlastně nedopadlo nijak...konec mi přišel takový odfláknutý. Ale nelze popřít, že tam bylo napětí a zvraty, někdy i lehce nečekané, většinou však (pro čtenáře tohoto žánru) předvídatelné...
Líbí se mi styl psaní autora, postavy byly také uvěřitelné a oproti druhému dílu šla pro mě kvalita lehce vzhůru.
Jsem velmi zvědavá, jak se s tím poperou ve filmu, který si nenechám ujít (Thomas Brodie - Sangster :-))

Tučně
30.07.2015 5 z 5

Pecka!

peedbook
28.07.2015 4 z 5

Tak trošku "filmovo predvídateľné" ukončenie ... Východ z labyrintu do raja ....

Teringer
25.07.2015 5 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY. Přečteno během jednoho dne. Trilogie si mě naprosto získala. Úmrtí byla bolestivá, a Dashnera oficiálně napůl nesnáším, ale kolem a kolem nemám víc co říct. Jednoznačně jedna z mých nejoblíbenějších knižních sérií. Thomasovy myšlenky mě sem tam trochu vytáčely, ale zvrat s Krysákem a jeho erupcí neměl chybu, a Newta Dashnerovi nikdy neodpustím. Konec se mi zdál trochu zvláštní, ale vcelu uspokojující. Prequely si nenechám ujít, ačkoliv je budu muset překousat v angličtině. Nemůžu víc než všem doporučit.

estelina2300
22.07.2015 5 z 5

Cože??? Upřímně: v první polovině jsem vůbec netušila o co tam jde, nikde žádné vodítko, vůbec nic, ale druhá polovina stála za to. Četla jsem to jedním dechem, takže jsem to měla za 4 hodiny přečtený.

risisisi
22.07.2015 4 z 5

Jako vždy naprosto šokující.

Ronnie68
20.07.2015 5 z 5

Celá tahle trilogie mě opravdu chytila. Podle mě to nebylo jako jiné trilogie, že poslední díl byl jen aby byla série ukončena, i když 2.díl byl je o píď lepší.... Byly zde skvělé hlášky, které mě pobavily... Tuto sérii bych doporučila..

Misa25
19.07.2015 5 z 5

Zakončení série, která je jedna z těch povedených. Je škoda, že mnoho hrdinů je podrobeno takovým zkouškám...tak drsným, ale nakonec se ukáže, kdo je dobrý a kdo ne :)))) Těším se na filmové zpracování :)))

Mishak
17.07.2015 5 z 5

(SPOILER) MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!

Pániiii!!!!! Musím uznat, že po přečtení posledního dílu jsem jaksi rozpačitá... Prakticky jsme se pořádně nedozvěděli, co přesně se stalo, jak se vším souvisí Teresa a Thomas, co všechno měli ve ZLOSINU za úkol - upřímně, to mě dost mrzí... =( Naštěstí aspoň ke konci jsme se dozvěděli, že za Erupci může ZLOSIN a lékem se snaží situaci napravit.. Ale jak jsem pochytila z hodnocení jiných, tak snad můžeme čekat "pokračování" z minulosti, tak snad se dostane do ruky i mě ;)...

Každopádně neskutečně se mi na knize líbil popis prostředí Denveru - konečně jsme se tak nějak dozvěděli, jak se lidé pokoušeli i přes nákazu erupcí zvládat žít v uzavřeném prostoru (ale jak už je zvykem, nikdy to nemůže vyjít) a jak samozřejmě hrozbu odsouvali stranou do zapadlejších a hlídanějších míst. V knize proběhly úžasné zvraty a byla napínavá od začátku až do konce! Nemám jí co vytknout, až na pár věcí - Teresa a Newt! Nechápu, jak to James mohl udělat!!! Newt byl nejlepší postava celé série!!! Teresa mi k srdci zas tolik nepřirostla, bohužel... Každopádně Gally je asi neskutečný lucker - už několikrát jsem si říkala, že už se v příběhu neukáže, protože je mrtvý a ono ejhle! Opak je pravdou! =D

Když to shrnu - Labyrint byl dokonalý. Nečekala jsem, že by ho mohlo Spáleniště trumfnout (ostatně nebyl to už labyrint, rmuti, nebezpečí v uzavřeném prostoru - ale hrdinové = "subjekty" měli najednou před sebou zpuštošenou zemi), ale nemůžu říct, že by to nemělo něco do sebe - dokonce mě překvapila a moc se mi líbila... Ale přiznám se, že o třetím dílu jsem měla pochybnosti hlavně kvůli tomu, že jsem nevěděla, o čem chce autor prakticky pořádně psát... A musím říct, že tohle bylo opravdu příjemné překvapení!! Takže hodnotím 5 hvězdičkami a doufám, že se k nám dostane ještě nějaká, doufám že i neméně dobrá a napínavá série tohoto autora! Budu se na ní těšit a s nadšením ji vyhlížet, ať už v knihkupectví, nebo na internetu!

Rinoa18
14.07.2015 4 z 5

Opravdu velká kopa akce, že si člověk nestačil ani na chvíli oddechnout. Na druhou stranu mě tam nic neudivilo a ani konec mě nijak nepřekvapil. Naopak jsem čekala, kdy se co pokazí a čtenář zjistí, že je to zase úplně jinak... řekla bych, že kvalitativně by se vyrovnal druhému dílu. Jednička ale jednoznačně stále vede.

kklepkaa
13.07.2015 4 z 5

Nestihla jsem se nudit ani na minutku. Spousty akce a taky nejedno překvapení. Skvělé zakončení této série a hlavně... už jsem to pochopila :)

milunka21
13.07.2015 5 z 5

Tak dlouho jsem cekala az vyjde a nakonec sem ji zhltla ve dvou dnech tak rychle ze mi porad nedochazi ze je konec.Nechci se se serii loucit.Opravdu se mi libila.Treti dil nebyl tak suprovy jako prvni ale taky byl dobry.Porad sem myslela ze tusim jak to dopadne a ono ne.
:-D
Jeste bych pro klid na dusi brala doplnkovy dil,ale to asi nebude.

ps:zrovna sem se dozvěděla že budou,dvaale až příští rok :-(

LadyMichelle
09.07.2015 5 z 5

No a je to tu....konec téhle úžasné série :-D :-( Velmi se mi líbilo poděkování autora a jeho poslední věta - ,,Tento svět se pro mne stal reálným a já doufám, že vás bavilo v něm žít. " To si teda piš!!!:-D Nezbývá jen doufat, že pán autor bude mít do budoucna ještě pár podobných nápadů na další fantastické knihy :-)

pro dospívající mládež (young adult) puberťáci

James Dashner
americká, 1972
2014  85%Labyrint: Útěk
2015  80%Vražedná léčba
2014  83%Spáleniště: Zkouška
2016  79%Rozkaz zabít
2015  85%Labyrint (1.-3. díl)

Kniha Vražedná léčba je v

Přečtených2 082x