Vražedná léčba

Vražedná léčba https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224295/bmid_vrazedna-lecba-KD9-224295.jpg 4 1358 228

Labyrint série

< 3. díl

Konec řady se blíží. ZLOSIN vzal Thomasovi vše. Ale je to konečně za nimi. Zkoušky jsou po posledním testu kompletní. Přežijí? Co ZLOSIN neví, je to, že Thomas si pamatuje mnohem víc, než si myslí. A je toho dost, aby věděl, že nemůže věřit ani slovu z toho, co jim říkají. Pravda bude děsivá. Thomas porazil bludiště. Přežil Spáleniště. A nyní bude riskovat cokoliv, aby zachránil své přátele. Ale pravdou je, že by to mohlo být to poslední, co udělá a čím všechno skončí. Čas lží je u konce . Dotisk v roku 2018 se stejným ISBN a pouze jinou - filmovou obálkou.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež

Frasnej konec.
Nemám slov.

tlllk
28.02.2016 2 z 5

TO PROSTE NEMALO LOGIKU...do poslednej strany som veril ... ale aj Majka z Gurunu by dávala vo finále väčší zmysel. Dve hviezdy nechávam len za pôvodnú myšlienku série.

Jordyz
28.02.2016 3 z 5

Napínavé, zajímavé zvraty, čtivé...ale pořád mám pocit, že pro mladší čtenáře :-) Každopádně jsem si tuto sérii přečetla ráda a nelituji!

LenkaWal
27.02.2016 5 z 5

Musím říct, zakončení se mi líbilo. Hlavně, že to nějak dopadlo. Celá série se mi líbila, ale souhlasím, že to byl nejslabší díl. Ale u mě to má i tak pět hvězdiček, tak slabé, abych ubírala to nebylo. Autor se prostě všem nezavděčí. A někteří budou nespokojení se vším. Hlavně když to můžou někam napsat. :-)

Smileplease
25.02.2016 5 z 5

Ani nevím čím mám začít...snad jen tím že tato série byla dokonalá. Spisovatel popsal každý boj tak živě, jako kdybych se i já stala postavou knihy. Poslední díl byl pro mě překvapující hlavně konec... Oblíbila jsem si snad všechny postavy, protože jsou tak dokonale popsané, že jde z některých až strach. Taky mě překvapilo chování Newta, ale i tak zůstal v mí paměti takovej jaký byl na začátku. Knížka byla hlavně plná emocí a to se mi líbilo. :)

ungy
15.02.2016 3 z 5

Trochu zbrklé zakončení celé série. Tenhle díl se mi líbil asi nejméně z celé série (možná to je jen tím, že jsem po přečtení druhého dílu měla vysoká očekávání). Další věta může obsahovat spoiler. Celou sérii jsem čekala na to, až umře někdo důležitý a teď se to stalo a potom se mi kniha už vůbec nechtěla číst. Smrt jednoho z hrdinů ale vůbec nenakopla příběh tak, jak mohla. Na knížce se mi líbilo hlavně to, že se v ní konečně setkám s vnějším světem mimo ZLOSIN.

maja9322
07.02.2016

Myslím si, že trilogie se povedla. Do děje jsem se úplně dostala a je to jedna z mých nejlepších trilogiích. S Newtem jsem to čekala. Jsem ale zklamaná z konce.

TheSarcasm
28.01.2016 1 z 5

První díl dobrý, druhý ušel, ale toto byla tedy kardinální hovadina. Logika žádná, děj ve stylu "musíme odsud vypadnout..." to vyžadovalo pevnou vůli vůbec to dočíst. Chápu, že kdo dal první dva díly bude chtít vědět jak to dopadne, ale je to ztráta času. Pobijecmuch to napsal výstižně.

Lostty
27.01.2016 3 z 5

Na to, že první dva díly mě naprosto nadchly, tak tenhle jsem se několikrát musela nutit abych ho vůbec dočetla. Dalo by se říct, že jen díky tomu, jak se v této knize (stejně jako v předchozích) stále něco děje, jsem se nakonec dokousala až ke konci.
Počáteční myšlenka celého příběhu mě nesmírně nadchla, ale jak jsem se postupně dopracovala ke třetímu dílu, tak jsem úplně ztratila zájem a počáteční nadšení bylo ten tam..

pobijecmuch
25.01.2016 odpad!

"Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina", tato filmová hláška by se mohla použít jako podtitul k této knize. Zlosin je dobrý a zítra budeš vykuchaný. Limonáda, která chvílemi přechází v horor. Autor zřejmě už neměl žádný nápad a téma do knihy kopíroval z jiných knih a filmů. A k tomu velice nesympatická hlavní postava Thomas, která se jednou choval jak velký hrdina a podruhé jako zbabělec. Chvílemi mi také připadalo, že to už nepíše Dashner, ale asi nějaký americký adolescent z Bronxu. Těm je vlastně tato kniha hlavně určena a já jsem od toho asi sliboval moc. Knihu jsem četl strašně dlouho, odkládal a mezi tím zhltal jiné tři sci-fi. Takže hurá, že tato série skončila, bylo toho na mně moc, ale slibuji, že se v dalších komentářích polepším.

mišaša16
24.01.2016 4 z 5

Knihu sem přečetla velmi rychle, skoro jí nešlo odložit. Děj byl velmi napínavý a pořád jsem se nemohla dočkat konce až se dozvím jak to všechno dopadne :)
Zároveň mi ale přišlo, že v knize nebyly všechny věci úplně vysvětleny, nebo možná jsem je v průběhu knihy nepochopila.Třeba Mohlo být na konci ještě nějaké větší shrnutí, aby čtenář vše lépe pochopil.
Jinak se mi ale příběh velmi líbil a už se moc těším na filmové zpracování! :)

MatekLipowski
14.01.2016 4 z 5

Ale jó. Dobré zakončení celé série. Možná jsem hnusný, ale to co se stalo Terese jsem si užil :DDD... No ale na druhou stranu, to s Newtem si mohl Dashner odpustit :-/

annamc
12.01.2016 5 z 5

Zakončení bylo podle mě moc uspěchané,bylo mi líto všech mrtvých.Scény s Newtem opravdu dojemné;)Moc super!!

Minocelotte
10.01.2016

Napínavé ukončení. Ke konci jsem ale musela počítat kolik mu postupně umřelo přátel a kolik musel vytrpět. Ale moc se mi to líbilo a určitě si to přečtu znova...

martinakraus
02.01.2016 5 z 5

Super!

EllenQa
01.01.2016 4 z 5

Nejlepší díl byl podle mě ten druhý, tenhle byl taky celkově dobrý, ale nemělo to takovou šťávu jako předešlý díl..Každopádně je to úžasná trilogie (na můj vkus mnohem lepší než třeba Divergence), i když na Hunger Games to rozhodně nemá..Thomas je hodně zvláštní kluk a někdy úplně nechápu jeho myšlení, ale i tak se mi zažral pod kůži a na tuhle sérii budu myslet ještě hodně dlouho..Tenhle díl je sice nejslabší, ale i tak si tuhle knihu ráda vystavím na poličce..

sabca.0207
31.12.2015 5 z 5

Měla jsem velké očekávání a série mě nezklamala. Moc se mi líbila, ale jak většina lidí píše Thomas mě dost štval. Ale jinak všem doporučuji, úžasně se čte a rozhodně zaujme.

PierRe Vesper
30.12.2015 2 z 5

Nelogické chování postav je vážně príma. Pokračování stáhla první díl ke dnu. Konec zřejmý od poloviny knihy nejméně. Pokud to mám třeba srovnat s trilogiemi jako Hunger Games, nebo Divergence, tak tohle je dobré dno.

Laki_Laki
28.12.2015 5 z 5

Wow.....
To asi nejlépe vystihue celou sérii. Poslední díl mě jednoduše uchvátil. O akci a nečekané zvraty nebyla nouze, od jedné krizové situace ke druhé, jak se Thomas a jeho přátelé snažili odkrýt, kdo jim lže a komu můžou věřit. Posledních asi 50 stran obsáhlo strhující vyvrcholení tohoto příběhu. Konec byl velkým překvapením a podobně jako v jiných YA trilogiích se neobešel bez slz.

Za celou sérii mohu autorovi jedině zatleskat. Myslím, že přehodnotím žebříček svých nejoblíbenějších knih a tato série zaslouženě získá jednu z prvních příček.

vlkodlaq
15.12.2015 4 z 5

Série dočtena, třetí díl musím označit za nejslabší, byť stále dost dobrý. Celkově bych sérii zhodnotil jako velmi čitelnou, napínavou (někdy až otravně) a styl psaní Vás nutí číst hltavě, dokonce jsem občas přeskakoval řádky. Děj je promyšlený, dobře rozplánovaný a takřka nemá zádrhele, logické chyby prakticky žádné nebo zanedbatelné. Když už tam autor vrazil tolik mrtvol (víc než v Rambovi :-) ) a násilí, mohl tam vrazit i trochu toho sexu a série by tak mohla být směle předkládána i stašímu čtenáři. Vzhledem ke zmíněnému násilí stejně není tak docela pro děti. Co se mě týče, mohli z toho klidně udělat jednu knihu, spádu by to jistě jen prospělo (odpadlo by vysvětlování ve druhém a třetím dílu).

pro dospívající mládež (young adult) puberťáci

James Dashner
americká, 1972
2014  85%Labyrint: Útěk
2015  80%Vražedná léčba
2014  83%Spáleniště: Zkouška
2016  79%Rozkaz zabít
2015  85%Labyrint (1.-3. díl)

Kniha Vražedná léčba je v

Přečtených2 082x