Vražedná léčba

Vražedná léčba https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224295/bmid_vrazedna-lecba-KD9-224295.jpg 4 1360 228

Labyrint série

< 3. díl

Konec řady se blíží. ZLOSIN vzal Thomasovi vše. Ale je to konečně za nimi. Zkoušky jsou po posledním testu kompletní. Přežijí? Co ZLOSIN neví, je to, že Thomas si pamatuje mnohem víc, než si myslí. A je toho dost, aby věděl, že nemůže věřit ani slovu z toho, co jim říkají. Pravda bude děsivá. Thomas porazil bludiště. Přežil Spáleniště. A nyní bude riskovat cokoliv, aby zachránil své přátele. Ale pravdou je, že by to mohlo být to poslední, co udělá a čím všechno skončí. Čas lží je u konce . Dotisk v roku 2018 se stejným ISBN a pouze jinou - filmovou obálkou.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Death Cure , 2011

rm
26.04.2016 5 z 5

Mno, přečetl jsem pár komentářů a koukám, že každej druhej je odborníkem "na slovo vzatým" na cokoli :-)) a plopáky lítaj sem tam. Subjektivně (jak jinak) se mi kniha líbila (i celá trilogie). I ten úplnej konec byl vcelku přijatelnej a sedl mi. Nebylo to příliš "přeslazené" jako u některých hrdinek, ten závěr byl docela našláplej! Mno, a co se filmu týče, uvidíme - knížka je ale knížka:-))

Flower081
22.04.2016 1 z 5

Pokud bych se na ni dívala jako na samostatnou knihu, nebyla by vůbec špatná, v porovnání s předchozími díly mě ale zklamala. Nedokázala jsem se začíst, ztrácela jsem přehled o ději a přišla mi k těm předchozím hrozně uměle navázaná. Možná, že by první dva bývaly stačily, a tenhle vůbec nebyl potřeba.

l_havlickova002
19.04.2016 5 z 5

Znáte ten pocit, když máte oblíbenou trilogii a držíte v ruce poslední díl. Chcete si to přečíst, ale nechcete konec. Knížku jsem se snažila, číst co nejpomaleji, abych si užila poslední chvíle s Thomase, Minhem, Newtem. Knížka mě nezklamala, sice musím říct,že jsem jí četla daleko déle než předchozí dva díly, ale to je asi moje chyba. Kniha plná napětí, akce, pro mě velmi smutnou smrtí, která mě hrozně zabolelo protože ta postava byla moje nejoblíbenější. Ano měla jsem jí radši než Thomase. a na konci smrt jisté osoby mě tolik nevadila. Minho ♥ moje další nejoblíbenější postava, ty jeho sarkastické kecy mě snad nejvíc bavily z celé knížky. Nechce se mi věřit, že je tomu konec. :( Vím určitě že si knihu přečtu znova.

Shrnutí: Úžasná kniha ♥♥ Doporučuji všem si přečíst.

Jinak nevíte jestli Dashner pracuje na něčem dalším? Opravdu bych si od tohohle autora ještě něco přečetla.^^

Aingeal
18.04.2016 3 z 5

Kniha až na posledních pár stran perfektní, splnila moje očekávání. Co se konce týče... nejspíš jsem čekala, že bude ohromující, autor mi objasní spoustu věcí během děje všech tří knih jen naznačených a mě z toho všeho spadne čelist. Bohužel, to se v mých očích nepodařilo - poslední dvě strany, alias zakončení typu sladký happyend z pohádek bych do této knihy neřekla. Avšak jinak celou trilogii hodnotím jako kvalitní literární počin velmi kladně :).

Adrianas.
04.04.2016 5 z 5

Práve som dočítala a len hlúpo pozerám. Tato kniha je ako čerešňa na dorte tejto série. Nesklamala.

Karčaa
01.04.2016 4 z 5

Moc se těším na film. Konec mě hoooodně zarazil.
Mimochodem, všimli jste si, že všechny díly končí stejnou větou?

monz
30.03.2016 4 z 5

Nebylo to špatné a za mě asi lepší, než druhý díl. Jen jsem se nemohla dostat přes ten konec. Mám dojem, že v celé sérii se hodně opakují stejné věty, stejné informace.To mi osobně vadilo. Jsem zvědavá, jak si s tím poradí ve filmu.

Black-stars
26.03.2016 2 z 5

Nejslabší díl série, tentokrát nevysvětlitelných dějových zvratů a asi i záhadných dimenzí přibylo... A nehledě na to že jsem celou dobu čekala že Thomas s Terezou nakonec nějak překlenou naplánovaný osud daný experimentem ale nestalo se. Na tomto díle mi skutečně vadila přemrštěnost dějových zvratů, moderní město, základna Zlosinu atp. Byl to takové pel-mel všechno dohromady a bez nejakého uspořádání nebo smylu - zklamání

Kopta
24.03.2016 3 z 5

Problém této knihy byl hlavně v tom, že byla v podstatě zcela nezáživná. Po asi měsíci četby už si ani nepamatuju o co tam vlastně šlo, kdo umřel, kdo přežil, prostě si připadám jako kdybych knihu vůbec nečetl. Chápu a respektuji, že kniha má své fandy, ale mne to nezaujalo. Nejlepší kniha byla první. Druhá měla taky potenciál. Ta třetí je v podstatě holá katastrofa.

arne
21.03.2016 4 z 5

Tak dočteno.
První dva díly jsem dostala, třetí si koupila bez přečtení sama.
Při prvním jsem si říkala, škoda peněz...
Druhý byl už lepší a třetí se mi líbil :-)

Susanah
18.03.2016 5 z 5

Tak toto ano..tato trilogia je naozaj super..od prveho az po posledny diel... Napinava a akcna..kopa priseriek a zloduchov a malo lasky (chvalabohu). Ziadne hluche miesta. Kazda kapitola konci tak ze Vas nuti citat dalsiu. Parada

Monisek.B
15.03.2016 2 z 5

Ten konec jsem nečekala, ale vlastně si říkám "Ještě že to takle dopadlo", jinak bych musela minimálně jednu hvězdu odebrat.. Takhle dlouho jsem snad ještě žádnou knížku nečetla... Jsem zvědavá, jak se s tím poperou filmaři :)

janka2000
11.03.2016 3 z 5

Nevyhnu se srovnání celé série. První díl mě uchvátil, druhý byl též dobrý, kdežto třetí díl postrádal jiskru. Jaksi se mi nedařilo se začíst. Kniha mi přišla celkem zbytečná. Možná je to krutá kritika, ale příběhu chyběla ta akční stránka předchozích dvou dílů.

Alessio25
09.03.2016 4 z 5

Čekal jsem nějaký pompézní zvrat v závěru nebo nějaké pořádné drama. To se nakonec tedy moc nekonalo, ale čtení této knihy mě bavilo. Bylo docela drsné, o kolik přišel Thomas přátel, ale tak už to holt v příbězích bývá, že ne vše dopadne jako pohádka :-)

SelkaNika
09.03.2016 3 z 5

S každým dalším dílem tak něják klesá i moje hodnocení této série, nevím jestli se autor snažil o vzrůstající dramatičnost, ale neustálá akce už byla ubíjející. Chyběly mi tam klidnější pasáže zaměřené na vztahy a vývoj postav. Takhle to jen vypadalo, že se všichni někam ženou, a to ještě tak, že neví kam, a každou chvíli někam jinam. Naštěstí to autor aspoň nezkazil patetickým koncem, a i když mohl víc vysvětlit Thomasovo zapojení do projektu, konec je nakonec celkem uvěřitelný.

Fantasysvet
08.03.2016 4 z 5

Z čoho som bola trochu sklamaná (aby som len neglorifikovala) bolo, že mi kniha prišla trochu krátka. Ja osobne by som asi posledný diel napísala najdlhší, no v tomto prípade to bolo úplne naopak. Dokonca sa mi zdalo, že síce dej plynul a obsahoval aj napínavé momenty, v porovnaní s koncom bol taký nijaký...alebo žeby práve ten koniec bol prirýchly?

Taktiež sa mi nepáčil úplný záver Smrteľnej liečby, keby som ja bola Jamesom, inšpirovala by som sa Johnom Greenom a ukončila dej kdesi uprostred. To by bolo brutálne, aj keď by to pravdepodobne nahnevalo 90% čitateľov, no na druhej strane by to nechalo priestor pre fanúšikov, aby sa realizovali a knihu dopísali sami. Nevedeli by sme, kto prežil, či všetko malo zmysel,... ale, tak to bohužiaľ nie je.

Na konečné zhodnotenie knihy by som povedala, že celá séria sa skladá z 3 rovnocenných kníh, ktoré pokazil film (ako vždy), no ktoré by si mal každý prečítať. A pre bežného čitateľa bude Smrteľná liečba príjemným a napínavým ukončením príbehu a pre nás ostatných (večných fanúšikov) je to len ďalšia zastávka, pretože ďalšie príbehy o Thomasovi si buď nájdeme alebo napíšeme vlastný.

verik31584697
05.03.2016 5 z 5

Některé strany byly plné akce ale naopak další byli podle mě naprosto zbytečné.Teresy mi líto nebylo ani trošičku a samozřejmě naopak Newta mi bylo líto strašně moc.Tahle knížka mě nezklamala ale myslím si že nejvíc akce bylo v jedničce.Thomas teda mi moc simpatický nebyl ani Teresa ta už vůbec ale Minho byl dobrej.Nejoblíbenější postavou ale na vždy zůstane Newt a nic to nezmění.Sem ráda že tato Triologie vznikla a určitě na ní dosmrti nezapomenu doufám že film bude taky tak založený na citech.

Aichah
03.03.2016 4 z 5

Prima série se zajímavým nápadem, byť s trochu sestupnou tendencí. Holt nasadit laťku a udržet jí v dalších dvou dílech je těžké. První díl byl super, druhý dobrý a v půlce třetího jsem se těšila na konec a radovala se, že čtvrtý již není. Jsem ráda že jsme to přečetla.

Dakki
01.03.2016 4 z 5

Nečekaný zvrat a citové ukončení. Povedený závěr

JajaCZ
29.02.2016 3 z 5

Literatúra učená skôr pre násť ročných. Neurazí, ani neohúri. Umelé sinusoidovo sa meniace napätie už v tom 3.diely lezie troška na nervy. Ale určite si knihy nájdu svojich priaznivcov :)