Spáleniště: Zkouška

Spáleniště: Zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201506/bmid_labyrint-spaleniste-zkouska-BlA-201506.jpg 4 1594 270

Labyrint série

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila – a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí „raplové“, lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm – skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Scorch Trials , 2010

pajka0071
04.04.2015 5 z 5

Silně napínavá kniha, plná akcí! Hodně dobré! Těším se na další díl. :)

Mycak
25.03.2015 3 z 5

Průměr. Mám-li použít jazyk knihy, tak zbytečně moc proměnných.

adela8902
24.03.2015

Bála jsem se že druhý díl bude horší jak 1. ale protože jsem u 1. dílu viděla dřív film než četla knížku tak jsem věděla co bude předcházet ....Takže podle mého je 2. díl více zajímavější .... Autor umí prostě dobře psát protože skoro každá kapitola končila něčím novým a zajímavým co vás nutilo pokračovat dál! Bohužel už jsem přeslazená těmi románky jako Hunger Games (Peeta a Katniss) nebo u upíří ságy (Edward a Bella) a tak dále...
Bohužel asi i tady nás to nemine a tak proto jsem zvědavá na poslední část knihy!!!

KristýnaM
23.03.2015

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Zpočátku mi tam chybělo to TO, které bylo v 1. díle. Když jsem ho našla, byl to opravdu fofr a kniha byla přečtená. Můžu jedině doporučit!

maca5449
20.03.2015 3 z 5

Labyrint se mi zdál více jako kniha pro dospělé než pro mládež, ale u Spáleniště jsem měla pocit, jakoby se kniha chtěla přiblížit co nejvíce dětským a dospívajícím čtenářům. Zřejmě za to může ten neuvěřitelně jednoduchý styl, kterým je kniha napsaná. Ne, že by mě první část knihy nebavila, ale nebyla tak záživná, jako druhá polovina. Navíc to nemělo takový šmrnc, glanc ani šťávu jako Labyrint, přesto se to dobře četlo a příběh podněcoval mou zvědavost aneb "jak to sakra dopadne?!"...

Pro příště bych do příběhu dala trochu míň Thomase a trochu víc Minha, Newta, Pánvičky a vůbec všeobecně všech vedlejších postav...

endroo25
17.03.2015 3 z 5

Spíš 3 a půl. Knížka se opět četla dobře, ale byly to vlastně jen opakované postupy z prvního dílu, jen v trochu obměněné podobě a v jiném prostředí. Naštěstí mě to stále ještě bavilo. Jen už to prostě nebylo tak překvapující jako první díl.

Lidudu
16.03.2015 3 z 5

Já jsem to přesně věděla! Tenhle pan Dashner to pěkně tlačí přes koleno... Alee dobře, nebylo to zas tak špatný určitě to ale postrádalo to "něco" , co měl Labyrint. Musím přiznat, několikrát jsem u toho usnula. Thomas je mi protivnej jak opruzenina, bez Placerů by nedošel živej ani do sámošky za rohem, ale dobře.. je to hlavní hrdina. Každopádně mám pro autora slib: jestli to ve třetím díle nerozsekne a já nedostanu odpovědi na všechny otázky, nebo jestli umře Minho či Newt, najdu si ho a bude litovat, že to vůbec psal. Už kvůli Albymu to má dost nahnutý.

Natyss
15.03.2015 5 z 5

To jako vážně?! Co ten konec?! Prahnu po dalších informacích. Děj mě pohltil hned na první straně. Majetnicky do sebe vcucl mou mysl a odmítal ji pustit. Běžela stránka za stránkou a najednou jsem ohromená otočila na poslední stranu. Místo odpovědí jsem dostala jen další otazníky. Nebudu mít klid, dokud nebudu svírat další díl ve svých rukou a má dychtivá mysl se nebude lačně krmit zase na dalších stranách.

muchomurka
14.03.2015 3 z 5

Druhý díl byl oproti prvnímu podle mě horší. Přišel mi příliš rozkouskovaný, roztříštěný. Spousta minipříhod, jejichž řešení však často bylo naprosto bezvýchodné a čekalo se na zázrak. Thomas mi na jednu stranu přišel odevzdaný, radši nic nezkoušet a nebojovat, na druhou stranu byl bojovný. Bylo to jak dvě postavy v jedné, které se mezi sebou hádají. A ještě k tomu pěkný sobec. Škoda, že tam nebylo více Minha a Newta, že s nimi více nevedl hovory. Mohlo to být vtipnější a někam se děj posunovat, něco odhalit. Takto mi to přišlo, že Thomas pořád nad něčím uvažuje, něco mu nedává smysl, nikomu nic neřekne a čtenář se nedozví nic nového, žádné dovtípení, prozření se nekoná. Akorát se to všechno jen víc a víc zamotalo. A co ten konec? Po prvním dílu jsem byla napnutá, po druhém naštvaná.

Vé-Vé
13.03.2015 2 z 5

NOPE. Nope. Takový nesmyslný zvraty (navíc dobře odhadnutelné) a přemrštěný city byly prostě moc, i na tenhle žánr

RecycledCarrey
13.03.2015 5 z 5

Naprosto perfektní. Stejně tak perfektní jako první díl. Postavy - které jsou mi strašně sympatické - jsem si oblíbila ještě více než v první knize. Kniha je hodně opředena tajemstvími a musím říct, že se úplně užírám tím, jak moc to chci už všechno pochopit. Takže se doufám co nejdřív vrhnu na poslední knihu a pochopím to. Pět hvězdiček zaručeně a autora přidávám mezi své oblíbené, protože jeho knihy mě strašně zaujaly a přečetla jsem je nejrychleji, co šlo.:)

petrvyhy
12.03.2015 3 z 5

Zklamání? Možná. Po přečtení prvního dílu jsem dychtil po dalším. Potřeboval jsem znát odpovědi, vysvětlení. Po přečtení poslední stránky této knihy, jsem ale získal spíše zas víc otazníků a věcí, které jsem nechápal. Jinak se dá říci, že jsem byl spokojený, ikdyž jsem očekával něco víc. Další díl si rozhodně přečtu.

Mirokluso
09.03.2015 5 z 5

Každý říká, že je druhý díl slabši. Já si to nemyslím, jelikož mě stejně jako první držel v neustálém napětí.

Teringer
07.03.2015 5 z 5

Jak začít? Spáleniště je o něco čtivější než Labyrint, zhltla jsem ho za den a kousek. Knížka je naprosto nabouchaná napětím, chvílema jsem vážně pociťovala mírnou úzkost a na pár vteřin se pozastavovala, protože jsem se bála číst dál. :D Zároveň jsem ale potřebovala vědět jak se děj rozvine. Jednoduše je to bomba, nevím, jak vydržím ty čtyři měsíce do vydání třetího dílu. Ale jsem si jistá, že do knihovny poběžím v den vydání. Těším se na finální rozuzlení a na filmové ztvárnění. Můžu jen doporučit.

thuysek
06.03.2015 5 z 5

Uzasny! Spaleniste se mi teda libilo vic nez labyrint..je to mnohem napinavejsi . nemohla jsem to prestat cist. Uz se tesim na film a na 3dil.

Jey
06.03.2015 5 z 5

Po prvním dílu jsem se opravdu těšila na druhý a nezklamal. Možná mě zaujal i více jak díl první, i když oba díly se strašně dobře četly. Můžu jen doporučit. :)

denuska
06.03.2015 3 z 5

Obecně nemám moc ráda druhé a další díly, většinou se snižuje jejich kvalita a
děj je víceméně natahován a ne jinak tomu bylo i u tohoto pokračování. Děj nic
moc, žádné extra napětí, konec takový hluchý......Nakonec už mě docela štvaly
i ty neologismy . Tak dávám po dlouhé době ***.

ivzu77
06.03.2015 4 z 5

Druhý díl mne bavil stejně jako první, od čtení se nedalo odtrhnout. Nechybí akce, obavy, strach, emoce, soucítění s hrdiny a hlava plná nevyřešených otázek. Do poslední stránky nevíte, zda už bude vše odhaleno, zda postavy poznají svůj pravý důvod v testech.....
A protože konec je takový jaký je, těším se na pokračování a finální díl.

rendasykorka
03.03.2015 5 z 5

super, těším se na třetí díl :)

stolbice
27.02.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, i když méně, než první díl. Přišlo mi to už moc vykonstruované a stále z ní mám takový lehce zmatený pocit, snad mi to třetí díl vše osvětlí :-)