Spáleniště: Zkouška

Spáleniště: Zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201506/bmid_labyrint-spaleniste-zkouska-BlA-201506.jpg 4 1599 270

Labyrint série

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila – a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí „raplové“, lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm – skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Scorch Trials , 2010

Shira27
10.09.2015 5 z 5

U druhého dílu jsem byla ještě více napjatá než u prvního. Neustále tam byly zvraty, které mě na konci kapitoly nutili číst dál. Možná těch zvratů tam bylo až moc, protože jsem se už ve všech těch informací ztrácela.
Konec skončil opravdu otevřeně a těším se, až si pořídím i poslední díl. :)
Také se těším na filmovou adaptaci, i když podle traileru se knize podobá jako krysa kočce. Ale podle prvního zfilmovaného dílu si myslím, že to bude velmi kvalitní podívaná :)

Ben Nevis
04.09.2015 2 z 5

Druhý díl mi přijde horší než ten první. Neustále se ztenčující partička se musí vydávat postapo světem, aby dostali lék, který teprve pomáhají vyvíjet (!). Autor se potí i za ušima, aby vymyslel různé akce a pořád se tam něco dělo. Nakonec jsem se v druhé půlce přistihla, že se nudím. Aréna se lvy by byla rychlejší, levnější a prokázala stejnou službu.
Postavy jsou rovněž odbyté. Máme tam pár hlavních hrdinů a zbytek jsou "kluk, kterého Thomas neznal". Je jich tam pět a půl a hlavní hrdina si neudělal ani čas, že by se jich zeptal na jména. Mám rovněž problém s inteligencí partičky, kteří se nechávají nachytat pořád dokola na ty stejné fígle a WICKED si s nima pohrává jako s plastovýma vojáčkama.

Vitnerová
01.09.2015 4 z 5

Další povedená kniha ze série. Opravdu se těším na poslední díl a už se nemůžu dočkat jak dopadne. :-)

MikeDV3
28.08.2015 5 z 5

Na této knize se mi nejvíce líbilo, že každá kapitola končí zvratem a nutí vás číst až do samotného konce.

Zuziiik
28.08.2015 4 z 5

Jo, druhý díl stál za to....spousta zvratů a napínavé od začátku do konce.....přečetla jsem ji jedním dechem a už abych začala číst poslední díl......těch nezodpovězených otázek je spousta......

Nina07
27.08.2015 3 z 5

Celkem fajn knizka ale nic moc se tam nestalo,prislo mi to ze proste porad jdou a parkrat jim v tom neco brani,ale urcite to neni spatne cteni

Phoenix16.cz
22.08.2015 4 z 5

Současný model trilogií (Hunger Games, Divergence apod.) je poměrně předvídatelný a většinou první díl, který velmi potěší je následován dalšími méně povedenými. V této sérii ten skok není nijak výrazný. Druhý díl představil nový problém, před který je Thomas a spol. postaven. Postupně s příběhem je čtenáři odhalováno víc a víc informací o tom, co je vlastně na pozadí toho všeho, i když samozřejmě to hlavní si nechává na poslední díl.

terka98
12.08.2015 5 z 5

Někdy je druhý díl slabší,děj se vleče a z příběhu se začíná vytrácet napětí,které vás nutí otočit další stránku.To,ale v žádném případě není problém Jamese Dashnera a pokračování Labyrintu.Děj na napětí neztratil,ba naopak.Skvělé pokračování :)

Nel-ly
12.08.2015 4 z 5

Líbilo, ale rovnou se přiznám, že jsem to asi moc nepochopila :D jen se modlím, aby ve trojce konečně přišlo nějaké pořádné vysvětlení. Dočetla jsem a rovnou jsem si běžela koupit pokračování, takže se, Jimmy, hezky snaž, ať mi to uspokojivě vysvětlíš.
Jediný problém mám asi s postavami, jak jsem v Placu alespoň ty hlavní rozeznávala v pohodě, tak tady mi v hlavě zůstali jen ti, k novým jsem nějak neměla čas vytvořit si jakýkoli vztah, a tak se mě všechna ta smrtelná hrozba nějak netýkala...

Stirek45
10.08.2015 4 z 5

Druhý díl série se mi líbil trošku méně než první díl. Přišlo mi, že první díl byl víc poutavější než tento. Já jsem se do knihy ze začátku opravdu hodně začetla, ale postupně se mi vytrácela napínavost, která byla u prvního dílu. Překvapila mě i scéna s Terezou, takže jsem celkem dost zvědavá na třetí díl.

zuzzuli
09.08.2015 4 z 5

SPOILER POZOR!
Druhý díl je podle mě o něco horší. Hlavním důvodem je jeho komplikovanost. Jestli jste si mysleli že labyrint byl už dost složitý, mýlili jste se. Nové stvůry, sežehnutá zem po sluneční erupce v okolí rovníku, kde mají Placeři najít bezpečné útočiště vzdálené 150 km. Plouží se po vyschlé poušti s obrovskými bouřemi, beroucí lidské životy. Potkávají se s raply, kteří jedí lidské maso atd... Přínosem byla určitě nová postava Brenda, která se s Thomasem postupně sblížila. Za mě doporučuji hlavně kvůli pokračování k fantastickému zakončení trilogie.

misa5201
08.08.2015 5 z 5

skvělá knížka hodně lidí říkala že byla slabší něž první díl ale za mě byla stejně dobrá možná lepší než první díl byl tam jeden šok za druhým nový zrůdy a spousta nových postav. celou knížku jsem měla strach o svoje oblíbené postavy protože jste nevěděli co tam můžete čekat.
konec mě překvapil nejvíc čtení jsem si užila a všem doporučuji
(na recenzi na blog už se pracuje) blog na mim profilu

LucaMera
30.07.2015 3 z 5

První díl se mi strašně líbil a s chutí jsem se pustila i do druhého, želbohu mi to moc dlouho nevydrželo. Zkrátka už mi to přišlo zbytečně moc překombinované, jako by autor už nevěděl co, tak začal plácat páty přes devátý...Neříkám že se mi to vyloženě nelíbilo, jen už to autor podle mě trošku přehnal. Ovšem abych jen nekritizovala, najdou se tam i chvilky kde doslova hltáte řádky a převracíte stránky jako nic...přesně jako v jedničce :)
Doufám že trojka bude lepší a už mě nezklame tak jako druhý díl :-)

Aniczec
29.07.2015 5 z 5

Jelikož jsem četla jen druhý díl a první jsem viděla, druhý mi přišel naprosto dokonalý a už se moc těším na filmové zpracování:)

aleachim12
27.07.2015 5 z 5

Skoro v každé vícedílné sérii mě některý z dílů zklame - s klidným srdcem mohu prohlásit, že ani tento ani první díl mě nezklamal.

Opět akcí a napětím naditá kniha plná zvratů a překvapení, od které se nedá odtrhnout. Zarazil mě vývoj dívčích postav - jedna je prolhaná "podrazačka", druhá zase pro mě docela nesympatická dívka. Zkrátka není vždy vše tak, jak se zdá, tím je ale tato kniha odlišná a zajímavější než jiné.

Už se těším až budu mít čas na přečtení 3. dílu, protože po přečtení 2. jsem zcela zmatená a nevím, jak si mám ten konec vyložit.

Adam Bartoš
26.07.2015 3 z 5

Labyrint byl napsaný najedničku. Byl akční, měl spád prostě té knize nic nechybělo. Přišel druhý díl na který jsme se všichni těšili a pro mě velké zklamání. Kniha je dobře napsaná, ale na pouhých 340 stránkách chtěl autor toho napsat tolik, že z toho vznikl takový odpad. Zaco teda dávám ty tři hvězdy?

první hvězda- I když se Vám už knížka moc nelíbí, tak si přečtete i třetí díl aby jste zjistili jak to vše dopadne.
druhá hvězda- Napsáno hodně dobrým stylem psaní.
třetí hvězda- Opět kniha měla spád.

todilka
23.07.2015 3 z 5

Já vám nevím, podle mě se tam autor toho snažil nacpat tolik, až toho bylo nějak příliš...vím, že to je asi účel, ale už mě občas nebavilo, jak nic nedává smysl, jak pořád musím, čekat, až se něco dozvím, a zase je to jinak, a zase....prostě pokus o napětí a zvraty byl tolik přehnaný, až vyzněl do zmatku a nudy...slabší než první díl, který měl pointu, ale poslední díl si přečtu. Samozřejmě mě zajímá, jak to skončí a také jestli to vážně všechno nakonec dá nějaký smysl a třeba se zjistí, jaký význam měly všechny ty proměnné (zejména mě zajímá smysl stříbrných koulí požírajících hlavy).

Knížkařka
16.07.2015 4 z 5

Myslím, že se díl jako obvykle povedl, ale rozhodne nějaké chyby má...
Jako první - bych určitě řekla, že někde to bylo trochu nudné popř. předvídatelné. Ale tak budiž to není tak hrozné že?
Další - je to(a to je mé osobní), že mám proste ráda Teresu! Vím, že hodně z vás ne, ale já jo a to co s ní pan Dashner v knize dělá mě občas štvě ikdyž vím, že má své záměry a já to tolerují... Akorát mě to občas fakt "žralo".
Kniha je jinak dobrá, ale proste jí neco chybí...

Kopta
13.07.2015 3 z 5

Tento komentář měl být napsán už asi v dubnu, ale kvůli tomu, že se mi do toho absolutně nechtělo, tak jsem to napsal až teď. Druhý díl Dashnerovi knihy je pro mne v celku záhadou. Jednička prostě tak nějak zformulovala celý příběh a už jste věděli co vás asi čeká. Ale dvojka to skoro celé překope a jako kdyby začala úplně od znova, jenom se stejnými postavami. Na týhle druhý knize mě nejvíc štve to, že je nudná. Fakt vysloveně nudná. V celku mě přišlo, že v jedničce se něco dělo. Ale ve dvojce hrdinové jenom chodí po poušti. Za celých 344 stránek se mi snad jen třikrát stalo, že by mne něco zaujalo, anebo by mě to více zajímalo. Dvojka prostě... nevím... prostě mi nepřinesla nic než nějaký zbytečný prodlužování, aby to vydalo na třetí knížku, na kterou se kupodivu těším. Nevím jestli budu investovat do prequelu, ale tu trojku teda nějak sfouknu, ať to mám všechno hezky srovnaný. Stejně mě nějak zajímá jak to dopadne.

Vevous
13.07.2015 4 z 5

Knížku jsem přečetla ¨hodně rychle, aale první díl se mi líbí víc.