Spáleniště: Zkouška

Spáleniště: Zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201506/bmid_labyrint-spaleniste-zkouska-BlA-201506.jpg 4 1596 270

Labyrint série

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila – a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí „raplové“, lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm – skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Scorch Trials , 2010

Valja
07.07.2015

Já za sebe upřednostňuji první díl, protože u Spáleniště jsem občas narazila na nudnější místa. Přesto knížku jednoznačně doporučuji, těším se na třetí díl a těším se i na film! Zfilmovaný první díl se mi líbil a doufám, že to producenti ve "dvojce"nepokazí..

Tenssi
05.07.2015 5 z 5

Na Jamese Dashnera jsem trochu naštvaná, píše tak úžasně, že se od jeho knížky prostě nedokáži odtrhnout! Skvělí příběh, zajímavě promyšlený a jsem zvědavá jak to bude pokračovat! Všem moc doporučuji! Úchvatná knížka!

stepka3765
05.07.2015 5 z 5

Skvělá knížka! Jsem zvědavá jak to skončí!

JirkaDitt
03.07.2015 3 z 5

První díl mě sice zaujal mnohem více, ale i tak to bylo dobré čtení a získání několika nových informací :)
Na tomto dílu mi nejspíše vadilo to nezáživné prostředí a nedostatek děje s pointou.

pobijecmuch
24.06.2015 1 z 5

Přes spáleniště, přes krvavé řeky, pluk za plukem jde neochvějně dál ...... ano nějak tak začínala pochodová píseň, kterou se učili před revolucí naši vojáci základní služby. V druhém díle Labyrintu se Timur a jeho parta, pardon Thomas a jeho placeři, také vydávají přes spáleniště a krvavé řeky. Ha, ha ta podobnost je čistě náhodná.
Do 10. kapitoly se nic neděje a klidně v knize text nemusel být. Potom se to přece jen trochu rozjede, ale stejně nepochopíte proč je nadnárodní subjekt značky Zlosin vykopl na horké sluníčko, aniž by jim do batůžku přibalil opalovací krém faktor číslo 50 (hlavně, že se pořád krmí müsli tyčinkami - asi aby nebyli obézní).
Kniha je určena cílové skupině -náctiletým, ale je v ní zbytečně moc brutality, zla, falešného kamarádství a podrazů.
Thomas je velký slaboch a pokud ho Dashner ve třetím díle nepochlapí, tak Tom určitě ztratí u pubertálních čtenářek na svém kreditu.
Po přečtení tohoto 2. dílu, bohužel radostně ručičkami netleskám a už rozhodně nevykřikuji bojovné hesla o skvělé knize. Podobných knih je totiž na pultech knihkupců už nějak moc, je to prostě jen taková móda této doby.

petra1773
20.06.2015 5 z 5

První díl jsem nečetla, viděla jsem pouze film, který mě velice oslovil, tak jsem prostě musela vědět, jak to bude dál :D do druhého dílu jsem se zažrala hned od prvních stránek a kniha mě již nepustila, dokud jsem ji nedočetla :) jediné co mě na ní mrzelo bylo to, že jsem očekávala více informací o Zlosinu (kdo, jak, proč..), kterých jsem se bohužel nedočkala. Naopak spíše další otázky :)
Takže na další díl se rozhodně těším.

Janiss_89
16.06.2015 5 z 5

Tento díl mě bavil o mnohem více než díl první. Přišlo mi to tak nějak akčnější a zajímavější. Hlavně jsem teda čekala, že z těch Proměnných budu mít noční můry, kdy se mi bude snažit nějaký rapl ukousnout nos:D Byla jsem ráda, že došli do útočiště, ale pak bum. Zase je mimo, zase si nic nepamatuje. Bože to je tak skličující kniha:D Člověk chce co nejvíc zjístit, vo co tam teda jako jde a oni to budou furt oddalovat a oddalovat. To pozměňování paměti mi už fakt pije krev :p

Markouš
14.06.2015 5 z 5

První díl byl o něco lepší. V tomto (jak už psali pode mnou) mi prostě romantika vadila. Celý díl byl vlastně jenom o Tereze, kterou nemám ráda. Když tam ale nebyla, bylo to super jako první díl :D Těším se na další.

AnnieBarming
04.06.2015 4 z 5

První díl byl lepší, protože v tomhle mi přišlo, že děj měl i hluchá místa (třeba když Thomas rozebíral své city). Každopádně jsem zvědavá, jak to celé skončí, protože je to pořád zamotaný :D

Asora
26.05.2015 3 z 5

Druhý díl mě celkem zklamal, a ani ne v půlce knížky mi začaly vadit Thomasovo náladičky a popisování jeho emocí (V některých pasážích byl horší než ženská :D) a hlavně Teresa, to je postava co mi neskutečně leze na nervy a vůbec by mi nevadilo kdyby někdo zabil.
Ale příběhově se to posunulo a bylo to i zajímavé, ale musím říct, že jsem se musela kolikrát vážně dokopat k tomu abych to zas četla, protože věčné popisování okolí atd. mě moc nebavilo.

lea6493
14.05.2015 5 z 5

tak tahle knížka mě hodně bavila, víc než první díl, ale to bylo způsobeno tím, že ten jsem viděla nejdřív zfilmovaný a tudíž jsem se připravila o momenty překvapení atd. Už se nemůžu dočkat až na podzim uvidím v kinech toto zfilmováno.

Shai
10.05.2015 4 z 5

Podle mě trošku horší než jednička (nemám ráda Teresu - ani Brendu - a navíc v téhle knížce prostě žádnou lásku nechci - podle mě se to sem nehodí), ale určitě jedna z nejlepších knížek ♥

Anet96
09.05.2015 5 z 5

Skvělá kniha! Lepší než první díl! Začíná se to pěkně zamotávat i vysvětlovat, jak to všechno vzniklo a proč. Mám docela zmatek v tom, kdo je dobrý a kdo špatný, ale to se ve třetí knize určitě dozvím. Doporučuji!!

kklepkaa
06.05.2015 3 z 5

Já ani nevím co si o knize mám vlastně myslet. Četlo se to dobře, od začátku až do konce jsem byla napnutá jak kšandy a s politováním musím říct, že jsem opět vůbec nic nepochopila. Už aby byl třetí díl a všechny dílky skládačky zapadly na své místo... buď to bude geniální a nebo totální blbost.

Akjadzord
04.05.2015 5 z 5

Říkala sem si, že to nebude tak dobrý jako první díl (který byl mimochodem naprosto úžasný), že to bude spíše o té cestě pustinou. No a tak mě okamžitě zaskočilo, že už na cca desáté straně bylo takového vraždění. Celou dobu se tam něco dělo, žádné natahování, prostě boží. Doporučuji!!!

MartinaF
02.05.2015 4 z 5

Druhý díl by úplně jiný než jednička, i když byl o chlup slabší, přesto se to skvěle četlo, nechybělo napětí a dobrodružství. Celou dobu jsem nevěděla, jestli některým lidem věřit nebo ne. A jako ZLOSIN je dobrý? Možná jo. To možná konečně odhalí třetí díl, protože tento zůstal dost otevřený.

Evus
26.04.2015 5 z 5

Čím dál tím absurdnější a zamotanější příběh, nějak si nedovedu představit, jak tohle může skončit. A už vůbec netuším, čím to, že "ZLOSIN je dobrý".

Karcoolka2210
25.04.2015 4 z 5

Slušné pokračovanie. Dozvedáme sa viac z Thomasovej minulosti skrz jeho sny a spomienky. Jeho vzťah s Theresou sa mení, aj keď musím povedať, že tento element mi trocha prekážal v tejto časti. Aj keď si uvedomujem, že je to kniha pre mladších čitateľov, takže sa nemôžem čudovať ;) Ale nie celkovo je to ozaj dobré pokračovanie a ja som zvedavá ako to bude pokračovať a ako to celé nakoniec dopadne. A stále ešte neviem, či je WICKED naozaj good, čiže začínam tretiu časť, aby som konečne dostala odpoveď :) AJ

Mozkovna
18.04.2015 5 z 5

Druhý díl série se mi líbil o trochu méně než první a třetí, ale stále byl skvělý. K postavám jsem ještě více přilnula, další test/zkoušku jsem ještě víc prožívala. Nevím, co bych k tomu mohla říct. Četlo se to stejně dobře jako první díl, na některé otázky dostanete odpověď, ale zase se objeví spousta nových. Konec byl povedený (SPOILER: Od té části se skupinou B, Terezou a monstry s žárovičkami), ale na třetí díl to nemá. Strašně moc se těším na filmovou adaptaci, tuhle sérii miluju! :)

katerinad
11.04.2015 5 z 5

Nějakým způsobem se mi líbila víc, než první díl. Možná hlavně proto, že jsem měla od Labyrintu hrozně velké očekávání a stále jsem se připravovala na to až se dostanou ven, jako kdyby mě nemohlo nic v knize překvapit. U Spáleniště jsem netušila jakým směrem se bude ubíhat a bylo to příjemné překvapení. Teď už jen doufám, že Thomas přijme to co po něm chtějí a stane se pořádným vůdcem a někomu pořádně nakopat zadek.