Spáleniště: Zkouška

Spáleniště: Zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201506/bmid_labyrint-spaleniste-zkouska-BlA-201506.jpg 4 1597 270

Labyrint série

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila – a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí „raplové“, lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm – skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Scorch Trials , 2010

plandor
26.11.2015 5 z 5

Mnoho překvapení a napínavých momentů. Skvělé nové postavy. Děj jsem naprosto prožíval s hlavní postavou, prostě jsem se od knihy nemohl odtrhnout. Za mne bych skoro řekl že je to i lepší než první díl, ale možná je to kvůli tomu že jsem nejdřív viděl film (labyrint). Doporučuji 5/5

Alfirin
22.11.2015 4 z 5

V podstatě se tam děje totéž co v jedničce. Postupně se odkrývá tajemství těch, kdo za celou situací stojí, ale už to začíná být trochu jednotvárné.

Sarfias
15.11.2015 4 z 5

Druhý díl mi přišel zajímavý, plný zvratů, ale tak trochu jsem se obávala, kde je vlastně ten zakopaný pes. Nebyla jsem si jistá, zda mohu věřit jedné nebo druhé teorii. O to více mě začal překvapovat závěr a těšila jsem se na díl třetí.

kofina
14.11.2015 4 z 5

Člověk už pomalu ale jistě neví čemu a komu věřit.. :D

Rubika
14.11.2015 5 z 5

Spáleniště je celkem zajímavé místo. :D Občas jak u prvního dílu mi do sebe nezapadaly některé věci, ale dalo se to přeskočit a jet dál, podle aktuálních zvratů. (Zvraty taky nabraly docela slušných obrátek, bylo to jako kdyby jste jeli autem v pravém pruhu a najednou jste jeli opačným směrem v levém pruhu.)
Nicméně dávám pět hvězd a po dnešku mám doma i třetí díl a hned se do něho budu muset pustit.

TessaJean
14.11.2015 4 z 5

Musím s jistotou říct, že tento díl mě bavil o dost víc, než ten první! Je tu o mnoho více akce a to mě nutilo číst dál a dál! Ani chvíli jsem se nenudila :)) Autor pokaždé končí kapitolu tak napínavě že se mi stránky obracely opravdu nepřetržitě. Četla jsem ji i ve škole a opravdu jsem se od ní nemohla odtrhnout.. jsem zvědavá na třetí díl:))

M.V.Z.
09.11.2015 5 z 5

napínavé od začátku do konce. Druhý díl se mi líbit více než ten první a už se těším na ten třetí.

Monisek.B
03.11.2015 4 z 5

Omg, to jako fakt? :-) Sice jsme se spoustu věcí dozvěděli, ale přijde mi, že z druhého dílu vyvstalo snad ještě víc otázek!! No nic, jdu se tedy rovnou pustit do finále...

bibi.r
25.10.2015 2 z 5

Tento díl mi přišel zbytečně komplikovaný a překombinovaný.
Přiznám se, že poté, co jsem chtěla sáhnout po třetím díle a zjistila jsem, že si absolutně neuvědomuji, jak tento díl skončil, jsem své hodnocení ještě přehodnotila a hvězdu ubrala.

elyonka9643
21.10.2015 5 z 5

Mnohem akčnější a napínavější než předchozí díl. Čtenář se dozví spoustu nových informací, ale probudí to jen víc otázek. Nové postavy jsou fajn a Thomas začíná být taky konečně mnohem sympatičtější charakter.

Sentir
20.10.2015 5 z 5

No co dodat, přečteno za tři dny stejně jako první díl a v podstatě jsem dostal stejnou porci zábavy jako v prvním díle. Na film se teprve chystám, ale rozhodně jsem zvědavý jak bude zpracován post-apo svět.

maruschka
13.10.2015 3 z 5

Moc se bavím při čtení top komentářů na GR. Díky nim je mi jasné, že na překlad se nic moc svést nedá (tentokrát; snad jen spojení "dělat si obavy" mě skutečně drtilo).
Je to špatně napsané.
Je to děsivě nelogické.
Je to děsivě prázdné.
Přesto se třetím dílem pokusím probojovat. Nemůže být horší než popis "monster" v předchozích částech...

Hoshi
11.10.2015 5 z 5

Nechtěla bych být v jejich kůži.. Brr.. Druhý díl mě nezklamal. Pokračování se mi líbí a jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. :)

Lumine
04.10.2015 2 z 5

Když už si začnete myslet, že jste našli asi jedinou YA trilogii bez milostného trojúhelníku, tak vám James Dashner vrazí nůž do té bubliny, kterou jste vytvořili. Tak bych asi shrnula to hlavní, co jsem si odnesla.
Často jsem se ke čtení nutila. Ano, stále se tam něco dělo, ale nic se pořádně netušilo. V některých věcech, které jsou naprosto jasné se postavy chovají jako k největší záhadě a pak se tam vynoří tak sto dalších otázek.
Jsem upřímně zvědavá jestli ve třetím díle na všechny otázky odpoví a jestli dotáhne dokonce všechny načaté myšlenky.
Jinak to bylo zajímavé post apo s velmi pěknými a světlými momenty.

Lenka-knihy
02.10.2015 5 z 5

Viděla jsem jako první oba filmy i labyrint i zkoušky ohněm. Přečetla jsem si to a je to paráda! Knížka je o moc lepší než film. Škoda že jsem knihu četla až pak. Jsem ráda že vražednou léčbu budu číst se svojí představivostí. Zatím je to super série, teším se na třetí díl. Doufám že se mi můj náhled na tuto sérii po přečtení nezmění. Za tento díl 5* stejně jako u labyrintu.

LilianVanRose
29.09.2015 5 z 5

Kniha je prostě kniha :3 kdybych ji nečetla bylo by to pro mě asi lepší protože z filmu jsem byla hodně zklamaná :( Knihu jsem přečetla jedním dechem. V ději jsem sem trochu místy ztrácela ale rychle se vrátíte zpátky. Trochu mě štve že je to pořád zahlceno otázkami. Možná trochu i reklamní tah na další díl kdo ví?!
Třetí díl jsem ještě nečetla ale těším se a doufám že nebudu zklamaná :)

kuwu
28.09.2015 3 z 5

Ač jsem knížku přečetla během tří dnů, chtěla jsem s hodnocením počkat až uvidím film, protože jsem z knížky měla všelijaké pocity. Nevím co všechno chybělo z prvního dílu ve filmu(jasně, ta telepatie), knížku jsem nečetla.

Nyní když jsem mam možnost to vzít z obou stran, tak film mě bavil více. Podle mě knížka je taková, že se pomalu nedozvíte nic nového, pouze nový a nový otázky. Některé rozhodnutí Thomase jsem nechápala a co se týče Terezy, tý bych vrazila pořádnou facku tak i tak.
Třetí díl si přečtu jen proto, že jsem zvědavá jak to skončí a jak budou odpovědi vysvětleny.

Kyta
21.09.2015 5 z 5

Knihu jsem zaklapla teprve před chvílí a opravdu... Nemám slov. Ten konec mi dočista vzal dech.

Druhý díl mi připadal stejně úžasný jako první. Bylo to stejně čtivé, nápadité, originální a hlavně nepředvídatelné! Ze začátku jsem dokonce samým vzrušením a napětím nemohla normálně dýchat. Bylo to tak moc nepředvídatelné, že mi prostě nezbývalo než číst dál s otevřenou pusou. Spáleniště bylo jiné než Útěk, ale v tom dobrém slova smyslu. Tunely, cesta, město, raplové... Na každé stránce se něco dělo. Nemohla jsem se od knihy odlepit; každá kapitola mě nutila přečíst další a další. Překvapivě tady nechyběl ani humor; bylo zvláštní, že jsem se musela smát i v těch nejméně vhodných situacích. Všechny pocity ani nejdou popsat; zkrátka si knihu musíte přečíst, abyste pochopili moje nadšení. :)
Co se týče děje... Něco úžasného! Mohla jsem si představovat stovky různých scénářů, ale děj se přesto ubíral někam jinam a neustále mě překvapoval.

Na spoustu otázek se mi nedostalo odpovědí, což mě v závěru začalo pořádně frustrovat. Proto se tolik nemůžu dočkat, až se začtu do Vražedné léčby; až se dozvím, kdo je skutečně na té dobré straně a hlavně za jakým účelem to hrdinové všechno museli podstoupit. Jsem si jistá, že autor nezklame ani potřetí.

DOPORUČUJI!*****

Liiiii
17.09.2015 5 z 5

Naštěstí mám v ruce dřív knihu než film. Ubránila jsem se mrknout byť i na jedinou fotku nebo trailer, i když jsem byla hodně zvědavá, jak druhý díl bude vypadat. Knížka je skvělá! Napínavá tak, až to bere dech. Chvilku jsem se bála, jestli to není jedna z těch zombie pokračování, ale díky bohu ne. Spoustu věcí je nedovysvětlených, což mě někdy pěkně štvalo. Pár věcí bych už chtěla chápat, protože se toho v knize děje až až a vy pořád netušíte proč to všechno a kdo je na jaké straně. Bojím se třetího dílu, abych nebyla zklamaná, že ty dva předešlý skvělý díly nemají pořádný závěr. No uvidíme. Nechám se překvapit :-)

Napůlanděl
16.09.2015 5 z 5

Knihu jsem měla přečtenou za tři dny, byla více napínavější než prní díl. Určitě doporučuji.