Spáleniště: Zkouška

Spáleniště: Zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201506/bmid_labyrint-spaleniste-zkouska-BlA-201506.jpg 4 1597 270

Labyrint série

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila – a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí „raplové“, lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm – skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Scorch Trials , 2010

Honey0105
21.03.2016 4 z 5

Z prvního dílu jsem nebyla zrovna dvakrát nadšená, každopádně určitě jsem chtěla vědět, jak se bude příběh dál vyvíjet - a musím říct, že jsem byla překvapená. Druhý díl se mi opravdu zalíbil. (pozor minispoiler) Jen škoda té rádoby poslední bitvy - ta se mi nelíbila a vůbec nebyla dotažená! Myslím, že tam vůbec nemusela být.
Po přečtení jsem ihned koukla na film. A je pravda, že v tomto případě mi připadalo filmové zpracování ještě tak o 100% lepší. Film je sice úplně překopaný a z knihy si bere jen základní dějovou linii, ale vykreslení příběhu mi přijde sympatičtější (na rozdíl od prvního dílu).
Už mám přečtený i třetí díl, a proto mohu říct, že tento díl je určitě nejlepší z celé trilogie.
70-80%

Alessio25
09.03.2016 4 z 5

K četbě této knihy jsem se dostal trochu náhodou, když jsem původně viděl 1. a 2. zfilmovaný díl. Když druhý film skončil tak nějak neurčitě, tak jsem si koupil třetí knihu a chtěl jsem si přečíst pokračování. Jenže okamžitě jsem zjistil, že druhý film a třetí kniha na sebe nenavazují. Proto jsem si pořídil i druhý díl a záhy jsem pochopil, že filmy a knihy mají pramálo společného. Takže jsem asi během čtrnácti dnů přečetl druhý a třetí díl :-) Musím říct, že mě to bavilo.

Gibis
04.03.2016 4 z 5

Kniha rozhodně strhující a napínavá, jen trochu překombinovaná. Spousta otázek bez odpovědí, což ovšem člověka nutí číst dál a dál, protože zvědavost přece jen vítězí :)

Erudite
27.02.2016 5 z 5

Jde do tuhého, čóni.

Kacitr
17.02.2016 4 z 5

Za mě nejlepší díl z celé série Labyritnu. Zajímavý děj, který krásně plyne kupředu, a charaktery Newta, Thomase a Minha jsou skvělé. Co mě naopak zklamalo, dočkáme se zde víc otazníků než odpovědí.

tlllk
17.02.2016 3 z 5

... v podstate v celej knihe nevykonal hlavný hrdina nič samostatne, dejom len tak pláva a z každej šlamastiky ho vytiahne niekto iný. Myslím že pointa je už jasná, už od tej časti s liekom pre bohatých, ale nechám sa prekvapiť....

Vendulis
15.02.2016 3 z 5

Tak nějak pořád nevím, co si o téhle serii myslet :D Musím říct, že snad poprvé se mi více líbí filmové zpracování, než kniha.Takže uvidím, co přinese třetí díl, ale zatím zatím nic extra, ale zase nejhorší to taky není. A nemám ráda knižního Thomase, přijde mi strašně ubrečený :D

ungy
15.02.2016 3 z 5

Tenhle díl mi přišel daleko víc chaotický než první. Upřímně na začátku jsem byla úplně ztracená a připadalo mi, jako by autor nevěděl jak má příběh nastartovat a už od začátku ději dodat spád. Ale jinak skvělá sci-fi. Zase znovu trochu jiné podání apokalypsy, které se mě osobně velmi líbilo. Doporučuji nejdříve přečíst všechny knihy této série, než se pustíte do filmů, protože pak knížky tak nějak ztratí šťávu.

Evickar
12.02.2016 4 z 5

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmu, ale musím říct, že se mi líbila mnohem více a nechápu filmaře, jak mohli změnit celou podstatu toho putování přes Spáleniště. První díl mě zklamal, tento byl lepší, ale pořád jsem očekávala podle hodnocení čtenářů trochu víc. A ano, pořád je mi Thomas spíše nesympatický a totálně nerozhodný.

Laputika_3
07.02.2016 5 z 5

Tahle kniha se mi strašně líbila, i když nebyla tak skvělá jako Útěk. Rozhodně zajímavý nápad, jak tento druhý díl napsat, já bych po dopsání prvního dílu nevěděla, jak dál :)

MINI SPOILERY
Sice je pravda, že zachování Teresy bylo divné a přehnané, ale možná se nám to ještě nějak rozvine ve Vražedné léčbě :) Ale i tak jsem na ní naštvaná za toho Arise. Já ho prostě nemám ráda :'D
KONEC SPOILERŮ

Je to úžasně napsaná kniha, která se krásně čte! Úžasné... :3

Allison
06.02.2016

Tato kniha nebila zrovna tak moc skvela jako jsem cekala.1dil byl trosku lepsi ale zase mi to vynahradil 3 dil :)

annamc
12.01.2016 4 z 5

Bylo to horší než 1.díl.....ale stále super!!!Chvílemi jsem ani nedýchala,strašidelné to bylo taky a nejvíc se mi líbila Brenda:)

Jordyz
11.01.2016 3 z 5

Lepší než první díl, propracovanější a četlo se jedním dechem.... Teda ne, že bych byla z této knihy kdovíjak unešená, ale rozhodně si přečtu další díl :-).....přece jen....ta zvědavost :-)

eliska2669
05.01.2016 3 z 5

Zmatené, podivné, překombinované, nerealistické (vodu poneseme v pytlích, jak skvělý nápad...-_- a podobně) Ani tam nebyl Gally. Jediná zajímavá část byla ve městě, jak je tam nějací ti typové zvali do klubu.

MayaBu
04.01.2016 3 z 5

Mně přišlo Spáleniště ze všech tří dílů asi nejslabší. Nebylo to tolik čtivé jako první díl a taky dle mého s o stupeň nudnějším dějem.

EllenQa
01.01.2016 5 z 5

Za mě, nejlepší díl z celé série! Vadí mi tam jen to, jak se tam pořád pokládají samé otázky, na které v knížce prostě nenajdete odpověď..to způsobuje, že jste z toho zmatení a knížka už není tolik záživná, jak by mohla být..Každopádně ty zvraty jsou opravdu nečekané a dá vám práci se od knížky odtrhnout. (Já jsem ji četla na silvestra-z nudy-a musela jsem ji prostě dočíst, tak jsem šla spát až v půl třetí ráno, abych měla klid).

Laki_Laki
28.12.2015 5 z 5

Strhující pokračování prvního dílu. Pravdou zůstává, že kniha nám dala více otázek než na kolik odpověděla. O nečekané situace v tomto díle opravdu nebyla nouze (Tereza byla pro mě opravdu šokem). Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a jedním dechem jsem se vrhla i na třetí díl. Mohu jedině doporučit.

magda.sabela
13.12.2015 3 z 5

Podle mně je spáleniště horší, než první díl... a truchu nudná. Dlouho se nic neděje. Jinak nápad dobrý. Tereza byla docela šok ;)

vlkodlaq
09.12.2015 5 z 5

Znatelný pokles oproti prvnímu dílu, přesto stále slušná čitelnost, jen autor začíná až příliš "Lostovat" (napíná až k otravnosti, pokládá mnoho otázek, na které se nedostává žádných použitelných odpovědí), v prvním dílu to bylo ještě na snesitelné úrovni. Přesto (nebo právě proto?) jsem to zhltnul jak malinu a vrhám se na díl třetí.

jana1599
07.12.2015 5 z 5

Nejlepší kniha z celé trilogie!