Spáleniště: Zkouška

Spáleniště: Zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201506/bmid_labyrint-spaleniste-zkouska-BlA-201506.jpg 4 1596 270

Labyrint série

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila – a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí „raplové“, lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm – skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Scorch Trials , 2010

Misa25
28.01.2015 5 z 5

Něco tak neskutečného snad nikdo nemohl vymyslet...tolik zmatku a hrůzy, je to fakt síla, a vlastně nic dobrého se skupině nestane, a jen do další knihy je víc stresu jak to dopadne...

Magdiczka
24.01.2015 5 z 5

Naprosto skvělý díl. Měla jsem malé obavy, že to bude jako vždy a druhý díl bude slabší, ale naopak předčil má očekávání a je zase plný napětí, zvratů a spousty kapitol u kterých si říkáte: Proč?? :) Což je přesně to, co od takové knížky čekáte. Přečtěte si ji... :)

ondaboss
23.01.2015 5 z 5

Tak tohle byla opět parááádní jízda - Mazec! Strhující tempo od začátku až do konce. Měl jsem při čtení pořádně zamotanou hlavu. Emoce, vzrušení, nas..štvání, napětí...
Doufám, že se v některém dalším díle přesuneme do budov a podzemí (tady ve dvojce byla jen malá ochutnávka) - něco jako DOOM :-)
Jooo... a pro ty co se tak strašně divíte Tereze - je vidět, že nejste ŽENATÍ!!! :-o :-D

Darami87
22.01.2015 5 z 5

Labyrint a Spáleniště- nejlepší knihy, které jsem kdy četla. Moc se těším na třetí díl.

Hanisek
20.01.2015 3 z 5

Tak nějak nevím, první díl mě nadchnul, i tenhle byl ze začátku dobrý, ale pak přišla prostřední část (samotné spáleniště), která mě místy až nudila. Nevím čím, to bylo. Konec byl už pak zase super. Jsem z tohoto dílu trošku v rozpacích. Třetí díl si přečtu, ale to prvotní nadšení mě po této knize trochu opustilo.

czeliza
18.01.2015 5 z 5

Měla jsem na knihu hodně vysoká očekávání a bála jsem se zklamání, ale to se nestalo. Akce, napětí a bylo to pořádně drsný. Rozhodně bych nechtěla být na jejich místě. Knížku jsem četla ve dne v noci, i ve škole pod lavicí a málem jsem dostala několik infarktů :D Prostě super.

Schullerka
17.01.2015 3 z 5

Tak nějak jsem se do toho nemohla pořádně začíst. Nemůžu ovšem říci, že se mi to nelíbilo. Podle mě byl nejlepší začátek a konec, ale ten prostor mezi tím nebyl nic moc. Možná právě proto mi série moc nesedla, každá kniha je zaměřena na pár dní a vlastně se zaobírá jenom jedním úkolem. První - dostat se z labyrintu a v téhle- překonat Spáleniště.

Celý popis toho jak pokračují dál atd., mi přišel moc zdlouhavý. Opravdu se mi nápad celé knihy líbí, ale to zpracování mi prostě nevyhovuje. :/ Jsem z toho taková mrzutá, že jsem se knihou musela ze všech sil prokousávat a přitom začátek se četl velmi dobře. Tak i konec. No pořád nevím, jsem zvědavá na poslední knihu, jestli to změní můj názor.

kacka29
13.01.2015 5 z 5

Nechápu, jak se od této knihy může někdo odtrhnout sám. Mě musel pokaždé někdo odervat násilím!! Originální, napínavé, prostě skvělé!!

Denisa.knizky
11.01.2015 5 z 5

Velmi povedene. Na druhy dil jsem se tesila a nezklamal me. Ano, jak v prvnim tak druhem dile se casto opakuje popis pocitu Thomase, chapu, ze jde o hlavniho protagonist, na druhou stranu nemusi byt na kazde druhe strance zmineno, jak se Thomas boji nebo je zmaten - prvni dil, nebo jak mysli na Teresu a jak nevi co si o ni ma myslet - druhy dil. To je asi jedine co bych pribehu nepatrne vytkla, jinak se jedna o napinavy pribeh s neotrelou post apokalyptickou scifi myslenkou. Zvraty prichazeji v pravou chvili a je jich hodne a ctenare nuti knizku hltat. Stejne tak se mi libil konec stejne jako u prvniho dilu. Knizka na konci neco malo prozradi a odkryje, na druhou stranu otevre spoustu dalsich otazek, pro zjisteni jejichz odpovedi by ctenar udelal cokoliv:) ale jelikoz ctenari vedi, ze prijde dalsi dil, tak vi, ze se maji na co tesit. Takze urcite doporucuji precist a ikdyz kazdemu pribehu se da neco vytknout tak je to velmi povedeny pribeh, ktery dokaze udrzet pozornost tak, abych uz ted se nemohla dockat cervna:) za pet hvezdicek:)

knihomols.r.o.
10.01.2015 4 z 5

No, první díl byl určitě lepší než tenhle. Bylo tam více akce, měl vetší spád. Ale i tento díl rozhodně zaujal. I zde jsou zvraty, které nikdo nečeká, a jako v prvním díle, člověk si musí mnoho domyslet, kniha se čte jedním dechem, prostě ji musíte dočíst! Každá kapitola přínáší něco nového, s čím se musíte jak vy, tak postavy v knize vypořádat. Je jedna z nejleších, co jsem v poslední době četla. Mám jen jednu výtku...Jak už tady někdo psal, co třeba trochu rozvést i ostatní členy výpravy a ne jen Toma?! Doufám, že alespoň něco bude ve třetím díle, Thomas mi začíná s tím, co všechno si nechává pro sebe lízt na nervy :D

KachnaN
04.01.2015 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jak zformulovat můj názor na tuhle knížku..Takže:
Jo, byla to pecka, sice o něco slabší než předešlý díl, ale i tak jsem se musela nutit do pomalejšího čtení, abych z toho vůbec něco měla. Ale trochu mě zklamala prostřední část knihy. Moc se to motalo okolo Thomase a mě spíše zajímalo, co se děje se zbytkem Placerů.

SPOILERY!!!
Teresu jsem neměla ráda ani v prvním díle, ale tady mě naprosto dostávala. To její chování bylo pro mě nepochopitelné. Jako jo, asi musela dělat to, co jí bylo řečeno, ale nemusela ale nemusela se chovat jako absolutní...ehm... A pak dělat jako, že se nic nestalo. Jasně, že se to stalo -_-

A co ten konec? Už zase? Dělá si tu někdo ze mě srandu?!?! Jak mám po dvou úžasných dílech vydržet do června? Myslím, že pan spisovatel bude mít docela problémy s fanoušky...

eliska3246
03.01.2015 5 z 5

Tak tenhle díl je ještě lepší, než ten předchozí. Mnohé pasáže jsou popisovány tak živě, že mně až lezl mráz po zádech. Tuhle knihu, která skoro hraničí s hororem bych zakázala číst citlivějším osobám a dětem! Ne, to ne, jen ať si jí každý užije tak jako já a vžije se do příběhu tak, že chvílemi bude zapomínat dýchat.

Laural
02.01.2015 5 z 5

Upozorňuji vás, že jestli otočíte alespoň jedinou stránku, jste ztraceni xD No každopádně tak tomu bylo se mnou. Byla jsem úplně "zažraná" do děje. Pane Dashnere, neustále mě překvapujete ! A vy, jestli váháte či si sérii Labyrintu vůbec přečíst, tak já URČITĚ doporučuji. Ne jenom proto, že autor má úžasný styl psaní a kniha je nacpaná akcí a vás to pořád nutí číst dál, ale především proto, že hlavní myšlenka a celý příběh nejsou okopírovaný, jako poslední dobou hodně knih.

Baroslava
31.12.2014 5 z 5

James Dashner vytvořil dílo které je alespoň pro mne naprosto nepředvídatelné. Knihu jsem nemohla odložit a přečetla jsem ji jedním dechem."Už žádné hlavolamy.Žádné proměnné.A žádné běhání" Tak toto se píše u popisu knihy abych byla přesná více proměnných by se snad do knihy ani nevešlo.Hlavní hrdina má vlastně v popisu práce neustále běhat a hlavolam se nerozluští.Autor si nechává skoro všechny esa v rukávu takže nezbývá než si počkat až třetí díl bude přeložený do češtiny.A opravdu nemůžu se dočkat :-)

alwaysbelieve
29.12.2014 5 z 5

Ještě lepší než první díl. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

kneslova
29.12.2014 4 z 5

Velice slušné, ale pro mě o něco slabší než první díl

bookshelf
28.12.2014 5 z 5

Vyrazilo mi to dech.

Tato kniha je naprosto jiná než první díl a přitom je také naprosto stejná.

Zařadila bych ji do kategorie knih, které chcete po jejich dočtení zapomenout, abyste mohli příště číst zase a nevědět, co se bude dít. Právě z toho důvodu, že každá kapitola končí naprostým zvratem, prostě musíte číst dál. Kniha se rozjíždí již na úplném počátku a jede až do konce, a je na vás, kdy se k tomu proudu přidáte.

Kniha postupně graduje, zatímco si s vámi pohrává a nechává vás naletět jí na lep, i když si na to dáváte pozor. Nic není tak, jak se zdá. A myslím, že s informacemi z dalšího dílu už nebude pravdou vůbec nic, co pravdivé se jevilo.

I přes naprosté nadšení má kniha nějaké nedostatky. Autorův styl psaní je podle mě lepší než v prvním díle, ale pořád mi na tom něco chybí. Charakteristika postav klesla. Autor jako by nedokázal vyjádřit, co na někom Thomasovi vadí, nebo co jej přitahuje.

Kniha naprosto předčila má očekávání a nechala mě zcela zmatenou, jakou nejspíš až do přečtení dalšího dílu zůstanu.

paja0903
27.12.2014 5 z 5

"Bez komentáře Pane Dashnere..."

knihomolka01
27.12.2014 5 z 5

Úžasné. Opět naprosto úžasné. Knihu jsem nikdy nemohla odložit, protože to prostě nešlo. Nemohla jsem jít spát s tím vědomím, že spím a zatím mi uniká příběh. Jediné, co bych vytkla je Teresa, která mi nebyla nějak sympatická, ale teď mě tak strašně zmátla a naštvala, že bych jí jednu vrazila, aby se už konečně vzpamatovala. A Thomasi sorry, ale ta holka je snad ještě horší než raplové a pan Nos.:D

mijala
27.12.2014 5 z 5

Opět nemám slov. Nečekala bych, že bude dvojka tolik podobná jedničce. Čekala jsem, že to bude úplně jiné, ale začátek mě přesvědčil o opaku. Když už jsem si myslela, že se to uklidňuje, tak se opět stalo něco nečekaného. Snad každá kapitola skončila tak, že se nedalo knížku odložit a musela jsem číst dál. Nutně už potřebuji třetí díl, protože s tímhle se skončit nedá. Budou to muka při čekání na vydání :D.