Pár stránek navíc

Pár stránek navíc https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454843/bmid_par-stranek-navic-S3b-454843.jpg 4 640 172

Kroniky prachu série

Bonusová kniha pro fanoušky romantického bestselleru! „Nejmilejší Eliso, už je to tady! Vše nejnutnější sbaleno, vše potřebné zařízeno, matka je dokonce spokojená s mým výběrem garderoby. Od středy za týden se vracím zpátky do Londýna.“ Bonusová sbírka epizodních příběhů, dopisů a autorčiných poznámek ke knize Kroniky prachu.... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animants Welt: Ein Buch über Staubchronik , 2019

JajaCZ
09.03.2021 5 z 5

Kroniky boli láska na prvé prečítanie a tak bolo jasné, že sa pustím i do týchto stránok navíc. Potešili a pohladili ma tak, ako i hlavná kniha. Ten, kto čítal kroniky si určite nenechá újsť i toto malé rozšírenie :)

martina.culik
08.03.2021 3 z 5

Já jsem z této knihy trochu rozpačitá.
Kroniky prachu jako takové se mi opravdu hodně líbily (až mě to překvapilo), přestože příběh byl takový klasický a dost předvídatelný.
Pár stránek navíc osvětluje některé momenty v původní knize a přibližuje osudy vedlejších postav, což bylo přínosné.
Popisy jednotlivých postav, kde autorka vysvětlovala, kde se pro postavu inspirovala, jaká měla být a jaká na konec byla, mě upřímně vůbec nebavily a trochu mi dojem kazily.
Drobnou výhradu mám ke zpracování dopisů. Nejprve je uveden začátek dopisu (první stránka) jiným fontem, než zbytek knihy, ale potom je tam dopis uveden ještě jednou tentokrát celý. Takže si vlastně začátek čtete dvakrát - myslím, že by bylo lepší kdyby tam byl dopis v odlišném fontu celý a text se neduplikoval.
Celkově jsem asi do knížky vkládala více nadějí. Takže shrnuto a podtrženo: Ty části, které doplňovaly příběh, byly fajn, ale zpracování a popisy postav mě dost zklamaly.
Doporučuji přečíst si hned po dočtení Kronik prachu, protože s odstupem času to dost ztrácí kouzlo.

Michalka98
07.03.2021 5 z 5

Krásná knížečka, která mě potěšila víc než samotné Kroniky prachu. Autorce se zde podařilo vykreslit atmosféru viktoriánského Londýna, takže jsem si při čtení ze všeho nejvíc přála, abych mohla společně s Rachel navštívit čajovnu (a pojídat sušenky slečny Sophie). Ilustrace byly roztomilé a doplňkové kapitoly mi poskytly na Kroniky prachu zase jiný pohled. Animant a pan Reed sice nebudou mými nejoblíbenějšími postavami, ale na čtení těchto dvou knih budu ráda vzpomínat.

Gweny
28.02.2021 5 z 5

"...
Kde jsi ty, jsem i já,
tvá náruč je domov pro mou duši,
tlukot tvého srdce hudba pro mé uši.
A moje srdce bije jen pro to tvoje."
(s.41) část básně Henryho Crumba

Cožpak je možné nemilovat Animant a Thomase!? Pro mě tedy rozhodně ne. Štěstím celá bez sebe jsem si koupila i tuhle outlou knížečku, protože Kroniky prachu si mě více než získaly.
Pár stránek navíc mi daly mnohé. Tak zaprvé myšlenky a komentáře autorky k jednotlivým postavám. Pak také dovysvětlení některých příběhových linií, které by se do hlavní knihy prostě nehodily nebo nevešly ale hlavně se odkrylo krátké pokračování vztahu těch dvou, na svou dobu zcela společensky odlišných jedinců, kteří jeden vedle druhého tvořili ideální pár. Děkuji Lin :-)

Ophelie
27.02.2021 3 z 5

Taková milá jednohubka na příjemný večer pro milovníky knihy Kroniky prachu. Líbily se mi ilustrace a příběhy přibližující osudy a charaktery jednotlivých postav románu. Nejraději jsem četla o Animant a Thomasovi. A ten konec knihy...ten vykouzlí čtenáři úsměv na tváři :)

Irsaf
26.02.2021 5 z 5

Milé ohlédnutí a připomenutí Animant a Thomase...
Fajn čtení to bylo...

Knihomolka97
26.02.2021 4 z 5

Tak to byla taková jednohubka. Pro někoho knížka zbytečná, pro mě určitě ne. I když se přiznám, že některé části pro mě byly nezáživné (až zbytečné) a raději bych uvítala víc Animant s panem Reedem. Třeba ta poslední kapitola o Vánocích byla skvělá. :)
Jsem ale ráda, že jsem se dozvěděla něco nového o postavách, hlavních i vedlejších, proč se kniha jmenuje Kroniky prachu a další zajímavé informace. Nesmím zapomenout zmínit krásné ilustrace, které se mi moc líbily. :)

Ticiana
21.02.2021 5 z 5

Skvele počteníčko na oddechový vecer. Líbilo se mi, jak vznikl název, postavy a další kapitolky. Kroniky prachu jsou úžasné a za mne i přídavná kniha.

simona5r
21.02.2021 2 z 5

Knížku bych si asi více užila ihned po přečtení Kroniky prachu, ale teď s odstupem už mi přišla zbytečná a vcelku nezáživná.

Gilnien
21.02.2021 3 z 5

Není to špatné, ale představení postav a jejich charakterů a vztah autorky k nim - to opravdu mohla vynechat. Trochu mi to přijde, jako kdyby chtěla napsat další úspěšnou knihu, tak se svezla po svém úspěchu s původními Kronikami prachu, místo aby napsala pořádný další román.

Efeméra
18.02.2021 5 z 5

Kroniky prachu jsem zhltla celé naráz, takže jsem si samozřejmě bonusovou knížku k nim nemohla nechat utéct. Úplně nejvíc se mi líbila kapitola z pohledu Thomase Reeda (jak jinak :D) a poslední povídka. Pro fanoušky románu nutnost!

roman9276
16.02.2021 3 z 5

Pár stránek navíc, jako doplňková knížka mě zaujala mnohem víc než Kroniky Prachu. Nový skutečnosti, krátký, rychlý, stručný a výstižný.

Markett
11.02.2021 5 z 5

Tohle je moc krásná a milá knížka, stejně jako její předchůdkyně. Bylo krásné se začíst do poznámek a postřehů autorky, a velice kouzelné dostat dalších pár milých kapitol, kde jsme se s Animant, Thomasem a dalšími mohli setkat znovu.
Miluji Kroniky prachu, knížka, která ve mě zanechala tolik, že se k ní ráda budu často vracet... Vlastně, k oběma :)

4xbabča
07.02.2021 5 z 5

Bylo příjemné a milé ještě se ke knize Kroniky prachu vrátit a dozvědět se ještě více o osudu hlavních hrdinů. Bylo to opět moc hezké čtení, ale krátké.

Sabča92
03.02.2021 4 z 5

Doplňková knížečka k dokonalé knize Kroniky prachu! Ale budu také upřímná, kdybych tolik nemilovala původní knihu, tahle kniha by asi nemusela vůbec být. Chci tím říct, že pokud jste nečetli původní román nebo ho snad zda-li je to možné nemáte rádi, pak se do této jednohubky nepouštějte.
Ovšem já jako milovce Animant a Thomase jsem si i toto pokračování užila. Autorka si pro nás připravila představení všech hlavních postav včetně pěkné ilustrace. Kroniky prachu pár stránek navíc bylo velmi miloučké čtení s dokonalým vizuálem. Knihu jsem měla přečtenou za pár hodin a krásný pocit mi po ní zůstal daleko déle. Osobně bych přelouskala i deset takových různých dodatků, protože příběh Kronik prachu asi nikdy neomrzí.

Adelína_čte
28.01.2021 3 z 5

2,5 hvězdičky... nebo tři? Stále se nějak nemůžu rozhodnout.
Z Kronik prachu jsem byla na jaře loňského roku nadšená, více než pět set stránek plných krásného jazyka, atmosféry devatenáctého století, dokonalé slow-burn/hate to love romantické linky, kterou já prostě můžu. Hlavní hrdinku Animant Crumbovou jsem si zamilovala a mrzutého knihovníka pana Reeda jakbysmet.
No a když se ohlásilo, že bude vycházet doplňková knížka k nim, nemohla jsem být natěšenější. Což možná pak zapříčinilo tomu, že jsem teď po dočtení dodatku, Pár stránek navíc, docela zklamaná.

Ano, najdete tu recept na čajové sušenky slečny Sophie, pár zajímavostí ze zákulisí, náčrtky autorky, několik dopisů...a dokonce i kapitoly z perspektivy pana Reeda, Elisy Hemmiltonové, Rachel Cohenové, potěšila mě i část o společných Vánocích Animant a jejího snoubence...
Nicméně si myslím, že z toho všeho šlo vytřískat mnohem víc. Nějak jsem se stále nedokázala začíst ani do jednoho kusu příběhu, přišly mi jako vytržené z kontextu, podle mého se daly zakomponovat lépe.

Za must-read po Kronikách prachu bych knížku úplně neoznačila, není pro mě ničím přelomová, ale náladu vám zlepší a budete se alespoň na chvilku vrátit do viktoriánského Londýna. Pokud budete chtít obdarovat Kronikami někoho blízkého, dodatkovou Pár stránek navíc k nim ovšem určitě přihoďte, ušetříte jej od té knižní kocoviny, která po příběhu Animant a pana Reeda jistojistě přijde a dotyčný vám za to bude vděčný :)

JointlieKat94
25.01.2021 4 z 5

Krásné pokračování mé už oblíbené knihy :). Ano, kniha sama o sobě byla rychle ukončena, ale tohle mi to vynahradilo.

U první knihy mám napsáno, že jsem nebyla schopná si hlavní hrdiny představit jako lidi, ale jako animované Disney postavičky, jako třeba Kráska a zvíře, a ono ejhle- takhle si je představovala i sama autorka. :) vánoční příběh na konci byl kouzelný, takhle to mělo skončit. :)

Jediné, za co jsem ubrala hvězdičku, byly ty dopisy-nedopisy. Buď to tak mělo vypadat celé, nebo vůbec. Ne půl na půl. :) ale to je detail. Jinak kniha obsahuje opravdu hezké ilustrace a je moc hezky udělaná.

Co se týče Elisy, moc jsem si jí oblíbila a klidně bych brala knihu jen o ní. :)

Moc se mi to líbilo! :)

Jack138
25.01.2021 4 z 5

Hezká kniha

Anička.pa
24.01.2021 4 z 5

I když mi to přišlo krátké, bylo hezké se alespoň na chvíli vrátit za Animant a panem Reedem :-) Některé pasáže mi však přišly zbytečně dlouhé a moc mě nebavily, chtěla jsem spíše více psaní o hlavních hrdinech. Celkové zpracování knihy se mi líbilo, ty ilustrace byly krásné!

klarik
21.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Já jsem byla z této bonusové knihy střídavě nadšená i zklamaná. Grafické zpracování je sice krásné, ale i často zbytečné. Když už autorka psala dopisy, proč je nenapsala célé ve formě dopisu, ale opsala obsah dopisu vedle a pokračovala dál? Za mě to bylo zbytečné. Buď měla psát tak nebo tak. Některé věci mě nudily, jiné rozplakaly a uvědomila jsem si, jak moc pan Reed miluje Animant. Nakonec jsem se rozhodla pro hodnocení čtyřmi hvězdičkami, díky celkovému dojmu.

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Lin Rina
německá, 1987