Pár stránek navíc

Pár stránek navíc https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454843/bmid_par-stranek-navic-S3b-454843.jpg 4 636 172

Kroniky prachu série

Bonusová kniha pro fanoušky romantického bestselleru! „Nejmilejší Eliso, už je to tady! Vše nejnutnější sbaleno, vše potřebné zařízeno, matka je dokonce spokojená s mým výběrem garderoby. Od středy za týden se vracím zpátky do Londýna.“ Bonusová sbírka epizodních příběhů, dopisů a autorčiných poznámek ke knize Kroniky prachu.... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animants Welt: Ein Buch über Staubchronik , 2019

Libi.livres
01.01.2021 5 z 5

Jakmile jsem zjistila, že existuje pokračování či spíše krátký dovětek ke Kronikám prachu a tudíž moji milovaní hrdinové Animant a pan Reed znovu ožijí, moje srdce zaplesalo radostí a musela jsem tuto knihu ihned mít a číst!!! A bylo to opět nádherné, vtipně rafinované a okouzlující jak jen knižní příběh může být. Jak ráda jsem se opět vrátila do tohoto světa - Londýn, Anglie, viktoriánká éra a fascinující prostředí knihovny královské univerzity s neméně fascinujícími postavami a jejich osudy.
Více v mé recenzi - "Zpět do kouzelného světa Animant, pana Reeda a samozřejmě knih".

Tesset
30.12.2020 3 z 5

No, podle mě jen rýžování. Jako za tu cenu to určitě nestojí. Těch pár stránek, které se hodí k hlavnímu příběhu, mohly být v prvním dílu, ten zbytek zase není nic extra. Škoda, zpracování hezké, ale čtenářsky zajímavé nic moc.

Kiwicatko
29.12.2020 4 z 5

Jsem spokojena. Dokreslilo mi to par linek v pribehu a Thomase jsem si zamilovala jeste vic :)

Ewilka
28.12.2020 4 z 5

Dodatková knížečka je opravdu pro ty, kterým se Kroniky prachu hodně líbily a příběh si zamilovali. Spíše obsahuje autorčiny poznámky, různé zajímavosti, ilustrace, medailonky jednotlivých postav a pár krátkých příběhů, díky kterým poznáte lépe i vedlejší postavy - např. jak se Rachel seznámila s Henrym. Trochu mě mrzelo, že panu Reedovi nebyla věnována větší pozornost. Přeci jen, je to nejspíše nejoblíbenější postava celé knihy. I tak jsem si ale dodatek užila.

eva3992
26.12.2020 3 z 5

Tato kniha je pouze pro ty, kteří byli nadšeni z knihy Kroniky prachu. Pokud se Vám tato kniha moc nelíbila, nemá cenu, abyste si ji pořídili.
V knize se dozvíme, jak autorka vytvořila postavu Animant i jak vznikaly další postavy. Najdeme zde například recept na vynikající máslové sušenky (myslím, že ho vyzkouším :-)), ale hlavně zde máme pár bonusových kapitol. Například o tom, jak se seznámil Animantin bratr se svoji snoubenkou, jak se cítil pan Reed, když Animant odjela a také, jak byli spolu.

Příjemná romantická knížečka, pro kterou je nutná znalost předchozí knížky. Kdyby byly bonusové kapitoly přímo v knize, asi bych se nezlobila.

3,5*/5*

viola5163
20.12.2020 5 z 5

Milé pokračování a nahlédnutí do života hrdinů naší oblíbené knihy. Samotná výpověď autorky a jak vytvořila tento svět je úchvatná, také se člověk může těšit na krásné ilustrace.

Usignolo
17.12.2020 5 z 5

Tak jsem o celém příběhu básnila, až mi můj drahý druhý den přinesl Pár stránek navíc. Ze začátku jsem čekala něco trošku jiného a toho jsem se nakonec i dočkala. Vše osvětleno, vysvětleno, přiblíženo a krásně zakončeno. Nemůžu je dostat z hlavy :-)

denikknihovnice
15.12.2020 5 z 5

Pár stránek u mě zabodovalo stejně jako Kroniky prachu. Kniha není ani encyklopedií ani pokračováním příběhu, spojuje totiž od každého trochu. Autorka se vždy zaměřuje na konkrétní postavu, jež nám představí dopisem, portrétem a naváže krátkým příběhem, který buď vyplňuje mezery v příběhu Kronik prachu, navazuje na ně či jim předchází. Čili přesně to, na co jsme my fanoušci knihy čekali. Do toho všeho nám prezentuje svoje myšlenky při tvorbě postav, příběhu i knižního světa. Zvlášť mě zaujala tabulka, díky které si můžeme příští listopad naplánovat četbu tak, abychom jej zažili den po dni jako Animant. Navíc jsem konečně přišla na to, proč jsou Kroniky prachu označovány jako fantasy! Takže já byla opět nadšená a určitě doporučuji.

Medasek
09.12.2020 5 z 5

Krásná útlá knížečka, kterou si zamilujete. Úžasné příběhy, které zahřejí u srdce. Jediná škoda, že kniha nebyla delší.

michaella03
09.12.2020 5 z 5

Rozhodně jsem ráda, že jsem Kroniky prachu dočetla před měsícem, a tudíž nemusela na Pár stránek navíc čekat i rok :).
Kniha samotná se mi líbila - je příjemné nahlédnout do autorčiny hlavy a do příběhů ostatních postav. Velmi mě zaujala tabulka, podle které si i my můžeme čtení Kronik rozdělit na celý listopad (jednou to určitě vyzkouším ;) ).
A na závěr, mojí nejoblíbenější částí jsou samozřejmě Vánoce 1891 :D.

ElikaBendova
30.11.2020 3 z 5

Tak oproti kronikám prachu je tohle docela zklamání. Tohle mě už nebavilo. Kdyby autorka vzala tu ten příběh Reeda, kdy se trápí, že Animant miluje a strčila to na konec knihy kronik prachu místo toho nesmyslného skoku, tak udělala lépe. Jediné co mě zaujalo byly tabulky, kdy nám autorka vypsala, že tam je skutečně popsaný každý den v měsíci listopad a zkusit si ji tak i přečíst.

Kešu1981
24.11.2020 5 z 5

Přála jsem si přečíst víc a voala... "pár stránek navíc"...
Tak přesně tohle by měla mít každá skvělá kniha...
Děkuji a tleskám!

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Lin Rina
německá, 1987
2019  87%Kroniky prachu
2020  85%Pár stránek navíc
2021  72%Limea
2022  74%Kufr z nebe
2024  78%Ztracené vzpomínky

Kniha Pár stránek navíc je v