Pár stránek navíc

Pár stránek navíc https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454843/bmid_par-stranek-navic-S3b-454843.jpg 4 641 641

Kroniky prachu série

Bonusová kniha pro fanoušky romantického bestselleru! „Nejmilejší Eliso, už je to tady! Vše nejnutnější sbaleno, vše potřebné zařízeno, matka je dokonce spokojená s mým výběrem garderoby. Od středy za týden se vracím zpátky do Londýna.“ Bonusová sbírka epizodních příběhů, dopisů a autorčiných poznámek ke knize Kroniky prachu.... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animants Welt: Ein Buch über Staubchronik , 2019

klarik
21.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Já jsem byla z této bonusové knihy střídavě nadšená i zklamaná. Grafické zpracování je sice krásné, ale i často zbytečné. Když už autorka psala dopisy, proč je nenapsala célé ve formě dopisu, ale opsala obsah dopisu vedle a pokračovala dál? Za mě to bylo zbytečné. Buď měla psát tak nebo tak. Některé věci mě nudily, jiné rozplakaly a uvědomila jsem si, jak moc pan Reed miluje Animant. Nakonec jsem se rozhodla pro hodnocení čtyřmi hvězdičkami, díky celkovému dojmu.

Broňa22
18.01.2021 5 z 5

Díky této knize jsem autorce odpustila ten uspěchaný konec u Kroniky prachu. Moc ráda jsem se na chvilku za Animant a panem Reedem vrátila. Doporučuji všem, kterým se líbila hlavní kniha.

Lea_41
18.01.2021 5 z 5

Pro mě jako milovníka Kronik prachu toto bylo nutné si opatřit. Boží! Nejvíc se mi líbili ilustrace.

Luccinda
17.01.2021 4 z 5

Já mám tyhle doplňkové knížky k mým oblíbeným knihám / sériím moc ráda, i když většinou jsou skutečně jen jakýmsi bonusem k původnímu příběhu, který si přečtete jen kvůli tomu, abyste se znovu setkali se svými oblíbenými hrdiny. Přesně taková očekávání jsem měla od doplňkové knížky k mým nejmilejším Kronikám prachu a byla jsem příjemně překvapená, že jsem dostala mnohem víc.

Knížka je doplněná překrásnými ilustracemi, kvůli kterým opravdu stojí za to si Pár stránek navíc… pořídit. Obzvlášť pokud si ilustrované knížky ceníte trošku víc než té normální. Naštěstí má ale tahle bonusová knížka co nabídnout i po obsahové stránce. Samozřejmostí jsou povídky z pohledu různých postav z Kronik prachu. Mně se nejvíce líbila povídka z pohledu pana Reeda, na kterou jsme se těšili asi úplně všichni! Krásně uzavírá příběh Kronik prachu a objasňuje některé skutečnosti, které nám v závěru původního románu zůstaly skryty. Krásná byla také vánoční povídka z pohledu Animant, která vykouzlila nádhernou sváteční atmosféru. Jsem ráda, že jsem knížku četla zrovna před Vánoci!

Kromě povídek obsahuje knížka Kroniky prachu – Pár stránek navíc… také poznámky autorky, kde píše například o tom, proč se rozhodla psát historický román, nebo jak tvořila hlavní postavy. Těch bonusových materiálů je tu opravdu spousta, takže pokud jste si zamilovali Kroniky prachu, tuhle doplňkovou knížku rozhodně nesmíte vynechat!

nada3314
15.01.2021 5 z 5

Juuu to bylo prima čtení... škoda, že tak krátké... mám moc ráda knihy, kde jsou v hlavní roli knihy a knihomolové ❤️

Linda007
15.01.2021 5 z 5

Myslela jsem, že to bude zbytečný, ale nakonec se mi to líbilo. U Kroniky mi přišlo, že byl konec rychlý a useknutý. Tady se to hezky doplnilo a dovysvětlilo to postavy.

Jenny46
15.01.2021 5 z 5

Super vysvětlení autorky jaké měla myšlenkové pochody, emoce při psaní knihy. Je pravda po přečtení knihy mě myšlenky pracovaly na plné obrátky a dodatek mi udělal radost. Kdo si zamiloval knihu, určitě bude potěšen znovu se vrátit k příběhu Animant a Thomase, skládanka zapadla jako puzzle, doporučuji .o)

nela3812
14.01.2021 5 z 5

Pár stránek navíc je milým doplněním díla Kroniky prachu. Dozvědět se autorčiny myšlenky při vymýšlení jednotlivých postav skvěle doplnilo celou příběhovou linku a opět tak čtenáře znovu vytáhla do děje.

Knížky jsem četla s odstupem a tak pro mě byla tato doplňující knížka příjemným oživením příběhu, který mi v hlavě zůstane ještě dlouho.

Noeni
14.01.2021 5 z 5

Jsem ráda, že moje časová prodleva čtení mezi knihou Kroniky prachu a Kroniky prachu - pár stránek navíc... byla "pouze" necelý týden, protože já po dočtení Kronik prachu tolik prahla po víc! Moc se mi líbily ilustrace, autorčiny poznámky pro mě byly velmi přínosné a dopisy a rozebrání dalších postav jsem si opravdu užila. A samozřejmě část s Animant a Thomasem, ta byla famózní. A ten konec... Nevěděla jsem, že je možný se ještě víc zamilovat. Očividně je možný opravdu všechno.

MamaKnihomolka
13.01.2021 5 z 5

Dodatek ke knize Kroniky prachu, který je vážně povedený. Je to příjemné zpestření po přečtení úvodní knihy.
Kniha obsahuje bonusové kapitoly, ilustrace, dopisy, vysvětlení autorky proč se jmenuje kniha, tak jak se jmenuje nebo proč jsou takové postavy a jak na ně přišla. Autorka dodává vyloženě plán čtení knihy Kroniky prachu v listopadu , přesně kdy a kolik kapitol přečíst aby jste každý den přečetli to, co Animant prožije.
Je to vlastně jakési nahlédnutí do "zákulisí" Kronik prachu, díky kterým mám Elisu ještě radši. Pro milovníky Kronik prachu nutnost.

VéjaTarabová
13.01.2021 5 z 5

Popravdě jsem se této doplňkové knihy trochu bála, ovšem úplně zbytečně. Autorka nám skvěle doplnila části příběhu, které by se do hlavního děje nehodili. Mohli jsme tak více poznat vedlejší postavy a leckteré věci lépe pochopit. Kniha je doplněna krásnými ilustracemi samotné autorky, což oceňuji. Samozřejmě opět nádhernou obálku musím taktéž vyzdvihnout. Doopravdy nemám co vytknout.

„A co bys teď dělala, kdybys měla na vybranou?“ vyzvídala a já jsem nemusela dlouho přemýšlet. „Seděla bych ve svém křesle a četla bych si,“ řekla jsem.

Audrey122
11.01.2021

Jak ráda jsem se zase ponořila do příjemné a kouzelné atmosféry Kronik prachu! Strašně lehoučce se čte, měla jsem ji přečtenou do dvou dnů.
Tento dodatek mě moc potěšil, byl milý, zase mi navodil takový ten hřející pocit který jsem měla u čtení původní knihy.
Jediná výhrada kterou jsem měla byla k Elysiině kapitole, Elysu miluji a obdivuji ale její kapitola na mě byla příliš dlouhá, nicméně ke konci když El poznala svou mecenášku mě to začalo bavit a zajímat.

No a Animat a Thomas.. bože jak já je spolu miluju! O nich bych naopak četla ráda pořád!
Mám ráda Animantinu sílu, cílevědomost a charakter, to že se jen tak něčeho nezalekne a jen tak se nevzdá. Do Thomase jsem se zamilovala úplně ani nedokážu říct proč, snad za ty okamžiky kdy se usmíval, za jeho tajemné pocity a vyjadřování, dobročinnost i mrzulost.
Doporučuji všem kdo milují kroniky prachu a jejich atmosféru

Red-haired
08.01.2021 4 z 5

Moc příjemný návrat do jedné z mých oblíbených knih. Moc jsem nevěděla, co od knížky čekat, když je to jen krátký doplněk ke Kronikám prachu, naštěstí se zklamání nekonalo a čtení jsem si moc užila, i když na původní knihu to samozřejmě nemá.

Velké plus za krásné ilustrace, které pro mě byly velkým překvapením. ❤
Kniha obsahuje bonusové kapitoly, ale také dopisy postav a poznámky autorky. Musím přiznat, že poznámky autorky bych klidně vynechala. Dopisy mě většinou pobavily a bonusové kapitoly byly jednoznačně nejlepší!

Po dočtení můžu konstatovat, že o Reedovi s Animant bych klidně přečetla dalších 10 knížek a stále bych se nenudila. :D A také že Elisa je natolik skvělá, že i ona by si zasloužila samostatnou knihu!

Moc doporučují všem, pro které jsou Kroniky prachu také srdcovka.

Lienilda
07.01.2021 4 z 5

Příjemné rozšíření ke knize Kroniky prachu. Jen jsem čekala, že tam toho bude mnohem více. I tak mě potěšily všechny ty poznámky autorky, kresby, minulost některých postav a blízká budoucnost Animant a pana Reeda.

aquaver
05.01.2021 5 z 5

Krásné doplnění příběhu. Líbilo se mi, že nám autorka ukázala i kratší příběhy ostatních postav. Přesně tak jsem si to představovala. Sice bych možná i ocenila, kdyby to bylo aspoň ještě o trošku delší, protože nemůžu uvěřit, že se už musím rozloučit s příběhem Animant a Thomase. Obzvlášť když tu tentokrát neměli až tolik prostoru. Ale i tak jsem moc ráda za tento dodatek. Určitě doporučuji těm, co četli Kroniky prachu, aby si toto přečetli.

Kami97
05.01.2021 5 z 5

Na doplňkovou knížku Kronik prachu jsem se strašně těšila. Nádherné ilustrace, pár informací ke každé postavě a pár kapitol rozvíjejících příběh Ani a Thomase. Pobavilo mě zjištění, že jsem s Kronikami začínala rok 2020 a Pár stránkami navíc jej končila. Možná, že zase tak špatný nebyl..

Majka1979
04.01.2021 5 z 5

Ak máte Kroniky prachu tak, neváhajte a určite si zabezpečte aj túto knihu :) A ten kto nemá Kroniky prachu, tak vám ju vrelo odporúčam, patrí medzi moje top knihy, jej kúpu určite neľutujem :)
Osobne som čítala na to, že to je zbytočné a podobne, čo si osobne nemyslím. Dozviete sa v nej veľa vecí, ktoré sa do Kroník nevošli, je tam aj nádherné ukončenie príbehu a aj odhalenie tajomstva Thomasovej rodiny ako aj listy, ktoré si písali postavy z kníh. Sú tam postrehy autorky, opisy postáv a aj pár obrázkov postáv, aby sme si vedeli prestaviť ako vyzerali.
Cítila som sa, ako keby som to bola ja, kto sa tam pohybuje, Do príbehu ako keby som osobne patrila, akoby som bola tam s nimi ako ich tajný sledovateľ. Jediná vec ma mrzí, že to už skončilo. :)
Ale určite si ju prečítam viackrát :) Takéto knihy sa platí mať v knižnici, zaslúžia si mať čestné miesto v nej :)

Damonka12
03.01.2021 4 z 5

Skvělé doplnění hlavní knihy.

Acourtofbook
03.01.2021 4 z 5

Kroniky prachu jsem si naprosto zamilovala, takže když jsem se dozvěděla, že má vyjít volné pokračování, asi si dokážete představit moje nadšení. Pokud jste fanoušci tohoto příběhu, tak se vám toto pokračování určitě bude líbit, ale pravděpodobně budete stejně naštvaní jako já, že je tak krátké. Líbilo se mi, že kromě příběhů o ostatních postavách z Kronik prachu zde byly i různé poznámky samotné autorky o tom, jak kniha vznikala, co jí bylo inspirací, atd. Obrázky byly taktéž skvělým oživením knihy. Pořád jsem čekala, kdy se konečně dostane na Animant a pana Reeda, ale bohužel pokračování jejich společného příběhu přišlo až na konci. A to si na ně autorka vyhradila asi jenom 40 stránek, což mi přišlo hrozně málo, jakmile jsem se jednou začetla, chtěla jsem totiž víc. Nicméně to nic nemění na tom, že i jejich příběh byl skvělý a moc se mi líbilo, že byl i vánočně laděný.

4,5⭐/5⭐ Na Kroniky prachu to rozhodně nemá, ale pokud se vám líbily, tohle pokračování by vás rozhodně nemělo minout.

Alexxxka
02.01.2021 4 z 5

Moc příjemné čtení. Jsem strašně ráda, že jsem opět zavítala do Londýna, dozvěděla se něco o Ani, Thomasovi... Velice příjemný bonus :-)

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Lin Rina
německá, 1987