Pár stránek navíc

Pár stránek navíc https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454843/bmid_par-stranek-navic-S3b-454843.jpg 4 640 172

Kroniky prachu série

Bonusová kniha pro fanoušky romantického bestselleru! „Nejmilejší Eliso, už je to tady! Vše nejnutnější sbaleno, vše potřebné zařízeno, matka je dokonce spokojená s mým výběrem garderoby. Od středy za týden se vracím zpátky do Londýna.“ Bonusová sbírka epizodních příběhů, dopisů a autorčiných poznámek ke knize Kroniky prachu.... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animants Welt: Ein Buch über Staubchronik , 2019

red_marionette
22.05.2021 5 z 5

Krásné zakončení. Škoda, že nebylo více stránek :)

Kristy.Seb
17.05.2021 5 z 5

Krásné dovykreslení příběhu. Příběh plný čisté lásky.

Knihodrak
16.05.2021 5 z 5

Nádherná kniha️. VŠICHNI, KDO ČETLI KRONIKY PRACHU SI JI MUSÍ POVINNĚ PŘEČÍST! Spoustu věcí kniha vysvětlila a jsou pro mě teď Kroniky prachu úplně nově a krásně ucelené️. No a v následující době je určitě mezi čtením upeču máslové sušenky️️️️️.

neubam02
04.05.2021 4 z 5

Z počátku jsem byla zklamaná, že kniha není přímým pokračováním prvního dílu. Později jsem zjistila, že i tak je to výborná kniha. Dozvíme se, jak se Elisa dostala ke své mecenášce. Jak se Henry seznámil s Ráchel. Jak si autorka představovala jednotlivé postavy a jak se vyvíjely. Podíváme se na příběh očima pana Reeda a co je důležitější - dozvíme se , jak pokračoval příběh Animant a Thomase. Poslední příběh, kdy jedou na návštěvu k Reedovým, miluju z celé knihy nejvíce.

Atekram
27.04.2021 2 z 5

Pozor, pro někoho možná napíšu spoilery.
Tahle doplňková kniha obsahuje přesně ty pasáže, které za mě velmi chyběly původnímu příběhu. A to pohled pana Reeda a nastínění děje po konci knihy.
Bohužel se jim ale nevěnuje celá. Bavilo mě autorčino povídání o tom, jak kniha a postavy vznikaly a také ilustrace. Na druhou stranu povídkové kapitoly o Lise a Henrym mě příliš nezaujaly. Přesto to bylo milé ohlédnutí. Vloni touhle dobou, jsem si totiž v lockdownu objednala Kroniky prachu s tím, že potřebuju něco odpočinkového.
Každopádně si autorka pořád nechává hodně prostoru, tak třeba se dočkáme i nějakého plnohodnotného pokračování :).

Mishak
26.04.2021 4 z 5

Mám ráda, když doplňkové knihy přinesou čtenáři něco navíc a tahle mé podmínky splnila dokonale! Dostala jsem spoustu informací o postavách a jejich vzniku, jejich ilustrace a několik zmínek o světě, ať už fiktivních, nebo pravdivých. Zároveň se podíváte na příběh postav z jejich perspektivy, což je naprosto skvělé! Kniha je také protkaná dopisy a stěžejními citáty z první knihy. Nemohu si stěžovat! Moc jsem si čtení užila a nelituji, že jsem si ji k původní knize koupila. Zároveň jsem si dala za úkol knihu přečíst znovu podle zadání právě v téhle doplňkové knize. :) A už se moc těším, až s původní knihou strávím celý listopad!

Kniha mě mile překvapila a vůbec nezklamala. Takhle by měly vypadat všechny doplňkové knihy!

AnnieR.
23.04.2021 4 z 5

Pár stránek navíc... Jsem spokojená.

lucyvknize
22.04.2021 3 z 5

Na tuhle doplňkovou knížku jsem se neskutečně těšila, protože do Kronik prachu jsem se zamilovala, ale nakonec jsem byla zklamaná. Nejlepší kapitolu jsem totiž už četla online před tím, než vyšla fyzicky.

Kapitol o Animant a panu Reedovi tam bylo hrozně málo… a abych byla upřímná, tak hlavně pro pokračování jejich příběhu jsem do knihy šla. Ano, dozvěděla jsem se, jak si autorka hrála s postavami a názvem, a taky dostaly prostor vedlejší postavy, ale prostě jsem čekala, že tam ti dva budou více než na posledních 60 stranách (zhruba).

Tohle mohu doporučit jen milovníkům Kronik, ale i tak vám radím, abyste do toho nešly s velkým očekáváním, jinak byste dopadly jako já. Pokud vás totiž nezajímají ostatní postavy a jak příběh vznikal, tak byste měli opravdu zvážit, zda do knihy jít.

3/5

Fortuna7
20.04.2021 3 z 5

Rozhodně lepší než 1. díl. Asi to taky bude počtem stránek... Chtěla bych zde hlavně vyzdvihnout krásné ilustrace samotné autorky a její poznámky ke knize. Bonusové knihy mám ráda, a tato je jedna z těch povedených.
3.5/5⭐

andrejci
20.04.2021 5 z 5

Krásná doplňková kniha se spoustou zajímavostí. Pěkně ilustrovaná. Musím říct, že jsem se bála abych si podle obrázku nezkazila představu. Naštěstí se tak nestalo. Moc se mi líbily bonusové povídky. Jediné co bych vytkla je to, že bych uvítala víc kapitol z pohledu Animat a Thomas. I když Vánoce byly skvělé.

Bajuli
13.04.2021 5 z 5

Krásné pokračování prvního dílu.. Sice jsem zezačátku měla trochu strach z toho, že to budou jen poznámky autorky a nebude to příběh mého milovaného páru, ale nakonec jsem se přece jen dočkala.. Kniha se četla hladce, vše na sebe navazovalo, a jsem docela ráda, že jsem se dozvěděla i něco ze života Elisy a potom ty Vánoce... No radši už nebudu víc prozrazovat.. ????
Myslím, že nadčence Kronik prachu, knížečka zaujme a vykouzlí jim na rtech úsměv..♥️

lisell
07.04.2021 5 z 5

Příjemné, milé, stejně jako samotné Kroniky prachu. Líbilo se mi nahlédnout do mysli autorky, když popisovala, jak jednotlivé postavy ožívali a měnili se spolu s postupujícím dějem knížky. Pokud máte rádi Kroniku prachu, bude tahle útlounká knížečka přesně tou pomyslnou třešničkou na dortu, která nám všem chyběla k ucelení příběhu Animant a pana Reeda.

DejSemTuKnihu
31.03.2021 5 z 5

Jelikož se mi Kroniky prachu strašně líbily, tak to bylo superózní. Skvěle doplnila celý příběh, dozvěděla jsme se, jak jednotlivé postavy vznikly, nechyběly dopisy ani krásné ilustrace autorky. :) Prostě skvělé..

zaandulee
30.03.2021 5 z 5

Na tento bonus jsem se těšila abnormálně, protože Kroniky prachu je úžasná kniha, která rozhodně stojí za přečtení! S doplňkovou knihou jsem spokojená, splňuje vše, co by taková kniha měla. Vše je nádherně zpracované, rozmanité a nápadité. Nejvíce se mi určitě líbily doplňující kapitoly, protože jsem chtěla vědět, jak to bude dál s Animant a panem Reedem. Najdeme zde však i poznámky autorky k postavám, dopisy vyměňované mezi postavami, informace k době děje, recept a sušenky a spoustu dalších zajímavých drobností, které dodávají příběhu kouzlo. Vše bylo zajímavé, prostě miloučké čtení – spokojenost.

Chtělo by to více takových knih k mým oblíbeným sériím.

tribi
27.03.2021 5 z 5

Úžasné, víc takových knih!!!

kolacky
22.03.2021 5 z 5

Kouzelný doplněk ke knize!

anet.myblog
21.03.2021 3 z 5

Na dodatkovou knížku ke Kronikám prachu jsem se hrozně těšila, jelikož se mi původní knížka Kroniky prachu hrozně líbila. Obecně k bonusovým a dodatkovým knížkám bývám celkem skeptická, jelikož je to většinou jen takové umělé nastavování původního příběhu.
Bonusová knížka ke Kronikám je fakt kraťoučká a ještě plná ilustrací. V knížce bylo pár zajímavých kapitol, které se vracely k ději v původní knížce a vysvětlovaly nějaké situace, jinak mě ale knížka spíše zklamala. Půlka knížky byla věnovaná jen poznámkám autorky, které mě spíš nudily a zdržovaly.
Overall - tuhle knížku bych hlavně doporučila největším fanouškům Kronik, protože těch pár kapitol, tam bylo fakt dobrých, ale pořád nic převratného, ale jedna věc se musí nechat - knížky vedle sebe v knihovničce vypadají fakt moc hezky!

pavlusci
18.03.2021 5 z 5

Tohle bylo skvělé! Hlavně poslední kapitoly.. Líbilo se mi prolínání příběhů postav s autorčinými poznámkami a zajímavostmi.
Pěkné pokračování

MIA-chan
17.03.2021 5 z 5

Toto bylo přesně to, co jsem potřebovala! Jelikož konec v Kronikách byl na můj vkus trochu krátký, byla jsem strašně nadšená, že vyšly tyto bonusové příběhy. Moc jsem si užila autorčino povídání o jednotlivých postavách, je skvělé zjistit, co se autorce při vymýšlení dělo v hlavě. Jednotlivé povídky byly úžasné a krásně dokreslily celý příběh. A ještě ty ilustrace! Opravdu dokonalost. Jestli jste četli Kroniky prachu a váháte jestli si máte přečíst i tuto knihu, tak po ní prostě sáhněte a budete ji milovat stejně jako já.

Miginka
09.03.2021 5 z 5

Po roce mě opět Lin Rina uchvátila další knihou a po roce prosím ještě o jeden díl, o mnoho stránek, navíc. Zajímavosti v první části knihy byly poutavé a přínosné bylo pozadí postav a vztahů, krásně to doplnilo souvislosti prvního dílu. Poslední část, o Animant a Thomasovi, na kterou jsem se tak moc těšila, na mě opět dýchla hřejivým dojmem. Ještě jednou tedy moc doufám v další pokračování!

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Lin Rina
německá, 1987