Pár stránek navíc

Pár stránek navíc https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454843/bmid_par-stranek-navic-S3b-454843.jpg 4 636 172

Kroniky prachu série

Bonusová kniha pro fanoušky romantického bestselleru! „Nejmilejší Eliso, už je to tady! Vše nejnutnější sbaleno, vše potřebné zařízeno, matka je dokonce spokojená s mým výběrem garderoby. Od středy za týden se vracím zpátky do Londýna.“ Bonusová sbírka epizodních příběhů, dopisů a autorčiných poznámek ke knize Kroniky prachu.... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animants Welt: Ein Buch über Staubchronik , 2019

L3nch4
12.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Urcite stalo za to si tuto knizku precist. Treba jen kvuli pohledu Thomase Reeda, ve kterem se objasnily nektere veci, ktere v knize Kroniky prachu nebyly uplne vysvetlene. A pak take kvuli Vanocni povidce, kdy Animant s Thomasem prijeli oslavit Vanoce k jeho rodine. Ty kratke intimni chvilky mezi nimi byly tak sladke. Ách.
Priznam se, ze jsem ostatni casti, ve kterych neslo o Animant nebo Thomase, cetla s mensim zaujetim.
Ty dva jsem si zamilovala a ostatni proste meli jen malou sanci ziskat si mou plnou pozornost.

Lucka12345
04.02.2022 4 z 5

Až po dodatku kronik prachu jsem si opravdu uvědomila, že příběh už skončil. Už se nic nového o panu Reedovi a Animant nedočtu a tento pocit pro mě byl více zničující než bych předopkládala. Nejvíce se mi líbila část s Vánocemi a perspektiva pana Reeda "na to co se událo mezi poslední a skutečně poslední kapitolou". Ostatní věci už mi přišly vyloženě jenom pro zajímavost a kdybych nebyla takový fanoušek kronik prachu tak bych se u nich, asi nudila. Kniha byla zpracována velmi zábavně a mám radost, že jsem mohla vidět své oblíbené postavy ještě jednou:)

fajka
31.01.2022 4 z 5

Pěkný a kouzelný dodatek. Pro mě jako stvořené. Nutně jsem totiž potřebovala něco navíc, něco co by mi ukázalo více z událostí, které se staly potom atd. Byly tam části, které mě bavily míň, ale to mi nevadilo. Poslední kapitoly o vánoční návštěvě a část, kde si Thomas povídá s Henrym, se mi líbily nejvíc. Jsem z knihy spokojená a jsem vděčná, že jsem se jí mohla obohatit.

knihyKeMne
30.01.2022 4 z 5

V podstatě jsem chtěla napsat to samé jako _Knihomolka_ :-) Je to skutečně bonusová kniha složená z různých typů textů a tenhle konec (oproti první knize) mě konečně uspokojil.

P.S. Překladatel ovšem vůbec neovládá pravopis, fuj.

Verii_chan
27.01.2022 5 z 5

Moc se mi líbilo, že jsme v tomhle světě mohli zůstat o chvíli déle. Určitě bych takový bonus uvítala u všech mých oblíbených knih!

Argony
26.01.2022 3 z 5

Stačilo by, kdyby kapitolu s panem Reedem a poslední vánoční kapitolu přidala autorka k původní knize. Zbytek už byly takové pindy.

Anniee
23.01.2022 4 z 5

Po týhle roztomilý jednohubce vyžaduju pokračování. A hlavně re-reading Kronik prachu!

Barbara182
22.01.2022 3 z 5

Milé doplnění k původní knize, tak trochu must read pro ty, kterým se líbily Kroniky prachu :-)

Adel822
10.01.2022

(SPOILER) Často se mi stává že se do knih nejvíce začtu až ke konci a potom mám deprese že je konec a chybí mi hlavní hrdinové a toto byl skvělí způsob jak ve světě zůstat trochu déle.
Kniha je rozdělena do více témat které rozvíjí původní příběh a dává více prostoru vedlejším postavám. První strany v knize Animant píše své přítelkyni Elise dopis, ten se mi velmi líbil myslím že mně nenásilnou formou vtáhl spět do děje, dále je tu něco k postavě Animant, zde se mi líbilo sledovat jak se vyvíjí její osobnost a charakter. Poté tu je dopis pro Animant od Tomase ten se mi též líbil ale zde bych uvítala kdyby byla z dopisu cítit více láska přišel mi trochu chladný a opět povídání jak vznikala postava Thomse bylo také velmi zajímavé. Dále tu byl pohled Tomase na dobu mezi odjezdem Animant a jeho vyznáním lásky, to bylo dokonalé a dojemné myslím že by zde roztálo každé srdce, to moje teda ano a přála bych si více částí z pohledu Thomase protože mně jeho pohled a láska k Animant úplně dostali. Kapitola o historickém románu mně upřímně moc nezaujala a ocenila bych místo ní spíše delší předchozí děj a ani báseň která je hned o stranu dále mně bohužel moc nezaujala. Rozbor postav o Henrym a Rachel mně sice bavili ale obešla bych se i bez nich ale příběh o jejich seznámení mně moc zaujal, zde bych sice přivítala spíše popsaný jejich společný čas než rodinné poměry Rachel ale přesto mně příběh bavil. Recept určitě zkusím. Fakta a fikce mně opět moc nebavili. Popis a dopis pana Boyla mě moc bavil a myslím že jsem toho člověka až teť pochopila. Odůvodnění názvu knihy mi také nic nedalo. Dopis od Elisy pro její sestřenku byl čtivý ale radši bych se dozvěděla více o jiných osobách. Život Elisy než začala studovat, mně moc bavil byly zde vidět ti odlišné kultury jednoho světa. Dopis Lillian mně nebavil až na část kde mluvila o Thomasovi. Popis Animantiných rodičů a strýce, tety mně i s kapitolou fakta a fikce nebavili. Poslední část o vánocích jsem si zamilovala ale byla bych radši kdyby se hned na začátku hrdinové nepohádali ale jinak dokonalé. A ten konec s těmi knihami byl geniální. A v neposlední řadě jsou v knize překrásné ilustrace které vám vyrazí dech.

_Knihomolka_
30.12.2021 3 z 5

Bonusová sbírka epizodních příběhů, dopisů a autorčiných poznámek ke Kronikám prachu.
V této knize se dozvíte, jak vznikaly postavy i samotná knihovna z Kronik prachu, jak se seznámili Henry s Rachel a Elisa se svou mecnáškou, dovíte se i recept na Liriny máslové sušenky, a také Vám kniha nabídne malé pokračování. Vůbec by mi nevadilo, ba naopak by mě moc potěšilo, kdyby místo tohoto malého pokračování a poznámek autorka napsala officiální druhý díl s například šestseti stránkami :).

kindlova42
27.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Hodnocení 3,5*
Pár stránek navíc byl doplněk k původní knize. Kdy jsme se dozvěděli o něco více. Nebylo to špatné, ale myslela jsem, že to bude více o hlavních postavách. Autorka nám nastínila vedlejší postavy Rachel a Elisu, které za mě osobně více prostoru nepotřebovaly :D
Líbila se mi bonusová kapitola pana Reida a seznámení Animant s jeho rodinou.
Musím říct, že bych tuto knihu asi ocenila více, kdybych ji četla hned za původní, kdy jsem měla příběh a pocity z četby čerstvé :)

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Líbilo se mi to, že jsme díky této knize mohli poznat zajímavosti ze zákulisí, a to, jak vznikl název, jak se utvářely postavy, ale i další kapitoly z pohledu Thomasem, Elizy či Rachel. Za mě milé vrácení do Anglie za Animant a Thomasem.
Pro fanoušky románu nutnost!

elyonka9643
26.12.2021 5 z 5

Příjemná třešnička ke knize Kroniky prachu. Moc jsem si všechny povídky a pohled do zákulisí psaní užila.:) Ideální pro vánoční čas.

Horselen
20.12.2021 4 z 5

Popravdě jsem očekávala další pokračování příběhu Animant a pana Reeda, ale byla jsem překvapená, že kniha obsahuje i dopisy, ilustrace, poznámky autorky k jednotlivým postavám a příběhu a další věci.
Četlo se to rychle, bylo to milé, ale nutně bych to v knihovně mít nemusela.

Veeria
11.12.2021 4 z 5

Pokračování se četlo samo. :) Jsem moc ráda za bonusové kapitoly a možnost blíže poznat vedlejší postavy. :)

Nikei
07.12.2021 3 z 5

Pořídila jsem si tuto knížku, neboť jsem doufala v další pokračovaní příběhu Animant a Thomase. To, že se v knížce nachází i jiné příběhy, jsem věděla, ale nenapadlo mě, že pak skoro nezbyde prostor pro Animant a Thomase, a těch pár stran na konci mě prostě neuspokojilo.

hzd
30.11.2021 5 z 5

Moc milá knížka. Navíc doplněná krásnými obrázky. Četla jsem s velkým ostupem ale ničemu to nevadilo. Hned se mi ten nádherný příběh zase vybavil.

Monéteau
30.11.2021 5 z 5

Ilustrace, dopisy, příběhy postav, dokonce i krátké pokračování příběhu. Všechno, co si člověk může od dodatkové knihy přát. Hezky doplnila příběh, zmírnila smutek, že už je pro čtenáře načase opustit prostředí londýnské knihovny. Absolutně mě dostala pasáž tříměsíčního odloučení, která byla popsaná očima pana Reeda a donutilo mě to se do něj zamilovat snad víc než u samotné knihy.

Termaap
26.11.2021 3 z 5

Par stránek navíc jsem četla s téměř ročním odstupem od Kronik prachu a hezky jsem si připomněla ten krásný romanticky příběh, který mě před pár měsíci tak nadchl. Kniha mě ničím nijak zvlášť nepřekvapila, vlastně bych se bez ní asi i obešla, ale ve výsledku bylo zajímavé dozvědět se některé informace ze “spisovatelskeho zákulisí”. Možná bych od autorů mých top oblíbených knížek ocenila takových par stránek navíc:).

Andynka
17.11.2021 2 z 5

Pár stránek navíc ?
Za mě naprostá zbytečnost.... To je jen tahač peněz. Autorka zde píše, jak vymýšlela postavy, ale jako nijak zajímavě. Takže naprosto zbytečná informace.
V knize jsou tedy i příběhy postav, jak se Elisa dostala, jako žena ke studiu. Jak se poznal Henry poznal svoji snoubenku. A pokračovaní příběhu Animant a Thomase. :) Ale klidně bych se bez příběhů obešla.
Nejsou už nic moc extra. Nic nového se z nich taky nedozvíte. Je to hezky zpracovaná kniha s ilustracemi, ale to je asi vše. Zbytek prostě nemusel být. Bohatě by mi stačila jen hlavní kniha. :)

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Lin Rina
německá, 1987
2019  87%Kroniky prachu
2020  85%Pár stránek navíc
2021  72%Limea
2022  74%Kufr z nebe
2024  78%Ztracené vzpomínky

Kniha Pár stránek navíc je v